Διαδώστε την διαφθορά του στρατού

Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Anonymous

Διαδώστε την διαφθορά του στρατού

Δημοσίευση από Anonymous »

Θελω να σου κανω μια ερωτηση συνταγματαρχα. Οταν παρουσιαστουν οι εποπ στο κεντρο που τυγχανει να βρισκεται και ο αντρασ μου τα σωματομετρικα στοιχεια των εποπ. Θα υπαρχει πιστοποιηση τησ μοναδοσ. Σε περιπτωση που σιγουρα θα διαπιστωθει οτι υπαρχουν κατωτερη η και ισοι στο υψοσ μου εχω τον δικαιωμα να μηνυσω τον προεδρο τησ επιτροπησ απαλλαγων και να προσβαλω την εγκυκλιο. Σημειωνω οτι τα χαρτια που θα εχω θα εχουν στρογγυλη σφραγιδα του κεντρου καταταξησ.
Άβαταρ μέλους
yandr
Στρατάρχης
Στρατάρχης
Δημοσιεύσεις: 11238
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 02, 2003 6:55 am
Επικοινωνία:

Διαδώστε την διαφθορά του στρατού

Δημοσίευση από yandr »

Δεν θέλω να σε στεναχωρήσω ΙΝΑ, αλλά εφόσον δεν πλοιρείς τις προϋποθέσεις δεν βλέπω που είναι το πρόβλημα της διαφθοράς.

Το σωστό είναι πολύ απλά να κόβονται όλοι όσοι δεν τα πλοιρούν, αλλά όχι και να φτάνουμε στο άλλο άκρο. Να περνάνε δηλαδή όλοι όσοι δεν πρέπει (βάσει προκήρυξης) να μπουν στο στρατό.

Πολύ λυπάμαι, αλλά δεν συμμερίζομαι την αγανάκτησή σου.
Anonymous

Διαδώστε την διαφθορά του στρατού

Δημοσίευση από Anonymous »

Ακου να δεισ αγαπητε μου πωσ εχουν τα πραγματα το ειπα απο την αρχη καλα εκανε και με εκοψε. Αλλα την στιγμη που στην ομαδα που ημουν για ειδικεσ δυναμεισ υπηρξαν ατομα στο υψοσ μου μεχρι και στον αρειο παγο θα το παω αν χρειαστει. Και οχι για να μπω στο στρατο τωρα και να Θελουν δεν γουσταρω εγω. Ξενερωσα. Οπωσ κοπηκα εγω επρεπε και αλλοι να ερθουν απο πισω μου. Καταλαβεσ;
Άβαταρ μέλους
yandr
Στρατάρχης
Στρατάρχης
Δημοσιεύσεις: 11238
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 02, 2003 6:55 am
Επικοινωνία:

Διαδώστε την διαφθορά του στρατού

Δημοσίευση από yandr »

Κοίταξε ΙΝΑ, δεν θέλω να σου πάων κόντρα.

Αυτό που λέω είναι ότι αν κάποιος δεν πλοιρεί τα κριτήρια δεν πρέπει να προσλαμβάνεται και αυτό πρέπει φυσικά να ισχύει για όλους.

Από εκεί και πέρα, στην Ελλάδα βρισκόμαστε και όλα γίνονται.
zzzzzz
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 159
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 20, 2008 6:06 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Διαδώστε την διαφθορά του στρατού

Δημοσίευση από zzzzzz »

Αυτο που λες για το κεντρο και για χαρτια με στρογγυλη σφραγιδα δεν θα σε βγαλει πουθενα πιστευω γιατι απλα τα ατομα που θα πανε εκει θα ειναι ηδη χρεωμενα απο τη μερα πρωτη μερα που θα μπουν και δυσκολα να διοξουν ατομο που θα περασει την εκπαιδευση και ειναι ενταξει στις υποχρεωσεις του. το μονο που ισως καταφερεις να πετυχεις θα ειναι να θορυβηθουν λιγο, αν γινει σκανδαλο, και να γινουν πιο αυστηροι τις επομενες φορες αλλά και παλι αφου δεν μπορουν να γινουν ενστασεις θα ξαναγινουν τα ιδια. αν ηταν να υπαρξει αξιοκρατια θα υπηρχε και στα μορια αλλα ουτε κα εκει υπαρχει. Εμενα μπορει να μου φαει τη θεση ενας με απολυτηριο γυμνασιου και ας εχω εγω τα χιλια πτυχια. αν ψαχνεις για καπως πιο αξιοκρατιες προκηρυξεις , ψαξε στον ΑΣΕΠ. και μη χαλιεσαι με τετοια. εγω ειμαι της φιλοσοφιας ΚΑΘΕ ΕΜΠΟΔΙΟ ΣΕ ΚΑΛΟ. και σου το λεω με καθε συναισθηση γιατι περναω επιτροπη σε 10 μερες και ειμαι 1.63,5 και μπορει και εμενα να με κοψουν.
illy
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 4011
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 13, 2008 1:44 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Διαδώστε την διαφθορά του στρατού

Δημοσίευση από illy »

Μακαρι κοριτσι μου να βρεις το δικιο σου αλλα ειναι δυσκολο... Το ξερω και το καταλαβαινω αλλα δεν θα δικαιωθεις! Εχουν γινει πολλα ευτραπελα και κανεις δεν μπορει να πει τιποτα διοτι δεν μπορει να αποδειξει τιποτα... Στα αθληματα περυσι μια γνωστη μου εβγαλε το 1000 στον χρονο και την εκοψαν εκεινη κ περασαν μια αλλα που ηταν πιο πισω στον χρονο, επεσε μαλλιοτραβηγμα αλλα φυσικα δεν εγινε τιποτα, μαλιστα γυρισαν και της ειπαν:"τι φωναζεις; Μπορεις να αποδειξεις κατι; " ειπαμε, δυστυχως ή ευτυχως οποιος ειναι ο πιο αδυναμος κρικος-σε ο, τι αφορα τα βυσματα- θα παρει τον πουλοπουλο... Ετσι ειναι, στις συγκεκριμενες προκηρυξεις του στρατου κερδιζει ο ισχυρος των ισχυρων ασχετα αν πληροι τις προδιαγραφες ή οχι! Και εγω κοπελα μου εχω Πτυχια κ μορια για την ειδικοτητα που επελεξα αλλα μπορει να μπουν αποφοιτοι γυμνασιου και ειναι κατι το οποιο δεν μπορω να το αποδειξω...
Anonymous

Διαδώστε την διαφθορά του στρατού

Δημοσίευση από Anonymous »

Βλεπω οτι δεν μπορουμε να συννενοηθουμε ασχετα αν μιλαμε την ιδια γλωσσα. Αναφερομαι σε εσενα στραταρχη. Στο ξαναλεω μηπωσ και το καταλαβεισ. Ουτε και εγω σε παω κοντρα Συζητηση κανουμε. Πωσ θα το επαιρνεσ να παιρνουσαν ατομα στο υψοσ σου που πηγα διπλα τουσ και μετρηθηκαμε, και τουσ λεω κοψανε και εσενα και μου λεει μια κοπελα θα σε στεναχωρησω αλλα οχι. Και εσυ για ποια δικαιοσυνη μου μιλασ. Αντε να σε δω τι θα μου πεισ.
Anonymous

Διαδώστε την διαφθορά του στρατού

Δημοσίευση από Anonymous »

Μια χαρα μπορω να τον κυνηγησω. Δεν θελω να φυγει κανεισ απο τα παιδια δεν ειναι στο χαρακτηρα μου. Με το κατεστημενο θελω να τα βαλω οχι με τον λαο. Θελω να εκτεθει το ποσο ξεφτιλασ και αδικοσ ειναι. Οερναει ατομα στο υψοσ μου και μετα λεει αν με περνουσε θα τον κυνηγουσαν δικαστικα αλλοι. Δηλαδη τωρα που αδικησε εμενα εγω θα τον αφησω. Δεν καταλαβε καλα. Οταν μου λεει δεν μπορω να σε περασω λογο υψουσ λεω εχει δικιο ο ανθρωποσ και να θελει δεν βοηθαει το υψοσ μου. Αλλα οταν ειδα ατομα στο υψοσ μου που τα περασε και πριν λιγο ειπε αλλα σε εμενα λυπαμαι αλλα και εγω δεν μπορω να τον αγνοησω ο οργανισμοσ του τραβαει μια μηνυση.
GENERAL
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δημοσιεύσεις: 31
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 11, 2008 4:02 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Διαδώστε την διαφθορά του στρατού

Δημοσίευση από GENERAL »

Σιγουρα μπορεισ να το κυνηγησεισ αλλα δεν θα το κανεισ γιατι ειναι πολυ μεγαλη ταλαιπωρια και κοστιζει παρα πολυ και στο τελοσ δεν θα κερδισεισ τιποτα.

tzovana18
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 646
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 30, 2008 8:14 pm
Επικοινωνία:

Διαδώστε την διαφθορά του στρατού

Δημοσίευση από tzovana18 »

Βρε κοπελια μου ινα26 τι ψαχνεις να βρεις τωρα με το στρατο ηταν να σε κοψουν βρε κουκλα οχι οτι χαρηκα που το ακουσα αλλα τωρα τι να κανεις ο στρατος ειναι ολοκληρο κρατος και επειχηρησει για να κανεις αυτα που λες πρεπει να εχεις τον καραμανλη μπαρμπα τι μας λες τωρα δικαστρηρια και αηδιες δν μπορεις να κανεις δυστηχως τιποτα τι περιμενες και φαντασου απο αθηνα δν εκοψαν για υψος κανεναν απο θεσσαλονικη ναι και τα ατομα ειαν ι1700 δν ειναι 10.000να μπουν απο καπου θα κοπβανε και απο τι ακουσα οσοι θα μπουν θα ειναι απο αθηνα αντε και απο την συμπροτευουσα μερικοι οσοι εχουν την βισματαρα, στεναχωριθηκα ειλικρινα που το διαβασα αυτο και οι φιλες μου, εδω εκοψαν τα μισα αγορια απο ειδικες δυναμεις που ειχαν υπηρετησει και μαλιστα ειχαν δηλωσει αλεξιπτωτα και ειχαν κανει και αλμα ειχαν και την πουλαδα και τιποτα τους εκοψαν στα ψυχοτεχνικα τους εκριναν ακαταλλληλους για ειδικες δυναμεις αγορια σου λεω τωρα ντερεκια και τους εβαλαν γ2 πεζικο και αμα περασουν απο κει γιατη οπως καταλαβαινετε τους περισσοτερους τους ριξαν πεζικο οσοι δηλωσαν ειδικες δυναμεις, τι ψαχνεις να βρεις και συ τωρα μας λες για το υψος αλλος ειχε τα προσοντα και τον εκοψαν και ξερεις γιατη δν ειχαν αυτο το ισχυρο βισμα. Τρεχα γυρευε κοπελια αλλοι τι να πουν το δικο σου δν ηταν τιποτα ο αλλος ειχε κανει 10 αλματα και τον εκοψαν για αλεξιπτωτα αστα τωρα.
Wiseco2000
Επιλοχίας
Επιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 123
Εγγραφή: Παρ Μαρ 28, 2008 2:26 am
Επικοινωνία:

Διαδώστε την διαφθορά του στρατού

Δημοσίευση από Wiseco2000 »

Κοιτα τον εαυτουλη σου και ασε ολους τους αλλους.
Τωρα καθεσαι και κλαις χωρις λογο.
Οταν βγηκε η προκηρηξη δεν ειδες οτι εγραφε 1,65 και ανω;
Δεν νομιζω να εισαι τυφλη, αφου το ειδες λοιπον γιατι εκανες τα χαρτια σου και ταλαιπωρηθηκες αδικα με μετακινησεις τρεξιματα και βενζινες;
tzovana18
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 646
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 30, 2008 8:14 pm
Επικοινωνία:

Διαδώστε την διαφθορά του στρατού

Δημοσίευση από tzovana18 »

Ο καθενασ οτι να ναι ειναι αμα ομωσ την περναγαν δν θα το ελεγε αυτο και ασ κοβοταν οι αλλοι, εδω κοψανε ντερεκια απο ειδικεσ δυναμεισ εσενα δν θα κοβανε αναγκη σε ειχαν; Τι υψοσ και βλακειεσ ακουω σασ στο ξαναλεω εδω κοψανε παιδια που ηταν φανταροι στησ ειδικεσ και πηραν και πουλαδεσ τουσ κοψανε αυτοι τι να πουνε; Να πανε στα δικαστηρια; Ολο βλακειεσ ακουω και μου αρεσει που λεσ οτι και να σου ελεγαν δν θα πηγαινεσ γιατη εχεισ ξενερωσει παω στοιχημα οτι τρεχοντασ θα πηγαινεσ και τα λεσ αυτα απο εγωισμο και νευρα, κανε οτι κινηση θεσ και αμα βγαλεισ ακρη με το στρατο σφυρα μασ. Εφοσον η προκυρηξη εγραφε τουλαχιστον 1.65 δν μπορεισ να κανεισ τιποτα και ασ περασε Η αλλη που ηταν 1,55 λεω εγω γιατη αυτη πολυ απλα ειχε το βισμα τησ και την περασαν σοβαρεψου καταλαβε λιγο οτι ζεισ στην ελλαδα, και αυτα θα τα συναντησεισ παντου και οχι μονο στο στρατο ακομα και στο σουπερ μαρκετ τησ γειτονιασ δεν σε παιρνουν αμα δν σε γνωριζει τουλαχιστον καποιοσ και μα λεσ τωρα για δικαστηρια ελεοσσσσσσ. Εικόνα
Anonymous

Διαδώστε την διαφθορά του στρατού

Δημοσίευση από Anonymous »

Σε εμάς ρε παιδιά μέχρι και Αδερφή περάσανε ΗΜΑΡΤΟΝ θα ήταν ψυχόπαιδο κανενού
Σπυρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 14
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 30, 2008 2:16 am
Επικοινωνία:

Διαδώστε την διαφθορά του στρατού

Δημοσίευση από Σπυρος »

Ντινος έγραψε:Σε εμάς ρε παιδιά μέχρι και Αδερφή περάσανε ΗΜΑΡΤΟΝ θα ήταν ψυχόπαιδο κανενού


Εικόνα
tzovana18
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 646
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 30, 2008 8:14 pm
Επικοινωνία:

Διαδώστε την διαφθορά του στρατού

Δημοσίευση από tzovana18 »

Οτι να ναι βλεπεις τρανταχτει αποδειξη αυτο που λεει το παλικαρι μεχρι και αδελφη περσαν τι να πεις ρε γαμωτο οτι να ναι οτι να ναι τα εχουν ξεφτιλησει ολα μα ολα κολοκρατος.
Στρατός και θητεία
Κλειδωμένο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 13 επισκέπτες