Αποτελέσματα ΕΠΟΠ (2008Β)

Κλειδωμένο
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
vasouli
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 11, 2009 2:47 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Αποτελέσματα ΕΠΟΠ (2008Β)

Δημοσίευση από vasouli »

Α... Ξέριε να μου πει κανεις σας αν έχει γίνει μέχρι τώρα καμία ένσταση()εννοώ σε παλιότερες προηρύξεις), ποια είναι η διαδικασία κι αν έβγαλε κανεις άκρη τελικα;
Bamboozle
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: Τρί Οκτ 14, 2008 7:09 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Αποτελέσματα ΕΠΟΠ (2008Β)

Δημοσίευση από Bamboozle »

mixalis έγραψε: Καλα εγιναν πολλα κουλα παιδια μην το ψαχνετε! ότι να ναι! εγω εχω τοσα πτυχια και μου εβαλαν μονο 200μορια ενω κανονικα ηταν 500! Ειμαι και αθλητης. Επιλαχων κι εγω! Μετα ομως διαμαρτυρονται ολοι οτι δεν εχουν ικανα στελεχη και οι περισσοτερες γυναικες κλαινε με το παραμικρο και φοβουνται μην σπασουν το νυχακι τους. Ε βεβαια αφου περνανε ολα τα βυσματακια τα αναπηρα που δεν εχουν ιδεα τι ειναι στρατος(παντα υπαρχουν εξαιρεσεις) καλα να παθουν! Ας μεινουν ολοι οι καλοι απ εξω. Αλλα πιστευω πως δεν θα αντεξουν και θα φυγουν και θα μπουμε εμεις! Ντροπη τους παντως μονο αυτο εχω να πω! Σκατα ειναι ο στρατός να τους βγαλουμε στα καναλια να τους κανουμε ρεζιλι! Μας κοροιδευουν κανονικα! Συγχαρητηρια ομως να πω στα παιδια που περασαν που ειλικρινα το αξιζουν! Γιατι ειναι και περικοι που πανε για χαβαλε η για την εμπειρια!

Φιλε Μιχαλη... Καλησπερα να σου πω... Και εγω... Οταν πηγα για δοκιμασειες και τα σχετικα... Ολοι λεγανε βυσμα βυσμα βυσμα και 8α περασω και τα σχετικα... Εχω δεν εχω κατι απο ολα αυτα γιατι δεν γνωριζω... Αλλα εχω πτυχια... Να σου πω ουτε και εγω Οτι Πιστευα οτι δεν Θα περασω αν δεν ειχα βυσμα και ομως εγινε... και περασα... Και ευχαριστωωωωω το θεο Εικόνα Μην απελπιζεστε...
Anonymous

Αποτελέσματα ΕΠΟΠ (2008Β)

Δημοσίευση από Anonymous »

Ετσι Μιχαλη και ετσι Vασουλι... και εγω εχω νευριασει τοσο πολυ δεν παει αλλο... και ρε συ οκ... Μαγκια ΣΑς βαλατε μεσον... αλλα η ***** ι προξυρηξη δεν ελεγε δε λογαριαζουμε και σας γραφουμε ολους εσας που πατε με την αξια εσας... Ας το δηλωνανε εξ αρχης οτι ειναι θεσεις για ΑΝΑΠΗΡΟΥς που οποιος εχει μεγαλυετο βυσμα ας μπει κια μαγκια του... δε καταλαβα... τοτε θα ημουν χαζη αν εκανα τα χαρτια μου... Μακαρι να εχω αδικο ρε... αλλα ρεν εχω... εχω σκασει... Και τα κολοπροσοντα τα ειχα και τα κωλο πτυχια τα ειχα και τα τη κωλοδυναμη την ειχα... Και ημουν και ενταξει με τον ευατο μου που τα περασα οπως ακριβως τα ελεγε... εχω ονοματικα ατομα μεσα που τα κοψανε μπροστα μου ειτε απο υψος ειτε τα αλλα 14 ατομα που ειναι μεσα... Και τα ειχα 2 γυρους πισς μου στο 1000αρι τι να λεμε τωρα; κανενας μα κανενας απο τη δικια μου ομαδα... 200 παιδια τελικως... Δεν μπηκε και ας τα εχει βγαλει ολα και σωστα (δηλαδη τα 3 ατομα απο τα 200) οι αλλοι ολοι ειναι κομενη και στραβαδια κανονικα... Γιατι ετσι ειναι και ας ερθει οποισδηποτε να με αφβισβητηση και παμε και επανεξεταση αν θελετε με αυτους που ειναι μεσα να δουμε ποιος επρεπε να μπει και ποιος οχι... Ναι οκ επιλαχων σου λεει και; ΧΕΣΕ ΘΕΑΤΡΑ ΚΑΙ ΚΑΤΟΥΡΑ ΠΑΡΑΣΤΑΣΕΙΣ... δε παει ετσι ομως... Και θα σινεχιστει ολο αυτο και ειναι κριμα... ΓΙΑΤΙ ΦΕΥΓΟΥΝ ΜΕΤΑ δηλαδη; επειδη δεν αντεχουν; και ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΟΥΝ; Επειδη μπηκαν με βυσμα και δεν εχουν τα προσοντα... ΚΑΙ ΑΠΤΗ ΣΙΓΜΗ ΠΟΥ ΟΙ ΙΔΙΟΙ τους βγαλανε ΚΑΙ ΕΠΙΛΑΧΟΝΤΕΣ... Κακα τα ψεματα αυτο σημαινει οτι το ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ ΚΑΙ το γνωριζουν πολυ καλα... Γιαυτο και δε υπαρχει χωρος για ενσταση, ολοκληρο συστημα απο ψευτες... Εσενα θα υπολογησουν/? ατομα μπηκαν ακαταληλοι και υπολοιποι 100 να ειναι οκ... Και σορυ για το τροπο μου απλα δεν τα ηξερα... ΤΑ ΕΙΔΑ ομως... Και αυτη τη στιγμη πριζω και εσας... Γιατι τουλαχιστον εγω ξερω να ειμαι οκ με τη παρτη μου γιαυτο και δε παω μπροστα... Η τελικα εγω πρεπει να αλλαξω Η κατι αλλο! ΚΟΙΝΩΝΙΚΟς ΚΟΜΦΟΡΜΙΣΜΟΣ... Και ειμαι να ακουσω και τα αντιθετα... ( οχι οτι εχουμε τη δυναμη ν λυσουμε κατι) ετσι μωρε ξερετε κουβεντα να γινεται...

Legion
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 938
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 24, 2008 3:50 pm
Τοποθεσία: Greece
Επάγγελμα: XARAKIRI
Επικοινωνία:

Αποτελέσματα ΕΠΟΠ (2008Β)

Δημοσίευση από Legion »

vasouli έγραψε:Ρε παιδιά αλήθεια γνωρίζεται πολλούς που είναι ήδη στους επιτυχόντες; Εγώ είμαι από Νησί και κάποιοι λίγοι μόνο κατάφεραν να μπούν στους επιλαχόντες... Που ήμαρτον είμαστε παραμεθώριος κ έχουμε υποτίθεται και κάτι μόρια παραπάνω... Τα ίδια μαθαίνω και για κάποια παιδιά από τη Σάμο... Όμς εμένα άλλο είναι το θέμα μου και σας παρακαλώ ας με βοηθήσει κάποιος ΕΠΕΙΓΟΝΤΩΣ. Ο φίλος μου είχε δηλώσει για ειδικές δυνάμεις... Μόνο από τα δικαιολογητικά που ήθελε η προκήρυξη μάζευε 460 μόρια... Στη συνέντευξη απάντησε σε όλα σωστα, ψυχολογικά, ιατρικά επίσης οκ. Στο τρέξιμο με το 1 μίλι η αλήθεια είναι δεν έπιασε τα όρια για τις Ε. Δ αλλά επιασε τα όρια του πεζικού... Σε κάθε γύρο σας έλεγαν πόσο χρόνο κάνατε... Του είχαν πει λοιπόν Ότι έκανε 4.12. Ήταν δηλαδή μέσα στους καλούς... Όλα τα άλλα τα έπιασε... Εν τω μεταξύ στο στρατό Ι1. Βγαινουν τα αποτελέσματα και κρίνεται ακατάλληλως στις αθλητικές δοκιμασίες... Πώς είναι δυνατόν... Ναι οκ το δέχομαι ότι όλα είναι θέμα βίσματος... Αλλά η αλήθεια είναι ότι εμείς έχουμε την υποψια ότι το βίσμα μας μάλλον λειτούργησε αρνητικά γιατί δεν ενέκρινε ο κύριος την απόφαση του φίλου μου. Τι μπορούμε να κάνουμε για να μάθουμε τι έχει συμβεί; Ξέρω παιδί που τα σκάτωσε στη συνέντευξη, δεν έπιασε τα όρια, πολύ λιγοτερα μόρια κ όμως είναι επιλαχών και Ι2. Η προκήρυξη έλεγε ότι αν δεν έπιανες τα όρια για εδικές δυνάμεις θα σε έβαζαν σε άλλη ειδικότητα. Τι στο καλό συμβαίνει; Μπορεί να μου το εξηγήσει κάποιος; Υπάρχει κανεις σας που να κόπηκε Ε. Δ και να μην πέρασε πουθενά; Πως μπορούμε να κάνουμε ένσταση; Ειλικρινά δεν αξίζει ο στρατός να πάει να γ***θει... απλά είναι για το γαμώτο τα τόσα έξοδα και η ταλαιπωρία όλο αυτό τον καιρο... Παιδιά όσοι έχτε το ίδο πρόβλημα με εμάς δε ξέρω ας ενωθούμε με κάποιο τρόπο έστω να τους κράξουμε... Αςς τους βγάλουμε στις εφμερίδες και στα κανάλια... Το παν αυτή τη στιγμή είναι η ηθική ικανοποίηση νομίζω... Να ειστε καλά όλοι και ειλικρινά καλα να περάσετε όλοι εσείς που είστε στους επιτυχόντες


Ειναι απλο αν δηλωσεις ειδ. Δυν. και δεν καταφερεις να βγεις καταλληλος στις αθλητικες δοκιμασιες η στις ιατρικες εξετασεις δεν σε παιρνουν το ιδιο προβλημα εχουν χιλιαδες νεοι οπως την πατησα και εγω την πρωτη φορα που εδωσα... Μπορει βεβαια να τον φαγαν μεγαλυτερα βυσματα.

Ψαξτε το κιολας περισσοτερο κατι θα βρειτε
Όποιος ξεχνάει την ιστορία του είναι υποχρεωμένος να την ξαναζήσει. (Σανταγίανα Ισπανός Φιλόσοφος)₪ ₪ ₪ ₪ ₪ ₪ ₪
Anonymous

Αποτελέσματα ΕΠΟΠ (2008Β)

Δημοσίευση από Anonymous »

Εγώ για ειδικές δυνάμεις... Τα πέρασα όλα... Ι1 ... Πέρασα όλα τα αθλήματα κ ιατρικά χωρίς πρόβλημα... Κ βγήκα επιλαχών με βαθμολογία 640 μόρια (ακόμη δεν ανακοινώθηκε καινουργια ειδικότητα)... Με δικαιολογία ότι είμαι ακατάλληλος για ειδικές δυνάμεις...
Anonymous

Αποτελέσματα ΕΠΟΠ (2008Β)

Δημοσίευση από Anonymous »

Είχα και βίσμα... (για να μην κρυβόμαστε Εικόνα )
Anonymous

Αποτελέσματα ΕΠΟΠ (2008Β)

Δημοσίευση από Anonymous »

Παιδια ειναι απαραδεκτοι. Οσα ατομα ξερω τα οποια πηγαιναν για εποπ δεν περασαν. Ειναι ολοι επιλαχων... Και επισης δεν μπορω να καταλαβω γιατι εβγαλα 200 μορια μονο! Απο τα αθληματα δεν περναμε καμια 100-150; ΤΙ γινεται ρε τα εχω χασει πραγματικα! Ενα θα σας πω ομως. Η ζωη συνεχιζεται! Τα μεροκαματα και η γκινια παραμενουν στο ιδιο σημειο! Καντε υπομονη φιλοι/φιλες!
Anonymous

Αποτελέσματα ΕΠΟΠ (2008Β)

Δημοσίευση από Anonymous »

Και κάτι τελευταίο... μόρια απο παραμεθόριο είχα (έβρο), πτυχίο ΑΕΙ είχα, θητεία στις Ειδ. Δυνάμεις έκανα, βύσμα είχα... δλδ τι άλλο χρειάζεται κανείς για να μπεί;

Φίλε Κωνσταντίνε, δεν παίρνεις μόρια απο τα αθλήματα... :)
Wiseco2000
Επιλοχίας
Επιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 123
Εγγραφή: Παρ Μαρ 28, 2008 2:26 am
Επικοινωνία:

Αποτελέσματα ΕΠΟΠ (2008Β)

Δημοσίευση από Wiseco2000 »

andybgr έγραψε:Και κάτι τελευταίο... μόρια απο παραμεθόριο είχα (έβρο), πτυχίο ΑΕΙ είχα, θητεία στις Ειδ. Δυνάμεις έκανα, βύσμα είχα... δλδ τι άλλο χρειάζεται κανείς για να μπεί;


Ρε φιλε τι ειδικοτητα δηλωσες;
vasouli
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 11, 2009 2:47 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Αποτελέσματα ΕΠΟΠ (2008Β)

Δημοσίευση από vasouli »

Συγώμη δηλαδή εμένα ο φίλος μου επειδή δεν έπιασε τα όρια ειδικές δυνάμεις γι αυτό δεν τον έστειλαν πεζικό; Μην τρελλαινόμαστε... Η προκήρυξη έλεγε άλλα και το παιδί έπιασε τα όρια για πεζικό μια χαρά... Βέβαια τι λέμε τώρα; ψάχνω κι εγώ να βρώ αλήθεια μέσα από την εικονική προκήρυξη έτσι; Ξεφτύλες!

vasouli
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 11, 2009 2:47 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Αποτελέσματα ΕΠΟΠ (2008Β)

Δημοσίευση από vasouli »

Καλά εσύ κρίθηκες ακατάλληλος για ειδικές δυνάμεις με ποια δικαιολογία;

Wiseco2000
Επιλοχίας
Επιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 123
Εγγραφή: Παρ Μαρ 28, 2008 2:26 am
Επικοινωνία:

Αποτελέσματα ΕΠΟΠ (2008Β)

Δημοσίευση από Wiseco2000 »

Ρε παιδια δεν βλεπετε πως εχουν τα πραγματα;
Εδω στο πεζικο ο πρωτος ειχε 1020 μορια. ΕΛΕΟΣ
Και τι δεν ειχε δηλαδη
ΑΕΙ, αγγλικα, προΰπηρεσια και ΄γω δεν ξερω τι ειχε.
Στην τελικη Πεζικο εισαι ρε φιλε με τοσα μορια περνουσες παντου εκει βρηκες να δηλωσεις.
Ακομα και στις Ε. Δ. ανεβηκε το επιπεδο
Τι να το κανω το πτυχιο του λογιστη στις Ε. Δ. ;
Αν δεν το λεει η καρδουλα σου τι πας ; για να φας τι θεση ενος αλλου που πραγματικα το θελει;
Ακουσα και το καλυτερο "Εχω τελιωσει το πανεπιστημιο μου και μεχρι να περιμενω τον διορισμο μου θα παω ΕΠ. ΟΠ. οταν ερθει ο διορισμος μου θα φυγω"
Δηλαδη αρκετοι απο μας που το βλεπουμε σαν καριερα (και ας ακουγετε σε μερικους αστειο) τι να πουμε;

illy
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 4011
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 13, 2008 1:44 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Αποτελέσματα ΕΠΟΠ (2008Β)

Δημοσίευση από illy »

Μάνο μην μου πεις οτι δεν περασεςΕικόνα Εικόνα

Anonymous

Αποτελέσματα ΕΠΟΠ (2008Β)

Δημοσίευση από Anonymous »

Κανενα νεο για τους επιλαχωντες εχουμε ρε παιδια
ployp
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Δευ Ιαν 12, 2009 2:22 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Αποτελέσματα ΕΠΟΠ (2008Β)

Δημοσίευση από ployp »

Καλησπερα παιδια. Ειμαι κενουριος στο forum. Περασα συνοδος σκυλου. Χωρις βυσμα.

Στρατός και θητεία
Κλειδωμένο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 11 επισκέπτες