Τι έγγραφα χρειάζομαι για την κατάταξη;

Απαντήσεις σε όλες τις απορίες των νεοσυλλέκτων για την κατάταξή τους
Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Άβαταρ μέλους
teo_93
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Τετ Οκτ 14, 2015 3:27 pm
Τοποθεσία: Στρατιώτης
Επικοινωνία:

Τι έγγραφα χρειάζομαι για την κατάταξη;

Δημοσίευση από teo_93 »

Παιδιά να ρωτήσω είναι υποχρεωτικό να δώσουμε και φωτοτυπία της πρώτης σελίδας του βιβλιαρίου λογαριασμού τραπέζης; Γιατί έχω ρωτήσει αρκετούς και μου χουν πει ότι δε τους το ζήτησαν... Ευχαριστώώ
Άβαταρ μέλους
tourkofagos
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 24
Εγγραφή: Κυρ Αύγ 30, 2015 2:35 pm
Επικοινωνία:

Τι έγγραφα χρειάζομαι για την κατάταξη;

Δημοσίευση από tourkofagos »

Καλησπερα, την Τριτη παρουσιαζομαι κι εχω μια ερωτηση... Ειμαι ενεργος φοιτητης, χρειαζεται να παω καποιο εγγραφο; Ξεκινησα τις διαδικασιες για βεβαιωση σπουδων απο την προηγουμενη βδομαδα αλλα η γραμματεια ηταν κλειστη και ανοιγει την Δευτερα... Δεν θα προλαβω να εχω το χαρτι οταν θα μπω... Μπορω να το δωσω και αργοτερα ή θα εχω θεμα?
Άβαταρ μέλους
Φιλωτας
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 03, 2015 8:14 am
Επικοινωνία:

Τι έγγραφα χρειάζομαι για την κατάταξη;

Δημοσίευση από Φιλωτας »

Μαγκες ξερει κανεις να μου πει τι γινεται αν δεν πηρες πτυχειο απο τη σχολη που φοιτουσες; Πως μπορω να βεβαιωσω οτι σπουδαζα
Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11203
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

Τι έγγραφα χρειάζομαι για την κατάταξη;

Δημοσίευση από Nassos »

Σπούδαζες και σε σε διέγραψαν; Σπούδαζες στη σχολή και απόφασισες να πας σε άλλη;
Άβαταρ μέλους
Φιλωτας
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 03, 2015 8:14 am
Επικοινωνία:

Τι έγγραφα χρειάζομαι για την κατάταξη;

Δημοσίευση από Φιλωτας »

Σπουδαζα σε ιδιωτικη και λογω οικονομικων τα παρατησα
Άβαταρ μέλους
Avatar
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 410
Εγγραφή: Τετ Οκτ 19, 2011 4:59 pm
Επικοινωνία:

Τι έγγραφα χρειάζομαι για την κατάταξη;

Δημοσίευση από Avatar »

Δώσε κάμια πληροφορία παραπάνω ρε φίλε, τσάμπα είναι το γράψιμο δεν χαλάμε μελάνι

πότε ξεκίνησες την σχολή, πόσο χρονών είσαι, πότε την σταμάτησες, πότε σου ήρθε χαρτί και πήρες αναβολή και αν σου ήρθε χαρτί να παρουσιαστείς τώρα

κανονικά πρέπει να σου δώσουν χαρτί ότι φοιτούσες από την τάδε ημερομηνία μέχρι τότε, αλλά επειδή σίγουρα θα σου πουν μα μου δεν γίνεται δεν είσαι πια σε εμάς και τέτοια.
κυνήγησέ το, ζήτα τα συμβόλαια και σίγουρα έχεις κάποιες αποδείξεις ότι πλήρωσες, από εκεί και πέρα πιστεύω το όλο θέμα είναι νομικό αν δεν σου δίνουν χαρτί ότι φοιτούσες, εκτός και αν τα 90ευρώ δεν σου είναι πρόβλημα ή ο παραπάνω μήνας θητείας

καθαρά απόψη μου, τι πίστευουν οι πιο έμπειροι ;
Νεοσύλλεκτος στρατιώτης 2013 Ε'ΕΣΣΟ--> ΥΕΑ/Α--> Λοχίας ΥΕΑ/Β--> ΔΕΑ(ΠΖ)--> Ανθυπολοχαγός(ΠΖ)
Άβαταρ μέλους
Φιλωτας
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 03, 2015 8:14 am
Επικοινωνία:

Τι έγγραφα χρειάζομαι για την κατάταξη;

Δημοσίευση από Φιλωτας »

Εχεις δικαιο με συγχωρεις Σπουδαζα 1μιση χρονο κ τελευταιο 6μηνο τα παρατησα. Απλα ειμαι καινουργιος στο φορουμ κ δεν ξερω πολλα ενας μηνας παραπανω ειναι σιγουρα; Αν ναι κομπλε.
Άβαταρ μέλους
Φιλωτας
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 03, 2015 8:14 am
Επικοινωνία:

Τι έγγραφα χρειάζομαι για την κατάταξη;

Δημοσίευση από Φιλωτας »

Το χαρτι το αρχικο μ χε δωσει αναβολη μεχρι 31 12 2015 κ χθες μ ρθε το χαρτι να βεβαιωσω τις γραμματικες γνωσεις που απεκτησα κατα τη διαρκεια της αναβολης μου.
Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11203
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

Τι έγγραφα χρειάζομαι για την κατάταξη;

Δημοσίευση από Nassos »

Από τη στιγμή που δεν απέκτησες το πτυχίο θα θεωρηθεί ότι έκανες κακή χρήση αναβολής και θα σου επιβληθεί 1 μήνας παραπάνω θητεία, ο οποίος εξαγοράζεται πληρώνοντας 90 Ευρώ Στη ΔΟΥ που υπάγεσαι.

Διάβασε και το σχετικό θέμα

Κακή χρήση αναβολής
DimitrisNL
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Δευ Δεκ 28, 2015 11:05 am
Επικοινωνία:

Τι έγγραφα χρειάζομαι για την κατάταξη;

Δημοσίευση από DimitrisNL »

Καλησπέρα.

Παρουσιάζομαι στην Θήβα τον Γενάρη και πιο συγκεκριμένα στο ΕΠ. Κοιτώντας στο site Αναφέρεται το εξής :

Για όλα τα παραπάνω να έχετε ένα (1) αντίγραφο νόμιμα θεωρημένο, κατά την παρουσίαση σας στο Κέντρο Εκπαίδευσης Νεοσυλλέκτων, προκειμένου να το υποβάλλετε όταν θα σας ζητηθεί.

Έχω γνήσιες επικυρωμένες φωτοτυπίες για τα πτυχία Σχολής &Αγγλικών. Αυτά αρκούν ή πρέπει να κάνω κάποια επιπλέον διαδικασία, σχετικά με τα έγγραφα (Βιογραφικό &Έντυπο Ατομικών Στοιχείων) που πρέπει να συμπληρώσω;

Ευχαριστώ.

dn24
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3013
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 15, 2010 7:01 pm
Τοποθεσία: Εμπ. Ναυτικό
Ενδιαφέροντα: Μηχανολογία, Alfa Romeo, Παναθηναϊκός
Επάγγελμα: Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Επικοινωνία:

Τι έγγραφα χρειάζομαι για την κατάταξη;

Δημοσίευση από dn24 »

tourkofagos έγραψε: Καλησπερα, την Τριτη παρουσιαζομαι κι εχω μια ερωτηση... Ειμαι ενεργος φοιτητης, χρειαζεται να παω καποιο εγγραφο; Ξεκινησα τις διαδικασιες για βεβαιωση σπουδων απο την προηγουμενη βδομαδα αλλα η γραμματεια ηταν κλειστη και ανοιγει την Δευτερα... Δεν θα προλαβω να εχω το χαρτι οταν θα μπω... Μπορω να το δωσω και αργοτερα ή θα εχω θεμα;
Προφανώς και θα τα λες όλα αυτά, γιατί σε ενδιαφέρει η φοιτητική άδεια. Μπορείς και να δώσεις την βεβαίωση και αφότου παρουσιαστείς, απλά σε ένα ευλογο χρονικό διάστημα, και επειτα απο συννενόηση με το 1ο γραφείο του στρατοπέδου σου.
Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
chr19

Τι έγγραφα χρειάζομαι για την κατάταξη;

Δημοσίευση από chr19 »

Καλησπέρα και χρόνια πολλά... Θα ήθελα να ρωτήσω Στο χαρτί κατάταξης στις οδηγίες γράφει για την πρώτη σελίδα του τραπεζικού λογαριασμού... Εγώ δεν έχω τραπεζικό λογαριασμό ... Πρέπει να βγάλω; ... ή γίνεται και χωρίς?
Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11203
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

Τι έγγραφα χρειάζομαι για την κατάταξη;

Δημοσίευση από Nassos »

Τώρα δε μπορείς να ανοίξεις λογαριασμό σε τράπεζα λόγω capital controls.
Akismp
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 23
Εγγραφή: Παρ Νοέμ 13, 2015 11:22 pm
Επικοινωνία:

Τι έγγραφα χρειάζομαι για την κατάταξη;

Δημοσίευση από Akismp »

Υπάρχουν κάποιες εξαιρέσεις για το άνοιγμα τραπεζικού λογαριασμού εν μέσω capital control. Νομίζω ότι οι νεοσύλεκτοι έχουν το δικαίωμα να ανοίξουν νέο λογαριασμό αν δεν έχουν ήδη.
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες