Βύσμα για επαγγελματίες οπλίτες

Υπηρεσίες, αρμοδιότητες, μισθοί, μονιμοποίηση και παραίτηση
Απάντηση

Βάλατε μέσο στην προκήρυξη;

Το δημοψήφισμα λήγει την Πέμ Ιουν 03, 2021 6:08 pm

Ναι, έβαλα πολιτικό βύσμα
256
44%
Ναι, έβαλα στρατιωτικό βύσμα
47
8%
Ναι, έβαλα άλλο βύσμα
8
1%
Όχι, αλλά θα βάλω αργότερα για μετάταξη κ.λπ.
13
2%
Όχι, γιατί δεν έχω
187
32%
Όχι, γιατί θέλω να μπω αξιοκρατικά
71
12%
 
Σύνολο ψήφων: 582

Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
niki

Βύσμα για επαγγελματίες οπλίτες

Δημοσίευση από niki »

illy έγραψε:
niki έγραψε:Το βυσμα παιζει αναλογα κ τι ειδικοτητα εχεις επιλεξει. Δηλ. Αν επιλεξεις μια του ΠΖ που εχει απο 150 με 300 θεσεις και εχεις καποια μορια δεν χρειαζεσαι κ καποιο ιδιαιτερο μεσον. Τωρα αν θελεις να επιλεξεις καποια απο τις "καλες'' ειδικοτητες τοτε θα χρειαστεις βοηθεια δεν θα περασεις με την αξια σου, πολυ δυσκολο. Στις πρωτες σειρες δεν χρειαζονταν τοσο μεσον οσο χρειαεσαι τωρα κ αυτο γιατι δεν υπηρχε η ζητηση που υπαρχει τωρα.
σιγουρα Νικη κ εγω το λεω συνεχεια αυτο αλλα στην τελευταια προκηρυξη υπηρξε αξιοκρατια σε οτι αφορα τα μορια... Γιατι εβλεπες τα μορια κ αν ο τελευταιος ειχε λιγοτερα μορια απο σενα πχ που ειχες περισσοτερα μορια τοτε θα μπορουσες ανετα να κανεις ενσταση...


Εσυ μπορεις να ξερεις τα μορια αλλα αυτη μπορουν να βαλουν λιγο παραπανω σε αυτους που θελουν να βοηθησουν ή βρισκουν το παραμικρο να σε κοψουν κ αυτο γινεται μεσο των αθληματων. Ο Στρατος ειναι καθαρα βυσμα μην γελιομαστε, αυτο που εγινε στην προηγουμενη προκηρυξη εγινε για να πεσουν οι τονοι κ να δειξει η κυβερνηση οτι ειναι ο Σωτηρας κ ερχεται να μας βγαλει απο τον βουρκο αλλα απο πισω βαλανε τους πολυ δικους τους. ΣΤΡΑΤΟΣ=ΒΥΣΜΑ
illy
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 4011
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 13, 2008 1:44 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Βύσμα για επαγγελματίες οπλίτες

Δημοσίευση από illy »

niki έγραψε:
illy έγραψε:
niki έγραψε:Το βυσμα παιζει αναλογα κ τι ειδικοτητα εχεις επιλεξει. Δηλ. Αν επιλεξεις μια του ΠΖ που εχει απο 150 με 300 θεσεις και εχεις καποια μορια δεν χρειαζεσαι κ καποιο ιδιαιτερο μεσον. Τωρα αν θελεις να επιλεξεις καποια απο τις "καλες'' ειδικοτητες τοτε θα χρειαστεις βοηθεια δεν θα περασεις με την αξια σου, πολυ δυσκολο. Στις πρωτες σειρες δεν χρειαζονταν τοσο μεσον οσο χρειαεσαι τωρα κ αυτο γιατι δεν υπηρχε η ζητηση που υπαρχει τωρα.
σιγουρα Νικη κ εγω το λεω συνεχεια αυτο αλλα στην τελευταια προκηρυξη υπηρξε αξιοκρατια σε οτι αφορα τα μορια... Γιατι εβλεπες τα μορια κ αν ο τελευταιος ειχε λιγοτερα μορια απο σενα πχ που ειχες περισσοτερα μορια τοτε θα μπορουσες ανετα να κανεις ενσταση...


Εσυ μπορεις να ξερεις τα μορια αλλα αυτη μπορουν να βαλουν λιγο παραπανω σε αυτους που θελουν να βοηθησουν ή βρισκουν το παραμικρο να σε κοψουν κ αυτο γινεται μεσο των αθληματων. Ο Στρατος ειναι καθαρα βυσμα μην γελιομαστε, αυτο που εγινε στην προηγουμενη προκηρυξη εγινε για να πεσουν οι τονοι κ να δειξει η κυβερνηση οτι ειναι ο Σωτηρας κ ερχεται να μας βγαλει απο τον βουρκο αλλα απο πισω βαλανε τους πολυ δικους τους. ΣΤΡΑΤΟΣ=ΒΥΣΜΑ
Ναι κοπελα μου, ετσι ειναι... Ναι αν το θετεις ετσι ναι! Εγω παντα ελεγα κ πιστευα οτι χωρις βυσμα δεν πας πουθενα αλλα αυτη τη φορα σκεφτηκα πως βασει μοριων θα ηταν αξιοκρατικα... Αλλα ετσι οπως το θετεις με βρισκεις απολυτα συμφωνη
Dum spiro spero
dn24
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3013
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 15, 2010 7:01 pm
Τοποθεσία: Εμπ. Ναυτικό
Ενδιαφέροντα: Μηχανολογία, Alfa Romeo, Παναθηναϊκός
Επάγγελμα: Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Επικοινωνία:

Βύσμα για επαγγελματίες οπλίτες

Δημοσίευση από dn24 »

illy έγραψε:εννοεις αλλα να εχουν αναρτησει κ αλλα να ισχυουν πραγματικα; Ναι αν το θετεις ετσι συμφωνω απολυτα


δεν ξερω εαν απευθυνεσαι σε εμενα, προσωπικα εννοω οχι αυτο που λες, αυτο ευκολα με μια καταγγελια βρισκεται, εννοω πχ ο τελευταιος που σου εφαγε την θεση να εχει πχ 420 μορια. Ξερεις αυτα, αν του δοθηκαν αξιοκρατικα; Αντε ψαξτο.

Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
illy
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 4011
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 13, 2008 1:44 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Βύσμα για επαγγελματίες οπλίτες

Δημοσίευση από illy »

dn24 έγραψε:
illy έγραψε:εννοεις αλλα να εχουν αναρτησει κ αλλα να ισχυουν πραγματικα; Ναι αν το θετεις ετσι συμφωνω απολυτα
δεν ξερω εαν απευθυνεσαι σε εμενα, προσωπικα εννοω οχι αυτο που λες, αυτο ευκολα με μια καταγγελια βρισκεται, εννοω πχ ο τελευταιος που σου εφαγε την θεση να εχει πχ 420 μορια. Ξερεις αυτα, αν του δοθηκαν αξιοκρατικα; Αντε ψαξτο.

θαρρω οτι μπορει να γινει... Αλλα δεν ξερω κατα ποσο θα ειναι αληθη αυτα που θα σου παρουσιασουν... Ας το αφησουμε καλυτερα, δεν ξερουμε αν θα βρουμε ποτε ακρη με τον στρατο κ το βυσμα...
Dum spiro spero
dn24
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3013
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 15, 2010 7:01 pm
Τοποθεσία: Εμπ. Ναυτικό
Ενδιαφέροντα: Μηχανολογία, Alfa Romeo, Παναθηναϊκός
Επάγγελμα: Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Επικοινωνία:

Βύσμα για επαγγελματίες οπλίτες

Δημοσίευση από dn24 »

illy έγραψε: Θαρρω οτι μπορει να γινει... Αλλα δεν ξερω κατα ποσο θα ειναι αληθη αυτα που θα σου παρουσιασουν... Ας το αφησουμε καλυτερα, δεν ξερουμε αν θα βρουμε ποτε ακρη με τον στρατο κ το βυσμα...


τι να σου παρουσιασουν; Ξερεις αυτες οι καταγγελιες-υποθεσεις, εαν δικαιωθηκαν ποτε; Με το κρατος, δεν τα βαζει κανεις δυστυχως...

Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
illy
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 4011
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 13, 2008 1:44 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Βύσμα για επαγγελματίες οπλίτες

Δημοσίευση από illy »

Ετσι ακριβως...
Dum spiro spero
illy
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 4011
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 13, 2008 1:44 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Βύσμα για επαγγελματίες οπλίτες

Δημοσίευση από illy »

Λοιπον ΓΜΑΚ, την τελευταια φορα που εδωσα ηταν στην ομαδα που μια κοπελα που ηταν τελειως στην κοσμαρα της, εντελως χαλαρουιτα λεμε, "μυριζε" βυσματαρα απο μακρυα ομως λεμε ετσι; Ερχοταν οτι ωρα ηθελε στο νοσοκομειο, ολοι εμεις ημασταν εκει απο τις 7 το πρωι κ η κυρια παντα ερχοταν μετα τις 9 κ καθε φορα ελεγε οτι δεν μπορουσε να ξυπνησει κ το μονο που ηξερε η κυρια ηταν να καθεται κ να τρωει τα νυχια της κ να σου δειχνει οτι ξερεις εγω ειμαι μεσα, αυτο το υφος κ τον αερα ειχε, σε μια ειδικοτητα 5 ατομων... Κ φυσικα δεν ειχε κ το υψος, κατω απο 1.65 ηταν και επειδη ηξερα τα στοιχεια της-θυμαμαι ολα τα ονοματα των ατομων της ομαδας μου-την βρηκα μεσα στους επιτυχοντες! Καποια πραγματα ειναι ηλιου φαεινοτερα καταλαβες?
Dum spiro spero
Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11203
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

Βύσμα για επαγγελματίες οπλίτες

Δημοσίευση από Nassos »

Καλά στους ΕΠΟΠ τα βύσματα παίζει να καταρρίπτουν και τους νόμους της Φύσης...
illy
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 4011
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 13, 2008 1:44 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Βύσμα για επαγγελματίες οπλίτες

Δημοσίευση από illy »

Nassos έγραψε:Καλά στους ΕΠΟΠ τα βύσματα παίζει να καταρρίπτουν και τους νόμους της Φύσης...
σαφεστατα! Κ θυμαμαι οτι ελεγα στη φιλη μου Νασο, δες την αυτη ποσο χαλαρη ειναι, θα ειναι στους επιτυχοντες!
Dum spiro spero
illy
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 4011
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 13, 2008 1:44 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Βύσμα για επαγγελματίες οπλίτες

Δημοσίευση από illy »

Νασο, κι ομως ενας γνωστος μου μπηκε με την αξια του χωρις βυσμα, το ξερω διοτι εγω η ιδια ειδα τα αποτελεσματα του... Δεν θα ξεχασω ποσο αγχος ειχα, ετρεμαν τα χερια μου καθως πληκτρολογουσα την ταυτοτητα του διοτι ανυπομονουσα να δω τι εκανε... Φυσικα ηταν επιτυχων κ μαλιστα ειχε τα μορια της 1ης θεσης, των υψηλοτερων μοριων κ για μενα πολυ αξιος διοτι πιστευα θα τον ετρωγαν τα βυσματα, θα μπορουσαν πχ να εμφανισουν εικονικα μορια παραπανω απο τα δικα του κ να μεινει απ'εξω
Dum spiro spero
Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11203
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

Βύσμα για επαγγελματίες οπλίτες

Δημοσίευση από Nassos »

Δεν αμφιβάλλω ότι μπαίνουν παιδιά αξιοκρατικά.

Απλά σε νησιά δεν θα φανεί και περίεργο να δείς ΕΠΟΠ, άνδρας ή γυναίκα δεν έχει σημασία, να είναι βύσμα πχ του Μητροπολίτη ή του Ταξιάρχου επειδή ο ένας τον ξέρει από βράφος και ο άλλος επειδή ξέρει το σόι του.
illy
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 4011
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 13, 2008 1:44 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Βύσμα για επαγγελματίες οπλίτες

Δημοσίευση από illy »

Nassos έγραψε:Δεν αμφιβάλλω ότι μπαίνουν παιδιά αξιοκρατικά.

Απλά σε νησιά δεν θα φανεί και περίεργο να δείς ΕΠΟΠ, άνδρας ή γυναίκα δεν έχει σημασία, να είναι βύσμα πχ του Μητροπολίτη ή του Ταξιάρχου επειδή ο ένας τον ξέρει από βράφος και ο άλλος επειδή ξέρει το σόι του.
σαφεστατα! Δεν αντιλεγω... Κ για μενα πιστεψε με το θρησκευτικο βυσμα το θεωρω το πιο μεγαλο βυσμα! Ουτε εγω λεω οτι δεν μπαινουν αξιοκρατικα, αλλα ειναι λιγοι. Μετρημενοι στα δαχτυλα του ενος χεριου...
Dum spiro spero
dn24
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3013
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 15, 2010 7:01 pm
Τοποθεσία: Εμπ. Ναυτικό
Ενδιαφέροντα: Μηχανολογία, Alfa Romeo, Παναθηναϊκός
Επάγγελμα: Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Επικοινωνία:

Βύσμα για επαγγελματίες οπλίτες

Δημοσίευση από dn24 »

Για το κοσοβο να δειτε παιδια τι γινεται. Μπορω να καθομαι να σας λεω ιστοριες με τις ωρες. Που πεφτουν τα μαλλια. Το κακο ειναι οτι τα εζησα φετος τον απριλιο με αρνητικη τροπη για εμενα.
Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
nandy24
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 273
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 09, 2010 8:15 pm
Επικοινωνία:

Βύσμα για επαγγελματίες οπλίτες

Δημοσίευση από nandy24 »

dn24 έγραψε:Για το κοσοβο να δειτε παιδια τι γινεται. Μπορω να καθομαι να σας λεω ιστοριες με τις ωρες. Που πεφτουν τα μαλλια. Το κακο ειναι οτι τα εζησα φετος τον απριλιο με αρνητικη τροπη για εμενα.
έκανες τα χαρτιά σου για κόσοβο και σε φάγανε τα βύσματα; ΄μα ακόμα και εκεί δηλαδη

illy
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 4011
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 13, 2008 1:44 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Βύσμα για επαγγελματίες οπλίτες

Δημοσίευση από illy »

nandy24 έγραψε:
dn24 έγραψε:Για το κοσοβο να δειτε παιδια τι γινεται. Μπορω να καθομαι να σας λεω ιστοριες με τις ωρες. Που πεφτουν τα μαλλια. Το κακο ειναι οτι τα εζησα φετος τον απριλιο με αρνητικη τροπη για εμενα.
έκανες τα χαρτιά σου για κόσοβο και σε φάγανε τα βύσματα; ΄μα ακόμα και εκεί δηλαδη

εννοειται πως για τις αποστολες εξω ειναι καθαρα κ μονο βυσμα...
Dum spiro spero
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 7 επισκέπτες