Τι έγγραφα χρειάζομαι για την κατάταξη;

Απαντήσεις σε όλες τις απορίες των νεοσυλλέκτων για την κατάταξή τους
Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Tasos12345
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 05, 2017 1:23 pm
Επικοινωνία:

Τι έγγραφα χρειάζομαι για την κατάταξη;

Δημοσίευση από Tasos12345 »

Ρε παιδιά μου ζητάνε το ατομικό βιβλιάριο υγείας αλλά στο ΙΚΑ λένε ότι δεν μπορώ να το πάρω γτ είναι και άλλα άτομα μαζί μου άρα το παίρνω μαζί
Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11203
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

Τι έγγραφα χρειάζομαι για την κατάταξη;

Δημοσίευση από Nassos »

Το βιβλιάριο βρέφους θέλουν, όχι το παρον ατομικο βιβλιάριο υγείας.
Κώστας

Τι έγγραφα χρειάζομαι για την κατάταξη;

Δημοσίευση από Κώστας »

Οταν έκοψα την αναβολή μου δήλωσα το τμήμα της σχολής μου εκεί που συμπλήρωνες γραμματικές γνωσεις και απ'ότι είδα μου ήρθε ένδειξη για ΥΕΑ στο Σημείωμα Κατάταξης... Υπάρχει ένα θεματάκι όμως γιατί πτυχίο δεν έχω πάρει ακόμα για πολύ λίγα μαθήματα. Πρακτικά, από θέμα γνώσεων είναι σαν να έχω ήδη πτυχίο. Μπορώ να παρουσιάσω βεβαίωση σπουδών με αναλύτικη βαθμολογία μέχρι στιγμής ή θέλουν ντε και καλά πτυχίο; Γενικά έχει κανα νόημα αυτό ή το σκέφτομαι τζάμπα και θα επιλέξουν τα βύσματα που δεν έχουν καν σπουδάσει;
Άβαταρ μέλους
GREEKDIVER
Λοχίας - Έφεδρος
Λοχίας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 71
Εγγραφή: Παρ Αύγ 18, 2017 12:25 am
Επικοινωνία:

Τι έγγραφα χρειάζομαι για την κατάταξη;

Δημοσίευση από GREEKDIVER »

Αλλο πτυχίο αλλο βεβαίωση εχει διαφορά. Θα το δεχτούν αλλα οχι όπως το πτυχίο

Επίσης ΥΕΑ έρχεται σε όλους το φορουμ εχει σχετικές ενότητες
Lefteris

Τι έγγραφα χρειάζομαι για την κατάταξη;

Δημοσίευση από Lefteris »

Καλησπερα παιδια!
Παρουσιαζομαι κι εγω 18/9 Θηβα (Ερευνα πληροφορικης) και φτιαχνω τα χαρτια που χρειαζεται για ΓΕΣ/ΚΕΠΥΕΣ. Θελω να καταθεσω και το πτυχιο μου της σχολης και καποια πτυχια ξενων γλωσσων που εχω. Αυτα χρειαζεται να ειναι επικυρωμενα η αρκει μια απλη φωτοτυπια;

Ευχαριστω εκ των προτερων!

neos

Τι έγγραφα χρειάζομαι για την κατάταξη;

Δημοσίευση από neos »

Φιλε λευτερη καλο θα ηταν να ηταν επικυρωμενα! Μια στιγμη στο ΑΤ της περιοχης σου δεν ειναι καποια τρελη διαδικασια. Γενικα καλυτερα να εχεις παραπανω πραγματα και ας μην χρειαστουν παρα να εισαι ελλειπης.
Lefteris

Τι έγγραφα χρειάζομαι για την κατάταξη;

Δημοσίευση από Lefteris »

Καλησπερα! Ευχαριστω για την απαντηση. Το πτυχιο το εκανα στο ΚΕΠ απλα για τα αλλα αγγλικων γερμανικων μου ειπαν πως γινεται μονο με δικηγορο και δε θελω να μπω σε τοσα εξοδα που ζητανε εκει. Γινεται σιγουρα σε αστυνομικο τμημα αυτη η δουλεια; Αν ειναι να παω εκει.

Ευχαριστω πολυ!

Άβαταρ μέλους
GREEKDIVER
Λοχίας - Έφεδρος
Λοχίας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 71
Εγγραφή: Παρ Αύγ 18, 2017 12:25 am
Επικοινωνία:

Τι έγγραφα χρειάζομαι για την κατάταξη;

Δημοσίευση από GREEKDIVER »

Στο ΑΤ της περιοχης σου... Στανταρ
ΕΔ-ΜΑΚ-ΔΕΝ ΞΕΧΝΩ - ΕΛΛΑΣ - ΧΕΛ -
LeoDent
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Παρ Οκτ 13, 2017 2:16 am
Επικοινωνία:

Τι έγγραφα χρειάζομαι για την κατάταξη;

Δημοσίευση από LeoDent »

Καλησπέρα. Έχω παραδώσει στην στρατολογική υπηρεσία μια βεβαίωση ότι έχω αποφοιτήσει από σχολή του εξωτερικού, με την οποία μάλιστα μπορώ να εργάζομαι μέχρι να πάρω το πτυχίο στα χέρια μου μιας και βρίσκεται σε διαδικασία αναγνώρισης και μεταφράσεων. Πίσω στο Σημείωμα Κατάταξης λέει ότι πρέπει να παρουσιάσω στο κέντρο ένα αποδεικτικό γνώσεων. Πρέπει να πάω από την στρατολογική υπηρεσία να πάρω αυτήν την βεβαίωση και να την πάρω μαζί μου στο Κέντρο ή θα έχει ληφθεί υπόψη ήδη; Ευχαριστώ
Dompros
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Δευ Οκτ 30, 2017 6:59 pm
Τοποθεσία: ΣΤ
Επικοινωνία:

Τι έγγραφα χρειάζομαι για την κατάταξη;

Δημοσίευση από Dompros »

Παιδιά να ρωτήσω κάτι, όσοι ήμαστε φοιτητές πρέπει στο κέντρο να πάρουμε μαζί από την σχολή βεβαίωση σπουδών για άδειες κλπ η το φοιτητικό πάσο ;
κωστας

Τι έγγραφα χρειάζομαι για την κατάταξη;

Δημοσίευση από κωστας »

Καλησπερα παιδια να ρωτησω ειμαι 2ος γιος πολυτεκνης οικογενειας και εχω χασει τον πατερα μου πριν 4 χρονια ο αδερφος μου εχει παει ως προστατης στον στρατο πριν 10 χρονια και τωρα ειναι μονιμος στο πολεμικο ναυτικο, οταν πηρα να ρωτησω αν δικαιουμε μειωμενη λογο του πατερα μου μου ειπαν οχι αλλα μου ειπαν οτι δικαιουμε 8μηνο καθος ειμαι 2ος γιος πολυτεκνης οικογενειας, επεισης μου ειπαν οτι ειναι καλυτερο την διαδικασια για μειωμενη θητεια να την κανω οταν μου ερθει το χαρτ για μεταθεση μεσα στον στρατο και οχι απο τωρα, εσεις τι πιστευετε και ποια η διαδικασια ειναι χρονοβορα;

ΠΑΡΡΑΣ

Τι έγγραφα χρειάζομαι για την κατάταξη;

Δημοσίευση από ΠΑΡΡΑΣ »

Καλησπέρα, εγώ δεν έχω καν το βιβλιάριο βρέθους. Η μάνα μου δεν το βρίσκει ρε παιδιά δεν φταίω εγώ! Τι κάνω; Υπάρχει θέμα?
Skritzi
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 57
Εγγραφή: Δευ Δεκ 18, 2017 8:47 pm
Επικοινωνία:

Τι έγγραφα χρειάζομαι για την κατάταξη;

Δημοσίευση από Skritzi »

Εγω παλι δεν εχω την γνωματευση απο την ακτινογραφια και λογο Δουλειας και αποστασης απο το πλησιεστερο νοσοκομειο δεν εχω Χρονο να βγαλω λετε να με ψιλοκραξουν Εικόνα?
Άβαταρ μέλους
gimitrop
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 205
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 21, 2016 1:43 pm
Επικοινωνία:

Τι έγγραφα χρειάζομαι για την κατάταξη;

Δημοσίευση από gimitrop »

κωστας έγραψε:Καλησπερα παιδια να ρωτησω ειμαι 2ος γιος πολυτεκνης οικογενειας και εχω χασει τον πατερα μου πριν 4 χρονια ο αδερφος μου εχει παει ως προστατης στον στρατο πριν 10 χρονια και τωρα ειναι μονιμος στο πολεμικο ναυτικο, οταν πηρα να ρωτησω αν δικαιουμε μειωμενη λογο του πατερα μου μου ειπαν οχι αλλα μου ειπαν οτι δικαιουμε 8μηνο καθος ειμαι 2ος γιος πολυτεκνης οικογενειας, επεισης μου ειπαν οτι ειναι καλυτερο την διαδικασια για μειωμενη θητεια να την κανω οταν μου ερθει το χαρτ για μεταθεση μεσα στον στρατο και οχι απο τωρα, εσεις τι πιστευετε και ποια η διαδικασια ειναι χρονοβορα;



Αρχικά, εφόσον είσαι μόνιμος στον στρατό πώς γίνεται να σε κάλεσαν να υπηρετήσεις; Τέλος πάντων, αν είσαι για στρατό ξηράς, πράγματι δικαιούσαι 8μηνο σαν 2ος γιος πολύτεκνης οικογένειας. Όταν παρουσιαστείς στο κέντρο σε ρωτάνε επίσης αν δικαιούσαι 8μηνο και σου ζητάνε το χαρτί. Από εκεί τα χαρτιά στέλνονται στην νέα σου μονάδα. Πολλές φορές φορές βέβαια γίνεται μπέρδεμα και υπάρχει καθυστέρηση ή ακόμη και απώλεια εγγράφων. Οπότε, μπορείς να στείλεις τα δικαιολογητικά σου κατευθείαν στην νέα σου μονάδα με φαξ εσύ ή κάποιος δικός σου. Απλά, όσο πιο σύντομα, τόσο το καλύτερο.

Στρ (ΠΖ) Τ/Φ 2016 Β´ ΕΣΣΟ 343 Καλαμάτα --> Καστελλόριζο --> Πύργος
Άβαταρ μέλους
gimitrop
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 205
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 21, 2016 1:43 pm
Επικοινωνία:

Τι έγγραφα χρειάζομαι για την κατάταξη;

Δημοσίευση από gimitrop »

ΠΑΡΡΑΣ έγραψε:Καλησπέρα, εγώ δεν έχω καν το βιβλιάριο βρέθους. Η μάνα μου δεν το βρίσκει ρε παιδιά δεν φταίω εγώ! Τι κάνω; Υπάρχει θέμα;


Oύτε εγώ το είχα και δεν θυμάμαι να μου ζητήθηκε κιόλας.

Στρ (ΠΖ) Τ/Φ 2016 Β´ ΕΣΣΟ 343 Καλαμάτα --> Καστελλόριζο --> Πύργος
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης