Χρυσή Αυγή

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Άβαταρ μέλους
Snakeshit
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 749
Εγγραφή: Τετ Δεκ 03, 2008 11:32 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Χρυσή Αυγή

Δημοσίευση από Snakeshit »

Πείτε απόψεις. Γιατί να γίνει κάποιος μέλος η γιατί όχι;
Jimmy
Ανθυπολοχαγός
Ανθυπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 319
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 24, 2009 7:24 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Χρυσή Αυγή

Δημοσίευση από Jimmy »

Κατα τη γνωμη μου δεν πρεπει να γινει καποιος μελος της Χρυσης Αυγης απλα και μονο γιατι η φιλοσοφια της ειναι παραλογη. Θα πω ενα παραδειγμα. Οι χρυσαυγητες δεν θελουν μεταναστες στην Ελλαδα. Οπου βλεπουν μεταναστη τον αρπαζουν και τον λιντζαρουν. Με την ιδια λογικη και οι Ελληνες που ειναι μεταναστες σε αλλες χωρες θα επρεπε να εχουν παθει τα ιδια απο τους φανατικους εθνικιστες των αλλων χωρων. Οι χρυσαυγητες ειναι εθνικιστες και ο εθνικισμος δεν ειναι καλο πραγμα.

Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11203
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

Χρυσή Αυγή

Δημοσίευση από Nassos »

Όχι, δεν αξίζει γιατί πολύ απλά από πότε ο Ναζισμός έχει σχέση με την Αρχαία Ελλάδα;

Και επίσης, πώς η ιδεολογία του Ναζισμού συμπλέει με την Ορθοδοξία, όταν οι Ναζί ήταν επιεικώς άθεοι (για να μη πω Παγανιστές);
Άβαταρ μέλους
Snakeshit
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 749
Εγγραφή: Τετ Δεκ 03, 2008 11:32 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Χρυσή Αυγή

Δημοσίευση από Snakeshit »

Κάτι συμμαθητές μου είναι μέλη και μου'χουν πει οτι δεν πειράζουν κανέναν αν δεν τους πειράξουν.
argeadas
Υπολοχαγός
Υπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 358
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 04, 2009 10:54 pm
Τοποθεσία: Greece
Ενδιαφέροντα: διάβασμα,κυνήγι,πουλιά
Επικοινωνία:

Χρυσή Αυγή

Δημοσίευση από argeadas »

Νομίζω πως η προπαγάνδα της αριστεράς έχει πιάσει τόπο. Δεν είναι όπως τα λέει ο φίλος ποιό πάνω, ότι όποιον μετανάστη βλέπουν τον χτυπάνε.

Τουλάχιστον αυτοί δεν καίνε ελληνικές σημαίες.

Είμαι υπέρ τους και κατά τους εν μέρη.

10κωστας50
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 688
Εγγραφή: Τρί Απρ 08, 2008 5:18 am
Επικοινωνία:

Χρυσή Αυγή

Δημοσίευση από 10κωστας50 »

Παιδία μιλούσα με εναν γνωστό οπου είναι φανατικός φιλογερμανός Ναζιστής και συζητούσαμε σχετικά με την Χ. Α...
Ειναι τελείως παράλογη η ιδεολογία τους...
Το να είσαι εθνικιστής δεν είναι κακό για μένα αλλα εθνικιστής σημαίνει να αγαπάς τη χώρα σου και μόνο και οχι να αγαπάς τους ασπρους και να μισεις μαυρους και κίτρινους και ότι αλλο ειναι αυτο...
Αυτοι είναι εθνικιστές με τον δικό τους τρόπο και εκει που θέλουν...
Είναι φιλοαμερικάνοι και έχουν πολλα αρνητικά.
ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΜΟΥ ΑΠΟΨΗ
Πάντως αυτο είναι ενα τεράστιο θέμα πιστεύω!
Εχει πολυ συζήτηση...
Άντρας λογάται, όποιος μπορεί να σκύβει το κεφάλι, όπου πουλάν παλικαριές κ' εγωισμούς οι άλλοι...
Μαγδαλένα
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 450
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 25, 2009 10:17 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Χρυσή Αυγή

Δημοσίευση από Μαγδαλένα »

Ο εθνικισμος ποτε δεν ηταν καλο πραγμα... Απο την αλλη, εχω να πω οτι η Ελλαδα απειλειται... Η Ελλαδα ειναι μια πολυ μικρη χωρα κ πανε να την κανουνε μικροτερη... Απειλουν συνεχως τα συνορα της. Κ που ειναι ολοι; Πριν κιρο , απο εγκυρες πηγες εμαθα πως μπουλντωζες της Αλβανιας μπηκαν στν Ελληνικο χωρο για να χτισουν ν καποιο τουριστικο κτιριο νομιζω... Ξερετε ποιος ηταν εκει να υποστηριξει τους Ελλληνες της Βορειου Ηπειρου; Οι χρησαυγητες. Ουτε τα μεσα δεν ηταν εκει. Κανεις. Οι Έλληνες της Βορεειου Ηπειρου δεχονται καθημερινα πολλες ενοχλησεις κ εχουν πολλα προβληματα... Αλλα τα λεει αυτα κανεις; οχι. Εν μερη λοιπον ειμαι μαζι τους.
Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11203
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

Χρυσή Αυγή

Δημοσίευση από Nassos »

Το ότι είναι είναι το μόνο κόμμα που έχει νόμιμο οπλοστάσιο, αυτό δεν σας προβληματίζει;
Άβαταρ μέλους
Snakeshit
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 749
Εγγραφή: Τετ Δεκ 03, 2008 11:32 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Χρυσή Αυγή

Δημοσίευση από Snakeshit »

Παιδιά σε μερικά πράγματα τους υποστηρίζω κι εγώ.
10κωστας50
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 688
Εγγραφή: Τρί Απρ 08, 2008 5:18 am
Επικοινωνία:

Χρυσή Αυγή

Δημοσίευση από 10κωστας50 »

Μαγδαλένα έγραψε:Ο εθνικισμος ποτε δεν ηταν καλο πραγμα... Απο την αλλη, εχω να πω οτι η Ελλαδα απειλειται... Η Ελλαδα ειναι μια πολυ μικρη χωρα κ πανε να την κανουνε μικροτερη... Απειλουν συνεχως τα συνορα της. Κ που ειναι ολοι; Πριν κιρο , απο εγκυρες πηγες εμαθα πως μπουλντωζες της Αλβανιας μπηκαν στν Ελληνικο χωρο για να χτισουν ν καποιο τουριστικο κτιριο νομιζω... Ξερετε ποιος ηταν εκει να υποστηριξει τους Ελλληνες της Βορειου Ηπειρου; Οι χρησαυγητες. Ουτε τα μεσα δεν ηταν εκει. Κανεις. Οι Έλληνες της Βορεειου Ηπειρου δεχονται καθημερινα πολλες ενοχλησεις κ εχουν πολλα προβληματα... Αλλα τα λεει αυτα κανεις; οχι. Εν μερη λοιπον ειμαι μαζι τους.


Εγω πιστεύω οτι δεν είναι κακο να αγαπας το Έθνος σου δηλαδή την πατρίδα σου... Οποτε δεν ειναι και κακο να είσαι εθνικιστης.
Προσωπικη μου αποψη.
Σε αυτα που είπες συμφωνώ απόλυτα αλλα απο τη μια οι χρυσαυγίτες πάνε να διαμαρτυριθούν για αυτα που είπες , και απο την άλλη υποστηρίζουν φανατικά τους Αμερικάνους οι οποίοι καθοδιγούν τους Τούρκους να μας προκαλούν καθημερινά...
Μη τα ξεχνάς αυτά... Ολα είναι αλυσίδα...
Πιστεύω οτι δεν ειναι σωστοι εθνικιστές , και ουτε κάνουν σωστες κινήσεις...
Και κατί που το ξέρετε ολοι και θα το πω γιατι το θεωρώ σημαντικό.
Δεν ειχαν καμια απολύτως δουλεια οι χρυσαυγίτες να τρέχουν μαζί με τα ΜΑΤ στα επεισόδια... Τα ΜΑΤ μπορουν με σωστή εντολή να αντιμετωπίσουν τα πάντα...
Άντρας λογάται, όποιος μπορεί να σκύβει το κεφάλι, όπου πουλάν παλικαριές κ' εγωισμούς οι άλλοι...
Άβαταρ μέλους
yandr
Στρατάρχης
Στρατάρχης
Δημοσιεύσεις: 11238
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 02, 2003 6:55 am
Επικοινωνία:

Χρυσή Αυγή

Δημοσίευση από yandr »

Έχουμε κανένα από τν Χρυσή Αυγή που να επισκέπτετε το forum για να τον ρωτήσουμε τι πιστεύουν οι ομοϊδεάτες;
10κωστας50
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 688
Εγγραφή: Τρί Απρ 08, 2008 5:18 am
Επικοινωνία:

Χρυσή Αυγή

Δημοσίευση από 10κωστας50 »

Θα μας ήταν πολυ χρήσιμο να είχαμε ενα μέλος της ΧΑ. Εικόνα
Άντρας λογάται, όποιος μπορεί να σκύβει το κεφάλι, όπου πουλάν παλικαριές κ' εγωισμούς οι άλλοι...
Άβαταρ μέλους
Snakeshit
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 749
Εγγραφή: Τετ Δεκ 03, 2008 11:32 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Χρυσή Αυγή

Δημοσίευση από Snakeshit »

Όπως είπα και πριν, κάτι συμμαθητές μου είναι χρυσαυγίτες αλλα δεν ξέρουν καν τα πιστεύω της οργάνωσης.
katadromeas261
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 57
Εγγραφή: Κυρ Ιουν 22, 2008 8:09 pm
Επάγγελμα: ΣΤΡΑΤΙΩΤΙΚΟΣ ΕΙΔΗΚΕΣ ΔΥΝΑΜΕΙΣ
Επικοινωνία:

Χρυσή Αυγή

Δημοσίευση από katadromeas261 »

Εγω ειμαι μελος. Αλλα αν θελετε να μαθετε την θεση της χρυσης αυγης επισκεφτειτε την σελιδα της στο διαδυκτυο και να διαβασετε. Μπορειτε να περασετε και απο τα γραφεια της να μιλησετε και να παρετε μια ιδεα. Πολλα μελη που την απαρτιζουνε ειναι και αστυνομικοι και στρατιωτικοι. Ετσυ οπως καταντησανεη πολιτικοι μας χιλιες φορες εθνικισμος παρα τους προδωτες τους πολιτικουσ
10κωστας50
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 688
Εγγραφή: Τρί Απρ 08, 2008 5:18 am
Επικοινωνία:

Χρυσή Αυγή

Δημοσίευση από 10κωστας50 »

katadromeas261 έγραψε:Εγω ειμαι μελος. Αλλα αν θελετε να μαθετε την θεση της χρυσης αυγης επισκεφτειτε την σελιδα της στο διαδυκτυο και να διαβασετε. Μπορειτε να περασετε και απο τα γραφεια της να μιλησετε και να παρετε μια ιδεα. Πολλα μελη που την απαρτιζουνε ειναι και αστυνομικοι και στρατιωτικοι. Ετσυ οπως καταντησανεη πολιτικοι μας χιλιες φορες εθνικισμος παρα τους προδωτες τους πολιτικουσ


Συμφωνώ μαζί σου...
Απο τους προδώτες τους πολιτικούς χίλιες φορές εθνικισμός...
Αλλα διαφωνώ με τον εθνικισμό οπως η ΧΑ τον μεταφράζει...
Άντρας λογάται, όποιος μπορεί να σκύβει το κεφάλι, όπου πουλάν παλικαριές κ' εγωισμούς οι άλλοι...
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες