Βαθμολογική εξέλιξη στρατιωτικών

Εκπαίδευση, μισθοί, βαθμολογική εξέλιξη, μέριμνα για το προσωπικό
Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Anonymous

Βαθμολογική εξέλιξη στρατιωτικών

Δημοσίευση από Anonymous »

Σε ποιο κλαδο φιλε μου στον στρατο εννοεις;(πλακα κανεισ). Στην ευελπιδων σας παρουσιαζουν εναν αλλον στρατο καμια σχεση με τον υπαρχων. Βγαινουν ανθλγοι και δεν ξερουν τι τους γινετε. Φυσικα αυτα τα λεω μετα απο συζητησεις που εκανα με 2 λοχαγους και εναν ταγματαρχη
Nosotromos
Λοχίας - Έφεδρος
Λοχίας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 79
Εγγραφή: Παρ Φεβ 05, 2010 2:34 pm
Τοποθεσία: 69
Επικοινωνία:

Βαθμολογική εξέλιξη στρατιωτικών

Δημοσίευση από Nosotromos »

Δυστυχώς όταν διαβάζω όλα αυτά τα αποσπάσματα αυτού του νέου νομοσχεδίου το μόνο που μοναδικό αίσθημα που με διακατέχει είναι πίκρα είτε συμφωνώ ει τε διαφωνώ με κάποια από αυτά. Ε μα πόσο εγωιστής να είμαι πια?
sotiris
Λοχίας - Έφεδρος
Λοχίας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 74
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 21, 2010 6:04 pm
Επάγγελμα: ΤΑΞΙΑΡΧΟΣ ΣΤΡΑΤΟΥ <ΠΑΤΕΡΑΣ ΜΟΥ>
Επικοινωνία:

Βαθμολογική εξέλιξη στρατιωτικών

Δημοσίευση από sotiris »

Καλησπερα Σας ειθελα να σας ρωτησω οτι οταν γινω αντισυνταγματαρχης Ποιο πτυχιο σχολης θα πρεπει να εχω για να γινω συνταγματαρχης μεχρι και ταξιαρχος ποια ειναι αυτη η σχολη και ποσα χρονια σας ευχαριστω πολυ.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος sotiris την Κυρ Μαρ 07, 2010 3:08 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
TASSOS e.w.
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δημοσιεύσεις: 65
Εγγραφή: Παρ Φεβ 05, 2010 6:19 pm
Επικοινωνία:

Βαθμολογική εξέλιξη στρατιωτικών

Δημοσίευση από TASSOS e.w. »

Λοιπον καταρχην θελω να ς πω οτι αν περασεις σμυ θεωριτικα θα φτασεις μεχρι τον βαθμο του αντισυνταγματαρχη (δυσκολα φτανει κανεις) ενω αν περασεις ευελπιδων μπορεσι να φτασεις μεχρις τις υψηλοτερες βαθμιδες (εκει ομως παιζονται Κομματικα συμφεροντα μεγαλο θεμα) τελος παντων τωρα αν περασεις στη σμυ μπορεις δινοντα κατατακτηριες να μπεις στν ευελπιδων η ακομα αν καιγεσαι να γινεις αξιωματικος μπορεις να βγαλεις ενα οποιοδηποτε πανεπιστημια τει η αει του οποιου το χαρτι θα σε προαγει κατευθειαν στον βαθμο του ανθυπολοχαγου. Αυτο σημαινει οτι και απο σμυ μπορεις να φτασεις αμα εισαι κ λιγο τυχερος μεχρι και ταξιαρχος ελπιζω να σε καλυψα με τις γνωσεις μ
sotiris
Λοχίας - Έφεδρος
Λοχίας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 74
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 21, 2010 6:04 pm
Επάγγελμα: ΤΑΞΙΑΡΧΟΣ ΣΤΡΑΤΟΥ <ΠΑΤΕΡΑΣ ΜΟΥ>
Επικοινωνία:

Βαθμολογική εξέλιξη στρατιωτικών

Δημοσίευση από sotiris »

Καλησπερα σας. Θα υπηρχε Ποτε περιπτωση να μπορουσε να ανεβει καποιος αντισυνταγματαρχης σε συνταγματαρχης χωρις να εχει πτυχιο αει-τει ενοω αν ειναι τοσο καλος που τον εχουν τιμησει και θεωρουν οτι πρεπει να τον ανεβασουν γιατι κανει πολυ καλα την δουλεια του θα υπηρχε περιπτωση να γινει αυτο. Εχω ενα φιλο που μου ειπε να σας ρωτησω αλλα μου λεει οτι δεν τον νοιαζει τοσο ο μισθος παρα η καριερα. Σας ευχαριστω για τις απαντησεις σας.
sotiris
Λοχίας - Έφεδρος
Λοχίας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 74
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 21, 2010 6:04 pm
Επάγγελμα: ΤΑΞΙΑΡΧΟΣ ΣΤΡΑΤΟΥ <ΠΑΤΕΡΑΣ ΜΟΥ>
Επικοινωνία:

Βαθμολογική εξέλιξη στρατιωτικών

Δημοσίευση από sotiris »

Δεν με βοηθαει αςςο.
TASSOS e.w.
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δημοσιεύσεις: 65
Εγγραφή: Παρ Φεβ 05, 2010 6:19 pm
Επικοινωνία:

Βαθμολογική εξέλιξη στρατιωτικών

Δημοσίευση από TASSOS e.w. »

Εξαρταται απο ποια σχολη εχει περασει σου ειπα και πριν οτι αν περασεις απο σμυ χοντρα χοντρα δν μπορεις να γινεις αντισυνταγματαρχης (εκτος αν βγαλεις τει η αει η τελειωνοντας τη σμυ δωσεις εξετασεις για ευελπιδων) αλλιως δν μπορει κανεις να γινει πανω απο ανχης τωρα αν περεσεις ευελπιδων γινεσαι και υποστρατηγος. Αν θες περισσοτερες λεπτομερειες ρωτησε με
supermario
Υπολοχαγός
Υπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 378
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 2:47 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Βαθμολογική εξέλιξη στρατιωτικών

Δημοσίευση από supermario »

Παιδια θελω να κανω μια πολυ σημαντικη ερωτηση: Ενας αποφοιτος απο τη στυα τι μπορει να κανει για να ανελθει ταχυτερα στην ιεραρχια; Εννοω για να φτασει οσο το δυνατον υψηλοτερα στην ιεραρχια. Δηλαδη να μην παρει συνταξη ως αντισμηναρχος ή επισμηναγοσ... Θα ηθελα οποιος μου απαντησει να ειναι σιγουρος για την απαντηση του... Ευχαριστω εκ των προτερων... Εικόνα
ρ

Βαθμολογική εξέλιξη στρατιωτικών

Δημοσίευση από ρ »

Μονο με ΑΕΙ μπορει ν ανεβει παραπανω (αλλα και παλι οχι σιγουρο), η αν γινει ηρωας πολεμουΕικόνα

ΟΑΑΕΕ02
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 741
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 06, 2010 2:21 am
Επικοινωνία:

Βαθμολογική εξέλιξη στρατιωτικών

Δημοσίευση από ΟΑΑΕΕ02 »

Μονο με ΑΕΙ που να βολευει την αεροπορια σπρωχνοντας το με βισμα και παλι δυσκολα γιατι ειναι πολλοι πτυχιουχοι
supermario
Υπολοχαγός
Υπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 378
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 2:47 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Βαθμολογική εξέλιξη στρατιωτικών

Δημοσίευση από supermario »

ΟΑΑΕΕ02 έγραψε:Μονο με ΑΕΙ που να βολευει την αεροπορια σπρωχνοντας το με βισμα και παλι δυσκολα γιατι ειναι πολλοι πτυχιουχοι
1) τι εννοεις οταν λες "να βολευει την αεροπορια";

2) οταν λες βισμα εννοεις στρατιωτικο ή υψηλα ισταμενο πολιτικο;

3) Μετα απο περιπου 12 χρονια υπηρεσιας απο την αποφοιτηση απο την σχολη Οι μισθολογικες διαφοροποιησεις με τους αξιωματικους Ειναι αισθητεσ;

4) ποσα περιπου χρονια χρειαζονται για να φτασεις ανθυποσμηναγοσ;

Οποιος ξερει θα ηθελα να με βοηθησει. ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.Εικόνα

Τελευταία επεξεργασία από το μέλος supermario την Δευ Μαρ 15, 2010 2:53 am, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
TASSOS e.w.
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δημοσιεύσεις: 65
Εγγραφή: Παρ Φεβ 05, 2010 6:19 pm
Επικοινωνία:

Βαθμολογική εξέλιξη στρατιωτικών

Δημοσίευση από TASSOS e.w. »

Παιδια εχω την εντυπωση και αν κανω λαθος διορθωστε με οτι και να γινεις π. Χ. Επισμηναγος απο στυα (δυσκοοοοοολα) παλι καποια προνομοια δν μπορεις να τα απολαυσεις πχ δν μπορεις ναγινεις διοικητης της σχολης η ξερω για τον Σ. Ξ. Οτι δν μπορεις να βγαλεις τη σχολη Πολεμου Αρα και να θες πρακτικα μιλωντας δν μπορεις να φτασεις γιατι και να εχεις χαρτι προαγωγης σε αξηιωματικο απλα δν εισαι αποφοιτος ανωτατης σχοης
ρ

Βαθμολογική εξέλιξη στρατιωτικών

Δημοσίευση από ρ »

Οι αποφοιτοι ΣΤΥΑ στο βαθμο του σμηναγου περνανε μια μικρη σχολη πολεμου τη ΣΚΕΑ/ΚΑΑ σχολη κατωτερων επιτελων αεροποριας τμημα κατωτερων αξιωματικων εξ ανθυπασπιστων για να μπορεσουν να συνεχισουν ως το βαθμο του αντισμηναρχου ειναι υποχρεωτικο προσον, ο διοικητης της ΣΤΥΑ ειναι παντα αποφοιτος ΣΤΥΑ

TASSOS e.w.
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δημοσιεύσεις: 65
Εγγραφή: Παρ Φεβ 05, 2010 6:19 pm
Επικοινωνία:

Βαθμολογική εξέλιξη στρατιωτικών

Δημοσίευση από TASSOS e.w. »

Ναι δν διαφωνω απλα επετρεψε μου να επιμεινω στο οτι δοιηκητης ειναι παντα αξιωματικος απο σχολη κι οχι απο με την μετεπειτα πορεια του ειναι καθαρα προνομοιο σχολησ Αξιωματικων!
XristosK
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 207
Εγγραφή: Τετ Ιαν 20, 2010 4:06 pm
Επικοινωνία:

Βαθμολογική εξέλιξη στρατιωτικών

Δημοσίευση από XristosK »

TASSOS e.W. έγραψε:Ναι δν διαφωνω απλα επετρεψε μου να επιμεινω στο οτι δοιηκητης ειναι παντα αξιωματικος απο σχολη κι οχι απο με την μετεπειτα πορεια του ειναι καθαρα προνομοιο σχολης Αξιωματικων!


Για την ΣΤΥΑ δεν ισχύει αυτο που λες.
Όπως σου είπε και παραπάνω ο ρ: Ο διοικητής της ΣΤΥΑ είναι πάντα απόφοιτος ΣΤΥΑ
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης