Βύσμα για επαγγελματίες οπλίτες

Υπηρεσίες, αρμοδιότητες, μισθοί, μονιμοποίηση και παραίτηση
Απάντηση

Βάλατε μέσο στην προκήρυξη;

Το δημοψήφισμα λήγει την Πέμ Ιουν 03, 2021 6:08 pm

Ναι, έβαλα πολιτικό βύσμα
256
44%
Ναι, έβαλα στρατιωτικό βύσμα
47
8%
Ναι, έβαλα άλλο βύσμα
8
1%
Όχι, αλλά θα βάλω αργότερα για μετάταξη κ.λπ.
13
2%
Όχι, γιατί δεν έχω
187
32%
Όχι, γιατί θέλω να μπω αξιοκρατικά
71
12%
 
Σύνολο ψήφων: 582

Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Kostas_Topo
Επιλοχίας
Επιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 124
Εγγραφή: Κυρ Αύγ 24, 2008 5:30 pm
Επικοινωνία:

Βύσμα για επαγγελματίες οπλίτες

Δημοσίευση από Kostas_Topo »

Σε περιπτωση που καποιος εχει μεσο, μπαινει στην ειδικοτητα που δηλωνει ή απλα μπαινει ΕΠΟΠ και μετα επιλεγουν αυτοι σε τι ειδικοτητα θα τον στειλουν;

Anonymous

Βύσμα για επαγγελματίες οπλίτες

Δημοσίευση από Anonymous »

Βτσμα αν έχετε θα περασετε. Εχουν περάσει και υπέρβαροι εποπ. Αυτο τα λέει όλα...
illy
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 4011
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 13, 2008 1:44 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Βύσμα για επαγγελματίες οπλίτες

Δημοσίευση από illy »

eποπ δνεας έγραψε: Βυσμα αν έχετε θα περασετε. Εχουν περάσει και υπέρβαροι εποπ. Αυτο τα λέει όλα...

Το ξερω δεκανέα... Μου τα ελεγε ο συντροφος μου, οτι εχει δει εποπ γυναικες-αντρες χοντρου κ κοντους, μπροστα του επαιρναν τηλ στα βυσματα κ τους ελεγαν να μεσολαβησουν για να περασουν...

Απ'οτι καταλαβαινω εισαι ηδη εεποπ! Γιατι δεν γινεσαι μελος ωστε να καταθετεις κ την αποψη σου ως ενεργο μελος πια; Μπορεις να γινεις μελος κ στο πανελληνιο δικτυο στρατευσιμων... -παλι για σενα δουλευω YandrΕικόνα Εικόνα Εικόνα -.

Εφοσον εισαι γνωστης πραγματων θα μπορεσεις να βοηθησεις αρκετους απο μας δινοντας τα φωτα σου...

Πες μας λιγα πραγματα για σενα, ποτε μπηκες εποπ, τι ειδικοτητα, αν εισαι ευχαριστημενος... Φυσικα αν θες! Εικόνα
Dum spiro spero
Wiseco2000
Επιλοχίας
Επιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 123
Εγγραφή: Παρ Μαρ 28, 2008 2:26 am
Επικοινωνία:

Βύσμα για επαγγελματίες οπλίτες

Δημοσίευση από Wiseco2000 »

Ενταξει ρε παιδια, εχω βαρεθει να ακουω απο τη μερα που βγηκε η προκηρηξη τη λεξη βυσμα. Δλεω καλα κανετε, στην τελικη και ποιος δεν εβαλε βυσμα. Α τι θα κανει το βυσμα για σας στα αθληματα; Μς θα παει να τρεξει το 1000αρι ή θα κατσει να κουβαλαει κανιστρα; Αη τα περιμενουμε ολα απο το βυσμα, πρωτον για να κανουμε και κατι μονοι μας και δευτερον για να μη φερουμε το μεσο μας σε δυσκολη φαση στην περιπτωση που δεν τα περασουμε. Τεξτε δεν κανει κακο!
illy
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 4011
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 13, 2008 1:44 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Βύσμα για επαγγελματίες οπλίτες

Δημοσίευση από illy »

wiseco2000 έγραψε: Ενταξει ρε παιδια, εχω βαρεθει να ακουω απο τη μερα που βγηκε η προκηρηξη τη λεξη βυσμα. Δκαλα κανετε, στην τελικη και ποιος δεν εβαλε βυσμα. Αθα κανει το βυσμα για σας στα αθληματα; Μ παει να τρεξει το 1000αρι ή θα κατσει να κουβαλαει κανιστρα; Α περιμενουμε ολα απο το βυσμα, πρωτον για να κανουμε και κατι μονοι μας και δευτερον για να μη φερουμε το μεσο μας σε δυσκολη φαση στην περιπτωση που δεν τα περασουμε. Τ δεν κανει κακο!


Και ποιος δεν το έχει βαρεθει να το ακουει βρε Μανο; Μα στην Ελλαδα ζουμε κ ξερεις πως εχουν τα πραγματα! Και ξεχνας το πιο βασικο, όποιος διαγωνισμος ειναι με συνεντευξη ειναι καθαρα βυσματικος... Και δεν νομιζω οτι ερχονται σε δυσκολη θεση, τη δουλεια τους κανουν, απο τη στιγμη που ζητας βοηθεια ειναι καθαρα στο βυσμα αν θελει πραγματικα να σε βοηθησει! Κ επισης δεν εχει ουτε ενσταση... Οποτε δεν μπορεις να διεκδικησεις κ τα δικαιωματα σου αν εχει γινει αδικια!
Anonymous

Βύσμα για επαγγελματίες οπλίτες

Δημοσίευση από Anonymous »

Βισμα αν έχετε θα περασετε ΕΤΣΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ***** ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΟΤΑΝ ΕΧΕΙΣ ΜΠΑΡΠΑ ΜΠΕΙΚΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΣ... ΕικόναΕικόνα
GENERAL
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δημοσιεύσεις: 31
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 11, 2008 4:02 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Βύσμα για επαγγελματίες οπλίτες

Δημοσίευση από GENERAL »

Για να καθαρισει λιγο το τοπιο το πολυ 50 ατομα θα μπουν καθαρα με βισμα και μονο. Τα υπολοιπα βισματα μονο στην συνεντευξη θα βοηθησουν για να παρετε 195 μορια ακομα και αν απαντησετε σε ολες τις ερωτησεις λαθος.
Παραπανω απο τους μισους θα εχουν βαλει βισμα. Ειτε πολιτικο προσωπο ειτε στρατιωτικο. Αλλα δεν θα περασουν ολοι.
SKY DIVER
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 242
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 03, 2008 7:54 am
Τοποθεσία: Αθήνα
Επάγγελμα: RIGGER - AIR DROPS
Επικοινωνία:

Βύσμα για επαγγελματίες οπλίτες

Δημοσίευση από SKY DIVER »

Όπως είπε και ο kallitexnis εδώ δεν είναι μόνο κορίτσια. Τέλος πάντων, αυτό που ήθελα να σου πω εγώ είναι ότι «ΕΑΝ ΕΧΕΙς ΒΥΣΜΑ ΔΙΑΒΑΙΝΕ»! Εικόνα
tzovana18
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 646
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 30, 2008 8:14 pm
Επικοινωνία:

Βύσμα για επαγγελματίες οπλίτες

Δημοσίευση από tzovana18 »

Εχεις δικιο λολιτα πρεπει να βοηθηθει λιγο το μεσον, και να σου πω κατι; Ακουω συνεχεια που λενε... εχω μεσον ξερω θα περασω... αλλα αμα το παμε ετσι ολοι εχουμε τοτε να κατσουμε σπιτια μας και να μην κανουμε καμια προπονυσει για τιποτα, εγω λεω πως αφου παει να μας βοηθησει για ενα καλυτερο αυριο να τον βγαλουμε ασπροπροσωπο οποιο βισμα και ειναι αυτος να λεει οτι εβαλα καποιον που πραγματοκα το αξιζε και το βοηθησα, εχω αδικο;
Kostas_Topo
Επιλοχίας
Επιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 124
Εγγραφή: Κυρ Αύγ 24, 2008 5:30 pm
Επικοινωνία:

Βύσμα για επαγγελματίες οπλίτες

Δημοσίευση από Kostas_Topo »

Εγιναν 8.000 αιτησεις, απο αυτους οι 3.000 θα πουν πως εχουν μεσον και θα νομιζουν οτι ειναι σιγουρα μεσα, ελα ομως που οι θεσεις ειναι 1.700. Ξαναλεω τα περισσοτερα βισματα απλα σου δινουν τα 200 μορια στην συνεντευξη, λιγοι ειναι αυτοι που μπορουν να σε βαλουν μεσα οπως και να'χει

Άβαταρ μέλους
yandr
Στρατάρχης
Στρατάρχης
Δημοσιεύσεις: 11238
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 02, 2003 6:55 am
Επικοινωνία:

Βύσμα για επαγγελματίες οπλίτες

Δημοσίευση από yandr »

Εάν θέλετε, γράψτε και τι είδους βύσμα βάλατε.

Στρατηγό, υπουργό, στέλεχος σε πολιτικό γραφείο, κ. Λπ.

Υπενθυμίζω ότι έχετε ανωνυμία και μόνο με εισαγγελική εντολή μπορεί να αρθεί.

Αυτό για όσους πιθανόν φοβούνται.
Anonymous

Βύσμα για επαγγελματίες οπλίτες

Δημοσίευση από Anonymous »

Πες τα Τζοβάνα λοκατζή μου εσύ! ;-)
Anonymous

Βύσμα για επαγγελματίες οπλίτες

Δημοσίευση από Anonymous »

Ναι εχετα δικιο δεν θα περασουν ολοι οσοι εχουν μεσο γιατι ειναι λιγες οι θεσεις αν ομως το βυσμα που εχει καποιος ειναι πολυ ισχυρο; για πολιτικο μιλαμε παντα! τοτε σιγουρα εχει περασει! οπως γινεται καθε χρονο παντα πρώτοι περναναε αυτοι με το βυσμα και μετα εσύ που δεν εχεις τιποτα! αντε επιλαχων το πολύ!
tzovana18
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 646
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 30, 2008 8:14 pm
Επικοινωνία:

Βύσμα για επαγγελματίες οπλίτες

Δημοσίευση από tzovana18 »

Αγαπη μου εσυ ληνα μου που εισαι; Δικιο δν εχω ρε συ; εμεις ειμαστε χαζες που κανουμε προπονυσεις; Που σκιζομαστε ωρες για να περασουμε, αστα γιατη εχω βαρεθει τον καθε εναν να μου λεει οτι εχει βισμα... ελεος!
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες