Κατ' εξαίρεση μετάθεση

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Anonymous

Κατ' εξαίρεση μετάθεση

Δημοσίευση από Anonymous »

Γιώργος έγραψε: Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση!

Όποιος άλλος γνωρίζει κάτι σχετικό ή έχει να συμπληρώσει κάτι θα χαρώ να διαβάσω το μήνυμά του!

Επίσης παρέλειψα να αναφέρω, ότι ο πατέρας μου είναι μόνιμος κάτοικος εξωτερικού. Προβλέπονται κάποια μόρια γι'αυτό;

Anonymous

Κατ' εξαίρεση μετάθεση

Δημοσίευση από Anonymous »

Ναι δικαιουται 100%
Anonymous

Κατ' εξαίρεση μετάθεση

Δημοσίευση από Anonymous »

Κι εγώ θεωρώ ότι δικαιούμαι κατ'εξαίρεση μετάθεση ως ορφανός και από τους δύο γονείς και επιπλέον έγγαμος. Το θέμα είναι να έχει κανείς και το κατάλληλο "βύσμα" για να την προωθήσει. Κρίμα πάντως που χρειάζεσαι βύσμα για να πάρεις κάτι που δικαιούσαι.
Anonymous

Κατ' εξαίρεση μετάθεση

Δημοσίευση από Anonymous »

Τελικα ειμαι πολυ τυχερος γιατι ειμαι εδω και 20 μερες στην πολη μου... Με κατ΄εξαιρεση μεταθεση... Χωρις βισμα! Απλα τους επρηξα λιγο τα αυτια στην λημνο και με βαρεθηκανε!

κυνηγηστε να φυγουν τα χαρτια σας γρηγορα απο την μοναδα... Ειναι σημαντικο...

σας ευχαριστω για την βοηθεια!
καλη θητεια σε ολους μας!
Anonymous

Κατ' εξαίρεση μετάθεση

Δημοσίευση από Anonymous »

Καλησπέρα σας θα ήθελα να ρωτήσω καποιες πληροφορίες για τις μεταθέσεις κατ' εξαίρεση. Ο αδερφος μου παρουσιάστηκε Το μαιο και απο τις 28 ιουνιου ειναι με μεταθεση στη ρόδο. Πριν 15 μέρες Εκανε αίτηση για κατ΄εξαίρεση μετάθεση. Είναι ορφανός απο πατέρα και με οισοδημα πολύ χαμηλό κάτω απο 6000. Πότε πρέπει να περιμένει απάντηση. Το προβλημς ειναι σοβαρό κυριως λογω οικονομικών.

Anonymous

Κατ' εξαίρεση μετάθεση

Δημοσίευση από Anonymous »

Ειμαι φανταρος της 307 ('09 Β'ΕΣΣΟ) και εδω και καποιες μερες υπηρετω στον Εβρο. Θελω να καταθεσω αιτηση για κατ'εξαιρεση, με βαση τους παρακατω λογους
α) ειμαι ορφανος απο πατερα
β) προσφατα εγχειριστηκε η μητερα μου, στο δεξι ποδι, με αποτελεσμα να εχει δυσκολιες στην μετακινηση
γ) στο παρελθον, και λογω του θανατου του πατερα μου, αντιμετωπισα ενα καταθλιπτικο επεισοδιο, το οποιο και ξεπερασα μετα απο ψυχοθεραπεια, αλλα τωρα, λογω της εντασης της ζωης εδω, και της αδυναμιας μου να συμπαρασταθω στην μητερα μου, φοβαμαι μηπως επανελθω σ'αυτη την ασχημη κατασταση.
Θα ηθελα να μου πει οποιος γνωριζει, αν με αυτα τα δικαιολογητικα, εχω ελπιδες για να παρω την κατ'εξαιρεση μεταθεση.
Anonymous

Κατ' εξαίρεση μετάθεση

Δημοσίευση από Anonymous »

Γεια σας, διαβασα με μεγαλη προσοχη το σαιτ. Ο φιλος μου παρουσιαστηκε Θηβα 19/08, ειναι προστατης καθως πριν 3 μηνες εχασε τον πατερα του. Σημερα του ηρθε μεταθεση για Ορεστιαδα κ Ειναι απο Γιαννενα (800χλμ). Η μανα του επαθε σοκ! Κ με το δικιο της η γυναικα!

Σας παρακαλω μηπως υπρχει καποιο επισημο σαιτ που να λεει για τις μεταθεσεις κατ εξαιρεση κ για το ποτε/τι χαρτια πρεπει να καταθεσει κανεις! Εψαξα ολο το google σημερα κ μια επισημη απαντηση δεν εχω βρει.

Σας παρακαλω! Εχουμε παρει τηλ στα στρατολογικα γραφεια, αλλα ειμαστε Ελλαδα κ ο καθενας το μακρυ κ το κοντο του... Ακρη δεν εχουμε βγαλει.

Ελπιζω κ περιμενω μια βοηθεια σας!

Ευχαριστω εκ των προτερων!:)

Άβαταρ μέλους
Nicolas_mk2
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 623
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 26, 2009 1:27 am
Τοποθεσία: Φραπεδούπολη
Επάγγελμα: Υπάλληλος Μ.Ι.Τ.
Επικοινωνία:

Κατ' εξαίρεση μετάθεση

Δημοσίευση από Nicolas_mk2 »

Καλησπέρα καταρχάς...
Σχετικα με τη μετάθεση που αναφερεις αυτη αφορα θανατο γονεα κατα τη διαρκεια της θητείας... Επειδη ειμαι και γω στην ιδια κατηγορία-απο πείρα σου λεω οτι δεν υπάρχει διαφορετική αντιμετώπιση... Αυτο που θα πρεπει να μάθετε απο κάποιο στρατολογικό ειναι αν οι υπόχρεοι 8μηνης θητείας παίρνουν δευτερη μετάθεση συντομότερα ή παραμένουν εκεί που είναι...
Anonymous

Κατ' εξαίρεση μετάθεση

Δημοσίευση από Anonymous »

Καλησπερα. ειμαι ορφανος απο πατερα. εχω μια αδερφη ενηλικα. θεωρουμαι προστατης; Εχω σοβαρο προβλημα αλεργειας η μητερα μου δν εργαζεται ειναι συνταξιουχος και εχει προβλημα υγειας στην καρδια της καθως και αλλεργια. δικαιουμαι κατ εξαιρεση μεταθεση να ειμαι στην αθηνα?
Rafale
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 5776
Εγγραφή: Τρί Οκτ 06, 2009 12:10 am
Επικοινωνία:

Κατ' εξαίρεση μετάθεση

Δημοσίευση από Rafale »

http://www.stratologia.gr/main.htm μπορεις να ενημερωθεις στην ιστοσελιδα
Rafale
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 5776
Εγγραφή: Τρί Οκτ 06, 2009 12:10 am
Επικοινωνία:

Κατ' εξαίρεση μετάθεση

Δημοσίευση από Rafale »

Ακομα επειδη καθε περιπτωση ειναι διαφορετικη απο αλλο στρατευσιμο και αν δεν βρηκες ακρη με την ιστοσελιδα μπορεις να απευθυνθεις στο γραφειο τυπου του υπεθα σολωνος 34 κολωνακι τηλ 2103630081 και 2103630579 και να αναφερεις την περιπτωση σου καλη επιτυχια
Anonymous

Κατ' εξαίρεση μετάθεση

Δημοσίευση από Anonymous »

Καλησπερα. Μου ηρθε το χαρτι για μεγαλο πευκο. Εχω χασει τον πατερα μου. Κανω μειομενη θητεια; Εχω μια αδερφη ενηλικη
Rafale
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 5776
Εγγραφή: Τρί Οκτ 06, 2009 12:10 am
Επικοινωνία:

Κατ' εξαίρεση μετάθεση

Δημοσίευση από Rafale »

Καλημερα μπορεις να ενημερωθεισ για τη μειωμενη θητεια
Anonymous

Κατ' εξαίρεση μετάθεση

Δημοσίευση από Anonymous »

Που βρισκουμε τα δικαιολογιτικα για κατ εξαιρεση μεταθεση; Ξερει κανεις ενα τηλεφωνο να ενημερωθω?
Anonymous

Κατ' εξαίρεση μετάθεση

Δημοσίευση από Anonymous »

ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΕΝΗΜΕΡΩΣΟΥ ΜΕΣΩ ΤΗΣ ΣΤΡΑΤΟΛΟΓΙΑΣ:
http://www.stratologia.gr/contact.htmΕικόνα
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης