Μπλόκα αγροτών

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Jimmy
Ανθυπολοχαγός
Ανθυπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 319
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 24, 2009 7:24 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Μπλόκα αγροτών

Δημοσίευση από Jimmy »

πιστευετε οτι καλα εκαναν οι αγροτες και εκλεισαν τους δρομους η οχι;

tzovana18
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 646
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 30, 2008 8:14 pm
Επικοινωνία:

Μπλόκα αγροτών

Δημοσίευση από tzovana18 »

Κοιτα και αυτοι οι ανθρωποι εχουν ενα δικιο αλλα αμα το κανουν τοσο εντονα θα το χασουν, ο υπολοιπος κοσμος που ζει στην αθηνα δν τον ενδιαφερει για το τι περναει οαγροτης για το πως βγαζει το λαδι το σιταρη το καλαμποκη τα πορτοκαλια και ολα τα αλλα που παραγει ο τοπος μας! πρεπει να γινει κατι δν μπορουν αυτοι η ανθρωποι να μενουν στην απεξω πουλανε το λαδι με μια τιμη αιχος και τα πουλανε οι εμποροι αισχοκερδιας κατι επρεπε να κανουν αλλα οχι τοσο εντονα... Δν ξερω αμα εχω καποιο λαθος να με διορθωσει καποιος οποιος γνωριζει!

Άβαταρ μέλους
yandr
Στρατάρχης
Στρατάρχης
Δημοσιεύσεις: 11238
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 02, 2003 6:55 am
Επικοινωνία:

Μπλόκα αγροτών

Δημοσίευση από yandr »

Εγώ πάλι είμαι 100% κατά αυτής της αντιδημοκρατικής νοοτροπίας.
tzovana18
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 646
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 30, 2008 8:14 pm
Επικοινωνία:

Μπλόκα αγροτών

Δημοσίευση από tzovana18 »

Ναι συμφωνω το ειπα και εξαρχης αυτο αμα το κανουν τοσο εντονα χανουν το δικιο τους τι να πω!
argeadas
Υπολοχαγός
Υπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 358
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 04, 2009 10:54 pm
Τοποθεσία: Greece
Ενδιαφέροντα: διάβασμα,κυνήγι,πουλιά
Επικοινωνία:

Μπλόκα αγροτών

Δημοσίευση από argeadas »

Η πολύ δημοκρατία μας έφαγε. Και βέβεα είμαι κατά όχι μόνο για τους αγρότες αλλά και των άλλων συνδικαλιστών που για να κερδίσουν τα αιτήματά τους κάνουν κακό στους υπόλοιπους πολίτες.

tzovana18
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 646
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 30, 2008 8:14 pm
Επικοινωνία:

Μπλόκα αγροτών

Δημοσίευση από tzovana18 »

αυτα που κανει η κυβερνηση εχει ταλαιπωρησει πολυ το κοσμο εχουν γινει πολλα ηρθε και αυτο τωρα... Και γινετε το ελα να δεις τι να πει κανεις ενα μπαχαλο γινετε τωρα εκει εξω και αμα δν ληθει παλι τιποτα την πληρωνει ο απλως κοσμακις!

Jimmy
Ανθυπολοχαγός
Ανθυπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 319
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 24, 2009 7:24 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Μπλόκα αγροτών

Δημοσίευση από Jimmy »

Εγω παλι, ειμαι κατα των αγροτων που εχουν κτηματα στους μεγαλους καμπους οπως ειναι της θεσσαλιας ή της μακεδονιας γιατι δεν ειναι δυνατον αυτοι οι ανθρωποι με τοσα στρεμματα γη να μην μπορουν να ζησουν ανετα.
10κωστας50
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 688
Εγγραφή: Τρί Απρ 08, 2008 5:18 am
Επικοινωνία:

Μπλόκα αγροτών

Δημοσίευση από 10κωστας50 »

Παιδιά εγω μένω σε νησί και έκλεισαν το λιμάνι...
Η γιαγιά μου εχει σοβαροτατο πρόβλημα υγειας και επρεπε να παει στην Πατρα...
Οπως και τοσος αλλος κόσμος...
Ειχαν 1 εβδομάδα κλειστο το λιμανι και το ανοιξαν χθες...
Βγάλτε συμπεράσματα...
Και το χειρότερο ειναι οτι οι περισσοτεροι απο αυτους που έκλεισαν το λιμάνι(οι υποτιθέμενοι ααγρότες) ηταν ΝΔ και ΠΑΣΟΚ και τους ήξερα (οχι προσωπικα)
Ελεος δηλαδη... Εικόνα
Άντρας λογάται, όποιος μπορεί να σκύβει το κεφάλι, όπου πουλάν παλικαριές κ' εγωισμούς οι άλλοι...
Velerefontis
Ταξίαρχος
Ταξίαρχος
Δημοσιεύσεις: 1548
Εγγραφή: Δευ Ιαν 26, 2009 10:39 pm
Επικοινωνία:

Μπλόκα αγροτών

Δημοσίευση από Velerefontis »

Δυστυχως ο "κακος" συνδικαλισμος εχει παρησφησει και στον αγροτικο κοσμο
Γίνε και εσύ μέλος του Πανελλήνιου Δικτύου Στρατευσίμων
10κωστας50
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 688
Εγγραφή: Τρί Απρ 08, 2008 5:18 am
Επικοινωνία:

Μπλόκα αγροτών

Δημοσίευση από 10κωστας50 »

Bελερεφόντης έγραψε:Δυστυχως ο "κακος" συνδικαλισμος εχει παρησφησει και στον αγροτικο κοσμο


Οπως το είπες... Εικόνα
Άντρας λογάται, όποιος μπορεί να σκύβει το κεφάλι, όπου πουλάν παλικαριές κ' εγωισμούς οι άλλοι...
Μαγδαλένα
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 450
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 25, 2009 10:17 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Μπλόκα αγροτών

Δημοσίευση από Μαγδαλένα »

Ρε παιδια νομιζετε οτι ειχαν αλλοι λυση; Ή τους την καρφωσε γτ δεν ειχαν τι να κανουν κ ειπαν "Αι μωρε παμε εκει μεσα στο κρυο να κλεισουμε τν δρομο , ειμστε κ μαζωχες κ μας αρεσει κ το κρυο κ οι βρισιες εκνευρισμενων πολιτων π δεν θα τους αφησουμε να περασουν... Π να σκασουν! " συγνωμη πειτε μ λιγο, εχει κανενας απ σας παει στα χωραφια να δουλεψει;

γτ το Κυβερνηση κ Η τωρινη κ Η παλια εχει φερει αλλες λυσεις; κ η παιδεια στους δρομους καθε χρονο ειναι κ οι αγροτες... Κ οι συνταξιουχοι κ οι περισσοτεροι...

εαν Η κυβερνηση Οποια κ να ναι αυτη , δεν υποστηριζω καμια, δεν φερει αμμεσες λυσεις κ απλα λεει ενα μεγαλο ΘΑ... ΘΑ... ΘΑ... ΘΑ... Τι περιμενατε να κανανε; να κατσουν σπιτια τς;

ο Λαος θα την πληρωσει φυσικα γτ αυτος υποτιθεται ψηφιζει...

για μενα ολα αρχιζουν απο το συστημα κ την κυβερνηση κ οχι απο τν καθε κακομοιρη ή μη, π δουλευει...

γτ να το παω εγω λιγο παραπερα, η ακριβεια απο π ξεκινησε; απο τηνΕ. Ε. κ το ευρω π αντικατεστησε την καημενη δραχμουλα... Ποιος πληρωνει; ΕΜΕΙΣ... Ποιος τα παιρνει; ΠΑΝΤΑ ΑΥΤΟΙ...

Markos_Hdi
Ταξίαρχος
Ταξίαρχος
Δημοσιεύσεις: 1624
Εγγραφή: Παρ Απρ 11, 2008 2:38 am
Επικοινωνία:

Μπλόκα αγροτών

Δημοσίευση από Markos_Hdi »

Ωραία. Πείτε μου ποια θα έπρεπε να είναι η αντίδρασή τους η δημοκρατική για να αλλάξει κάτι.

Οι αγρότες έχουνε να πληρωθούνε από πέρυσι, σε εξευτελιστικότατες τιμές των προϊόντων τους, με τους μεσάζοντες να καρπώνονται όλα τα ωφέλη και τα γνωστά καρτέλ για όποιον έχει ενδιαφερθεί να μάθει ελάχιστα πράγματα με την κατάσταση και περιμένουμε μέσα σε όλη αυτή την "δημοκρατία" να αντιδράσουνε και αυτοί δημοκρατικά.

Ε λοιπόν πείτε μου, ποια θα έπρεπε να είναι η αντίδρασή τους.

tzovana18
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 646
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 30, 2008 8:14 pm
Επικοινωνία:

Μπλόκα αγροτών

Δημοσίευση από tzovana18 »

Κοιτα με το να κλεινουν τους δρομους και να ταλαιπωρουν τον καθε κοσμο που δν φταει ειναι λιγο κριμα Εγω οταν διεκδικω κατι(=απεργω), το πληρωνω με το (χαμενο)μεροκαματο μου. Αυτοι οχι μονο δεν χανουν ΤΙΠΟΤΑ, αλλα αναγκαζουν ολους τους υπολοιπους να χασουν(χρονο και χρημα). Γιατι να ταλαιπωρουν αλον αυτον τον κοσμο; Μηπως ετσι θα ακουστουν παλι τα ιδια ειναι καταγομαι απο την αρτα και εχουμε πολλα χωραφια ξερω οτι η τιμες που πουλανε οι αγροτες το βιος του Στους εμπορους Εξεφτυλιστηκες κατι πρεπει να κανουν αλλα νομιζω πως ετσι δν καταφερνουν τιποτα και λυπαμαι για αυτο γιατι χωρις τους αγροτες δν θα ειχαμε να φαμε τιποτα!

Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11203
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

Μπλόκα αγροτών

Δημοσίευση από Nassos »

1) Να διαολοστείλουν τους συνδικαλιστές

2) Να διαλύσουν τους μεσάζοντες. Τόσο δύσκολο τους είναι; Ή φοβούνται; Ή μήπως υπάρχει κάτι άλλο;

Επίσης, όταν κοπούν οι επιδοτήσεις, αμφιβάλλω εάν θα παράγεται τίποτα στην Ελλάδα.
Markos_Hdi
Ταξίαρχος
Ταξίαρχος
Δημοσιεύσεις: 1624
Εγγραφή: Παρ Απρ 11, 2008 2:38 am
Επικοινωνία:

Μπλόκα αγροτών

Δημοσίευση από Markos_Hdi »

Εκτός του ότι οποιοσδήποτε και να απεργεί (μιλάμε για μαζική απεργία) σε οποιαδήποτε δουλειά, παρακωλύει την ομαλή λειτουργία της κοινωνίας. Αυτό είναι και ένα από τα νοήματα της απεργίας.

Από εκεί και πέρα, όπως είπα. Πείτε μου άλλον τρόπο. Το να κατακρίνουμε απλά είναι εύκολο.

Κάποιες φορές όμως είναι καλύτερα να κατακρίνουμε αυτούς που εξώθησαν κάποιους να προβούνε σε ακραίες ενέργειες. Όχι πάντα, αλλά αρκετές φορές.

Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης