Βύσματα και ρουσφέτια στο στρατό

Τοποθετήσεις, μεταθέσεις, ειδικότητες και συμβουλές για καλύτερη θητεία
Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
aris_21
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Κυρ Νοέμ 18, 2012 7:31 pm
Επικοινωνία:

Βύσματα και ρουσφέτια στο στρατό

Δημοσίευση από aris_21 »

Και βύσμα να μην βάλεις δεν πιστεύω οτι θα περάσεις και τόσο δύσκολα!'Ελεος! Δεν είμαστε δα και σε πόλεμο! Και ο kostas25 που ξέρει απο Η/Υ δεν πρόκειτε να περάσει χάλια!
"Μολων Λαβε"
Άβαταρ μέλους
aris 1943
Ανθυπολοχαγός
Ανθυπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 305
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 18, 2014 1:06 pm
Ενδιαφέροντα: Πολεμικες Τεχνες
Επικοινωνία:

Βύσματα και ρουσφέτια στο στρατό

Δημοσίευση από aris 1943 »

Βυσμα οτι χειροτερο... Παραδειγμα ημασταν Κω ειχα παει φεβρουαριο λεμε καλοκαιρακι ερχεται θα περασουμε αλλα τελικα φαγαμε ητα γιατι ολοι εκτος απο 4 ατομα ολοι οι αλλοι βαλανε βυσμα μας πηγαινε εμπλοκη μεσα 30 μερες 35 ειχαν φυγει μεσα σε 2 με 3 μηνες Περιπου 20 ατομα αν μεναν ολοι θα περναγαμε καλα...
δε με σέβεσαι τότε θα με φοβάσαι
Άβαταρ μέλους
nickbar
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δημοσιεύσεις: 33
Εγγραφή: Τρί Φεβ 18, 2014 9:55 pm
Επικοινωνία:

Βύσματα και ρουσφέτια στο στρατό

Δημοσίευση από nickbar »

Κατά πόσο μετράει η γνώμη ενός απόστρατου στρατηγού ως "βύσμα" στο διοικητή μιας μονάδας ; Δεν εννοώ για μετάθεση φυσικά...
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Βύσματα και ρουσφέτια στο στρατό

Δημοσίευση από D.Y.K »

nickbar έγραψε:Κατά πόσο μετράει η γνώμη ενός απόστρατου στρατηγού ως "βύσμα" στο διοικητή μιας μονάδας ; Δεν εννοώ για μετάθεση φυσικά...


Εξαρτάται το ποια είναι η σχέση τους και φυσικά το αν θέλει να εξυπηρετήσει ένας εν ενεργεία Διοικητής έναν απόστρατο Στρατηγό.

Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11203
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

Βύσματα και ρουσφέτια στο στρατό

Δημοσίευση από Nassos »

Και ο υιός Πρετεντέρη στον Έβρο! Μαίνεται η μάχη κατά του ρουσφετιού

Και ο υιός του γνωστού δημοσιογράφου Γιάννη Πρετεντέρη ανάμεσα στους στρατιώτες που έλαβαν φύλλο πορείας για τα σύνορα. Ο νεαρός είχε τοποθετηθεί μετά από την εκπαίδευσή του στο τάγμα ΓΕΕΘΑ. Χθες έλαβε το φύλλο πορείας για μονάδα του Έβρου.

Το ΓΕΣ έχει στείλει ήδη 1350 φύλλα πορείας σε στρατιώτες οι οποίοι είχαν τοποθετηθεί σε μονάδες μεγάλων αστικών κέντρων, κυρίως στην Αττική και στην Πελοπόννησο.

Τα τηλέφωνα στο ΥΠΕΘΑ και στο ΓΕΣ εννοείται ότι έχουν σπάσει αλλά μέχρι στιγμής δεν έχουν κανένα αποτέλεσμα, αφού η γραμμή που έχει δοθεί από την πολιτική ηγεσία είναι "καμία παρέμαβση".

Πόσο θα αντέξει το μέτωπο κατά του ρουσφετιού; Άγνωστο. Αλλά να στηριχθεί πολιτικά η προσπάθεια υπάρχει ελπίδα να παταχθεί το ρουσφέτι.

Onalert
pame_pali
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 655
Εγγραφή: Κυρ Σεπ 28, 2014 3:31 pm
Επικοινωνία:

Βύσματα και ρουσφέτια στο στρατό

Δημοσίευση από pame_pali »

Nassos έγραψε:
Και ο υιός Πρετεντέρη στον Έβρο! Μαίνεται η μάχη κατά του ρουσφετιού

Και ο υιός του γνωστού δημοσιογράφου Γιάννη Πρετεντέρη ανάμεσα στους στρατιώτες που έλαβαν φύλλο πορείας για τα σύνορα. Ο νεαρός είχε τοποθετηθεί μετά από την εκπαίδευσή του στο τάγμα ΓΕΕΘΑ. Χθες έλαβε το φύλλο πορείας για μονάδα του Έβρου.

Το ΓΕΣ έχει στείλει ήδη 1350 φύλλα πορείας σε στρατιώτες οι οποίοι είχαν τοποθετηθεί σε μονάδες μεγάλων αστικών κέντρων, κυρίως στην Αττική και στην Πελοπόννησο.

Τα τηλέφωνα στο ΥΠΕΘΑ και στο ΓΕΣ εννοείται ότι έχουν σπάσει αλλά μέχρι στιγμής δεν έχουν κανένα αποτέλεσμα, αφού η γραμμή που έχει δοθεί από την πολιτική ηγεσία είναι "καμία παρέμαβση".

Πόσο θα αντέξει το μέτωπο κατά του ρουσφετιού; Άγνωστο. Αλλά να στηριχθεί πολιτικά η προσπάθεια υπάρχει ελπίδα να παταχθεί το ρουσφέτι.

Onalert


να και ενα καλο μεσα στα τοσα. Αντε με ολους τους γιωταδες που θελουν να μενουν με τη μανουλα τους ως τα 40.

Άβαταρ μέλους
JohnKramer
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δημοσιεύσεις: 36
Εγγραφή: Δευ Ιαν 26, 2015 1:52 pm
Επικοινωνία:

Βύσματα και ρουσφέτια στο στρατό

Δημοσίευση από JohnKramer »

Κανονικά δεν έπρεπε να υπάρχουν οπλίτες στο πεντάγωνο, ΓΕΕΘΑ κλπ.Τόσους ΕΠΟΠ, στελέχη και υπαλλήλους έχουν.

Οπλίτης=αποκλειστικά μακριά από μεγάλα αστικά κέντρα.

Άβαταρ μέλους
Kourtembeu
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 163
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 01, 2015 8:49 pm
Επικοινωνία:

Βύσματα και ρουσφέτια στο στρατό

Δημοσίευση από Kourtembeu »

Όταν είχα παρουσιαστεί στο 228ΜΚΤΕ στην Χίο είχα το ίδιο επώνυμο με έναν Στρατηγό. Οπότε μόλις έφθασα στο Τάγμα, έρχεται ένας Υπολοχαγός και με ρωτάει τον τάδε Στρατηγό τι τον έχεις. Εγώ επειδή ήμουν και θρασύτατος δεν το κράταγα το στόμα μου κλειστό, του λέω, ΘΕΙΟΣ ΜΟΥ κύριε Υπολοχαγέ!Εικόνα Μπράβο μου λέει και σε έστειλε εδώ; ΜΑΛΙΣΤΑ Εικόνα Οπότε μετά έρχεται και ο Υπόδικας με ρωτάει το ίδιο. Ξανά η ίδια απάντηση από μένα, εγώ τον συγκεκριμένο Στρατηγό ούτε τον ήξερα ούτε τον είχα δει ποτέ.
Mixalis4
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 26
Εγγραφή: Τρί Αύγ 12, 2014 4:35 pm
Επικοινωνία:

Βύσματα και ρουσφέτια στο στρατό

Δημοσίευση από Mixalis4 »

http://www.tokoulouri.com/society/vusma/ τρολαρισμα ετσι;
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Βύσματα και ρουσφέτια στο στρατό

Δημοσίευση από D.Y.K »

Όχι, είναι γεγονός. Το αν θα γίνει στην πράξη όμως θα το δούμε στην πορεία φυσικά.

Άβαταρ μέλους
expedition
Ανθυπολοχαγός
Ανθυπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 332
Εγγραφή: Παρ Ιούλ 15, 2011 2:55 am
Επικοινωνία:

Βύσματα και ρουσφέτια στο στρατό

Δημοσίευση από expedition »

D.Y.K έγραψε:Όχι, είναι γεγονός.Το αν θα γίνει στην πράξη όμως θα το δούμε στην πορεία φυσικά.

ΕικόναΕικόναΕικόνα
Mixalis4
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 26
Εγγραφή: Τρί Αύγ 12, 2014 4:35 pm
Επικοινωνία:

Βύσματα και ρουσφέτια στο στρατό

Δημοσίευση από Mixalis4 »

Ειπα κι εγω, ανησυχησα.:P χαχαχα
Άβαταρ μέλους
Kourtembeu
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 163
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 01, 2015 8:49 pm
Επικοινωνία:

Βύσματα και ρουσφέτια στο στρατό

Δημοσίευση από Kourtembeu »

Λέτε να καλέσουν και τίποτα απόστρατους και να τους βάλουν στους Λόχους με τα δικά τους βύσματα (όσους βόλεψαν) χαχαχα να ανοίξει ένας θάλαμος και να του πουν... Ορίστε τα βύσματα σου χαχαχαΕικόνα

Το κουλούρι. Σωθήκατε τώρα Εικόνα

D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Βύσματα και ρουσφέτια στο στρατό

Δημοσίευση από D.Y.K »

Ρε χαλαρώστε. Σιγά μην υλοποιηθεί αυτό το πράγμα.

akis

Βύσματα και ρουσφέτια στο στρατό

Δημοσίευση από akis »

Θελω να μπω ναυτικο εχω βαλει τους παντες απο βυσματα και δεν μπορουν να κανουν τπτ οσο ειναι ο Kαμμενος εκει γιατι απ αυτον περνανε ολα... Τη τρελα μου μεσα
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες