Κατάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις (2011)

Κλειδωμένο
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Κατάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις (2011)

Δημοσίευση από Greek_Army »

teolok έγραψε:Δεν πιστευω να χω θεμα σε αυτα αλλωστε για πευκο πηγαινα και με στειλανε διαβιβασεις μαλλον λογω πτυχιου πληροφορικης. Αλλα δεν προκειται να κατσω εκει να βαραω μυγες.Εννουσα περισσοτερο προβλημα με το να βρεις κρεβατι η κατι αντιστοιχο! Ευχαριστω για την αποκριση.Εικόνα


αυτό εννοείται, θα πάρεις ότι σου δώσουν δεν έχεις δικαίωμα επιλογής, τουλάχιστον εγώ όταν είχα πάει από τον βόλο στο κεεδ δεν είχα τέτοιες πολυτέλειες

Άβαταρ μέλους
Μητσακος
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Τετ Οκτ 05, 2011 8:04 pm
Επικοινωνία:

Κατάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις (2011)

Δημοσίευση από Μητσακος »

Καλησπερα παιδια και μπραβο για την βοηθεια που παρεχετε. Θα ηθελα να σας ρωτησω το εξης στις 24 παρουσιαζομαι μεγαλο πευκο Ε. Δ εχω μια μετρια φυσικη κατασταση θα ηθελα να μαθω αν σε περιπτωση που δεν καταφερνω να κανω ας πουμε πχ.7 ελξεις η οτιδηποτε αλλο τελεια υπαρχει η περιπτωση να με διωξουν με εκτος ειδικων δυναμεων; Μιλαω παντα οχι να μην μπορω να παρω τα ποδια μου. Και ποσο ρολο παιζει για τους εκπαιδευτες και τους ανωτερους η φυσικη κατασταση των νεοσσυλεκτων; Σας ευχαριστω για την οποιαδηποτε βοηθεια.
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Κατάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις (2011)

Δημοσίευση από Greek_Army »

Μητσακος έγραψε:Καλησπερα παιδια και μπραβο για την βοηθεια που παρεχετε. Θα ηθελα να σας ρωτησω το εξης στις 24 παρουσιαζομαι μεγαλο πευκο Ε. Δ εχω μια μετρια φυσικη κατασταση θα ηθελα να μαθω αν σε περιπτωση που δεν καταφερνω να κανω ας πουμε πχ.7 ελξεις η οτιδηποτε αλλο τελεια υπαρχει η περιπτωση να με διωξουν με εκτος ειδικων δυναμεων; Μιλαω παντα οχι να μην μπορω να παρω τα ποδια μου. Και ποσο ρολο παιζει για τους εκπαιδευτες και τους ανωτερους η φυσικη κατασταση των νεοσσυλεκτων; Σας ευχαριστω για την οποιαδηποτε βοηθεια.


Η φυσική κατάσταση είναι δικό σου θέμα, οι εκπαιδευτές και οι ανώτεροι έχουνε κάποιο συγκεκριμένο πρόγραμμα που θα πρέπει να ακολουθήσεις, αν δεν βγάζεις κάποιο άθλημα και απόδοση από την αρχή θα το βγάλεις στην συνέχεια, για τέτοιο λόγο κανένας δεν θα σε διώξει από τις Ειδικές Δυνάμεις, καλή θητεία και πάρε μπόλικη υπομονή μαζί σουΕικόνα

Άβαταρ μέλους
Μητσακος
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Τετ Οκτ 05, 2011 8:04 pm
Επικοινωνία:

Κατάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις (2011)

Δημοσίευση από Μητσακος »

Ευχαριστω πολυ για την βοηθεια να σαι καλα αδερφε
Άβαταρ μέλους
pelekakias
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Τρί Σεπ 27, 2011 5:15 pm
Επικοινωνία:

Κατάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις (2011)

Δημοσίευση από pelekakias »

Έστειλα μια ετηση για την διακοπη της αναβολης μου στην στρατολογια μεσσολογειου Την δευτερα που μας περασε (ειμαι εκει γραμμενος αν και εχω μεγαλωσει και ζω στην Κρήτη). Και εγραψα στο τελος οτι επιθυμω να καταταγω στις ειδικες δυναμεις! Υπάρχει περιπτωση να παρουσιαστω κατευθείαν στις ε. Δ. Η θα με στείλουν πεζικο και απο κει θα ερθουν μετα να διαλεξουν; Θελω απλα να παρουσιαστω κανονικα στις ε. Δ. Και οχι να ορκιστω στο πεζικο.
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Κατάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις (2011)

Δημοσίευση από Greek_Army »

pelekakias έγραψε:Έστειλα μια ετηση για την διακοπη της αναβολης μου στην στρατολογια μεσσολογειου Την δευτερα που μας περασε (ειμαι εκει γραμμενος αν και εχω μεγαλωσει και ζω στην Κρήτη). Και εγραψα στο τελος οτι επιθυμω να καταταγω στις ειδικες δυναμεις! Υπάρχει περιπτωση να παρουσιαστω κατευθείαν στις ε. Δ. Η θα με στείλουν πεζικο και απο κει θα ερθουν μετα να διαλεξουν; Θελω απλα να παρουσιαστω κανονικα στις ε. Δ. Και οχι να ορκιστω στο πεζικο.


50-50 είσαι και σιγά δεν χάνεις και τίποτα, τι ορκιστείς σε απλό κέντρο τι στο πεύκο το ίδιο είναι

pt

Κατάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις (2011)

Δημοσίευση από pt »

Καλησπέρα σε όλους. Εγώ έχω την εξής ερώτηση. Όταν έρθει το κλιμάκιο και δηλώσεις ειδικές δυνάμεις σε μεταφέρουν αμέσως; Ή κάνεις πρώτα την ορκωμοσία εκεί που είσαι και μετά μεταφέρεσαι αλλού; Για να είμαι πιο σαφής: Παρουσιάζομαι 25 Οκτώβρη Μεσολόγγι. Έρχεται το κλιμάκιο και δηλώνω ΕΔ. Πόσο γρήγορα θα μεταφερθώ; Θα γίνει πρώτα η ορκωμοσία Μεσολόγγι και μετά θα πάω για ΕΔ;
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Κατάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις (2011)

Δημοσίευση από Greek_Army »

pt έγραψε:Καλησπέρα σε όλους. Εγώ έχω την εξής ερώτηση. Όταν έρθει το κλιμάκιο και δηλώσεις ειδικές δυνάμεις σε μεταφέρουν αμέσως; Ή κάνεις πρώτα την ορκωμοσία εκεί που είσαι και μετά μεταφέρεσαι αλλού; Για να είμαι πιο σαφής: Παρουσιάζομαι 25 Οκτώβρη Μεσολόγγι. Έρχεται το κλιμάκιο και δηλώνω ΕΔ. Πόσο γρήγορα θα μεταφερθώ; Θα γίνει πρώτα η ορκωμοσία Μεσολόγγι και μετά θα πάω για ΕΔ;


Θα ορκιστείς στο Μεσολόγγι και μετά αν σε έχουνε επιλέξει θα πας πεύκο

Giannis

Κατάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις (2011)

Δημοσίευση από Giannis »

Greek_Army έγραψε:
Giannis έγραψε:Παιδια καλησπερα. Εχω την εξης απορια και ηλπιζα να ξερατε κατι. Παρουσιαζομαι 22/11 μεγαλο πευκο ειδικες δυναμεις, το ειχα δηλωσει οταν εκοψα την αναβολη μου, αλλα κατι σημαντικο προεκυψε και δεν επιθυμω πλεον να υπηρετησω Ε. Δ. Ποιες ειναι οι διαδικασειες που μπορω να κανω ετσι ωστε να υπηρετησω στρατο ξηρας; Μπορω να κανω κατι τωρα η οταν παω στο πευκο θα το πω; Ευχαριστω εκ'των προτερων


Κόψιμο από τις Ειδικές Δυνάμεις



Ευχαριστω, δηλαδη μολλις παω στο πευκο θα τους πω οτι δεν θελω να υπηρετησω Ε. Δ. Και θα με στειλουν πεζικο χωρις να βγω Ι2;

Άβαταρ μέλους
Μητσακος
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Τετ Οκτ 05, 2011 8:04 pm
Επικοινωνία:

Κατάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις (2011)

Δημοσίευση από Μητσακος »

Καλησπερα και παλι θα ηθελα να ρωτησω και κατι αλλο μετα απο ποσο καιρο γινεται η απονομη του πρασινου μπερε; Επισης θελω οπωσδηποτε να παω αλεξιπτωτιστες, απο οτι ακουω πλεον χρειαζεται Μονο μεσον για τα αλεξιπτωτα πειτε μου αν ισχυει και ποτε περιπου δηλωνουμε σε ποιο σωμα Ε. Δ θελουμε να παμε; Ευχαριστω πολυ!
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Κατάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις (2011)

Δημοσίευση από Greek_Army »

Μητσακος έγραψε:Καλησπερα και παλι θα ηθελα να ρωτησω και κατι αλλο μετα απο ποσο καιρο γινεται η απονομη του πρασινου μπερε; Επισης θελω οπωσδηποτε να παω αλεξιπτωτιστες, απο οτι ακουω πλεον χρειαζεται Μονο μεσον για τα αλεξιπτωτα πειτε μου αν ισχυει και ποτε περιπου δηλωνουμε σε ποιο σωμα Ε. Δ θελουμε να παμε; Ευχαριστω πολυ!




Αλεξιπτωτιστές: Κατάταξη και αθλήματα


To φόρουμ έχει αρκετά θέματα αν ψάξεις θα τα βρεις όλα

Καραϊσκάκης
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 268
Εγγραφή: Τρί Αύγ 23, 2011 3:44 pm
Τοποθεσία: Στόπερ
Επικοινωνία:

Κατάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις (2011)

Δημοσίευση από Καραϊσκάκης »

Μητσακος έγραψε: Καλησπερα και παλι θα ηθελα να ρωτησω και κατι αλλο μετα απο ποσο καιρο γινεται η απονομη του πρασινου μπερε; Επισης θελω οπωσδηποτε να παω αλεξιπτωτιστες, απο οτι ακουω πλεον χρειαζεται Μονο μεσον για τα αλεξιπτωτα πειτε μου αν ισχυει και ποτε περιπου δηλωνουμε σε ποιο σωμα Ε. Δ θελουμε να παμε; Ευχαριστω πολυ!
Κάθεσαι το περισσότερο 1 μήνα στο ΚΕΕΔ. Στην συνέχεια κάνεις ΠΕΝ 1 μήνα περίπου, οπότε σε περίπου 2 μήνες ονομάζεσαι πλέον Καταδρομέας με απονομή πράσινου μπερέ. Για τα αλεξίπτωτα δυστυχώς υπερισχύουν τα βύσματα, όμως δεν έχεις να χάσεις κάτι δώσε εξετάσεις και ίσως περάσεις στην ΣΧΑΛ. Και τέλος όσο είναι κανείς στο Κέντρο Παρουσιάσεως δηλώνει στις πρώτες 2 εβδομάδες εάν θέλει να πάει Πεζοναύτης, Αλεξιπτωτιστής, Δόκιμος (πεζικό), Ορεινός, Αμφίβιος,35 ΜΚ στην Κύπρο, καθώς και την ειδικότητα που επιθυμεί να έχει χωρίς αυτό να σημαίνει πως θα γίνει το αίτημα δεκτό...
Γιώργος

Κατάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις (2011)

Δημοσίευση από Γιώργος »

Με ήρθε το χαρτί κατάταξης για ειδικές δυνάμεις στο ΚΕΕΔ, και αυτή την στιγμή δεν μπορώ να μπώ λόγω μια μικροεπέμβασης που έχω κάνει και θέλω να μπω με την επόμενη εσσο, το χαρτί που θα με έρθει θα είναι ειδικές δυνάμεις;
teolok
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δημοσιεύσεις: 65
Εγγραφή: Δευ Μάιος 30, 2011 6:11 pm
Επικοινωνία:

Κατάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις (2011)

Δημοσίευση από teolok »

Αν παρεις αναβολη για λογους υγειας δυσκολο, αν παρεις για κοινωνικους λογους ισως κατι γινεται...
Γιώργος

Κατάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις (2011)

Δημοσίευση από Γιώργος »

Εννοείται ότι θα πάρω αναβολή για κοινωνικούς λόγους, απλά επειδή είχα δηλώσει ειδικές δυνάμεις όταν περνούσα περιοδεύων λογικά ειδικές δυνάμεις δεν θα με ξανακαλέσουν;
Στρατός και θητεία
Κλειδωμένο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 18 επισκέπτες