35 Μοίρα Καταδρομών - Κύπρος

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
tzikass
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 176
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 30, 2008 8:01 am
Επικοινωνία:

35 Μοίρα Καταδρομών - Κύπρος

Δημοσίευση από tzikass »

Η 35μκ βρισκεται στο σταυροβουνι Αλλα ειναι αρκετα μακρια απο το χωριο αυτο
kojak
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Τετ Φεβ 25, 2009 12:38 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

35 Μοίρα Καταδρομών - Κύπρος

Δημοσίευση από kojak »

ΤI σειρα ησουν εσυ που υπυρετησες με την 248 και σε πιο λοχο. Οσο για την 35μ/κ δεν ανικει σε καμια πολη. Σταυροβουνι ονομαζεται το μοναστηρι που βρισκεται στην κορηφη του βουνου οπως βγαινουμε απο την κεντρικη πυλη απιστερα προς το πεδιο βολης της 33μ/κ. Δεν ξερω αν γινεται ακομα αλαα το ειχε καθε σειρα σαν ταμα να ανεβαινει και και να κατεβαινει με τα ποδια στην αρχη και στο τελος της θητειας στη μοιρα. Οποιος φοβαται πεφτει και κοιμαται.

Anonymous

35 Μοίρα Καταδρομών - Κύπρος

Δημοσίευση από Anonymous »

Φίλε μου θα ήθελα να μου δώσεις οσον τον δυνατόν περισσοτερες πληροφορίες για Κύπρο μιας και εισαι "φρεσκος". Σκεφτομαι σοβαρα να δηλώσω. Εχω ακούσει καλά λόγια και όλοι εχουν καταλήξει πως τελικά από Κύπρο εισαι πιο κοντά στο σπίτι σου ιδιαίτερα δε εαν διαμένεις στα μεγάλα αστικά κέντρα. Απευθείας πτήσεις και όλα τα σχετικά. Μου είπαν για λίγο παραπάνω τρέξιμο αλλα όλοι είπαν χαρακτηριστικά "Εκεί σου φέρονται σαν Ανθρωπο "... Μπαίνω τώρα τον Μαιο. Δεν ήρθε χαρτί ακομη. Καλές Υπηρεσίες, Διαφορετική Νοοτροπία Και αντιμετώπιση. Ισχύουν όλα αυτά Η παραμένουν ενα πολύ όμορφο Ράδιο Αρβύλα... Γιατί τον τελευταίο Καιρό Εχω βαρεθεί να ακούω ιστορίες για αγρίους τα οποία τελικά είναι παραμύθια...
Anonymous

35 Μοίρα Καταδρομών - Κύπρος

Δημοσίευση από Anonymous »

Υπηρετησα στην κυπρο απο αυγουστο 95 εως νοεμβριο 96.238σειρα 95γ. Οι αναμνησεις μου ειναι Πολυ καλες Οσο αφορα εκπεδευση- εξοδους-- φαγητο-στελεχη. Συμφωνω οτι οι κουμπαροι ειναι δυσπεπτοι. Δε βαριεσε; Παντου υπαρχουν τετοιοι. Ενα εχω να πω για τα σχολια. Αν δεν μπορεις να το αποφυγεις απολαυσετο. Αν δεν το γουσταρεις μην πας. Αν σε πανε φυγε. Εγω ξερω οτι οσο παλιοτερα τοσο δυσκολοτερα.
Anonymous

35 Μοίρα Καταδρομών - Κύπρος

Δημοσίευση από Anonymous »

Σειρα 236 συγνωμη. Περασαν και χρονια
BATRAXOS
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δημοσιεύσεις: 62
Εγγραφή: Τρί Ιαν 27, 2009 1:24 pm
Επικοινωνία:

35 Μοίρα Καταδρομών - Κύπρος

Δημοσίευση από BATRAXOS »

Καλησπερα, παιδια να ρωτησω... Επιτρεπεται η μυωπια στην 35ΜΚ η ειναι οπως στα αλεξιπτωτα; Ευχαριστω!
atis
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Τρί Απρ 28, 2009 3:02 am
Επικοινωνία:

35 Μοίρα Καταδρομών - Κύπρος

Δημοσίευση από atis »

Hλυσιακός-Ι ΜΑΚ έγραψε:Στην 35 ΜΚ από ότι γνωρίζω έχει πεθάνει ένα παλικάρι σε πορεία βολή λόγω θερμοπληξίας. Λίγες σειρές πριν από μένα, δηλαδή περίπου πριν 3 χρόνια.
Όσο για τα τους Γιουγκοσλάβους Σκοπιανούς ένα έχω να πω:
Στους Μακεδόνες ρέει αίμα Ελληνικό, στα Σκόπια δεν θα δώσουμε το όνομα αυτό! Ι-ΜΑΚ

Ημουνα εκει.2002 α εσσω. Κοινως 276. Το παλικαρι που πεθανε οντως ειναι αληθεια. Ηταν 277 εσσω. Μερικες μερες μετα τα πεν της 276 στα πεν της 277

Δεν ηταν στην πορεια βολη

Το σημα υποδεκανεας δεν υφισταται. Σκοπευτης Αρ πι τζι ημουνακαι απλος οπλιτης. Οσο για καποιο παλικαρι που ειπε για πολλα λεφτα εκει ακυρο. Τοτε τουλαχιστον [2002]δεν εφταναν ουτε για ζητω.

BATRAXOS έγραψε:Καλησπερα, παιδια να ρωτησω... Επιτρεπεται η μυωπια στην 35ΜΚ η ειναι οπως στα αλεξιπτωτα; Ευχαριστω!


Δεν παιζει ρολο

φουρτουνας έγραψε:Σειρα 236 συγνωμη. Περασαν και χρονια

40 σειρες πριν φανταζομαι τι γινοτανε.24 κιλα εχασα σε 3 μηνες

Τουλαχιστον εχεις να λες οτι εφαγες τρελη... Αλλο ειναι να ξυπνας στην ελλαδα κ να βλεπεις παρνασσο πηλιο η οτιδηποτε ελληνικο κ αλλο τον πενταδαχτυλο

41 ος λοχος κρουσεως
KTM έγραψε:Καλησπερα παιδια. Ξερει κανεις τι λεει η 35ΜΚ στην Κυπρο; Απο εκπαιδεφση κτλ; Αξιζει να πας; Σε στελνουν με το ζορι ή το δηλωνεις; Τι αλλαζει σε σχεση με τις αλλες μοναδες εδω; Ποτε το δηλωνεις οτι θες να πας κτλ; Αφου παρεις μπερε;


Αν κοπεις απο αλεξιπτοτα η αν το δηλωσεις πας. Τοτε που ημουνα[2002]ηταν πακετο τρελο. Αλλα προλαβα στα τελειωματα μου κ τα πραγματα να αλλαζουν. Σε σχεση με αλλες μοναδες απλα εισαι σε αλλο κρατος που απλα σε απεχθανονται. Πολυ γυμναστικη κ πολλη εκπεδευση. Φαντασου ομως 40 μερες φυλακη 20 για κατοχη Κ 20 για χρηση κινητου. Αν σε διαλεξουν κ δεν θες σε κοβουν απο ειδικες δυναμεις. Ολα οσα ειπα αφορουν το 2002. Δεν ξερω κατα ποσο εχοθν αλλαξει τα πραγματα
Anonymous

35 Μοίρα Καταδρομών - Κύπρος

Δημοσίευση από Anonymous »

Δεν μπορω αλλο να διαβαζω μπουρδεσ... Πριν 1 μηνα επαναπατριστηκα...08 β ΕΣΣΟ 303... Οι ειδικες δυναμεις εχουν γινει κολεγιο...

Ολα αυτα ειναι παρελθον... Οσοι σκοπευετε να πατε ειδικες δυναμεις παρακαλω μην περνετε συμβουλες απο 300 σειρα και κατω...
Anonymous

35 Μοίρα Καταδρομών - Κύπρος

Δημοσίευση από Anonymous »

232 Σειρα 94Ε ΕΣΣΟ 35ΜΚ 41ΛΚ Δεκ.1994 εως Δεκ.1995 Η 35 ΜΚ ειναί θρησκεια ποιος θυμάται το KRINOF στη Σημαία; Ποιος θυμάται από τι πέθανε ο σκύλος; Δκτης 35 ΜΚ Γ... Π... Λγος 41ΛΚ Τ... Λ...
Anonymous

35 Μοίρα Καταδρομών - Κύπρος

Δημοσίευση από Anonymous »

Τον διοικητη τον λεγανε γιαγκουλη παυλο. Το κρινοφ το θυμαμαι γιατι ημουνα στον λ. Υ. Π. Ο λοχα του 41 ηταν ενας κοντος με μουστακι που περπατουσε παρα πολυ. Το ονομα μου διαφευγει. Τον σκυλο εννοεις τον μαχ; Αν ναι τον βρηκαμε πνιγμενο στον αραπη, αλλα αυτο οταν εγινε εσεις ειχατε φυγει μαλον
Anonymous

35 Μοίρα Καταδρομών - Κύπρος

Δημοσίευση από Anonymous »

ΤΗΕΟΤΟΣ έγραψε:Δεν μπορω αλλο να διαβαζω μπουρδεσ... Πριν 1 μηνα επαναπατριστηκα...08 β ΕΣΣΟ 303... Οι ειδικες δυναμεις εχουν γινει κολεγιο...

Ολα αυτα ειναι παρελθον... Οσοι σκοπευετε να πατε ειδικες δυναμεις παρακαλω μην περνετε συμβουλες απο 300 σειρα και κατω...
Ειναι αλήθεια ότι αλλάξανε τα ονόματα των λόχων ή είναι αρβυλιά;

35MK ΛΟΚ
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Παρ Ιουν 26, 2009 8:26 pm
Επικοινωνία:

35 Μοίρα Καταδρομών - Κύπρος

Δημοσίευση από 35MK ΛΟΚ »

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΠΑΙΔΕΣ
αυτη την στιγμη ειμαι ενας 305 αδειουχος κ υπηρετω στην 35 μκ
δεν θα πω πολλα αλλα απο οτι εχω καταλαβει απο σειρες μου που υπηρετουν σε αλλες μοναδες η κυπρος αξιζει.
λυπ κ λ/δ 3 εξω μια μεσα
41/42/42 λκ 1 μεσα 1 εξω με περιοδους ψιλοεμπλοκησ
ασκησεις πολλεσ
γυμναστικη απο μετρια εως καλη
ο νεος πληρωνει τα παντα
οι παλεοτερες σειρες περνανε ζαχαρη
καψονι αρκετο φυλακες μπολικεσ
278 ευρο τον μηνα
τον μπερε δεν τον φορατε για μοστρα
καλιτερη ασκιση το ορεινο
50αρα για μαγκεσ
ανταρτοπολεμος με πονο
ταμς πεζικου για καΨΟΝΙ
πολλες εμπειριεσ
κ μετα
αγια ναπα για μπανακι
ωραιες γυναικεσ
και πανω απο ολα θητεια με αρχ... Ια
που δεν τιν χεχνας ποτε
ματομενα γονατα αγκωνες
κ ο ηχος απο το krinoff NA SE Ακολουτηει για παντα
οτι αλλο θελισετε θα προσπαθησω να βοιθησω
138 κ βραδιασε...
ΒΒ μαγκεσ
csolan
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 18, 2009 3:54 am
Τοποθεσία: Cyprus
Επικοινωνία:

35 Μοίρα Καταδρομών - Κύπρος

Δημοσίευση από csolan »

35ΜΚ ΛΟΚ να σε ρωτησω κατι; Ξερεις τι κανουν στην κυπρο για λοκ;
csolan
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 18, 2009 3:54 am
Τοποθεσία: Cyprus
Επικοινωνία:

35 Μοίρα Καταδρομών - Κύπρος

Δημοσίευση από csolan »

Εννοω ποσα χιλιομετρα ποσους κοιλιακους, καμψεις
35MK ΛΟΚ
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Παρ Ιουν 26, 2009 8:26 pm
Επικοινωνία:

35 Μοίρα Καταδρομών - Κύπρος

Δημοσίευση από 35MK ΛΟΚ »

Τρεξιμο απο 6-12 χιλιομετρα 3-4 φορες τιν εβδομαδα
τα αλλα εξαρταται απο τις ορεξεις του εκπεδευτη

Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 10 επισκέπτες