Αναβολή για κοινωνικούς - οικονομικούς λόγους

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Rafale
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 5776
Εγγραφή: Τρί Οκτ 06, 2009 12:10 am
Επικοινωνία:

Αναβολή για κοινωνικούς - οικονομικούς λόγους

Δημοσίευση από Rafale »

GUEST έγραψε:Θα ηθελα να ζητησω παραταση για μια ΕΣΣΟ. Ειμαι φοιτητης δινω τελευταια εξεταστικη τον Ιουνη αλλα παρουσιαζομαι τον Μαιο και δεν εχω αλλη αναβολη. Εχω οτι χρειαζεται απο χαρτια (Υπευθυνη δηλωση, Βεβαιωση σπουδων, Χαρτι αναβολης, Χαρτι καταταξης). Τωρα επειδη παιζουν οι φοιτητικες αδειες (που μονο μαθηματα δεν περνας τοτε.) ισως δεν μου την δωσουν αυτην την 3μηνη παραταση; Δηλαδη το αν δεν παρει καποιος αυτην την αναβολη ειναι γιατι δεν θα εχει τα απαραιτητα δικαιολογητικα ή κοιτανε περισσοτερο για ποιον λογο ζητας αναβολη και αν ειναι κανενας σοβαρος λογος την δινουν; Αυτα και σορυ αν κουρασα.Thanks!
φροντισε να εχεις τα απαραιτητα δικαιολογητικα. Παρε και βεβαιωση των μαθηματων που χρωστας. Τα κοιτουν και τα δυο. Καλη επιτυχια

Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Αναβολή για κοινωνικούς - οικονομικούς λόγους

Δημοσίευση από Greek_Army »

Υπάρχει και ποιο εύκολη λύση δήλωσε οικονομικό πρόβλημα
GUEST

Αναβολή για κοινωνικούς - οικονομικούς λόγους

Δημοσίευση από GUEST »

Ετσι απλα θα πω οτι εχω οικονομικο προβλημα; Τουλαχιστον αν πω οτι θελω αυτην την 3μηνη αναβολη για λογους σπουδων, εχω ολα τα απαιτουμενα σε χαρτια... Ευχαριστω παντως για την συμβουλη
DIMVla

Αναβολή για κοινωνικούς - οικονομικούς λόγους

Δημοσίευση από DIMVla »

Καλησπέρα, αντιμετωπίζω κάποιοα οικογενιακά προβλήματα και θέλω να πάρω αναβολή για κοινωνικούς λόγους (είναι η 1η αναβολή). Θα μου την δώσουν στη στρατολογία ή θα με ζαλίσουν για διάφορα αποδεικτικά; Και τι αποδεικτικά να τους πάω εφόσον χρειάζονται; Εικόνα Δεν την δικαιούμαι αυτή την αναβολή; Ευχαριστώ!
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Αναβολή για κοινωνικούς - οικονομικούς λόγους

Δημοσίευση από Greek_Army »

Συνήθως τις δίνουνε για οικογενειακά προβλήματα και για οικονομικά η διαρκειά της είναι 3 μήνες, πάρε τηλέφωνο στην στρατολογιά για να σου πούνε τι δικαιολογιτικά χρειάζονται ΑΝ χρειάζονται
DIMVla

Αναβολή για κοινωνικούς - οικονομικούς λόγους

Δημοσίευση από DIMVla »

Greek_Army έγραψε:Συνήθως τις δίνουνε για οικογενειακά προβλήματα και για οικονομικά η διαρκειά της είναι 3 μήνες, πάρε τηλέφωνο στην στρατολογιά για να σου πούνε τι δικαιολογιτικά χρειάζονται ΑΝ χρειάζονται
Σε ευχαριστώ πολύ, θα τους καλέσω. Να ρωτήσω και κάτι άλλο σε περίπτωση που δεν μου την δώσουν θα μπορέσω να ζητήσω ξανά αναβολή για τους ίδιους λόγους Όταν παρουσιαστώ ή να τους πω για ψυχολογικούς λόγους; Εικόνα
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Αναβολή για κοινωνικούς - οικονομικούς λόγους

Δημοσίευση από Greek_Army »

Θα τους πεις για τον λόγο που θέλεις απλά θα σου την χορηγήσουνε για ψυχολογικούς λόγους
DimVla

Αναβολή για κοινωνικούς - οικονομικούς λόγους

Δημοσίευση από DimVla »

Ωραία με κάλυψες πλήρως Εικόνα Ευχαριστώ !
billysss

Αναβολή για κοινωνικούς - οικονομικούς λόγους

Δημοσίευση από billysss »

Καλησπέρα και από μένα... Ανήκω στην Π. Α και παρουσιάζομαι τέλος Αυγούστου. Έχω και εγώ κάποια οικογενειακά προβληματάκια (δεν είναι δικαιολογία). Θα μου δώσουν εύκολα την αναβολή ή θα με πρίξουν; Όταν παρουσιαστώ και την ζητήσω εκεί θα μου την δώσουν την ίδια μέρα; Ευχαριστώ προκαταβολικά!
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Αναβολή για κοινωνικούς - οικονομικούς λόγους

Δημοσίευση από Greek_Army »

Δεν θα την πάρεις την ίδια μέρα αλλά την επόμενη και από την στιγμή που έχεις οικογενειακά προβλήματα θα στην δώσουνε εύκολα
billysss

Αναβολή για κοινωνικούς - οικονομικούς λόγους

Δημοσίευση από billysss »

Δεν υπάρχει έγγραφο που να το επιβαιβαιώνει, θα μου την δώσουν; Στην στρατολογία μπορώ να κάνω αίτηση χωρίς έγγραφα που επιβαιβαιώνουν το λόγο της αναβολής; Για να μην τρέχω Τρίπολη μιας και είμαι από Ν. Ηλείας.:)
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Αναβολή για κοινωνικούς - οικονομικούς λόγους

Δημοσίευση από Greek_Army »

Αυτό που σου είπα είναι για το αν θέλεις να παρουσιαστείς, τώρα για αναβολή πριν την ημέρα κατάταξης δεν ξέρω την διαδικασία πάρε τηλέφωνο καλύτερα να ρωτήσεις ...
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Greek_Army την Τρί Αύγ 03, 2010 4:43 am, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
billysss

Αναβολή για κοινωνικούς - οικονομικούς λόγους

Δημοσίευση από billysss »

Καλημέρα. Πήρα τηλέφωνο για την αναβολή (κοινωνικούς λόγους) και μου είπαν πως χρειάζεται 1 χαρτί για τον λόγο της αναβολής (επειδή δεν μου το διευκρίνισαν αν δείξω τους αναλυτικούς λογαριασμούς που στέλνει η Εθνική τράπεζα στον πατέρα μου και κάτω λέει -5000ευρώ, δηλαδή ότι χρωστάει 5000 θα το δεχτούν έτσι;) .
Hyper
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1063
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 15, 2010 6:01 am
Επικοινωνία:

Αναβολή για κοινωνικούς - οικονομικούς λόγους

Δημοσίευση από Hyper »

Μαλλον ναι επικαλεισαι οικονομικους λογους ετσι αλλα παρε και τηλεφωνο να ρωτησεις να σαι σιγουρος μη σε ταλαιπωρησουν αδικα. Ρωτα αν καλυπτονται με αυτο

billysss

Αναβολή για κοινωνικούς - οικονομικούς λόγους

Δημοσίευση από billysss »

Μου είπαν πως θέλουν Και ένα πιστοποιητικό οικογενειακής κατάστασης... Που ακριβώς χρησιμεύει αυτό?
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 5 επισκέπτες