Θάλασσας

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
illy
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 4011
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 13, 2008 1:44 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Θάλασσας

Δημοσίευση από illy »

Jrhellas μου, θα μου την πεις; Σου ειναι ευκολο;
Dum spiro spero
Velerefontis
Ταξίαρχος
Ταξίαρχος
Δημοσιεύσεις: 1548
Εγγραφή: Δευ Ιαν 26, 2009 10:39 pm
Επικοινωνία:

Θάλασσας

Δημοσίευση από Velerefontis »

Θα ζητησω συγγνωμη απο τον φιλο JRHellas και θα σου πω αυτα που εχω ακουσει και εγω. Δεν ξερω κατα ποσον ισχυουν, αν ο JrHellas μπορει να παρεμβει ας το κανει, μηπως μαθουμε ολοι την αληθεια, οσο αυτο ειναι δυνατον βεβαια. Συμφωνα με τα θρυλουμενα λοιπον, καποιος συγγενης του Θαλασσα, κατα τη διαρκεια καποιας ελληνοτουρκικης κρισης σκοτωθηκε. Οταν ειχα πρωτακουσει την ιστορια το συμβαν ειχε λαβει χωρα στην Κυπρο το 74. Αλλα αν ο Jr τον ειχε υπολοχαγο στο ΚΕΕΔ πριν 26 χρονια, τοτε οι ημερομηνιες δεν κολλανε. Τελος παντων. Η συνεχεια εχει ως εξης. Ο Θαλασσας ο οποιος υπηρετει εκεινη την περιοδο σε στρατοπεδο του εβρου, περναει τα συνορα, εισβαλει σε τουρκικο στρατοπεδο και αφου σκοτωνει απροσδιοριστο αριθμο, κοβει τα αφτια απο τους σκοτωμενους και καρφωνει στο χωμα το μαχαιρι του με τον πρασινο μπερε τον καταδρομεων επανω του. Ο θρυλος λεει οτι τα αυτια βρισκοντουσαν σε περιοπτη θεση σε καθε γραφειο της αντιστοιχης επιτελικης θεσης που υπηρετησε ο Θαλασσας. Επισης επειδη καθε μυθος εχει και τις υπερβολες του, ο Θαλασσας οταν εγινε γνωστο το περιστατικο στην Ελλαδα εφαγε 20 μερες φυλακη, επειδη αφησε τον μπερε αλλα πηρε και 20 μερες τιμητικη για το κατορθωμα του. Αυτα τα λιγα απο εμενα. Επαναλαμβανω, οτι εγραψα οτι ακουσα. Οποιοσδηποτε φιλος/φιλη γνωριζει κατι παραπανω ειναι καλοδεχουμενο
Γίνε και εσύ μέλος του Πανελλήνιου Δικτύου Στρατευσίμων
illy
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 4011
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 13, 2008 1:44 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Θάλασσας

Δημοσίευση από illy »

Τωρα ειδα Βελε μου που απαντησες... Ευχαριστω πολυ! Ναι ναι, τελικα μου το ειπαν αυτο το περιστατικο, απλα δεν ειχα συγκρατησει το ονομα του! Και θυμαμαι που σχολιασα οτι κακως που του ειχαν επιβαλλει κυρωσεις... Μου ειπαν οτι ειχε κ στερηση βαθμου, αληθευει αυτο;
Dum spiro spero
Velerefontis
Ταξίαρχος
Ταξίαρχος
Δημοσιεύσεις: 1548
Εγγραφή: Δευ Ιαν 26, 2009 10:39 pm
Επικοινωνία:

Θάλασσας

Δημοσίευση από Velerefontis »

Δεν το ξερω αυτο
Γίνε και εσύ μέλος του Πανελλήνιου Δικτύου Στρατευσίμων
Lxias
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 254
Εγγραφή: Δευ Φεβ 09, 2009 5:48 pm
Επικοινωνία:

Θάλασσας

Δημοσίευση από Lxias »

Ναι είχε δυο φορές στέρηση βαθμού, είναι τιμή μου και είμαι περήφανος που υπηρέτησα σαν καταδρομέας, υπο τας διαταγάς αυτού του μεγάλου αξιωματικού και πατριώτη, Στρατηγέ να ξέρεις οτι όλοι οι πρασινοσκούφηδες είναι όποτε χρειαστείς μαζί σου οποιαδήποτε ΣΤΙΓΜΗ και ΩΡΑ.

ΠΛΗΝ ΕΜΟΥ ΚΑΙ ΤΟΥ ΘΕΟΥ ΑΠΑΝΤΕΣ ΚΟΜΑΝΤΟΣ ΘΕΣΕΙΣ ΓΙΑ ΚΑΜΨΕΙΣ.

ΖΗΤΩ ΤΑ ΛΟΚ.
ΖΗΤΩ ΤΟ ΕΘΝΟΣ.
<<MOΛΩΝ ΛΑΒΕ >>
illy
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 4011
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 13, 2008 1:44 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Θάλασσας

Δημοσίευση από illy »

Πολυ αδικο! Ηταν αξιεπαινη η πραξη του! Λοχια μου, ειχες την τυχη να τον γνωρισεις; Αν ναι, πες μας κανενα παρασκηνιο... Ολο κ κατι θα σας ειχε πει

Dum spiro spero
Velerefontis
Ταξίαρχος
Ταξίαρχος
Δημοσιεύσεις: 1548
Εγγραφή: Δευ Ιαν 26, 2009 10:39 pm
Επικοινωνία:

Θάλασσας

Δημοσίευση από Velerefontis »

Ρε δημητρη, τι απο ολα αυτα ισχυει τελικα; Εμενα παντως με ξενισε πολυ το γεγονος οτι στην τελευταια παρελαση της 28ης στη θεσσαλονικη, οπου ο θαλασσας ειχε το γενικο προσταγμα εδωσε εντολη να μην ακουστει απο το λοχο ευελπιδων το "Μακεδονια ξακουστη". Το ξερω γιατο ο αδερφος μου ειναι ευελπις και παρελασε. Και ο αρχηγος σχολης που τελικα εδωσε το συνθημα για το εμβατηριο τιμωρηθηκε με 40ημερη στερηση εξοδου και αντιμετωπισε την απειλη αποπομπης απο τη σχολη
Γίνε και εσύ μέλος του Πανελλήνιου Δικτύου Στρατευσίμων
Lxias
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 254
Εγγραφή: Δευ Φεβ 09, 2009 5:48 pm
Επικοινωνία:

Θάλασσας

Δημοσίευση από Lxias »

illy χίλλια συγνώμη αλλά κάποια πράγματα είναι αυτονόητα, λυπάμαι αλλά δεν μπορώ να μεταφέρω τίποτα, και θα παρακαλέσω οσοι προέρχονται απο την οικογένεια των ειδικών δυνάμεων να προσέχουν τι λένε για ευνόητους λόγους, ναι είχα την τιμή να υπηρετήσω με τον Στρατηγό.
<<MOΛΩΝ ΛΑΒΕ >>
illy
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 4011
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 13, 2008 1:44 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Θάλασσας

Δημοσίευση από illy »

Πραγματικα το σεβομαι απολυτα! Και συγνωμη αν ημουν αδιακριτη... Απλα οταν ακους κατι τετοιες ιστοριες σου προκαλει την επιθυμια να ακουσεις κ αλλα, πιο παρασκηνιακα πραγματα
Dum spiro spero
Lxias
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 254
Εγγραφή: Δευ Φεβ 09, 2009 5:48 pm
Επικοινωνία:

Θάλασσας

Δημοσίευση από Lxias »

Velerefontis έγραψε: Ρε δημητρη, τι απο ολα αυτα ισχυει τελικα; Εμενα παντως με ξενισε πολυ το γεγονος οτι στην τελευταια παρελαση της 28ης στη θεσσαλονικη, οπου ο θαλασσας ειχε το γενικο προσταγμα εδωσε εντολη να μην ακουστει απο το λοχο ευελπιδων το "Μακεδονια ξακουστη". Το ξερω γιατο ο αδερφος μου ειναι ευελπις και παρελασε. Και ο αρχηγος σχολης που τελικα εδωσε το συνθημα για το εμβατηριο τιμωρηθηκε με 40ημερη στερηση εξοδου και αντιμετωπισε την απειλη αποπομπης απο τη σχολη


Ανδρέα καλησπέρα, εαν έπιανες εκείνη την ημέρα τον Στρατηγό θα σκότωνε άνθρωπο δεν τον αφήσανε, πάντως οι ειδικές δυνάμεις και οι άντρες της Δ. Υ. Κ, το είπανε κανονικά αλλά οχι μπροστά στους επισήμους, βλέπεις μας έχει φάει η διπλωματία.
<<MOΛΩΝ ΛΑΒΕ >>
Lxias
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 254
Εγγραφή: Δευ Φεβ 09, 2009 5:48 pm
Επικοινωνία:

Θάλασσας

Δημοσίευση από Lxias »

illy έγραψε: Πραγματικα το σεβομαι απολυτα! Και συγνωμη αν ημουν αδιακριτη... Απλα οταν ακους κατι τετοιες ιστοριες σου προκαλει την επιθυμια να ακουσεις κ αλλα, πιο παρασκηνιακα πραγματα


Οχι κορίτσι μου μην ζητάς συγνώμη, και δεν ήσουν καθόλου αδιάκριτη, λογικό είναι να ρωτάς.
<<MOΛΩΝ ΛΑΒΕ >>
Velerefontis
Ταξίαρχος
Ταξίαρχος
Δημοσιεύσεις: 1548
Εγγραφή: Δευ Ιαν 26, 2009 10:39 pm
Επικοινωνία:

Θάλασσας

Δημοσίευση από Velerefontis »

Ναι ***** τη διπλωματια μου, μη θιξουμε τους γειτονες. Αλητες προδοτες πολιτικοι
Γίνε και εσύ μέλος του Πανελλήνιου Δικτύου Στρατευσίμων
illy
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 4011
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 13, 2008 1:44 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Θάλασσας

Δημοσίευση από illy »

Και για ποιο λογο διεταξε ο στρατηγος να μην ακουστει;
Dum spiro spero
Lxias
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 254
Εγγραφή: Δευ Φεβ 09, 2009 5:48 pm
Επικοινωνία:

Θάλασσας

Δημοσίευση από Lxias »

Ακου Ανδρέα σαν στελέχη που είμαστε των Ενόπλων Δυνάμεων με μικρή πείρα της τάξεως των 10 ετών περίπου, πρέπει να συμβιβαστείς με αυτό ότι αν χρειαστεί, να υπερασπίσουμε τα πάτρια εδάφη θα το κάνουμε για τα πιστεύω μας, τα ιδανικά μας, κα τις οικογένειες μας, μην περιμένεις απο αυτούς τίποτα θα μας πουλήσουν με την πρώτη ευκαιρία και μετά δεν θα μας αναγνωρίζουν τίποτα, αυτά που σε λέω τα έχω πει και στην γυναίκα μου για να πάρει μια ιδέα.
<<MOΛΩΝ ΛΑΒΕ >>
Velerefontis
Ταξίαρχος
Ταξίαρχος
Δημοσιεύσεις: 1548
Εγγραφή: Δευ Ιαν 26, 2009 10:39 pm
Επικοινωνία:

Θάλασσας

Δημοσίευση από Velerefontis »

Τα ιδια ακριβως εχω πει και εγω ρε δημητρη. Θα πολεμησουμε για τα τομαρια μας τις οικογενειες μας και αυτον που θα ειναι διπλα μας εκεινη τη στιγμη. Και για να μη πατησει κανενας σε αυτο τον τοπο
Γίνε και εσύ μέλος του Πανελλήνιου Δικτύου Στρατευσίμων
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 8 επισκέπτες