Αποτελέσματα ΕΠΟΠ (2008Β)

Κλειδωμένο
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
zzzzzz
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 159
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 20, 2008 6:06 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Αποτελέσματα ΕΠΟΠ (2008Β)

Δημοσίευση από zzzzzz »

tzovana18 έγραψε: Ρε παιδια γιατι πηρανε μονο 1.637 ατομα; Θα τρελαθω η προκυρηξει εγραφε 1.700 επ. Οπ θα παρουν, η απογευματινη το δημοσιευσε τωρα τι θα γινει με τους επιλαχοντες; Ποτε θα μαθουμε σε ποια σειρα ειμαστε και ποτε θα μας καλεσουν!

Να απαντησει οποιος γνωριζει!
επειδη σε καποιες ειδικοτητες οπως μαγειρες δεν συμπληρωθηκαν τα ατομα επειδη ηθελε πτυχιο απο σχολη μαγειρων... αυτο μας το ειχαν πει απο τη συνεντευξη ακομα οτι ειχαν δηλωσει πολλοι λιγοι για εκει... Μπορει να εχει και καποιες αλλες ειδικοτητες καπως ετσι...
zzzzzz
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 159
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 20, 2008 6:06 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Αποτελέσματα ΕΠΟΠ (2008Β)

Δημοσίευση από zzzzzz »

liz έγραψε: Πότε θα ανακοινωθούν οι επιτυχόντες σε άλλες ειδικότητες και όχι σε αυτές που δήλωσαν; τους επιλαχόντες πότε τους καλούν;
οι επιτυχοντες ανακοινωθηκαν και η ειδικοτητα στην οποια τους πηραν επισης... το αν ειναι αυτο που δηλωσαν ή οχι το ξερουν μονο οι ιδιοι... Δεν εχει διαφορετικους πινακες... οσο για τους επιλαχοντες αρχες φεβρουαριου θα τους καλεσουν για καταταξη και θα βγει ανακοινωση στο army.gr ... τουλαχιστον περισυ ετσι ειχε γινει...
Anonymous

Αποτελέσματα ΕΠΟΠ (2008Β)

Δημοσίευση από Anonymous »

Με έχουν ακατάλληλη για την θέση που δήλωσα λόγω γραμματικών γνώσεων! Μου έβαλαν τα μόρια μου αλλλά δεν μου γράφει αν είμαι κατάλληλη (επιλαχούσα) σε άλλη ειδικότητα. στους αποτυχόντες δεν βγάζει μόρια! μπορεί να με βοηθήσει κάποιος; υπάρχει κάποιος άλλος ακατάλληλος για γραμματικές γνώσεις; (έβαλα ειδικότητα με βάση αυτό που σπουδάζω)
Anonymous

Αποτελέσματα ΕΠΟΠ (2008Β)

Δημοσίευση από Anonymous »

Λιζ και εγω μια απο τα ιδια... Περιση με βγαλανε επιλαχουσα και φετος ακαταλληλη στην ιδια ειδικοτητα με τα ιδια προσοντα... Αλλα και αλλα... Δεν ξερουν τι τους γινετε... Τωρα εμεις μπορουμνε να παμε στην κατηγορια με τις επιλαχουσες σε αλλη ειδηκοτητα γιατι στην ανακοινωση το λεει καθαρα:2. Οι υποψήφιοι πληκτρολογώντας τον αριθμό της ταυτότητας τους (τα γράμματα στα ελληνικά και στη συνέχεια τους αριθμούς χωρίς κενό) στο αντίστοιχο πεδίο θα ενημερώνονται για τα παρακάτω: α. Οι επιτυχόντες: για την ειδικότητα στην οποία επιλέχτηκαν και το σύνολο των μορίων που συγκέντρωσαν. β. Οι επιλαχόντες: για τη βαθμολογία που συγκέντρωσαν και την ειδικότητα που επιλέγηκαν ως επιλαχόντες. γ. Οι αποτυχόντες: για το λόγο αποτυχίας τους (ακατάλληλοι από υγειονομικές, ψυχοτεχνικές εξετάσεις ή αποτυχόντες στην αθλητική δοκιμασία ή μη παρουσιασθέντες στις προκαταρκτικές εξετάσεις).3. Οι επιλαχόντες για άλλη ειδικότητα: για το λόγο ακαταλληλότητας στην ειδικότητα που δήλωσαν (γραμματικές γνώσεις, σωματική ικανότητα κλπ. ). Εμεις δεν ειμαστε σε καμια κατηγορια απο αυτεσ... Πως αυτοι προσθετουν και μας βαζουν σε κατηγορια για γραμματικες γνωσεις δεν αναγραφεται καπου αυτο... Που μπορουμε να απευθυνθουμε ; Γνωριζει καποιος αν προχωρησουμε δικαστικα; Να τους κανουμε ανω κατω... Γιατι δεν μπορει η τελικη επιτροπη να αναιρει τις προηγουμενες που μας ελεγξαν και μας βρηκαν καταλληλες. Οποιος εχει καποια λυση να μας την πει και αν γνωριζει καποιον δικηγορο που μπορει να ασχοληθει εγω διατιθομαι ετσι για το γαμωτο να προχωρησω δικαστικα.
Anonymous

Αποτελέσματα ΕΠΟΠ (2008Β)

Δημοσίευση από Anonymous »

Εγώ έβαλα μια δικηγόρο να το ψάξει. αρχίκα μας θεώρησαν κατάλληλες μας έβαλαν να περάσουμε όλες τις επιτροπές και τώρα κατάλαβαν ότι είμαστε ακατάλληλες; τζάμπα χάσαμε το χρόνο μας αφού ευθύς εξαρχής είμασταν απ'έξω! !
rea1986
Λοχίας - Έφεδρος
Λοχίας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 70
Εγγραφή: Σάβ Αύγ 30, 2008 11:16 pm
Επικοινωνία:

Αποτελέσματα ΕΠΟΠ (2008Β)

Δημοσίευση από rea1986 »

Εμενα σαν ι2 δεν μπορουσαν να με βαλουν σε αλλη ειδηκοτητα; Η ειδικοτητα που ειχα δηλωσει ηταν ι1...
Anonymous

Αποτελέσματα ΕΠΟΠ (2008Β)

Δημοσίευση από Anonymous »

Εσένα τουλάχιστον σε έκοψαν λόγω εξετάσεων! εμένα με είχαν απο την αρχή ότι και να γινόταν επιλαχούσα! πέρασα όλες τις διαδικασίες ενώ με το δικό τους σκεπτικό θα ημουν ακατάλληλη απο την αρχή
limas56vil
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 10, 2009 5:33 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Αποτελέσματα ΕΠΟΠ (2008Β)

Δημοσίευση από limas56vil »

Καποιοι λενε πως το 99,99% μπηκε με μεσο... Εγω εχω να πω οτι αυτοι ειναι πολυ λαθος γιατι καποια παιδια μπηκαν με την αξια τους και με τα λεγομενα τους τους προσβαλουν... Ναι ειναι σιγουρο οτι το βισμα παιζει τον σημαντικοτερο ρολο αλλα ας μην τα ισοπεδονουμε και ολα...
aleka
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 127
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 09, 2008 8:18 pm
Επικοινωνία:

Αποτελέσματα ΕΠΟΠ (2008Β)

Δημοσίευση από aleka »

ΒΓΗΚΑ ΑΚΑΤΑΛΛΗΛΗ ΜΕ 750 ΜΟΡΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ ΠΟΥ ΔΗΛΩΣΑ ΛΟΓΩ ΓΡΑΜΜΑΤΙΚΩΝ ΓΝΩΣΕΩΝ.

Όταν κατέθεσα τα χαρτιά βγήκα κατάλληλη περίμεναν να περάσω όλη αυτή την διαδικασία για να μου πούνε κάτι τέτοιο, το θέμα είναι ότι οι πληρώ τις συγκεκριμένες Προδιαγραφές που ζητούσε η ειδικότητα μου, δήλωσα οικονομικό κ έχω τελειώσει οικονομικό. Πως βγαίνει κάποιος ακατάλληλος με 750 Μόρια αυτό σημαίνει ότι έχουν μοριοδοτηθεί τα χαρτιά που έστειλα αλλιώς πρέπει να πήρα όλα αυτά τα Μόρια από την συνέντευξη κατάλαβαν ότι το Iq Μου είναι πολύ υψηλό κ μου τα βάλανε όλα μαζί τι να πω δεν υπάρχει λογική στον στρατό. Εγώ το μόνο που θέλω να πω καλή σταδιοδρομία σε όσους πέρασαν και καλή τύχη κ καλή συνεχεία στους υπόλοιπους ! !
zataras
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 10, 2009 9:05 pm
Επικοινωνία:

Αποτελέσματα ΕΠΟΠ (2008Β)

Δημοσίευση από zataras »

Ξέρει κανείς σε πια κέντρα θα παρουσιαστούμε;
Anonymous

Αποτελέσματα ΕΠΟΠ (2008Β)

Δημοσίευση από Anonymous »

Λοιπον, ακουστε τωρα τι εχει γινει:
Η γυναικα μου εμεινε επιλαχων με 700 μορια. ηθελε αλλα 50 να ειναι μεσα.
Το θεμα ειναι οτι με πτυχιο Α. Ε. Ι ξενη γλωσσα, υπολογιστες, παραμεθωριο περιοχη εμεινε εκτος. ολοι οι υπολοιποι ειχαν 2 χρονια προυπηρεσια; μονο αυτο βασει μοριων επρεπε να γινει ωστε να μπουν. Και αν ειχαν... Προυπηρεσια ηταν δημοσιο, οποτε δεν το παρατουσαν για τον στρατο. οποτε... Δεν υπαρχει τετοια περιπτωση!
Απλα, τα μορια που μας ανακοινωσαν ειναι 100% εικονικα!
Ασφαλως καποιος που π. Χ οταν εκανε τα χαρτια συγκεντρωνε 400 η 500 μορια και ξαφνικα εχει 800 η 900 χαζος θα ειναι να ψαξει που τα βρηκε εφοσον περασε.
Οποτε και η συνεντευξη σε δευτερη μοιρα ερχεται. Απλα στις οριακες περιπτωσεις ειναι ''χρησιμη''
Δεν ειναι αλλωστε τυχαιο οτι δεν υπαρχει αναλυτικη λιστα επιτυχοντων-αποτυχωντων και οχι μονο οσοι περασαν εδωσαν ονοματα. γιατι να μην δουμε ολα τα ονοματα; Που το προβλημα;
Και οσοι κανουν ονειρα για επιλαχοντες δυστυχως δεν υφισταται θεμα. Ηδη μπηκαν οσοι μπηκαν. Εδω τωρα δεν καναμε κατι, θα κανουμε στα 63 ατομα;
Απλα πανε αδικα τα 1000 ευρω της μιας εβδομαδας απο το να πηγαινα διακοπες την γυναικα μου συν 3 μηνες προετοιμασιας στο γηπεδο.
Bamboozle
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: Τρί Οκτ 14, 2008 7:09 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Αποτελέσματα ΕΠΟΠ (2008Β)

Δημοσίευση από Bamboozle »

Καλησπερα... Θα ηθελα να ρωτισω... Οποιος περασε στης 27 ιανουαριου... Που παρουσιαζετε; Ευχαριστω
Άβαταρ μέλους
Λοχίας
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δημοσιεύσεις: 35
Εγγραφή: Κυρ Απρ 25, 2021 12:11 am
Επικοινωνία:

Αποτελέσματα ΕΠΟΠ (2008Β)

Δημοσίευση από Λοχίας »

tzovana18 έγραψε: Ρε παιδια γιατι πηρανε μονο 1.637 ατομα; Θα τρελαθω η προκυρηξει εγραφε 1.700 επ. Οπ θα παρουν, η απογευματινη το δημοσιευσε τωρα τι θα γινει με τους επιλαχοντες; Ποτε θα μαθουμε σε ποια σειρα ειμαστε και ποτε θα μας καλεσουν!

Να απαντησει οποιος γνωριζει!


Γιατι σε καποιες ειδικοτητες που ζηταγε συγκεκριμενα πτυχια αυτοι που πληρουσαν τα ουσιαστικα προσοντα ηταν λιγοτεροι απο τις θεσεις...
vasouli
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 11, 2009 2:47 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Αποτελέσματα ΕΠΟΠ (2008Β)

Δημοσίευση από vasouli »

Ρε παιδιά αλήθεια γνωρίζεται πολλούς που είναι ήδη στους επιτυχόντες; Εγώ είμαι από Νησί και κάποιοι λίγοι μόνο κατάφεραν να μπούν στους επιλαχόντες... Που ήμαρτον είμαστε παραμεθώριος κ έχουμε υποτίθεται και κάτι μόρια παραπάνω... Τα ίδια μαθαίνω και για κάποια παιδιά από τη Σάμο... Όμς εμένα άλλο είναι το θέμα μου και σας παρακαλώ ας με βοηθήσει κάποιος ΕΠΕΙΓΟΝΤΩΣ. Ο φίλος μου είχε δηλώσει για ειδικές δυνάμεις... Μόνο από τα δικαιολογητικά που ήθελε η προκήρυξη μάζευε 460 μόρια... Στη συνέντευξη απάντησε σε όλα σωστα, ψυχολογικά, ιατρικά επίσης οκ. Στο τρέξιμο με το 1 μίλι η αλήθεια είναι δεν έπιασε τα όρια για τις Ε. Δ αλλά επιασε τα όρια του πεζικού... Σε κάθε γύρο σας έλεγαν πόσο χρόνο κάνατε... Του είχαν πει λοιπόν Ότι έκανε 4.12. Ήταν δηλαδή μέσα στους καλούς... Όλα τα άλλα τα έπιασε... Εν τω μεταξύ στο στρατό Ι1. Βγαινουν τα αποτελέσματα και κρίνεται ακατάλληλως στις αθλητικές δοκιμασίες... Πώς είναι δυνατόν... Ναι οκ το δέχομαι ότι όλα είναι θέμα βίσματος... Αλλά η αλήθεια είναι ότι εμείς έχουμε την υποψια ότι το βίσμα μας μάλλον λειτούργησε αρνητικά γιατί δεν ενέκρινε ο κύριος την απόφαση του φίλου μου. Τι μπορούμε να κάνουμε για να μάθουμε τι έχει συμβεί; Ξέρω παιδί που τα σκάτωσε στη συνέντευξη, δεν έπιασε τα όρια, πολύ λιγοτερα μόρια κ όμως είναι επιλαχών και Ι2. Η προκήρυξη έλεγε ότι αν δεν έπιανες τα όρια για εδικές δυνάμεις θα σε έβαζαν σε άλλη ειδικότητα. Τι στο καλό συμβαίνει; Μπορεί να μου το εξηγήσει κάποιος; Υπάρχει κανεις σας που να κόπηκε Ε. Δ και να μην πέρασε πουθενά; Πως μπορούμε να κάνουμε ένσταση; Ειλικρινά δεν αξίζει ο στρατός να πάει να γ***θει... απλά είναι για το γαμώτο τα τόσα έξοδα και η ταλαιπωρία όλο αυτό τον καιρο... Παιδιά όσοι έχτε το ίδο πρόβλημα με εμάς δε ξέρω ας ενωθούμε με κάποιο τρόπο έστω να τους κράξουμε... Αςς τους βγάλουμε στις εφμερίδες και στα κανάλια... Το παν αυτή τη στιγμή είναι η ηθική ικανοποίηση νομίζω... Να ειστε καλά όλοι και ειλικρινά καλα να περάσετε όλοι εσείς που είστε στους επιτυχόντες
Anonymous

Αποτελέσματα ΕΠΟΠ (2008Β)

Δημοσίευση από Anonymous »

Καλα εγιναν πολλα κουλα παιδια μην το ψαχνετε! ότι να ναι! εγω εχω τοσα πτυχια και μου εβαλαν μονο 200μορια ενω κανονικα ηταν 500! Ειμαι και αθλητης. Επιλαχων κι εγω! Μετα ομως διαμαρτυρονται ολοι οτι δεν εχουν ικανα στελεχη και οι περισσοτερες γυναικες κλαινε με το παραμικρο και φοβουνται μην σπασουν το νυχακι τους. Ε βεβαια αφου περνανε ολα τα βυσματακια τα αναπηρα που δεν εχουν ιδεα τι ειναι στρατος(παντα υπαρχουν εξαιρεσεις) καλα να παθουν! Ας μεινουν ολοι οι καλοι απ εξω. Αλλα πιστευω πως δεν θα αντεξουν και θα φυγουν και θα μπουμε εμεις! Ντροπη τους παντως μονο αυτο εχω να πω! Σκατα ειναι ο στρατός να τους βγαλουμε στα καναλια να τους κανουμε ρεζιλι! Μας κοροιδευουν κανονικα! Συγχαρητηρια ομως να πω στα παιδια που περασαν που ειλικρινα το αξιζουν! Γιατι ειναι και περικοι που πανε για χαβαλε η για την εμπειρια!

Στρατός και θητεία
Κλειδωμένο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες