Χρυσή Αυγή

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
anaktas
Ανθυπολοχαγός
Ανθυπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 313
Εγγραφή: Παρ Μάιος 31, 2013 10:58 pm
Επικοινωνία:

Χρυσή Αυγή

Δημοσίευση από anaktas »

Είτε τι θέλουμε είτε όχι η καλύτερή μας επιλογή αυτή είναι... Να έχουμε συμμετοχική κυβέρνηση απαρτιζόμενη από ΝΔ-ΣΥΡΙΖΑ και ίσως μερικές προσωπικότητες από ΑΝΕΛ και ΔΗΜΑΡ η οποία, για να πω την αλήθεια, με το που είδε τα δύσκολα αντί να βάλει την κυβέρνηση Στην θέση της σαν ίσος έταιρος. Διάλεξε τον δρόμο της αποχώρησης.
Τέλος πάντων, για ακόμη μια φορά όμως αποδεικνύεται ότι η καλυτερη κυβέρνηση που είχαμε ήταν η μεταβατική κυβέρνηση για να πάει η χώρα σε εκλογές με τον κ. Πικραμμένο Πρωθυπουργό και αν μη τι άλλο, υπαμ τον Φράγκο!
Amat victoria curam
Άβαταρ μέλους
greko_27
Υποστράτηγος
Υποστράτηγος
Δημοσιεύσεις: 2243
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 01, 2009 1:30 am
Τοποθεσία: Schweiz
Επικοινωνία:

Χρυσή Αυγή

Δημοσίευση από greko_27 »

pappas έγραψε:

1) E MAK 313 σειρα

2) φυσικα και δεν ψηφισα κανεναν απατεωνα, αυτα ειναι για κατι παιδακια σαν και εσας αντε με το καλο και η βιλα αμαλιας στις επομενες

3) αντιφα τι ενοεις; Επιδει κραζω τα σκουλικια του ναζισμου; Που με λυπη διαπιστωνω οτι ενα κωμα που τα υποστειριζε με αρθρα, ποιηματα, συναυλιες, κειμενα, εφημεριδες, ομιλιες, στεφανια στο αουσβιτς, πορειες Αυτοαποκαλειτε πατριωτηκο; Φαντασου να μην ητανε δλδ.Εικόνα

αλλα χαπατα θα υπαρχουνε παντα και ειδηκα ο ελληνας. Οταν η χρυση αυγη τα εκανε ολα αυτα, ξαφνικα βγαινουνε και το παιζουνε καλοι χρηστιανοι και δεν τρεχει τπτ. Ειναι σαν να λεω οτι πριν 2 χρονια εσπαγα βιτρινες και πετουσα μολοτοφ αλλα τωρα θελω να γινω αστυνομικος πως θα σου φενονταν;180 μοιρες αλαγη Εικόνα

Και δεν ασπαζομαι καμια βρωμερη τρισαθλια ιδεολογια της βουλης τουλαχιστον. Μιλαω γτ χρυση αυγη επιδει ειναι το παρων θεμα ανοιξε για το συριζα, να σου πω και για εκει οτι θες. ΤΕΛΟΣ.

Για την σειρα σου ποντικαρα δεν την σχολιαζω καν... Τελικη απο Φορμουλα 1 μου θυμιζει! Οσο για το εαν υπηρέτησες ειδικες δυναμεις κραταω μικρο καλαθι (αν και με τα 9μηνα) και τα εποπια στον ΕΣ κανενα μετρο συγκρισης δεν υπαρχει με τα σκατα που φαγαμε πριν απο 12 χρονια οι παλαιοτερες σειρες (σημειωτέων εχω υπηρετησει στο ειδικο σωμα φυλαξης συνορων (μαλλον εχει καταργηθει αυτο τωρα, εας μας διαφωτισει καποιος στρατιωτικος-γνωστης των πραγματων) με μετεκπαιδευση 2 μηνων στη ρεντινα) ... Παμε λοιπον και στην ουσια του θεματος!ΙΔΕΟΛΟΓΙΑ: Ξεκαθαρα σαν φιλευλευθερος αστος δεν εχεις ιδεολογια, πιστη οπως και προτυπα (αν και προτυπο για τον καθε αστο-φιλελευθερο-νεολελληνα ειναι το ΧΡΗΜΑ) και δεν μπορεις ουτε ιδεολογικη αλλα ουτε καν πολιτικη συζήτηση-διαλογο να κανεις! Φενεται και απο τα γραφομενα σου και δυστυχώς για σενα υπεκφευγεις τετοιες συζητησεις (επιχειρήματα 0) ! Με λιγα λογια εισαι ενας ατομο χωρις πιστη και ιδανικα "πνευματικα κενο" και οπως λεει ο εζρα παουντ "ΕΑΝ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙΣ ΘΥΣΙΕΣ ΓΙΑ ΤΙΣ ΙΔΕΕΣ ΣΟΥ, ή ΕΣΥ ΔΕΝ ΑΞΙΖΕΙΣ ή οι ΙΔΕΕΣ ΣΟΥ"... ΥΓ:O εζρα παουντ δεν ηταν ναζιστης, ετσι για να μαθαινεις και λιγο ιστορια! Ιδεολογικα κομματα στην βουλη, πλην Χρυσης Αυγης και ΚΚΕ, δεν υπαρχουν... Το εμαθες και αυτο λοιπον!ΑΝΤΙΦΑ: Αντιφα Ή αντιφασιστας μπορει να ειναι ο οποιοσδήποτε, ειτε ειναι ψηφοφορος της νδ, ειτε του πασοκ, ειτε της δημαρ, του συριζα, του κκε, αναρχικος κλπ... Το ρολο των αντιφα τον ξερουμε, Συγκεντρωσεις μπαχαλακιδων με πρωταγωνιστες τον ανταρσια, διαφορες ΜΚΟ, αναρχικους, λαθροεποικους, γκει, οτι τραβαει η ψυχη σου δηλαδη... Με ενα κοινο σκοπο να διωξουν τους "φασιστες απο τις γειτονιες"Εικόνα... Κριμα γιατι απο το πολυ το μπαφο δεν εχουν ενεργεια και δυναμη για να το πραξουν. Οποτε σε κατατασσω στους αντιφα. Αναρχικο δεν μπορω να σε πω γιατι προσβαλλω τους αναρχικους, ουτε και μπολσεβικο γιατι προσβαλλω τους ιδιους τους κουμμουνιστες... Αντιφα μια χαρα σου ταιριαζει!

Άβαταρ μέλους
greko_27
Υποστράτηγος
Υποστράτηγος
Δημοσιεύσεις: 2243
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 01, 2009 1:30 am
Τοποθεσία: Schweiz
Επικοινωνία:

Χρυσή Αυγή

Δημοσίευση από greko_27 »

Οσο για την ΧΑ δεν εχεις να προσαψεις τιποτα και σαν κλασσικος παπαγαλος (οπως και αρκετοι αλλωστε) του "δημοκρατικου τοξου" επαναλαμβανεις τα ιδια και τα ιδια περι ναζισμου... Μαλλο αγνοεις οτι η ΧΑ ειναι η συνεχεια του κινηματος της 4η αυγουστου... ΑΛΗΘΕΙΑ ποιοι προετρεπαν το 1940 (και συμφωνα με κειμενα τους στις εφημεριδες τους) να πεταξουν οι ελληνες στρατιωτες τα οπλα ΤΟΥς κατα την διαρκεια του ελληνοιταλικου πολεμου;Αυτογνωσια παρα#@^&@! Αυτογνωσια...

Κατε με ανηκεις στη Μίζερη πλειοψηφία του φαουστικού δυτικού πολιτισμού μας, Που το μονο που «αναζητεί» είναι το χρήμα, το βόλεμα στο δημόσιο (βλ. ΕΡΤ) και την καλοπέραση. Το αντικείμενο αναζήτησης των ΕΘΝΙΚΙΣΤΩΝ δεν μπορεί να έχει καμια σχέση με την εφήμερη λαχτάρα εκείνων που απλά θέλουν να είναι καλοβολεμένοι «καριερίστες» σύγχρονου τύπου. Εμείς αναζητούμε την Αλήθεια ακόμα και αν είναι σκληρή για Εμάς, αναζητούμε ένα Νέο Τρόπο Ζωής, ο οποίος πηγάζει από τις απαρχές του Εθνικισμού, ακόμη κι αν χρειαστεί να έρθουμε σε ολοκληρωτική σύγκρουση με οτιδήποτε πιστεύαμε μέσα στον πρότερο αστικό εφησυχασμό μας. Ακόμη και στις πιο προσωπικές μας στιγμές αναζητούμε αυτό που θεωρούμε αντάξιο της δικής μας ιδιοσυγκρασίας, της ιδιοσυγκρασίας ενός Εθνικιστή.Ζητούμε ανθρώπους τίμιους και αγνούς με ισχυρή προσωπικότητα, σθένος ψυχής και εσωτερική δύναμη που θα σταθούν δίπλα μας στις καλές αλλά κυρίως στις ΚΑΚΕΣ στιγμές. Αυτή η εσωτερική δύναμη και το ψυχικό σθένος, που χαρακτηρίζει τους συναγωνιστές μας, πηγάζει από το ΑΛΗΘΙΝΟ της ιδέας μας και το ΔΙΚΑΙΟ του αγώνα μας. Συντρόφους και συναγωνιστές οι οποίοι θα διαφέρουν από τον συρφετό των απρόσωπων καταναλωτών, οι οποίοι έχουν παραδοθεί δίχως αιδώ στην αστική φυτό-ζωή, που μας περιτριγυρίζει και θα είναι απολύτως ειλικρινείς απέναντί μας γιατί αυτό που ζητάμε από τους δικούς μας ξεχωριστούς ανθρώπους είναι να τους θεωρούμε πρώτα συμμαχητές μας και μετά αδελφούς μας. Αυτος ειναι ο χαρακτηρας του ΕΘΝΙΚΙΣΤΗ και η ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ του. Σαν ΛΥΚΟΙ στεκομαστε αναμεσα στα πρόβατα της αστικης δημοκρατιας. Αυτοι οι ΛΥΚΟΙ θα φερουν αλλαγες, αλλαγες ομως Που εμπνέουν φόβο σε όλους όσους ακολουθούν την ροή της μόδας και του φαουστικού - δυτικού τρόπου ζωής. ΠΑΠΑ σε αυτους τους κιβδηλους και τους ψευτο-αστους ανηκεις, διχως ιδεολογια, διχως πιστη και ιδανικα! Ξερεις ποια ειναι η εδοποιό διαφορα μας; ΟΤΙ ΕΓΩ, ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΟΛΟΙ ΟΙ ΕΘΝΙΚΙΣΤΕΣ-ΧΡΥΣΑΥΓΗΤΕς, ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΤΟΙΜΟΙ ΝΑ ΠΕΘΑΝΟΥΜΕ ΓΙΑ ΤΙΣ ΙΔΕΕΣ ΜΑΣ! Εσυ;

ΥΓ: Για να μην ξεφτυλιζεσε και Εκτίθεστε Και αλλο (ηδη το εχεις κανει και με την ορθογραφια σου που ισως δεν αρμοζει σε eλληνα αλλα σε ΑΛΛΟΔΑΠΟ-λαθροεποικο) και λογω προσωπικης επιθεσης σου συνιστω να ξεκαθαρισεις λιγο στο κεφαλι σου τα πιστευω σου, αν και δεν προκειτε! Οπως προειπα και ποιο πανω... Αυτογνωσια!
Άβαταρ μέλους
pappas
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Παρ Ιουν 14, 2013 12:29 am
Τοποθεσία: ΣΚΑΠΑΝΕΑΣ
Επικοινωνία:

Χρυσή Αυγή

Δημοσίευση από pappas »



Τουρκο 27 εεε sorry γκρεκο αυτο που περγραφεις εισαι εσυ! Δεν καθησα να διαβασω τον παραλογισμο σου, εγω σου μιλαω ξεκαθαρα ποιο ηταν το κωμα-οργανωση σου. Οτι οποιος ειναι ρατσιστης εχει ψυχολογικα προβληματα η εχει ασχημα βιωματα στην παιδικη ηλικια του το ξερεις αυτο αλλα σε δικαιολογω. Τα ιδεολογικα κωματα κκε και χ, α και τα κωλοπαιδα που σπανε τις βυτρινες ειναι ακριβως το ιδιο πραγμα ΦΑΣΙΣΤΕΣ. Ας ανοικω στους ψευτοαστους οπως λες διχως ιδεολογια επιδει κατηγορησα τα σκατα σου παρα να ειμαι νεο ναζι. Να κοπει το χερι οποια νου ''ελληνα'' εχει προσκυνισει σβαστικα ναζηστικι. Μονο να ηξερες τι εχουνε τραβιξει ελληνες στην Γερμανια απο κατι ακροδεξιες ''εθνικο χιτλερικες οργανωσεις''που η χ. Α συνεργαζοτανε ανοιχτα μαζι τους πx Freies Netz Süd . Αν θελει να λεγεται ελληνικο κωμα η σκατοργανωση σου ας ζητισει ενα συγνωμη για το παρελθον της τουλαχιστον.

Επισεις πατριωταρα μου εγω την αξια μου την εδιξα, υπηρετισα την πατριδα μου ως εφεδρος ανθυπολοχαγος στις ειδικες δυναμεις Και να σου ποσταρω και το απολυτιριο μου βλακα και δν εκανα 9 αλλα 14 μηνες (ναι ελα πεστο ειχα βυσμα να παω εκει για να μπω μετα σε σωμα ασφαλειας, ικανο σε εχω να το πεις) την αξια μου στην πατριδα μου την εχω διξει να κρινεις την δικια σου ΓΙΩΤΟΘΥΤΕΙΑ! Συνηθως οσοι λενε οτι θα παιθανω, θα κανω θα, θα, θα ειναι οι πρωτες κοτες που τα παρατανε τους εχουμε δει και στο στρατο ειχα κανα 3,4 οπως και στο γυμναστυριο αλλους 5,6 παω και στο γκυζι παναθεμαμαι που εχεται και πολυ λαο.ΕικόναΕικόναΕικόνα

σε παρακαλω αν μπορεις στο ζηταω για χαρη φιλε γκρεκο_27 επιδει ο αδερφος μου, αυτη την περιοδο περναει το σχολειο βατραχανθροπων ειναι υπαξιωματικος απο πανελλαδικες (φλωρος αλλα δεν βαριεσαι) και ειναι πολυ στις μαυρες του μπορεις αυτο το σκ να παμε για καφε να του φτιαξεις λιγο την διαθεση; Να του πεις το εξης '' εγω ο ελληνας χτυσαυγιτης ειμαι ετοιμος να παιθανω για εσενα'' πυστευω θα τον κανεις λιγο να γελασει... Σοβαρολογο αν θες σου στελνω σε πμ τα στοιχεια μου no problem!ΕικόναΕικόναΕικόναΕικόναΕικόνα

ΤΕΛΟΣ ΔΕΝ ΞΑΝΑ ΑΣΧΟΛΟΥΜΕ...

Άβαταρ μέλους
Avatar
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 410
Εγγραφή: Τετ Οκτ 19, 2011 4:59 pm
Επικοινωνία:

Χρυσή Αυγή

Δημοσίευση από Avatar »

Και που υπηρέτησες είπες Ε'ΜΑΚ ; Μπορείς να μας πεις που ακριβώς εδρεύει η Ε'ΜΑΚ ;

Ο αδερφός σου πότε ξεκίνησε το σχολείο βατραχανθρώπων ; Μιας και παιρνάει τέτοιο σχολείο θα μπορούσες να μπεις στα θέματα που υπάρχουν για τους βατραχανθώπους και να μας πεις κάποια πράγματα, όσα σου λέει (αν σου λέει) και πόσα καταλαβαίνεις εσύ από μόνος σου (κούραση, για το χαρακτήρα του, το πρόγραμμα, οι υποψήφιοι και πόσοι έχουν κοπεί κλπ)
Άβαταρ μέλους
greko_27
Υποστράτηγος
Υποστράτηγος
Δημοσιεύσεις: 2243
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 01, 2009 1:30 am
Τοποθεσία: Schweiz
Επικοινωνία:

Χρυσή Αυγή

Δημοσίευση από greko_27 »

pappas έγραψε:

τουρκο 27 εεε sorry γκρεκο αυτο που περγραφεις εισαι εσυ! Δεν καθησα να διαβασω τον παραλογισμο σου, εγω σου μιλαω ξεκαθαρα ποιο ηταν το κωμα-οργανωση σου. Οτι οποιος ειναι ρατσιστης εχει ψυχολογικα προβληματα η εχει ασχημα βιωματα στην παιδικη ηλικια του το ξερεις αυτο αλλα σε δικαιολογω. Τα ιδεολογικα κωματα κκε και χ, α και τα κωλοπαιδα που σπανε τις βυτρινες ειναι ακριβως το ιδιο πραγμα ΦΑΣΙΣΤΕΣ. Ας ανοικω στους ψευτοαστους οπως λες διχως ιδεολογια επιδει κατηγορησα τα σκατα σου παρα να ειμαι νεο ναζι. Να κοπει το χερι οποια νου ''ελληνα'' εχει προσκυνισει σβαστικα ναζηστικι. Μονο να ηξερες τι εχουνε τραβιξει ελληνες στην Γερμανια απο κατι ακροδεξιες ''εθνικο χιτλερικες οργανωσεις''που η χ. Α συνεργαζοτανε ανοιχτα μαζι τους.

Επισεις πατριωταρα μου εγω την αξια μου την εδιξα, υπηρετισα την πατριδα μου ως εφεδρος ανθυπολοχαγος στις ειδικες δυναμεις Και να σου ποσταρω και το απολυτιριο μου βλακα και δν εκανα 9 αλλα 14 μηνες (ναι ελα πεστο ειχα βυσμα να παω εκει για να μπω μετα σε σωμα ασφαλειας, ικανο σε εχω να το πεις) την αξια μου στην πατριδα μου την εχω διξει να κρινεις την δικια σου ΓΙΩΤΟΘΥΤΕΙΑ! Συνηθως οσοι λενε οτι θα παιθανω, θα κανω θα, θα, θα ειναι οι πρωτες κοτες που τα παρατανε τους εχουμε δει και στο στρατο ειχα κανα 3,4 οπως και στο γυμναστυριο αλλους 5,6 παω και στο γκυζι παναθεμαμαι που εχεται και πολυ λαο.ΕικόναΕικόναΕικόνα

σε παρακαλω αν μπορεις στο ζηταω για χαρη φιλε γκρεκο_27 επιδει ο αδερφος μου, αυτη την περιοδο περναει το σχολειο βατραχανθροπων ειναι υπαξιωματικος απο πανελλαδικες (φλωρος αλλα δεν βαριεσαι) και ειναι πολυ στις μαυρες του μπορεις αυτο το σκ να παμε για καφε να του φτιαξεις λιγο την διαθεση; Να του πεις το εξης '' εγω ο ελληνας χτυσαυγιτης ειμαι ετοιμος να παιθανω για εσενα'' πυστευω θα τον κανεις λιγο να γελασει... Σοβαρολογο αν θες σου στελνω σε πμ τα στοιχεια μου no problem!ΕικόναΕικόναΕικόναΕικόναΕικόνα

ΤΕΛΟΣ ΔΕΝ ΞΑΝΑ ΑΣΧΟΛΟΥΜΕ...



Σου επεσε βαρυ το ιδεολογικο κειμενο; Δεν πειραζει, ετσι και αλλιως δεν ειναι του επιπεδου σου, οπως προειπα και πιο πανω ανηκεις στα ατομα με το απολυτο "ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΚΕΝΟ"... Υπηρετησες και δοκιμος;Εικόνα... Πωπω οντως χαλασε ο ΕΣ! Απο τα "τυπογραφικα" σου λαθη, δεν τα χαρακτηριζω πλεον "ορθογραφικα", φενεται ξεκαθαρα οτι η ελληνικη παιδεια εχει αποτυχει εντελως ή οτι δεν εισαι ελληνας! Και αλλη φορα να μην μπαινεις σε προσωπικες εριδες με "αμορφωτους" χρυσαυγητες με γερες ιδεολογικες βασεις!Εφ οσον κατηγορεις την ΧΑ για τον παρελθον της και απαιτεις να ζητησει και συγγνωμη απο τον ελληνικο λαο, για πιο λογο δεν απαιτεις απο τα λοιπα αστικα κομματα της μεταπολτευσης να ζητησουν και αυτα συγγνωμη με τη σειρα τους οχι μονο για την ΤΩΡΙΝΗ κατασταση που μας εφεραν αλλα και για το παρελθον τους; Εκτος και εαν ολα αυτα τα κομματα δημιουργηθηκαν απο παρθενογεννηση!

Σου αφιερωνω μια φραση του Ιων δραγουμη, αυτου του ελληνα ρομαντικου εθνικιστη που σκοτωσαν οι βενιζελικοι:"ΟΤΑΝ Ο ΕΛΛΗΝ ΠΑΨΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΕΘΝΙΚΙΣΤΗΣ ΠΑΥΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΕΛΛΗΝΑΣ"
Άβαταρ μέλους
Johnny_Lawrence
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 45
Εγγραφή: Τρί Μάιος 08, 2012 3:43 pm
Επικοινωνία:

Χρυσή Αυγή

Δημοσίευση από Johnny_Lawrence »

greko 27 πες μας λίγο και σε μας τους λιγότερο Έλληνες σε τι ακριβώς συνίσταται ο δίκαιος αγώνας του εθνικιστή - χρυσαυγίτη, με ποιά μέσα υλοποιείται και πού αποσκοπεί; Πρακτικά πες μου όχι συναισθηματικές εξάρσεις περί ανιδιοτέλειας και άρνησης του μίκρο- αστικού τρόπου ζωής
Άβαταρ μέλους
greko_27
Υποστράτηγος
Υποστράτηγος
Δημοσιεύσεις: 2243
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 01, 2009 1:30 am
Τοποθεσία: Schweiz
Επικοινωνία:

Χρυσή Αυγή

Δημοσίευση από greko_27 »

Johnny_Lawrence έγραψε:greko 27 πες μας λίγο και σε μας τους λιγότερο Έλληνες σε τι ακριβώς συνίσταται ο δίκαιος αγώνας του εθνικιστή - χρυσαυγίτη, με ποιά μέσα υλοποιείται και πού αποσκοπεί; Πρακτικά πες μου όχι συναισθηματικές εξάρσεις περί ανιδιοτέλειας και άρνησης του μίκρο- αστικού τρόπου ζωής
απο που το καταλαβες οτι χαρακτήρισα καπιους λιγοτερους ελληνες; ... Πας σε μακροσκελη συζητηση... Για το εαν θα ειναι δικαιος ο αγωνας μας (που βασιζετε στον σκληρο πυρηνα της ΠΙΣΤΗΣ μας που ειναι το ΕΘΝΟΣ-ΦΥΛΗ ΚΑΙ οχι το κρατος, δηλαδη πιστευουμε στον λαικο εθνικισμο και οχι στον εθνικοσοσιαλισμο οπως μας κατηγορουν) αυτο θα το κρινει η ιστορια, για τα μεσα με τα οποια θα υλοποιησουμε τα ΠΙΣΤΕΥΩ μας ειναι ο κοινοβουλευτικος αγωνας (εαν πιστευαμε σε κατι αντιθετο δεν θα κατεβαιναμε στις εκλογες αλλα θα καναμε πραξικοπημα) και οι "δρασεις" των Τ. Ο. Που αποτελουν την αιχμη του δόρατος μας... οσο για το που αποσκοπει ο ΑΓΩΝΑΣ μασ... Αποσκοπουμε σε μια ΝΕΑ Ελλαδα. Για το πως ονειρευομαστε την ελλαδα εμεις οι εθνικιστες ειναι η ουσια που θα πρεπει να γνωριζει ο μεσος ψηφοφορος! Εδω παμε σε πολυ μεγαλη συζητηση!Παντως εαν μας θεωρει καποιος τραμπουκους, ναζιστες, μαχαιροβγαλτες γιατι δεν παει σε μια Τοπικη οργανωση να συζητησει με τον γραμματεα της Τ. Ο.

Vakinho
Λοχίας
Λοχίας
Δημοσιεύσεις: 98
Εγγραφή: Δευ Φεβ 11, 2013 9:12 pm
Επικοινωνία:

Χρυσή Αυγή

Δημοσίευση από Vakinho »

greko_27, σε πληρώνει η Χρυσή Αυγή και γράφεις τέτοια ολόκληρα κείμενα; ΕικόναΕικόναΕικόνα
anaktas
Ανθυπολοχαγός
Ανθυπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 313
Εγγραφή: Παρ Μάιος 31, 2013 10:58 pm
Επικοινωνία:

Χρυσή Αυγή

Δημοσίευση από anaktas »

Vakinho έγραψε:greko_27, σε πληρώνει η Χρυσή Αυγή και γράφεις τέτοια ολόκληρα κείμενα;ΕικόναΕικόναΕικόνα


Μακάρι να ήταν όλοι οι χρησαυγίτες σαν τον greko_27 !
Amat victoria curam
Άβαταρ μέλους
Johnny_Lawrence
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 45
Εγγραφή: Τρί Μάιος 08, 2012 3:43 pm
Επικοινωνία:

Χρυσή Αυγή

Δημοσίευση από Johnny_Lawrence »

Φίλε greco εσύ μπορεί να τα βλέπεις έτσι ωραία και εξιδανικευμένα τα περί εθνικισμού, η πραγματικότητα όμως είναι πιο μαύρη και από τα μπλουζάκια που φοράτε...
το ότι έχετε βάλει πάνω σας την ταμπέλα του πατριώτη και το φωνάζετε όπου σταθείτε και βρεθείτε δεν σημαίνει ότι είστε κιόλας...
ο πατριωτισμός φαίνεται στη σοβαρότητα στο ήθος στην ταπεινότητα και στην αθόρυβη δουλειά... Πες μου τι από αυτά διαθέτει η ηγεσία της χα...

Άβαταρ μέλους
DaMon
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 257
Εγγραφή: Δευ Φεβ 07, 2011 5:36 pm
Επικοινωνία:

Χρυσή Αυγή

Δημοσίευση από DaMon »

Νομιζω πως οι μη-Χρυσαυγητες ξεχνατε το στοιχειο του φυλετισμου... Η Χρυση Αυγη δεν ειναι ενα απλα πατριωτικο κομμα... Ειναι ενα εθνικιστικο κομμα που προσπαθει σε πρωτη φαση να καλυψει τον Ελληνικο εθνικισμο και σε δευτερη το λευκο εθνικισμο γενικοτερα.

Για αυτο και αλλωστε συνεργαζεται η εστω συνεργαζοταν με αλλα κομματα της Ευρωπης...

Και οσο για τις σβαστικες και τις λοιπες αηδιες, μπορει να ειναι Βουδιστες μερικοι ανθρωποι... Τοσο ρατσισμος με τη θρησκεια πια σε αυτη τη χωρα; Πω πω...

Άβαταρ μέλους
greko_27
Υποστράτηγος
Υποστράτηγος
Δημοσιεύσεις: 2243
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 01, 2009 1:30 am
Τοποθεσία: Schweiz
Επικοινωνία:

Χρυσή Αυγή

Δημοσίευση από greko_27 »

Johnny_Lawrence έγραψε:Φίλε greco εσύ μπορεί να τα βλέπεις έτσι ωραία και εξιδανικευμένα τα περί εθνικισμού, η πραγματικότητα όμως είναι πιο μαύρη και από τα μπλουζάκια που φοράτε...
το ότι έχετε βάλει πάνω σας την ταμπέλα του πατριώτη και το φωνάζετε όπου σταθείτε και βρεθείτε δεν σημαίνει ότι είστε κιόλας...
ο πατριωτισμός φαίνεται στη σοβαρότητα στο ήθος στην ταπεινότητα και στην αθόρυβη δουλειά... Πες μου τι από αυτά διαθέτει η ηγεσία της χα...

1) η πραγματικότητα όμως είναι πιο μαύρη και από τα μπλουζάκια που φοράτε..:Eχεις να μας προσαψεις τιποτα; Οχι αερολογιες και προπαγανδιστικες ειδησεις των ΜΜΕ και διαφορων αριστερων μπλογκ! Ποια ειναι η μαυρη αληθεια λοιπον;

2) ο πατριωτισμός φαίνεται στη σοβαρότητα στο ήθος στην ταπεινότητα και στην αθόρυβη δουλειά... Πες μου τι από αυτά διαθέτει η ηγεσία της χα... : Μπορεις και εσυ με τη σειρα σου να μας υποδειξεις εστω ενα πολιτικο πρόσωπο της μεταπολιτευσης (απο το 74 και μετα) που διαθετει τα παραπανω χαρακτηριστικα; ... Εαν βρεις βεβαια... Στις μερες μας δυστυχως ανθει και ο "πολιτικαντικος χατζηαβατισμος"... Και δεν μπορεις να κατανοησεις οτι αλλο ειναι ο Οδυσσεας και αλλο ειναι ο Χατζηαβατης... Δεν εχεις βαρεθει απο τους γιαλαντζη πατριωτες, τους εθνικοφρονες της πενταρας και τους δεξιους της καρπαζιας, που οταν απειλειτε η θεσουλα τους στην βουλη αλλαζουν τα πολ κομματα σαν τα πουκαμισα (δες αδωνη γεωργιαδη), ή φτιαχνουν νεα κομματα επειδη θιχτηκαν τα προσωπικα τους συμφεροντα (δες καμμενο και καρατζαφερη) ή συμμαχουν με τους πολιτικους τους "αντιπαλους", ανεξαρτητως και εαν κατεστρεψαν την ελλαδα ή ειναι ορφανα του σταλιν και του τροσκι (συνεργασια πασοκ και νδ, οπως και μελλοντικη συνεργασια νδ με συριζα) ;

Η μεγαλη διαφορα του αστου πατριωτη (του πραγματικου ιδεολογου πατριωτη και οχι του γιαλαντζη ελαφροδεξιουλη) με τον εθνικιστη ξερεις ποια ειναι;:oτι ο αστος πατριωτης δεν θα αντιδρασει οταν θιχτει η ουσια της Ιδεολογια του (δηλαδη τα Πιστευω του, το δικαιο της Φυλης του, η πραγματικη ερμηνεια της Ιστοριας, το κριτικο του πνευμα απεναντι στο πλουτοκρατικο καθεστως που ζουμε), αλλα αντιθετως θα παραδοθει ανευ ορων με ανταλλαγμα τη δηθεν οικονομικη ευμάρεια που θα του υποσχεθει το μεταπολιτευτικο καθεστως και θα προτιμησει να επιστρεψει στο μαντρι και να μετατραπει στο κλασικο κομματοσκυλο (καμια θεσουσα σε υπουργειο παιζει κυρ βουλευτα;) ...

ΥΓ:Παραδόξως ουδεις (εκτος ορισμενων εξαιρεσεων) απο τα λοιπα αστικα κομματα καθονται στο ιδιο τηλεοπτικο τραπεζι με τους βουλευτες της ΧΑ. Αυτο δειχνει οτι οι βουλευτες των λοιπών κομματων εχουν παντελής ελλειψη επιχειρηματων απο μερους τους.

anaktas
Ανθυπολοχαγός
Ανθυπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 313
Εγγραφή: Παρ Μάιος 31, 2013 10:58 pm
Επικοινωνία:

Χρυσή Αυγή

Δημοσίευση από anaktas »

Ο εθνικισμός είναι από τους λίγους όρους την ελληνικής γλώσσας που έχει ερμηνευτεί και εξηγηθεί με άπειρους τρόπους και έχει γεμίσει με χίλια δυο άλλα χαρακτηριστικά που καμία σχέση δεν έχουν με αυτόν όπως επεκτατισμός, ρατσισμός κα. Αυτό έγινε για να μπερδευτεί η κοινή γνώμη σχετικά με την ιδιομορφία του εθνικισσμού για κάθε έθνος αλλά και για να απομακρυνθούν οι άνθρωποι από αυτόν, χωρίς να γνωρίζουν την πραγματική απαρχή του όρου από τον Διαφωτισμό.
Όντως ο εθνικισμός είναι ξεχωριστός για κάθε έθνος, για αυτό και δεν μπορεί να έχει καμία σχέση ο ελληνικός εθνικισμός με τον ναζισμό, που είναι καθαρή εκδήλωση του γερμανικού εθνικισμού.
Όσο για την ΧΑ, είτε είναι αχρείοι είτε όχι, πραγματικοί έλληνες εθνικιστές όπως αυτούς που ονειρεύονταν ο Ίων Δραγούμης ή όχι, αυτό μόνο οι επόμενες εκλογές θα το δείξουν με την είσοδο ή όχι του κόμματος αυτού στο Κοινοβούλιο.
Παρόλα αυτά η ΧΑ δεν φαίνεται να εξασθενεί, λόγω της συνεχιζόμενης υποστήριξής της από τους ψηφοφόρους της. Από αυτό το στοιχείο και απο την υπόθεση ότι όλοι αυτοί πού την στηρίζουν, δέν είναι τελείως βλάκες αλλά έχουν μία αίσθηση λογικής και κριτικής σκέψης, θα έλεγα οτί ναί, η ΧΑ θα ξανακερδίσει έδρες.
Πάντως,προτιμότερο θα ήταν να μαλώνουμε για τις δικές μας ιδεολογίες που πηγάζουν από το είναι μας παρά να κομματίζουμε και να διαλέγουμε κόμματα και να σκοτωνόμαστε για τα δικά τους πιστεύω, που όπως έχει αποδείξει η σύγχρονη ιστορία γρήγηορα μεταβάλλονται ανάλογα με τα συμφέροντα που υπάρχουν.
Amat victoria curam
Άβαταρ μέλους
pappas
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Παρ Ιουν 14, 2013 12:29 am
Τοποθεσία: ΣΚΑΠΑΝΕΑΣ
Επικοινωνία:

Χρυσή Αυγή

Δημοσίευση από pappas »

Johnny_Lawrence έγραψε:Φίλε greco εσύ μπορεί να τα βλέπεις έτσι ωραία και εξιδανικευμένα τα περί εθνικισμού, η πραγματικότητα όμως είναι πιο μαύρη και από τα μπλουζάκια που φοράτε...
το ότι έχετε βάλει πάνω σας την ταμπέλα του πατριώτη και το φωνάζετε όπου σταθείτε και βρεθείτε δεν σημαίνει ότι είστε κιόλας...
ο πατριωτισμός φαίνεται στη σοβαρότητα στο ήθος στην ταπεινότητα και στην αθόρυβη δουλειά... Πες μου τι από αυτά διαθέτει η ηγεσία της χα...



καλα ναι παρε παραδειγμα γκρεκο_27 υπηρετησε ΤΘ αλλα ειναι γιωταδες (εμεσα) οι καταδρομεις του 9 η του 14 μηνου. Επιδει αυτος εκανε μια σταση ρεντινα με μηδεν σο. Βε στα ΤΘ οπως εγραψε ειναι κομαντο αλλα εγω πχ που εβγαλα Σ. Β. Ε. Κ ειμαι γιωτας, ανθελληνας, ανηδεος, απολυτιστος επειδη δεν ασπαζομαι τα σκατα του, σαν να ακουω απλυτο αναρχικο των εξαρχειων ακριβως. Που αν του πεις το λογο που ειναι γ. Τ. Π αρχιζει και σε κραζει.

μετα του λες τα χαλια που ηταν η οργανωση του και στο γυρναει στο π. Χ Ο τσιπρας κανει αυτο, ο αδωνης κανει αυτο, η ν. Δ Ειναι χειρωτερη, μα ρε γιωτομπαλο για το κωμμα σου μηλαμε, αν θες να πουμε και για την ν. Δ και τον αδωνη η το συριζα και το σταλιν ανοιξε θεμα να τα χωσουμε και εκει no problem Εικόνα Τι να πω αβυσος η ψυχη του ''ελληναρα οτι να ναι''... Εγραψα δεν ξανα ασχολουμε αλλα ξανα εγραψα.

Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης