Κατάταξη μία μέρα αργότερα γίνεται;

Απαντήσεις σε όλες τις απορίες των νεοσυλλέκτων για την κατάταξή τους
Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Anonymous

Κατάταξη μία μέρα αργότερα γίνεται;

Δημοσίευση από Anonymous »

Σας χαιρετώ... Έχω μία απορία αν μπορέιτε να με ενημερώσετε.
Μπάινω με την Ά ΕΣΣΟ 2009 τώρα τον φλεβάρη και ξέρω ότι μπαίνουν 9 με 12 τους μηνός. Χαρτί δεν μου έχει έρθει ακόμα...
Έχω όμως και εξεταστική και συγκεκριμένα 2 μαθήματα για πτυχίο από τα οποία το ένα στις 10 τους μηνός...
Σε περίπωση που με καλέσουν π. Χ 9 ή 10 φλεβάρη μπορώ να καθυστερήσω μια μέρα ώστε να προλάβω το μάθημα; ;
argeadas
Υπολοχαγός
Υπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 358
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 04, 2009 10:54 pm
Τοποθεσία: Greece
Ενδιαφέροντα: διάβασμα,κυνήγι,πουλιά
Επικοινωνία:

Κατάταξη μία μέρα αργότερα γίνεται;

Δημοσίευση από argeadas »

Κανονικά δεν γίνεται.
πειραιωτης
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 494
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 28, 2008 8:21 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Κατάταξη μία μέρα αργότερα γίνεται;

Δημοσίευση από πειραιωτης »

Argeadas πολλοι το κανουν! Εχω ακουσει αρκετα παιδια να παρουσιαζονται μια μερα μετα! Ανυποτακτο παντως δε σε βγαζουν! Εχεις μια προθεσμια! Νομιζω 3 ή 4 μερες σου δινουν για να παρουσιαστεις! Δεν ειναι αναγκαιο να πας απο την πρωτη μερα! Αν μπορεις Μη το διακινδυνευσεις ομως!

Άβαταρ μέλους
yandr
Στρατάρχης
Στρατάρχης
Δημοσιεύσεις: 11243
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 02, 2003 6:55 am
Επικοινωνία:

Κατάταξη μία μέρα αργότερα γίνεται;

Δημοσίευση από yandr »

Καλύτερα να τους ειδοποιήσεις (στο Κέντρο Εκπαίδευσης Νεοσυλλέκτων) για να πάρεις μία άδεια, ώστε να μην σου δημιουργηθεί κανένα πρόβλημα.
Anonymous

Κατάταξη μία μέρα αργότερα γίνεται;

Δημοσίευση από Anonymous »

Καλησπέρα και πάλι, τελευταία ερωτηση ελπίζω. Το χαρτί μου λέει 9/02 όμως στης 10 εχω μια υποχρέωση (δίνω ένα test αγγλικών που έχω ήδη πληρώσει).

γνωρίζει κανείς τη ποινή θα έχω αν παρουσιαστώ στης 11/02. Απο όσο ξέρω η σειρά μου παρουσιάζετε μέχρι 12 ή 14/02.

ευχαριστώ

10κωστας50
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 688
Εγγραφή: Τρί Απρ 08, 2008 5:18 am
Επικοινωνία:

Κατάταξη μία μέρα αργότερα γίνεται;

Δημοσίευση από 10κωστας50 »

rakomelo έγραψε:Καλησπέρα και πάλι, τελευταία ερωτηση ελπίζω. Το χαρτί μου λέει 9/02 όμως στης 10 εχω μια υποχρέωση (δίνω ένα test αγγλικών που έχω ήδη πληρώσει).

γνωρίζει κανείς τη ποινή θα έχω αν παρουσιαστώ στης 11/02. Απο όσο ξέρω η σειρά μου παρουσιάζετε μέχρι 12 ή 14/02.

ευχαριστώ



Αν δεν παρουσιαστείς την μέρα που γράφει το χαρτί κατάταξης θα κυρηχθείς ανυπότακτος και θα κάνεις πρόσθετη στρατιώτικη θητεία και ποινικές συνέπειες...
Αυτα απ οτι ξέρω εγω...

Άντρας λογάται, όποιος μπορεί να σκύβει το κεφάλι, όπου πουλάν παλικαριές κ' εγωισμούς οι άλλοι...
Άβαταρ μέλους
nikos84
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Τρί Φεβ 28, 2012 12:06 am
Επικοινωνία:

Κατάταξη μία μέρα αργότερα γίνεται;

Δημοσίευση από nikos84 »

Γεια σας θέλω Να Κάνω Μια Ερώτηση Παρουσιάζομαι Αυλωνα Στης 5/3 Αλλά Εκείνη Την Ημέρα Δίνω Δυο Μαθήματα Ξέρει Κανείς Αν Μπορώ Να Παρουσιαστώ Την Επόμενη Μέρα

Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Κατάταξη μία μέρα αργότερα γίνεται;

Δημοσίευση από Greek_Army »

nikos84 έγραψε:Γεια σας θέλω Να Κάνω Μια Ερώτηση Παρουσιάζομαι Αυλωνα Στης 5/3 Αλλά Εκείνη Την Ημέρα Δίνω Δυο Μαθήματα Ξέρει Κανείς Αν Μπορώ Να Παρουσιαστώ Την Επόμενη Μέρα



επικοινώνησε με την στρατολογική υπηρεσία που ανήκεις, σε τέτοιες περιπτώσεις δίνουν παράταση 2-3 ημέρες...

Βασίλης

Κατάταξη μία μέρα αργότερα γίνεται;

Δημοσίευση από Βασίλης »

Εγώ ήταν να παρουσιαστώ 26 Οκτώβρη, αλλά, επειδή στις 27 έδινα το τελευταίο μου μάθημα για πτυχίο, πήγα στην Στρατολογία (Ρουφ) και μου το άλλαξαν για τις 28 Οκτώβρη, χωρίς "παρακάλια"!

Πέτρος

Κατάταξη μία μέρα αργότερα γίνεται;

Δημοσίευση από Πέτρος »

Κοιταξτε, ειμαι 18 και παρουσιαζομαι στο στρατο στις 11/9, δυστυχως για εμενα εκεινη την ημερα αρχιζουν και οι εγγραφες στις σχολες.
και θελω να γραφτω. Μηπως γινεται να παρουσιαστω την επόμενη μερα αν έπαιρνα καποιο δικαιολογιτηκο απο την σχολη; ΓΙΑΤΙ δεν ειμαι σιγουρος αν γινεται να παει καποιος δικος να με γραψει.
Ευχαριστω εκ των προτερων!
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Κατάταξη μία μέρα αργότερα γίνεται;

Δημοσίευση από Greek_Army »

1. Όχι δεν γίνεται με αυτή την δικαιολογία να μπεις μια ημέρα αργότερα
2. Μπορείς να εξουσιοδοτήσεις κάποιον συγγενή σου για να πάει να σε γράψει στην σχολή
Άβαταρ μέλους
Mazda 6
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 27
Εγγραφή: Δευ Αύγ 06, 2012 1:30 pm
Επικοινωνία:

Κατάταξη μία μέρα αργότερα γίνεται;

Δημοσίευση από Mazda 6 »

Πέτρος έγραψε:Κοιταξτε, ειμαι 18 και παρουσιαζομαι στο στρατο στις 11/9, δυστυχως για εμενα εκεινη την ημερα αρχιζουν και οι εγγραφες στις σχολες.
και θελω να γραφτω. Μηπως γινεται να παρουσιαστω την επόμενη μερα αν έπαιρνα καποιο δικαιολογιτηκο απο την σχολη; ΓΙΑΤΙ δεν ειμαι σιγουρος αν γινεται να παει καποιος δικος να με γραψει.
Ευχαριστω εκ των προτερων!


Όπως είπε και ο Greek Army, με μια απλή εξουσιοδότηση από ένα Κ. Ε. Π.(μαζί με όλα τα υπόλοιπα δικαιολογητικά), μπορεί κάποιος δικός σου να σε γράψει στη Σχολή χωρίς κάποιο πρόβλημα.
Πέτρος

Κατάταξη μία μέρα αργότερα γίνεται;

Δημοσίευση από Πέτρος »

Αμα ειναι σιγουρο οτι γινεται με εξουσιοδοτηση τοτε δεν υπαρχει προβλημα, αντε να δουμε.

Αν ομως δεν γινεται με εξουσιοδοτηση;
Τι μπορω να κανω;
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Κατάταξη μία μέρα αργότερα γίνεται;

Δημοσίευση από Greek_Army »

Μεγάλε σου είπαμε ότι γίνεται μην μας ζαλίζεις χωρίς λόγο

και όπως σου έγραψα και στο πρώτο μήνυμα δεν μπορείς να κάνεις κάτι άλλο
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες