ΟΥΚ: Προϋποθέσεις εισαγωγής

Εκπαίδευση, μισθοί, βαθμολογική εξέλιξη, μέριμνα για το προσωπικό
Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
10κωστας50
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 688
Εγγραφή: Τρί Απρ 08, 2008 5:18 am
Επικοινωνία:

ΟΥΚ: Προϋποθέσεις εισαγωγής

Δημοσίευση από 10κωστας50 »

oysak. έγραψε:γεια σε ολους παρουσιαζωμε 1 μαλ. Αλλα θελω πολυ να παω στα ο. Υ. Κ ξερει κανεισ Τιποτα για αυους, λενε οτι τους καταργυσανε , τους κανανε μονιμους και κατι τετοια. Οποιος ξερει Ας μου πει.



Oχι φίλε το έχουμε ξαναπει και υπαρχει και σχετικό θεμα σε σχεση με τους ΟΥΚ...
Μονο τα μόνιμα στελεχη στους ΟΥΚ
Άντρας λογάται, όποιος μπορεί να σκύβει το κεφάλι, όπου πουλάν παλικαριές κ' εγωισμούς οι άλλοι...
Anonymous

ΟΥΚ: Προϋποθέσεις εισαγωγής

Δημοσίευση από Anonymous »

Θελω οπωσδηποτε να παω στους βατραχανθρωπους, την δευτερα παω ρεντινα να περασω κεαπ, ειμαι δοκιμος, μετα εχω μεταθεση για 2 μαλ, υπαρχει εστω κ 1 παραθηρακι να περασω σχολειο ουκαδων.
Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11203
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

ΟΥΚ: Προϋποθέσεις εισαγωγής

Δημοσίευση από Nassos »

DEA έγραψε:Θελω οπωσδηποτε να παω στους βατραχανθρωπους, την δευτερα παω ρεντινα να περασω κεαπ, ειμαι δοκιμος, μετα εχω μεταθεση για 2 μαλ, υπαρχει εστω κ 1 παραθηρακι να περασω σχολειο ουκαδων.


Μόνο μόνιμοι περνάνε Σχολείο ΟΥΚ.
muaha
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 11, 2009 3:55 pm
Επικοινωνία:

ΟΥΚ: Προϋποθέσεις εισαγωγής

Δημοσίευση από muaha »

Καλησπερα παιδια και συγχαρητηρια για το forum. Θέλω να καταταγω στα ΟΥΚ και εχω ακουσει 8000 διαφορετικες εκδοχες και δε ξερω τι ισχυει. Εχω 2 αδερφια και θελω να κανω τη θητεια μου. Εχω ακουσει πως μπορεις να πας μονο ως μονιμος αλλα δεν ειμαι διατεθειμενος να παω 5ετια. Γινεται αν αυτη ειναι η μονη επιλογη να δηλωσω μονιμος και μολις ολοκληρωσω μετα καπως να το ακυρωσω; Αν γινεται αυτο θα υπαρχουν κυρωσεις; Αν αυτη η επιλογη δεν ειναι διαθεσιμη εχω αλλες εναλακτικές; Ευχαριστω προκαταβολικα
muaha
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 11, 2009 3:55 pm
Επικοινωνία:

ΟΥΚ: Προϋποθέσεις εισαγωγής

Δημοσίευση από muaha »

ΕΠΟΠ κανουν 5ετια; Μπορω να παω και να διακοψω τη θητεία; Θα έχω κυρώσεις; Αν παω ειδικες δυναμεις μετα μπορω να κανω τη θητεια ΟΥΚ; Δώστε καμια ελπίδα ρε παιδια... Φαντάζομαι θα αφιερώνουν και πολύ χρόνο σε τακτικές διίσδυσης, ως πολυ σηματικο κομματι του ανορθοδοξου πολεμου. Ειναι αληθεια;
kagouras
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 24
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 21, 2009 2:05 am
Ενδιαφέροντα: ΠΤΗΣΕΙΣ ΜΕ SU 35
Επάγγελμα: ΠΤΕΡΑΡΧΟΣ
Επικοινωνία:

ΟΥΚ: Προϋποθέσεις εισαγωγής

Δημοσίευση από kagouras »

Παιδια ενας φιλος μου ειναι πορωμενος με ουκ ειναι και καρατεγκας και αθλητης κολύμβησης. Θα τα καταφερει λετε; Γενικα ειναι αλανι και εχει δειρει αρκετο κοσμος σε καυγαδες. Απλα δε γουσταρει να του αντιμιλας και σκεφτομαι αν φαει ξυλο εκει μεσα που θα φαει τη διαβολοδομαδα θα κτυπησει κανενα. Επειδη δεν παιρνει κληρωτους σκεφτετε εποπ πρωτα. Παντως δεν ειναι ντουλαπα, θα αντεξει τετοια εκπαιδευση. Τι προτείνετε; Εικόνα

εγω του προτεινα να πάει νεοσυλλεκτος στην 124ΠΒΕ μιας και ειναι καλωδιομενος με γερό βύσμα.Εικόνα
Άβαταρ μέλους
D.S.
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 216
Εγγραφή: Παρ Ιούλ 10, 2009 1:01 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

ΟΥΚ: Προϋποθέσεις εισαγωγής

Δημοσίευση από D.S. »

kagouras έγραψε:Παιδια ενας φιλος μου ειναι πορωμενος με ουκ ειναι και καρατεγκας και αθλητης κολύμβησης. Θα τα καταφερει λετε; Γενικα ειναι αλανι και εχει δειρει αρκετο κοσμος σε καυγαδες. Απλα δε γουσταρει να του αντιμιλας και σκεφτομαι αν φαει ξυλο εκει μεσα που θα φαει τη διαβολοδομαδα θα κτυπησει κανενα. Επειδη δεν παιρνει κληρωτους σκεφτετε εποπ πρωτα. Παντως δεν ειναι ντουλαπα, θα αντεξει τετοια εκπαιδευση. Τι προτείνετε; Εικόνα

εγω του προτεινα να πάει νεοσυλλεκτος στην 124ΠΒΕ μιας και ειναι καλωδιομενος με γερό βύσμα.Εικόνα
Το ότι ο φίλος σου αντιμιλάει και το ότι "δέρνει" τον κόσμο δε νομίζω πως θα τον βοηθήσει στο στρατό και ειδικά στα Ο. Υ. Κ.

Το μόνο που μπορεί να του κάνουν αυτά είναι μόνο κακό και δεν εννοώ ότι θα τον δείρουν αλλά απότις "καμπανιές" τις "φυλακές" κ. Λπ. Εκτώς του ότι αν πάει ΕΠ. ΟΠ. Και τα κάνει αυτά μπορούν άνετα να τον διώξουν!

Τώρα εάν θα αντέξει την εκπαίδευση το ξέρει μόνο Ο Θεός και η ψυχή του!Εικόνα

Athan
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 152
Εγγραφή: Τρί Δεκ 18, 2007 12:32 am
Επικοινωνία:

ΟΥΚ: Προϋποθέσεις εισαγωγής

Δημοσίευση από Athan »

kagouras έγραψε:Παιδια ενας φιλος μου ειναι πορωμενος με ουκ ειναι και καρατεγκας και αθλητης κολύμβησης. Θα τα καταφερει λετε; Γενικα ειναι αλανι και εχει δειρει αρκετο κοσμος σε καυγαδες. Απλα δε γουσταρει να του αντιμιλας και σκεφτομαι αν φαει ξυλο εκει μεσα που θα φαει τη διαβολοδομαδα θα κτυπησει κανενα. Επειδη δεν παιρνει κληρωτους σκεφτετε εποπ πρωτα. Παντως δεν ειναι ντουλαπα, θα αντεξει τετοια εκπαιδευση. Τι προτείνετε; Εικόνα

εγω του προτεινα να πάει νεοσυλλεκτος στην 124ΠΒΕ μιας και ειναι καλωδιομενος με γερό βύσμα.Εικόνα


Με τετειο χαρακτηρα μονο αν περνουν γιοταδες...no offence!

Anonymous

ΟΥΚ: Προϋποθέσεις εισαγωγής

Δημοσίευση από Anonymous »

Μια ερωτιση να κανω και τιποτα αλλο. Για να πας ο. Υ. Κ τι σχολεια χρειαζετε να περασεισ; Παρακαλω απαντηστω. Ευχαριστω εκ τον προτερον
Κωτσος
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Δευ Αύγ 10, 2009 7:31 am
Τοποθεσία: Heard Islands
Επικοινωνία:

ΟΥΚ: Προϋποθέσεις εισαγωγής

Δημοσίευση από Κωτσος »

Χρειάζεται να περασεις το σχολειο της ΜΥΚ όντας στέλεχος του στρατού η απλα μόνιμος
Άβαταρ μέλους
D.S.
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 216
Εγγραφή: Παρ Ιούλ 10, 2009 1:01 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

ΟΥΚ: Προϋποθέσεις εισαγωγής

Δημοσίευση από D.S. »

Γιαννις Προτ. έγραψε:Μια ερωτιση να κανω και τιποτα αλλο. Για να πας ο. Υ. Κ τι σχολεια χρειαζετε να περασεισ; Παρακαλω απαντηστω. Ευχαριστω εκ τον προτερον
Λογικά θα ρωτάς για τους μόνιμους γιατί δεν παίρνουν κληρωρούς στα Ο. Υ. Κ. Πλέον!

Αν πας Ο. Υ. Κ. Σαν μόνιμος, ειναι απλό: Θα κάνεις κανονικά την εκπαίδευση που περνάνε οι Ο. Υ. Κ. Άδες. Όλες τις ακήσεις και τις δοκιμασίες!Εικόνα

Anonymous

ΟΥΚ: Προϋποθέσεις εισαγωγής

Δημοσίευση από Anonymous »

Αν τελειωσεις τη θητεια σου σαν καταδρομεας στις ειδικες δυναμεις. Π. Χ σαν αμφιβιος η σαν ΛΟΚ! Μετα μπορεις αν θελεις να περασεις και απο αλλο σχολειο; Δηλαδη τον ΟΥΚ; Αλλα θα πρεπει να εισαι μονιμος ετσι; Η γινεται και χωρις να μεινεις μονιμος να περασεις και την ΔΥΚ σαν ΕΠ. ΟΠ για 3-5χρονια δε γνωριζω ακριβος ποσα ειναι... Ευχαριστω προκαταβολικα αν γνωριζει καποιος ας απαντησει. Μπορει και να ειναι χαζη ερωτησηΕικόναΕικόνα
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

ΟΥΚ: Προϋποθέσεις εισαγωγής

Δημοσίευση από D.Y.K »

ΣΣΣ έγραψε:Αν τελειωσεις τη θητεια σου σαν καταδρομεας στις ειδικες δυναμεις. Π. Χ σαν αμφιβιος η σαν ΛΟΚ! Μετα μπορεις αν θελεις να περασεις και απο αλλο σχολειο; Δηλαδη τον ΟΥΚ; Αλλα θα πρεπει να εισαι μονιμος ετσι; Η γινεται και χωρις να μεινεις μονιμος να περασεις και την ΔΥΚ σαν ΕΠ. ΟΠ για 3-5χρονια δε γνωριζω ακριβος ποσα ειναι... Ευχαριστω προκαταβολικα αν γνωριζει καποιος ας απαντησει. Μπορει και να ειναι χαζη ερωτησηΕικόναΕικόνα
Μόνο Στελέχοι περνάνε το σχολείο των βατραχανθρώπων φίλε μου... Κυρίως του Πολεμικού Ναυτικού αλλά και άλλων κλάδων των Ενόπλων Δυνάμεων.

Anonymous

ΟΥΚ: Προϋποθέσεις εισαγωγής

Δημοσίευση από Anonymous »

Καλισπερα σας θα ηθελα να με βοηθεισετε στο θεμα που με εχει ταλαιπωρησει πολυ ως προς την λυση του, εγω ειχα δηλωσει ο. Υ. Κ στο περιοδευον και τωρα τον φεβρουαριο φευγω ως εθελοντησ, το θεμα ειναι πωσ καποια ατομα μεσα στο φορουμ λενε πως κοπηκαν τα ο. Υ. Κ και μονο εποπ πασ. Τι εχει μπει στην θεση του και αν ειναι παραμφερεσ, αν οχι εσεις τι θα προτινατε ως δευτερη λυση; Ξερετε ειναι ονειρο ζωης να θητησω για την πατριδα μου στις ειδικες δυναμεις και να κανω και εγω οτι μπορω ωστε να γινουμε καλητερη χωρα αλλα ειναι και καμαρι μου, σας παρακαλω βοηθιστε με εκ των προτερων σας ευχαριστω πολυ!
Kostas13
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1065
Εγγραφή: Τετ Σεπ 16, 2009 6:34 pm
Επικοινωνία:

ΟΥΚ: Προϋποθέσεις εισαγωγής

Δημοσίευση από Kostas13 »

Αν σαρεσει τοσο πολυ γιατι δεν εκανες τα χαρτια σου για εποπ στις ειδικες δυναμεις; κ οταν λες φευγεις εθελοντης, για που;

Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες