Κατάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις (2011)

Κλειδωμένο
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Κατάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις (2011)

Δημοσίευση από Greek_Army »

Γιώργος έγραψε:Εννοείται ότι θα πάρω αναβολή για κοινωνικούς λόγους, απλά επειδή είχα δηλώσει ειδικές δυνάμεις όταν περνούσα περιοδεύων λογικά ειδικές δυνάμεις δεν θα με ξανακαλέσουν;


Και να μην σε καλέσουν, μπορείς να πας

Άβαταρ μέλους
Μητσακος
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Τετ Οκτ 05, 2011 8:04 pm
Επικοινωνία:

Κατάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις (2011)

Δημοσίευση από Μητσακος »

Ευχαριστω πολυ για την βοηθεια σου να 'σαι καλα.
Giorgakic

Κατάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις (2011)

Δημοσίευση από Giorgakic »

Παιδια μια βοηθεια... Ηθελα να κοψω την αναβολη και να μπω νοεμβριο αλλα δυστυχως δεν προλαβα. Εκανα αιτηση οταν πηγα να την κοψω μηπως τελικα με παρουν αλλιως παω φεβρουαριο. Εχω δηλωσει ειδικες δυναμεις, καταδρομεας... Υπαρχει καποιο μερος στο ιντερνετ που μπορω να δω ποιοι μπαινουν νοεμβριο ειδικες δυναμεις για να δω αν ειμαι μεσα σε αυτους, ή απλα να περιμενω μεχρι να ερθει τ χαρτι;
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Κατάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις (2011)

Δημοσίευση από Greek_Army »

Giorgakic έγραψε:Παιδια μια βοηθεια... Ηθελα να κοψω την αναβολη και να μπω νοεμβριο αλλα δυστυχως δεν προλαβα. Εκανα αιτηση οταν πηγα να την κοψω μηπως τελικα με παρουν αλλιως παω φεβρουαριο. Εχω δηλωσει ειδικες δυναμεις, καταδρομεας... Υπαρχει καποιο μερος στο ιντερνετ που μπορω να δω ποιοι μπαινουν νοεμβριο ειδικες δυναμεις για να δω αν ειμαι μεσα σε αυτους, ή απλα να περιμενω μεχρι να ερθει τ χαρτι;


Δες εδώ

Newton
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Σάβ Οκτ 15, 2011 7:33 am
Τοποθεσία: #
Επικοινωνία:

Κατάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις (2011)

Δημοσίευση από Newton »

Καλημέρα παιδιά,

θα 'θελα να ρωτήσω, και όσοι ξέρουν ας μου απαντήσουν παρακαλώ, είχα δηλώσει Ε. Δ. Και μου ήρθε το χαρτί για 24 Νοέμβρη (Μεγάλο Πεύκο). Τυγχάνει να είμαι προστάτης (λόγω πατέρα), άρα με 9μηνη κανονική θητεία εγώ θα έπρεπε να κάνω (μειωμένη) 8μηνη. Ξέρετε εάν τους 8μηνους τους "κόβουν" στις Ε. Δ. Ή απλώς μπορώ να μην κάνω χρήση του δικαιώματος και να υπηρετήσω 9 μήνες, ώστε να μείνω Ε. Δ.
Επίσης, αυτό που με ενδιαφέρει περισσότερο δεν είναι εάν κάνω 8 ή 9 μήνες, αλλά εάν υπάρχει στις Ε. Δ. Αυτό που λέμε "ευνοϊκή μετάθεση" για τους προστάτες... Δηλαδή, εάν μετά την εκπαίδευση υπάρχει περίπτωση να με στείλουν κοντά στα μέρη μου (Β. Ελλάδα) ... Ή αυτά δεν υπάχουν στις Ε. Δ. Σόρυ αν ακούγονται γελοίες οι ερωτήσεις, αλλά δεν ξέρω καθόλου τί παίζει με τα παραπάνω...
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Κατάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις (2011)

Δημοσίευση από Greek_Army »

Newton έγραψε:Καλημέρα παιδιά,

θα 'θελα να ρωτήσω, και όσοι ξέρουν ας μου απαντήσουν παρακαλώ, είχα δηλώσει Ε. Δ. Και μου ήρθε το χαρτί για 24 Νοέμβρη (Μεγάλο Πεύκο). Τυγχάνει να είμαι προστάτης (λόγω πατέρα), άρα με 9μηνη κανονική θητεία εγώ θα έπρεπε να κάνω (μειωμένη) 8μηνη. Ξέρετε εάν τους 8μηνους τους "κόβουν" στις Ε. Δ. Ή απλώς μπορώ να μην κάνω χρήση του δικαιώματος και να υπηρετήσω 9 μήνες, ώστε να μείνω Ε. Δ.
Επίσης, αυτό που με ενδιαφέρει περισσότερο δεν είναι εάν κάνω 8 ή 9 μήνες, αλλά εάν υπάρχει στις Ε. Δ. Αυτό που λέμε "ευνοϊκή μετάθεση" για τους προστάτες... Δηλαδή, εάν μετά την εκπαίδευση υπάρχει περίπτωση να με στείλουν κοντά στα μέρη μου (Β. Ελλάδα) ... Ή αυτά δεν υπάχουν στις Ε. Δ. Σόρυ αν ακούγονται γελοίες οι ερωτήσεις, αλλά δεν ξέρω καθόλου τί παίζει με τα παραπάνω...


Μειωμένη θητεία στις Ειδικές Δυνάμεις

Για την μετάθεση που ρωτάς αφού είσαι από την Βόρεια Ελλάδα κατά 90% θα πας σε βόρειες μοίρες Τώρα άλλη ποιο Ευνοϊκή μετάθεση δύσκολα θα πάρεις

Newton
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Σάβ Οκτ 15, 2011 7:33 am
Τοποθεσία: #
Επικοινωνία:

Κατάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις (2011)

Δημοσίευση από Newton »

Σ' ευχαριστώ για την άμεση απάντηση φίλε!
Απ' ό, τι βλέπω άλλοι λένε το ένα και άλλοι το άλλο πάντως...
Δεν πειράζει! Θα μπούμε και θα τα μάθουμε όλα...

Μια άλλη ερώτηση... Μετά το Πεύκο παίζει να με στείλουνε στο Κιλκίς στη Ν. Σάντα ή αυτό δεν ανήκει στις Ε. Δ. Παίζει, δηλαδή, να με στείλουν στην αεραμεταφερόμενη;

Και πάλι ευχαριστώ!
pantzos4

Κατάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις (2011)

Δημοσίευση από pantzos4 »

Οχι φιλε μου. Εκει δεν παιζει να σε πανε. Δεν ειναι ΚΑΚΟΣ βεβαια στης ΕΔ
Newton
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Σάβ Οκτ 15, 2011 7:33 am
Τοποθεσία: #
Επικοινωνία:

Κατάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις (2011)

Δημοσίευση από Newton »

:) Ψηνόμουνα για Αερομεταφερόμενη!
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Κατάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις (2011)

Δημοσίευση από Greek_Army »

Newton έγραψε::) Ψηνόμουνα για Αερομεταφερόμενη!


Είναι εκτός ειδικών δυνάμεων και πας μόνο με βύσμα η με τύχη

Μπορείς να διαβάσεις για την αερομεταφερόμενη ταξιαρχία εδώ

Newton
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Σάβ Οκτ 15, 2011 7:33 am
Τοποθεσία: #
Επικοινωνία:

Κατάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις (2011)

Δημοσίευση από Newton »

Ήταν ένας φίλος, αλλά του 'λαχε, δεν έβαλε βύσμα...
Τέλος πάντων! Ευχαριστώ πολύ παιδιά για τις απαντήσεις!
fanis1993

Κατάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις (2011)

Δημοσίευση από fanis1993 »

Παιδια μια ερωτηση... Επειδη ηρθε και σε εμενα Το χαρτι για ειδικες δυναμεις και εγραφε διπλα υεα... Μπορω αν παω υεα και κοπω για παραδειγμα να παω ξανα δλδ να συνεχισω ειδικες δυναμεις; Ευχαριστω
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Κατάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις (2011)

Δημοσίευση από Greek_Army »

fanis1993 έγραψε:Παιδια μια ερωτηση... Επειδη ηρθε και σε εμενα Το χαρτι για ειδικες δυναμεις και εγραφε διπλα υεα... Μπορω αν παω υεα και κοπω για παραδειγμα να παω ξανα δλδ να συνεχισω ειδικες δυναμεις; Ευχαριστω


Όχι

Devourer
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 26, 2011 7:15 pm
Επικοινωνία:

Κατάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις (2011)

Δημοσίευση από Devourer »

Γεια σας, παρουσιαστικα 27-9 θηβα, δηλωσα Ε. Δ. Περασε ο καιρος ορκιστικα αλλα ακομα δεν εμαθα αν τελικα θα με παρουν η οχι. Και γενικα ολοι που δωσαμε αγωνισματα δεν ξερουμε αν θα μας παρουν η οχι. Ξερει κανεις κανεις ποσο καιρο πρεπει να περιμενεις για να μαθεις; Εγω νομιζα πως αν τελικα σε επιλεξουν ορκιζεσαι στις Ε. Δ. Ευχαριστω εκ των προτερων
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Κατάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις (2011)

Δημοσίευση από Greek_Army »

Devourer έγραψε:Γεια σας, παρουσιαστικα 27-9 θηβα, δηλωσα Ε. Δ. Περασε ο καιρος ορκιστικα αλλα ακομα δεν εμαθα αν τελικα θα με παρουν η οχι. Και γενικα ολοι που δωσαμε αγωνισματα δεν ξερουμε αν θα μας παρουν η οχι. Ξερει κανεις κανεις ποσο καιρο πρεπει να περιμενεις για να μαθεις;Εγω νομιζα πως αν τελικα σε επιλεξουν ορκιζεσαι στις Ε. Δ. Ευχαριστω εκ των προτερων


Λάθος νόμιζες

Το ποιοι θα πάτε στις ειδικές δυνάμεις θα το μάθετε την πέμπτη η την παρασκευή

Στρατός και θητεία
Κλειδωμένο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 9 επισκέπτες