Θα φύγουν άτομα για να μπουν επιλαχόντες (2008);

Κλειδωμένο
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
sauraki....4
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 246
Εγγραφή: Παρ Φεβ 13, 2009 12:48 am
Επικοινωνία:

Θα φύγουν άτομα για να μπουν επιλαχόντες (2008);

Δημοσίευση από sauraki....4 »

καλα 8α τα ξεπερασεις... Οπως και το καναμε και εμεις... Εικόνα

Anonymous

Θα φύγουν άτομα για να μπουν επιλαχόντες (2008);

Δημοσίευση από Anonymous »

Ευχαριστώ για όλες τις συμβουλές. ΝΑ είσαι καλά και εύχομαι να είσαι από τις πρώτες που θα πάρουν.
sauraki....4
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 246
Εγγραφή: Παρ Φεβ 13, 2009 12:48 am
Επικοινωνία:

Θα φύγουν άτομα για να μπουν επιλαχόντες (2008);

Δημοσίευση από sauraki....4 »

τιποτα κοπελα μου Σοβαρα μιλας; Και εσυ μη πεφτεις... Κυνηγησε το... Ποτε δε ξερεις... επιλαχουσα ειμαι και περιμενω... Βασικα νομιμα Ειμαι μεσα... τωρα αν μου τη φανε βισματιες τη 8εση τι να πω!8α πεσει καντιλιΕικόνα παλι Το νιω8ω...

Anonymous

Θα φύγουν άτομα για να μπουν επιλαχόντες (2008);

Δημοσίευση από Anonymous »

Τότε σου εύχομαι με όλη μου τη καρδιά να μπεις... Όσο για το μέσον; Το Φάγαμε στα μούτρα για τα καλά. Ας ελπίσουμε ότι κάθε εμπόδιο είναι για καλό!
sauraki....4
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 246
Εγγραφή: Παρ Φεβ 13, 2009 12:48 am
Επικοινωνία:

Θα φύγουν άτομα για να μπουν επιλαχόντες (2008);

Δημοσίευση από sauraki....4 »

Να σαι καλα Ρε Συ, ! Και σε σενα! Τα καλυτερα! ΕικόναΕικόνα
Anonymous

Θα φύγουν άτομα για να μπουν επιλαχόντες (2008);

Δημοσίευση από Anonymous »

Σε ευχαριστώ... Πολύ ! Εικόνα
Anonymous

Θα φύγουν άτομα για να μπουν επιλαχόντες (2008);

Δημοσίευση από Anonymous »

Kostas_Topo έγραψε:
Μαρίνα έγραψε:Καταρχήν καλή επιτυχία σε όλους σας. Παρακολουθώ τις ατελείωτες συζητήσεις εδώ και΄6 μήνες αλλά λόγω προβλήματος στον Η/Υ δεν μπορούσα να στείλω τη δική μου γνώμη για το θέμα. Εγώ είμαι επιλαχούσα σε άλλη ειδικότητα από αυτή που διάλεξα βάση των γνώσεων που διέθετα ως φοιτήτρια. Τελικά μου είπαν ακατάλληλη λόγω γραμματικών γνώσεων... Μετά από ένσταση και καταγγελία στο συνήγορο του πολίτη η μόνη απάντηση που πήρα ήταν ότι δεν είμαι απόφοιτη και ότι είμαι φοιτήτρια. Αυτό το ήξερα και έγω , όπως και αυτοί ξέραν και με μοριοδότησαν με 350 μόρια... Αλλά τελικά σε ποιές ειδικότητες παίρναν φοιτητές ούτε αυτοί ξέρουν. Σαν επιλαχούσα σε άλλη ειδικότητα θεωρώ οτι έχω μηδενικές ελπίδες και ένω αγαπάω το στρατό, τώρα Δεν ξέρω ποιά αν το θέλω, μετά από όσα έχω δει. Ευχαριστώ όλους σας γιατι πραγματικά τόσο καιρό μου κάνατε ΄παρέα και με κατατοπίζατε. Να είστε καλά και καλή επιτυχία σε όλους σας.
Επειδη το συγκεκριμενο θεμα το Εψαξα Μεχρι τελους τον Σεπτεμβριο, η προκυρηξη Εγραφε στα απαιτουμενα δικαιολογητικα

Αποδεικτικο γραμματικων γνωσεων αναλογα με την δηλωθεισα ειδικοτητα.

Απο το στρατολογικο γραφειο Θεσσαλονικης μου ξεκαθαρισαν απο την αρχη οτι αν το αποδεικτικο γραμματικων γνωσεων ειναι κατωτερο απο αυτο που ζηταει η ειδικοτητα σου δεν υπαρχει περιπτωση να σε παρουν. Συγκεκριμενα γιατι και μενα αυτο με εκαιγε, φοιτητης πχ Λογιστικης δεν εχει το δικαιωμα να δηλωσει την ειδηκοτιτα Επιμελητης Χρηματικου η οποια ζηταει Πτυχιουχους και οχι φοιτητες. Ομοιως για ολες τις ειδηκοτητες που ζητουσαν πτυχιο. Το οτι δεν σας κοψανε απο τα χαρτια ειναι γιατι στην αιτηση που στειλατε γραφει "αν δεν επιλεγω στην συγκεκριμενη ειδηκοτητα να επιλεγω σε οποιαδηποτε αλλη πληρω τις προυποθεσεις. Γι'αυτο και σας μοριοδοτουσαν με 350 μορια.

Εισαι φοιτητρια, εχεις καποιες γνωσεις αλλα δυστυχως χωρις πτυχιο δεν μπορεις να αποδειξεις οτι τις εχεις αυτες τις γνωσεις. Το οτι εισαι φοιτητρια γι'αυτους απλα σημαινει οτι εχεις μια καλυτερη μορφωση απο καποιον αποφοιτου λυκειου και γι'αυτο παιρνεις καποια μορια παραπανω.

Επισης επειδη πολλοι απο εσας θα ξανακανουν τα χαρτια τους στην επομενη προκυρηξη θελω να σας δωσω μια συμβουλη (χωρις καμια διαθεση να το παιξω εξυπνος), παιρνετε τηλεφωνο στα στρατολογικα γραφεια της περιοχης σας και ρωτατε τους και την παραμικρη λεπτομερεια της προκυρηξης, τα παντα απο την πρωτη λεξη μεχρι την τελευταια, τι πρεπει να κανω γι'αυτο; Τι πρεπει να κανω για το αλλο; Μην αρκειστε στην γνωμη κανενος φιλου, εποπ, στρατιωτικου, φορουμιτη κοκ. Ζαλιστε τους στα τηλεφωνα για την παραμικρη λεπτομερεια ετσι ωστε να ελαχιστοποιησετε τις πιθανοτητες να κανετε κατι λαθος. Και αν μπορειτε επιβεβαιωνετε τις απαντησεις και απο αλλο στρατολογικο γραφειο



το θέμα είναι ότι στην επαρχία από όπου είμαι στην στρατολογία δεν ξέρουν που πάνε τα τέσσερα! Έγω τους έδειξα τα χαρτιά μου πριν τα καταθέσω και μου είπαν ότι είναι σωστά και όταν βγήκαν τα αποτελέσματα και πήγα να δω που έκανα λάθος μου είπαν να κάνω ένσταση γιατί κάποιο λάθος έχει γίνει! Και να πάρω στο ΓΕΣ ΕΓΩ τηλ γιατί αυτοί δεν τα ξέρουν αυτά!

Anonymous

Θα φύγουν άτομα για να μπουν επιλαχόντες (2008);

Δημοσίευση από Anonymous »

Μαρίνα έγραψε:Και εγω όλα αυτά τα έμαθα εκ των υστέρων, αφού με είχαν βγάλει ακατάλληλη λόγω γραμματικών γνώσεβν για την ειδικότητα που είχα διαλέξει. Όμως αντι για εμένα πέρασε στην ειδικότητα κοπέλα που είχε τελειώσει ΤΕΕ και δεν ειχε τίποτα άλλο. Και τώρα έρχομαι έγω να ρωτήσω: Ποίος έχει ανώτερο πιστοποιητικό; Εγω με βεβαίωση σπουδών στο τελευταίο έτος της σχολής μου, με ένα μόνο μάθημα για να πάρω πτυχίο, αγγλικά,ECDL Και 12 μήνες προυπηρεσία Ή αυτή η κοπέλα με ένα ουσιαστικά απολυτήριο ΤΕΕ; Ιδού το ερώτημα.


εμένα μια γνωστή μου την έβγαλαν ακατάλληλη γραμματικών γνώσεων γιατι είχε τελιώσει οικονομικό ΑΕΙ και αυτοί ζητούσαν ΤΕΙ λογιστικής! Αυτό είναι χειρότερο... Αλλά όπως ξαναείπα στην Έλλαδα ζούμε για τον Ε. Σ μιλάμε και αν μπούμε έκει θα συναντήσουμε ακόμη χειρότερα και πιο κουφά πράγματα!
Μαρίνα
Λοχίας - Έφεδρος
Λοχίας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 71
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 15, 2009 6:11 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Θα φύγουν άτομα για να μπουν επιλαχόντες (2008);

Δημοσίευση από Μαρίνα »

Ξέρω επίσης περίπτωση κοπελας που είχε τελειώσει ΤΕΙ Λογιστικής συγκέντρωσε 800 μόρια Και δεν την έχουν ούτε καν επιλαχούσα και ένας άλλος γνωστός μου με 450 μόρια και πτυχίο ΙΕΚ Είναι επιλαχόν σε πολύ καλή σειρά στην ίδια ειδικότητα.
kathrin1988
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 57
Εγγραφή: Δευ Φεβ 02, 2009 5:06 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Θα φύγουν άτομα για να μπουν επιλαχόντες (2008);

Δημοσίευση από kathrin1988 »

Ειδατε τη κανει το μεσον!!! α ρε βυσματα! ! τωρα ολοι οι επιλαχωντες με βυσματα θα μπουνε...
kathrin1988
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 57
Εγγραφή: Δευ Φεβ 02, 2009 5:06 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Θα φύγουν άτομα για να μπουν επιλαχόντες (2008);

Δημοσίευση από kathrin1988 »

Ειδατε τη κανει το μεσον!!! α ρε βυσματα! ! τωρα ολοι οι επιλαχωντες με βυσματα θα μπουνε...
Μαρίνα
Λοχίας - Έφεδρος
Λοχίας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 71
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 15, 2009 6:11 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Θα φύγουν άτομα για να μπουν επιλαχόντες (2008);

Δημοσίευση από Μαρίνα »

Εύχομαι τουλάχιστον τώρα να μπουν κάποια άτομα που να αξίζουν πραγματικά και όχι με μέσον. Μακάρι να έχετε να πείτε μόνο ευχάριστα νέα όταν βγουν τα ονόματα των επιλαχόντων. Αντε να δούμε.
kathrin1988
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 57
Εγγραφή: Δευ Φεβ 02, 2009 5:06 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Θα φύγουν άτομα για να μπουν επιλαχόντες (2008);

Δημοσίευση από kathrin1988 »

Ναι μακαρι να μπουν αυτα τα ατομα που το αξιζο υν γιατι εχουν μπει ολοι οι αναπηροι με τα πολιμπριζα... Μακαρι να τα ανακοινωσουν τη δευτερα! ! αμα πια... Δεν παει αλλο...
Μαρίνα
Λοχίας - Έφεδρος
Λοχίας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 71
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 15, 2009 6:11 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Θα φύγουν άτομα για να μπουν επιλαχόντες (2008);

Δημοσίευση από Μαρίνα »

'οντως πρέπει να είναι λίγο δύσκολο να περιμένεις και να ξαναπεριμένεις. Εγω δεν έχω ελπίδες, οπότε πειμένω να μάθω από εσάς κάποια ευχαριστα νέα.
Anonymous

Θα φύγουν άτομα για να μπουν επιλαχόντες (2008);

Δημοσίευση από Anonymous »

Αμα δεν τα ανακοινωσουν και τη δευτερα, καλο μαρτιο μετα! !
Στρατός και θητεία
Κλειδωμένο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες