ΣΤΥΑ - Σχολή Τεχνικών Υπαξιωματικών Αεροπορίας

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Μάρω

ΣΤΥΑ - Σχολή Τεχνικών Υπαξιωματικών Αεροπορίας

Δημοσίευση από Μάρω »

Παρακαλώ, γνωρίζει κανείς πόσο εύκολο για απόφοιτους της ΣΤΥΑ να έχουν μεταθέσεις στη Θεσσαλονίκη; Επίσης και για τη ΣΥΔ.

Aci?onco

ΣΤΥΑ - Σχολή Τεχνικών Υπαξιωματικών Αεροπορίας

Δημοσίευση από Aci?onco »

Γνωρίζει κάποιος αν οι τηλεππικωνιων ηλεκτρονικών ασχολούνται με όργανα πτήσεως (Όπως ils συστήματα σκοπεύεις και γενικά με τις οθόνες του πιλοτήριο ). Ένας μηχανοσυνθετες μπορεί να επιδιορθώσει τα συστήματα του πιλοτήριο ή είναι μόνο για κινητήρα και μηχανικά τμήματα ; Και γενικά οι ηλεκτρονικοι τι κομμάτια του αεροπλάνου αναλαμβάνουν;
Μαρια_Λ
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 17, 2020 12:27 pm
Επικοινωνία:

ΣΤΥΑ - Σχολή Τεχνικών Υπαξιωματικών Αεροπορίας

Δημοσίευση από Μαρια_Λ »

Καλησπέρα μπορώ να κάνω κάποιες ερωτήσεις για την σχολή ;
giannismar
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 163
Εγγραφή: Τετ Οκτ 28, 2015 1:17 pm
Επικοινωνία:

ΣΤΥΑ - Σχολή Τεχνικών Υπαξιωματικών Αεροπορίας

Δημοσίευση από giannismar »

Ε ναι, αυτος ειναι ο σκοπος των φορουμ. Αν δεν εχουν απαντηθει και παλιοτερα ακομα καλυτερα.
Nikos

ΣΤΥΑ - Σχολή Τεχνικών Υπαξιωματικών Αεροπορίας

Δημοσίευση από Nikos »

Ξέρει κανείς άμα τελειώσω την στυα και έχω δίπλωμα για ελικόπτερο θα μπορώ να γίνω πιλότος μετά ;
Διονυσης

ΣΤΥΑ - Σχολή Τεχνικών Υπαξιωματικών Αεροπορίας

Δημοσίευση από Διονυσης »

Γεια σας είμαι μαθητής 3ης λυκείου και δίνω πανελλήνιες σε δύο μήνες. Θέλω αν μπορεί κάποιος να μου πει την δυσκολία της σχολής όσον αφορά γυμναστική γιατί δεν είμαι πολύ εξοικειωμένος μέτριος θα έλεγα. Με ενδιαφέρει η ΣΜΥΑ και θέλω μια απάντηση διότι γουστάρω πατρίδα και στρατό και 200? μισθός να ήταν που λέει ο λόγος θα πήγαινα μου είναι αδιάφορο αυτό απλά θέλω να μάθω αν μπορώ να ανταπεξέλθω την γυμναστική στην σχολή
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες