Διαδώστε την διαφθορά του στρατού

Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Anonymous

Διαδώστε την διαφθορά του στρατού

Δημοσίευση από Anonymous »

Και δεν ξεφυγα αυτοι που ειναι να μπουνε στο στρατο εχουν να ξεφυγουν. Αν εμπαινα και εγω το μονο σιγουρο ηταν πως θα ξεφευγα ασχημα. Φιλαρακια που ειναι μεσα και περιμενουν πως και πως να την κανουν.
zzzzzz
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 159
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 20, 2008 6:06 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Διαδώστε την διαφθορά του στρατού

Δημοσίευση από zzzzzz »

Αφου τα φιλαρακια σου περιμενουν πως και πως να φυγουν θα επρεπε να χαιρεσαι απο τη μια που δεν περασες γιατι θα εχανες πολυτιμο χρονο απο τη ζωη σου...
tzovana18
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 646
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 30, 2008 8:14 pm
Επικοινωνία:

Διαδώστε την διαφθορά του στρατού

Δημοσίευση από tzovana18 »

Ειδες βγηκε και ενα καλο απ αυτη την ιστορια δν μπηκες για να μην ξεφυγεις γιατη αν εμπαινες θα ξεφευγες ειδες τιποτα δν γινεται τυχαια σε αυτη την ζωη και ουτε φαφλατου ειμαι αλλα ουτε και πολυξερη απλως σου εδωσα να καταλαβεις μερικα παραδειγματα.
Anonymous

Διαδώστε την διαφθορά του στρατού

Δημοσίευση από Anonymous »

Παιδια ηρεμηστε λιγο με το υψος... και μενα με εκοψαν αλλα δεν κανω ετσι... παρ ολο που η τρελα μου ειναι ο στρατος... η προκηρυξη εγραφε 1,65 ημουν 1,63 δεν περασα και τελος... ! ισως του χρονου να ειναι πιο ελαστικοι και να μου χαρισουν τους 2 ποντους... ! μην τρελαινεστε καθε αναβολη και για καλο!

Kostas_Topo
Επιλοχίας
Επιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 124
Εγγραφή: Κυρ Αύγ 24, 2008 5:30 pm
Επικοινωνία:

Διαδώστε την διαφθορά του στρατού

Δημοσίευση από Kostas_Topo »

Αν το μοναδικο σας επιχειρημα ειναι οτι πρεπει να περασει ο Χ που τον κοψανε για υψος επειδη καποιοι αλλοι σαν και αυτον περασαν τοτε δεν θα πρεπει να χρησιμοποιειτε την λεξη "αξιοκρατια". Αξιοκρατια ειναι αν Ο Χ Παει στα δικαστηρια διεκδικωντας να κοβονται ΟΛΟΙ οσοι δεν πληρουν τις προυποθεσεις πραγμα που σημαινει οτι δεχεται να κοπει και ο ιδιος Και οχι να διεκδικει να περασει και αυτος επειδη περνανε και αλλοι με βισμα. Μην μπερδευετε τα πραγματα

Αξιοκρατια = οσοι ειναι κατω απο 1.65 κοβονται ΟΛΟΙ

Παραλογισμος = εγω που ειμαι κατω απο 1.65 απαιτω να περασω επειδη καποιοι αλλοι που ειναι και αυτοι κατω απο 1.65 περασαν

ΗΛΕΚΤΡΑ
Επιλοχίας
Επιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 121
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 04, 2008 7:28 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Διαδώστε την διαφθορά του στρατού

Δημοσίευση από ΗΛΕΚΤΡΑ »

Kostas_Topo έγραψε:Αν το μοναδικο σας επιχειρημα ειναι οτι πρεπει να περασει ο Χ που τον κοψανε για υψος επειδη καποιοι αλλοι σαν και αυτον περασαν τοτε δεν θα πρεπει να χρησιμοποιειτε την λεξη "αξιοκρατια". Αξιοκρατια ειναι αν Ο Χ Παει στα δικαστηρια διεκδικωντας να κοβονται ΟΛΟΙ οσοι δεν πληρουν τις προυποθεσεις πραγμα που σημαινει οτι δεχεται να κοπει και ο ιδιος Και οχι να διεκδικει να περασει και αυτος επειδη περνανε και αλλοι με βισμα. Μην μπερδευετε τα πραγματα

Σωστος!
illy
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 4011
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 13, 2008 1:44 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Διαδώστε την διαφθορά του στρατού

Δημοσίευση από illy »

Kostas_Topo έγραψε:Και οχι να διεκδικει να περασει και αυτος επειδη περνανε και αλλοι με βισμα. Μην μπερδευετε τα πραγματα
Διαφωνω καθετα! ! απο την στιγμη που εχουν κοπει αυτοι που δεν εχουν το υψος γιατι να περασουν αυτοι που δεν εχουν το υψος αλλα τη βυσματαρα; Ας περνουσαν ολες αυτες που ειχαν το υψος ειτε ειχαν μεσον ειτε οχι... Αυτο ειναι αξιοκρατια!!! Παντως πολλη σαπιλα επικρατει κ λυπαμαι... Δεν εχουν σωστα κριτηρια επιλογης γι"αυτο κ δηλωνουν παραιτησεις καθε τοσο! Και στην τελικη, αναρωτιεμαι για ποιο λογο βαζουν διαφορα κριτηρια κ διαφορες προυποθεσεις εφοσον δεν τις τηρουν; Λοιπον τους προκαλω να το κανουν μεσω ΑΣΕΠ... Να περναει οποιος πληροι τις προδιαγραφες! Αλλα ετσι εχουν να κοψουν κεφαλια... αυτο λοιπον θα ειναι αξιοκρατια!
No_aRmY
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 10
Εγγραφή: Τετ Δεκ 10, 2008 2:49 am
Επικοινωνία:

Διαδώστε την διαφθορά του στρατού

Δημοσίευση από No_aRmY »

tzovana18 έγραψε: Οχι ρε κοπελια μου δν μπηκα στο στρατο και τη σε νοιαζει και ρωτας και να ειχα μπει δν υπαρχει λογος να με ρωτας, αλλα κοιτα λιγο δν το παιζω εξυπνη αλλα καθεσαι και κλαιγεσαι για το υψος δν ειπα οτι εχεις αδικο και οτι περασανε ατομα που ηταν [στρουμφακια], αλλα αναρωτησου λιγο γιατη;
Γιατη αυτοι ειχαν βισμα αλλα μην νομιζεις οτι οσοι ειχαν βισμα περασαν ειναι οπως σου κατσει, απλως οταν εβγαιναν τα αποτελεσματα απο τις απαλλαγες σου λεω κοψανε ατομα που ηταν ιδη φανταροι και ηθελαν να δηλωσουν μονιμοι, ητανε πολλα αγορια που ειχαν υπηρετησει ειδικες δυναμεις η και που ειναι ακομα ειχαν δηλωσει ειδικοτητες των ειδικων δυναμεων και τους κοψανε και δν μιλαμε για τυχαιους οπως ημουν εγω η και εσυ η και οκαθενας μιλαμε για παιδια που ειχαν εκπαιδευτει ηταν αλεξιπτωτιστες ηταν σωματαραδες ντερεκια και δν τους περασαν τους εκοψαν σου δινω αυτα τα παραδειγματα για να δεις οτι υπαρζχουν και χειροτερα, και στα δικαστηρια να πας δν προκειται να βρεις ακρης γιατη η προκυρηξη εγραφε 1.65 δν μπορεις να κανεις καμια ενσταση θυμισου λιγο τι ελεγε στην προκυρηξη! Οτι καμια ενταση δν γινεται δεκτη, εφοσον εκανες τα χαρτια σου το ηξερες αυτο, και ας περασαν πιο κοντες απο σενα δν προκειται να βρεις ακρη εκτος αν εχεις τον καραμανλη μπαρμπα.

tzovana18 ΔΕΝ ΚΑΝΗς ΚΑΜΙΑ Π... Α ΝΑ ξεκουρασης τον κ... σου! απαντηση απο εναν συνταξιουχο πουν εχει ναι εχει
illy
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 4011
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 13, 2008 1:44 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Διαδώστε την διαφθορά του στρατού

Δημοσίευση από illy »

Αν εισαι εσυ συνταξιουχος στρατιωτικος αλλο τοσο ειμαι και εγω ο Καραμανλης! Λυπαμαι πολυ για το επιπεδο σου κ για τη φρασεολογια που χρησιμοποιεις... Και που βλεπεις εσυ το παραλογο σε οτι λεει η κοπελα; Εφοσον εχουν πεσει τα βυσματα κ τα καταλληλα τηλεφωνα τι ψαχνουμε να βρουμε; Ψυλλους στα αχυρα...
No_aRmY
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 10
Εγγραφή: Τετ Δεκ 10, 2008 2:49 am
Επικοινωνία:

Διαδώστε την διαφθορά του στρατού

Δημοσίευση από No_aRmY »

illy έγραψε: Αν εισαι εσυ συνταξιουχος στρατιωτικος αλλο τοσο ειμαι και εγω ο καραμανλης! Λυπαμαι πολυ για το επιπεδο σου κ για τη φρασεολογια που χρησιμοποιεις... και που βλεπεις εσυ το παραλογο σε οτι λεει η κοπελα; Εφοσον εχουν πεσει τα βυσματα κ τα καταλληλα τηλεφωνα τι ψαχνουμε να βρουμε; Ψυλλους στα αχυρα...

Φιλαρακη Πιστεψες οτι θες δικαιωμα σου ειναι 23 special forces ετη χαμενα απο την ζωη μου ειναι αυτα... Τωρα βλεπω Τι εχω χαση... απλα ευχαριστο τον ελληνικο λαο που με πληρωνε τοσα χρονια... οσο για τους εποπ μακριαααααααααααααααααα παιδια μακριααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααα!!!
Οσο ηπαρχουν ανεγκεφαλη αξιωμ. Υπαξ !!! να κληση το μαγαζι δεν παει καλα

illy
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 4011
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 13, 2008 1:44 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Διαδώστε την διαφθορά του στρατού

Δημοσίευση από illy »

Ωραια λοιπον, εφοσον τους εχεις σιχαθει μοιρασου με εμας τα οσα περασες κ εζησες κ δεν θες να τα περασουν κ οι αλλοι... Κατεθεσε τις εμπειριες σου μαζι μας
Anonymous

Διαδώστε την διαφθορά του στρατού

Δημοσίευση από Anonymous »

Παιδια ακουστε ειρωνια. Την ημερα την επιτροπης απαλλαγων που με εκοψε ο παπαριδις ηταν μια κοπελα απο αλεξανδρουπολη πολυ καλη κοπελα και μπηκαμε μαζι στην επιτροπη. Την λεει πρωτα αυτος. Δεν μπορω να σε περασω ουτε καν πεζικο γιατι ειχαμε δηλωση ειδικες δυναμεις. Για το υψος και μονο. Και γυρναει και τον ειπε η κοπελα καλα τον ειπε. Παντως να ξερετε περσι που ξαναημουν εδω πηγα και στα αθληματα, δηλαδη οι περσινοι επιτροπη με περασε για το υψος ασχετα αν δεν πληρουσε το 1.65. Και φετος με κοβεται και ουτε καν στα αθληματα δεν θα παω. Και τι λεει το μπαζο αυτος μην μας συγκρινεται με τους παλιους συναδελφους. Ε βεβαια λαμογια με λαμογια εχουν διαφορα ουστ κοπροσκυλα. Καταλαβατε οι δικαιοι. Οπως λεει και ο φιλος μου ο Βουρλιωτησ Η αλλιως (νιβο) να βρασο τα γαλονια που φορατε και τις κλαρες σας εχουν διορισει για να κανετε χαρες. Παπαρεσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσς.
Άβαταρ μέλους
yandr
Στρατάρχης
Στρατάρχης
Δημοσιεύσεις: 11238
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 02, 2003 6:55 am
Επικοινωνία:

Διαδώστε την διαφθορά του στρατού

Δημοσίευση από yandr »

No_aRmY έγραψε:
Φιλαρακη Πιστεψες οτι θες δικαιωμα σου ειναι 23 special forces ετη χαμενα απο την ζωη μου ειναι αυτα... Τωρα βλεπω Τι εχω χαση... απλα ευχαριστο τον ελληνικο λαο που με πληρωνε τοσα χρονια... Οσο για τους εποπ μακριαααααααααααααααααα παιδια μακριααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααα!!!
Οσο ηπαρχουν ανεγκεφαλη αξιωμ. Υπαξ !!! να κληση το μαγαζι δεν παει καλα

Με όλο το σεβασμό, αλλά η ορθογραφία σου υποδεικνύει άτομο ιδιαίτερα χαμηλού μορφωτικού επιπέδου, κατά πάσα πιθανότητα απόφοιτο γυμνασίου και μόνο.

Με 23 χρόνια στις ειδικές δυνάμεις θα έπρεπε να είσαι τουλάχιστον 45+ ετών σήμερα και όλο και κάποια ορθογραφία θα ήξερες.

Από εκεί και πέρα, κάθε άποψη είναι σεβαστή...
tzovana18
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 646
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 30, 2008 8:14 pm
Επικοινωνία:

Διαδώστε την διαφθορά του στρατού

Δημοσίευση από tzovana18 »

Εικόνα Υπο το Εικόνα Εικόνα Μηδεν εισαι φιλε! Τι να σου πω εισαι και μεγαλος και μιλας ετσι σε ατομα μικροτερης ηλικιας τι να σου πω ετσι μιλας και στην αδελφη σου και τηυν μανα σου; Εισαι πολυ υπο το μηδεν... εχεις κανει και στρατο τρομαρα σου... Εικόνα Εικόνα Εικόνα Εικόνα Εικόνα ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ ΕΙΣΑΙ ΦΙΛΕΕικόνα Εικόνα Εικόνα Εικόνα Εικόνα Εικόνα Εικόνα Εικόνα Εικόνα Εικόνα
zzzzzz
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 159
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 20, 2008 6:06 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Διαδώστε την διαφθορά του στρατού

Δημοσίευση από zzzzzz »

Αναρωτιεμαι διαβαζοντας ολα σου τα post αν οι αποψεις που εκφραζεις ειναι αληθινες ή απλα ειναι θυμος και απογοητευση που δεν μπηκες; γιατι αν ειναι θυμος και απογοητευση το καταλαβαινω. αλλά αν αυτη ειναι η εικονα σου για το θεσμο και αποξιεις τοσο πολυ τα ατομα που συνεχιζουν ή ειναι ηδη μεσα τοτε το μονο που εχω να πω ειναι οτι χαιρομαι που ενα τετοιο ατομο εμεινε εκτος διαδικασιας εκτος γαλονιων... επαναλαμβανω οτι αυτο ειναι αποψη μου και ισχυει αν οι αποψεις σου ειναι γενικα αυτες για το θεσμο και οχι απο απογοητευση... Σκεψου οτι αν περνουσες θα ησουν και εσυ μια π@π@ρ@ οπως τους αποκαλεις... δεν ειναι κακο πριν μιλησουμε να βουταμε λιγο τη γλωσσα και στο μυαλο.
Στρατός και θητεία
Κλειδωμένο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 14 επισκέπτες