Βύσμα για επαγγελματίες οπλίτες

Υπηρεσίες, αρμοδιότητες, μισθοί, μονιμοποίηση και παραίτηση
Απάντηση

Βάλατε μέσο στην προκήρυξη;

Το δημοψήφισμα λήγει την Πέμ Ιουν 03, 2021 6:08 pm

Ναι, έβαλα πολιτικό βύσμα
256
44%
Ναι, έβαλα στρατιωτικό βύσμα
47
8%
Ναι, έβαλα άλλο βύσμα
8
1%
Όχι, αλλά θα βάλω αργότερα για μετάταξη κ.λπ.
13
2%
Όχι, γιατί δεν έχω
187
32%
Όχι, γιατί θέλω να μπω αξιοκρατικά
71
12%
 
Σύνολο ψήφων: 582

Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
tzovana18
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 646
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 30, 2008 8:14 pm
Επικοινωνία:

Βύσμα για επαγγελματίες οπλίτες

Δημοσίευση από tzovana18 »

Συμφωνο απολυτα με την illy η μορφωση δν κανει τον ανθρωπο ξερω παιδια που εχουν τελειωσει πανεπιστημια και ειναι τα κολοπαιδα! Δν ξερουν ουτε να φαιρονται ουτε και να μιλανε και ολα αυτα επειδη ειχαν τον μπαμπα και την μαμα να του πληρωνει της σπουδες εμενα οι γονεις μου δν ειχαν να με στειλουν φροντιστηρια και οτι μαθαινα ηταν απο το σχολειο τι παει να πει αυτο εγω τελειωσα σε τεε μηχανικος οχηματων τι παει να πει αυτο οτι δν μπρουσα να συνεχεισω ενιαιο λυκειο για να γινω γιατρος; Ο καθενας κανει οτι του αρεσει εγω οπως και αλλα παιδια για να τα βγαλω περα πηγαινα σχολειο και τα απογευματα δουλευα για να βοηθησω την οικογενεια μου καιθ η δουλεια που εκανα ηταν σε πιτσαρια συκωνα τηλ παει να πει αυτο οτι ειμαι αμορφωτη και δν αξιζει να μπω για εποπ; Ε οχι δν το δεχομαι αυτο απο κανεναν ολοι αξιζουμε ενα καλυτερο αυριο και δν εχει δικαιωμα να μας το στερισει κανεις αυτο! !
aleka
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 127
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 09, 2008 8:18 pm
Επικοινωνία:

Βύσμα για επαγγελματίες οπλίτες

Δημοσίευση από aleka »

tzovana18 έγραψε: Συμφωνο απολυτα με την illy η μορφωση δν κανει τον ανθρωπο ξερω παιδια που εχουν τελειωσει πανεπιστημια και ειναι τα κολοπαιδα! Δν ξερουν ουτε να φαιρονται ουτε και να μιλανε και ολα αυτα επειδη ειχαν τον μπαμπα και την μαμα να του πληρωνει της σπουδες εμενα οι γονεις μου δν ειχαν να με στειλουν φροντιστηρια και οτι μαθαινα ηταν απο το σχολειο τι παει να πει αυτο εγω τελειωσα σε τεε μηχανικος οχηματων τι παει να πει αυτο οτι δν μπρουσα να συνεχεισω ενιαιο λυκειο για να γινω γιατρος; Ο καθενας κανει οτι του αρεσει εγω οπως και αλλα παιδια για να τα βγαλω περα πηγαινα σχολειο και τα απογευματα δουλευα για να βοηθησω την οικογενεια μου καιθ η δουλεια που εκανα ηταν σε πιτσαρια συκωνα τηλ παει να πει αυτο οτι ειμαι αμορφωτη και δν αξιζει να μπω για εποπ; Ε οχι δν το δεχομαι αυτο απο κανεναν ολοι αξιζουμε ενα καλυτερο αυριο και δν εχει δικαιωμα να μας το στερισει κανεις αυτο! !


Ο καθενας αξιζει να μπει αλλα εφοσον υπαρχουν τα ''μορια'' να μπουν πρωτα τα ατομα που πληρουν τις προδιαγραφες αυτες
tzovana18
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 646
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 30, 2008 8:14 pm
Επικοινωνία:

Βύσμα για επαγγελματίες οπλίτες

Δημοσίευση από tzovana18 »

Τωρα μιλας εσυ επειδη σιγουρα εχεις τελειωσει κατι καλο δν το συζητω αυτο θα εχεις καποιο πτυχιο για να το λες αυτο, δν ειπα να μην μπουν αυτοι που πληρουν της προδιαγραφες αλλα θυμησου οτι για καποια ειδικοτητα θελει και καποιο αποδεικτικο σπουδων δν ζυτανε αυτο που τελειωσες εσυ και για αυτο ο καθενας διαλεξε αυτο που εχει αναλογα με τα προσοντα του αρα, ολοι αμα το παρεις ετσι πληρουν της προδιαγραφες ο καθενας διαλεγει αυτο που θελει.
aleka
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 127
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 09, 2008 8:18 pm
Επικοινωνία:

Βύσμα για επαγγελματίες οπλίτες

Δημοσίευση από aleka »

tzovana18 έγραψε:Τωρα μιλας εσυ επειδη σιγουρα εχεις τελειωσει κατι καλο δν το συζητω αυτο θα εχεις καποιο πτυχιο για να το λες αυτο, δν ειπα να μην μπουν αυτοι που πληρουν της προδιαγραφες αλλα θυμησου οτι για καποια ειδικοτητα θελει και καποιο αποδεικτικο σπουδων δν ζυτανε αυτο που τελειωσες εσυ και για αυτο ο καθενας διαλεξε αυτο που εχει αναλογα με τα προσοντα του αρα, ολοι αμα το παρεις ετσι πληρουν της προδιαγραφες ο καθενας διαλεγει αυτο που θελει.


Εισαι σιγουρη οτι ολοι μπαινουν στην συγκεκριμενη θεση αναλογα με τα προσοντα που εχουν ειναι η δευτερη φορα που δινω περυσι ενα ατομο που τελειωσε θεολογια μπηκε υγειονομικο νοσηλευτικη κ διαβασα καπου εδω μεσα οτι ενα παιδι που τελειωσε νοσηλευτικη το βαλανε τθ η πζ δεν ειμαι και σιγουρη
illy
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 4011
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 13, 2008 1:44 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Βύσμα για επαγγελματίες οπλίτες

Δημοσίευση από illy »

Οριστε; Και που ειναι το αποδεικτικο γνωσης για τη θεση του νοσηλευτη; Τελεια!!! γιουχου ειναι εκει μεσα... ολα το βυσμα τα κανει
aleka
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 127
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 09, 2008 8:18 pm
Επικοινωνία:

Βύσμα για επαγγελματίες οπλίτες

Δημοσίευση από aleka »

illy έγραψε:Οριστε; Και που ειναι το αποδεικτικο γνωσης για τη θεση του νοσηλευτη; Τελεια!!! γιουχου ειναι εκει μεσα... Ολα το βυσμα τα κανει


Σαν αποδεικτικο γνωσεις ειχε το μεσον του εννοειται αλλα το θεμα ειναι οτι η συγκεκριμενες ειδικοτητες ηθελαν κ αδεια ασκησεως επαγγελματος αυτο μου λες πως το καλυπσαν
illy
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 4011
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 13, 2008 1:44 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Βύσμα για επαγγελματίες οπλίτες

Δημοσίευση από illy »

Μονο μην βρεθουμε στα χερια του σε περιοδο κρισης... Την εχουμε βαψει! Ενταξει, ειπαμε αλλα οχι και ετσι... Πχ σε ειδικοτητες του σεμ παρολο που θελει ειδικο χαρτι γνωσης θεωρω πως με το σχολειο που θα κανεις θα τη μαθεις την ειδικοτητα αλλα εδω εχει να κανει με ανθρωπινες ζωες! Ελεος... Απορω δηλαδη με το σκεπτικο τους! Ναι, ξερω περιπτωση παιδιου που δηλωσε νοσηλευτη επειδη ειχε χαρτι και περασε πεζικο... Τι να πειςΕικόνα Εικόνα Τωρα εγω να μπω στο οικονομικο που δεν εχω ιδεα απο λογιστικα! Και δεν εχει και ενσταση να κανεις!
tzovana18
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 646
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 30, 2008 8:14 pm
Επικοινωνία:

Βύσμα για επαγγελματίες οπλίτες

Δημοσίευση από tzovana18 »

Αμα ειναι τοτε ετσι αλεκα τι να πω ελεος και παλι ελεος ειναι τωρα οπως ειπαι η illy εγω που τελειωσα μηχανικος να παω για λογιστικα τι να πω ρε σε αυτο τον κοσμο οτι και να πω λιγο θα ναι.
Anonymous

Βύσμα για επαγγελματίες οπλίτες

Δημοσίευση από Anonymous »

Η παιδεία δεν έχει να κάνει με το μορφωτικό επίπεδο του καθενός αλλά με τη συμπεριφορά του, τους τρόπους του κ την ευγενειά του. Υπάρχουν άνθρωποι Χωρίς πτυχία αλλά με παιδεία κ άλλοι με πτυχία χωρίς παιδεία. Ας μη φτάνουμε στα άκρα, δεν σημαίνει πως όσοι έχουν πτυχία δεν έχουν παιδεία αλλά σίγουρα υπάρχουν κι αυτοί.
Φυσικά κ θα υπάρχουν βύσματα κ γιατί να μη βάλεις απο το να σου φάνε τη θέση... Όχι πως είσαι καλύτερος απο άλλου αλλά όταν κ άλλα άτομα που δεν έπρεπε να περάσουν έχουν μπεί λες γιατί όχι
Anonymous

Βύσμα για επαγγελματίες οπλίτες

Δημοσίευση από Anonymous »

Βύσματα ουστ...
ΗΛΕΚΤΡΑ
Επιλοχίας
Επιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 121
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 04, 2008 7:28 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Βύσμα για επαγγελματίες οπλίτες

Δημοσίευση από ΗΛΕΚΤΡΑ »

Το βυσμα παιζει μεγαλο ρολο, υπηρχαν παιδια που ελιωναν απο τις ασκησεις για να παρουν τον πρασινο μπερε με την αξια τους και αλλοι που χωρις να κανουν ασκησεις ''το φοραγαν γιατι ειχαν μπαρμπα στην κορωνη... Ασε, οταν τα βλεπεις αυτα τρελενεσαι προς στιγμην... αλλα ξερεις οτι εσυ τα καταφερες με την αξια σου , δεν σου χαριστηκε τιποτα... Εχεις ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΗ ΥΠΕΡΗΦΑΝΕΙΑ! Εικόνα
tzovana18
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 646
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 30, 2008 8:14 pm
Επικοινωνία:

Βύσμα για επαγγελματίες οπλίτες

Δημοσίευση από tzovana18 »

Nα σου πω κατι καλα τα λες υπαερχουν παιδια που λιωνουν και αλλοι που τα ξινουν, αλλα πιστευω οτι και ο καλυτερος να εισαι χρειαζεσαι καποιον να σε σπρωξει αξιοκρατικα θα εχουν μπει η θα μπουν στην τυχη το λεω και στεναχωριεμαι γιατη ειναι αδικο πολυ αυτο, δν παιζει ρολο τι εχει τελειωσει ο καθενας αλλα αυτον που θα τον σπρωξει, λυπαμαι ειλικρινα. Εικόνα
ΗΛΕΚΤΡΑ
Επιλοχίας
Επιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 121
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 04, 2008 7:28 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Βύσμα για επαγγελματίες οπλίτες

Δημοσίευση από ΗΛΕΚΤΡΑ »

Μετραει πολυ ποιον εχεις για να σε ''σπρωξει'' αλλα υπαρχουν και οι εξαιρεσεις... Χαρη σε αυτες τις εξαιρεσεις... Ελπιζουμε σε κατι καλυτερο...
tzovana18
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 646
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 30, 2008 8:14 pm
Επικοινωνία:

Βύσμα για επαγγελματίες οπλίτες

Δημοσίευση από tzovana18 »

Εσεις πιστευτε οτι ολοι μπαινουν οι θα μπουν αξιοκρατικα; Τελικα δν εχω καταλαβει κατι ολοι οσοι θελουν να μπουν σε μια δημοσια υπηρεσια γνωριζουν και καποιον; Πως γινεται αυτο; Πχ τωρα ο στρατος παιρνει 1700 δηλ και οι 1650 εχουν και καποιο κονε απο καπου αυτο δν μπορω να καταλαβω.

illy
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 4011
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 13, 2008 1:44 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Βύσμα για επαγγελματίες οπλίτες

Δημοσίευση από illy »

Θες την αληθεια μικρη μου; Απο τους 1700 ζητημα οι 50 να μπουν αξιοκρατικα! Και πολλους εβαλα... Να ξερεις πως απο την στιγμη που δεν ελεγχεται απο το Α. Σ. Ε. Π. και δεν υπαρχει και ένσταση τα παντα ειναι ρευστα και ολα μαγειρευονται! Είναι κάτι που το λεω και το φωναζω συνεχεια, πως στην Ελλαδα ζουμε και δεν υπαρχει αξιοκρατια... Αλλα θεωρω πως και ο ΑΣΕΠ δεν ειναι αξιοπιστος τοσο πολυ, πιστευω πως υπαρχουν καποια "παραθυρακια"
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες