Βαθμολογική εξέλιξη ΕΠΟΠ

Υπηρεσίες, αρμοδιότητες, μισθοί, μονιμοποίηση και παραίτηση
Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
μιτσοσ

Βαθμολογική εξέλιξη ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από μιτσοσ »

Εγω εχω δει μεχρι και ταξιαρχο επ. Οπ.

illy
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 4011
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 13, 2008 1:44 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Βαθμολογική εξέλιξη ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από illy »

ΓΙΑΝΝΗ_Σ έγραψε:Να σου πω... Συνεχιζεις να το παιζεις εξυπνη... Να διαβαζεις καλυτερα την συζητηση... Καταρχην δεκαννεις θα γινουμε απο τον πρωτο χρονο... Και λοχιες μετα την μονιμοτητα... ΞΑΝΑΛΕΩ το παραδειγμα... Οι εποπ πρωτη σειρα ορκιστηκαν περσυ τον μαιο και λοχιες εγιναν περσυ τον νοεμβριο... Δεκαννεας γινεσαι απο τον πρωτο χρονο... Αρα αρα αν αφαιρεσεις τα 7,5 χρονια μειον τον ενα που εισαι δεκαννεας κανεις 6,5 χρονια... Ωραια...6 σου λεω εγω... Και απο εκει και περα καθε 7ετια και βαθμος...
ξερω παρα πολυ καλα να διαβαζω εν αντιθεσει με σενα που δεν εχεις μπεις καν στον κοπο να διαβασεις την προκηρυξη... Διαβασε λοιπον καμια προκηρυξη να δεις τι γραφει στη βαθμολογικη εξελιξη κ σταματα να το παιζεις ξερολας! Δεκανεας σε 2 χρονια για οσους δεν εχουν κανει θητεια κ 1 χρονος για οσους υπηρετησαν... Οποτε σε 5 χρονια απο το βαθμο του δεκανεα γινεσαι λοχιας! Κ επισης θα ποσταρω οπου θελω, οπως θελω κ αν σου αρεσει... Δεν θα σου ζητησω το λογο οκ; Κ ασε κατα μερος το υφος καρδιναλιων που εχεις εδω κ ποσο καιρο... Εποπ θα πας αγορι μου, οχι στρατηγος... Μπορει να πεις την γνωμη σου αλλα με καλυτερο τροπο... Αυτα! Κ ολα αυτα σου τα λεω με φιλικο τροπο κ απορω γιατι θιγεσαι

Τελευταία επεξεργασία από το μέλος illy την Παρ Απρ 02, 2010 4:32 am, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Dum spiro spero
ΓΙΑΝΝΗ_Σ
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 296
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 28, 2010 9:33 pm
Επικοινωνία:

Βαθμολογική εξέλιξη ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από ΓΙΑΝΝΗ_Σ »

Ρε κοπελια τι δεν καταλαβαινεις; Οι εποπ εης πρωτης σειρας δεν εγιναν λοχιες μετα απο 5 χρονια αλλα αργοτερα... Μετα την ορκομωσια τους, ... Το οτι αναφερει οτι οι εποπ περνου στην 7ετια τον βαθμο του λοχια δεν ισχυει ετσι οπως το καταλαβαινεις εσυ... Για να γινει καποιος λοχιας πρπει να βγει πρωτα διαταγη απο το γες... Δεν γινεσαι αυτοματα... Και αυτο γινεται πολυ μετα απο τα 5 χρονια... Αυτο που ειδες στην προκυρηξη ειναι οτι το πιο συντομο πθ μπορει να γινει καποιος λοχιας. Θα συμφωνεισω με τον ορεινο... Αντε δεσε κανενα αρβυλο πρωτα και οταν μπεις στρατο θα καταλαβεις...
illy
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 4011
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 13, 2008 1:44 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Βαθμολογική εξέλιξη ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από illy »

Επειδη δεν ξερεις να διαβαζεις ελληνικα θα σου το πω καλυτερα μπας κ καταλαβεις!5 χρονια απο το ΒΑΘΜΟ ΤΟΥ ΔΕΚΑΝΕΑ, που σημαινει 7 απο την μερα της καταταξης! Ελπιζω τωρα να το εμπεδωσες! Δεν θα πεσω στο τρυπακι να ερθω σε αντιπαραθεση μαζι σου διοτι παντα αυτο τον σκοπο εχεις...
Dum spiro spero
ΓΙΑΝΝΗ_Σ
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 296
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 28, 2010 9:33 pm
Επικοινωνία:

Βαθμολογική εξέλιξη ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από ΓΙΑΝΝΗ_Σ »

Κι εγω αυτο σου λεω... Οτι μετα τον δεκαννεα δεν γινοντε μετα απο 5 χρονια λοχιες... Αλλα πιο μετα... Και σου εφερα παραδειγμα την πρωτη σειρα εποπ... Και σιυ εδωσα και το link. Αν η πρωτη σειρα επερνε τον βαθμο στα 5 χρονια δεν θα ειχα λογω να το πω
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος ΓΙΑΝΝΗ_Σ την Πέμ Απρ 01, 2010 6:34 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
DiMiTrA P
Υπολοχαγός
Υπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 393
Εγγραφή: Σάβ Οκτ 17, 2009 4:55 pm
Επικοινωνία:

Βαθμολογική εξέλιξη ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από DiMiTrA P »

Εμένα ο αδερφός μου, είναι 2η σειρά. Μονιμοποιήθηκε και είναι λοχίας απο τη μέρα που βγήκαν τα αποτελέσματα των εξετάσεων... Φοράει κανονικά τα λοχιόσημα!
ΓΙΑΝΝΗ_Σ
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 296
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 28, 2010 9:33 pm
Επικοινωνία:

Βαθμολογική εξέλιξη ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από ΓΙΑΝΝΗ_Σ »

Δεν ξερω για την δευτερη... Εγω σου ειπα ποτε μονιμοποιηθηκε η πρωτη.
ΟΑΑΕΕ02
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 741
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 06, 2010 2:21 am
Επικοινωνία:

Βαθμολογική εξέλιξη ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από ΟΑΑΕΕ02 »

ΓΙΑΝΝΗ_Σ έγραψε:Κι εγω αυτο σου λεω... Οτι μετα τον δεκαννεα δεν γινοντε μετα απο 5 χρονια λοχιες... Αλλα πιο μετα... Και σου εφερα παραδειγμα την πρωτη σειρα εποπ... Και σιυ εδωσα και το link. Αν η πρωτη σειρα επερνε τον βαθμο στα 5 χρονια δεν θα ειχα λογω να το πω
στα πεντε χρονια ακριβως, απλα καθυστερει 3-4 μηνες η διαταγη και καλα κανεις και δεν πας, τωρα που κοβουν και τα λεφτα; Ασε δεν ειναι για σενα αυτα
illy
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 4011
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 13, 2008 1:44 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Βαθμολογική εξέλιξη ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από illy »

Συ ειπας...
Dum spiro spero
DiMiTrA P
Υπολοχαγός
Υπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 393
Εγγραφή: Σάβ Οκτ 17, 2009 4:55 pm
Επικοινωνία:

Βαθμολογική εξέλιξη ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από DiMiTrA P »

ΓΙΑΝΝΗ_Σ έγραψε:Δεν ξερω για την δευτερη... Εγω σου ειπα ποτε μονιμοποιηθηκε η πρωτη.
απλώς το ανέφερα... ! Δεν εχω διαβάσει ολη τη συζήτηση. Απο τα λίγα που διάβασα είπα να το αναφέρω... !Εικόνα
eps
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: Σάβ Απρ 03, 2010 7:15 pm
Επικοινωνία:

Βαθμολογική εξέλιξη ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από eps »

Εγω παντως παιδια ακουσα απο τους εποπ που εχουμε στο στρατοπεδο, οτι απο τη δικη μας τη σειρα εποπ (8η) και επειτα, η βαθμολιγικη εξελιξη των εποπ θα ειναι πισω απο σειρες παραγωγικων σχολων υπαξιωματικων. Δηλαδη, μολις παρει βαθμο ο υπαξιωματικος απο σμυ, μετα απο ενα χρονο θα παρουμε κ μεις. Θα ψηφιστει αυτο τωρα λενε.
vanilla
Επιλοχίας
Επιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 121
Εγγραφή: Παρ Φεβ 12, 2010 12:59 pm
Επικοινωνία:

Βαθμολογική εξέλιξη ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από vanilla »

Δλδ τι εννοεις ακριβως; Θα αλλαξει Τπτ στα χρονια παραμονης πριν καθε προαγωγη βαθμου; Πχ λιγοτερα χρονια σε βαθμο του λοχια κτλ... ;

eps
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: Σάβ Απρ 03, 2010 7:15 pm
Επικοινωνία:

Βαθμολογική εξέλιξη ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από eps »

Οχι ρε συ, απλα μαλλον θα μας κανουν οπως τους παλιους εμθ. Δηλαδη, οταν θα γινει επιλοχιας ο υπαξιωματικος της σμυ, μετα απο ενα χρονο θα γινουμε κ μεις.(εφοσον φυσικα εχουμε γινει λοχιες μετα απο 6 χρονια κλπ). Επειτα, οταν αυτος θα γινει αρχιλοχιας, μετα απο ενα χρονο θα γινουμε κ μεις... Καπως ετσι... Ετσι μας ειπαν και στο στρατοπεδο οι παλιοι εμθ... Και ετσι μπορει και να γινουμε κ μεις καποτε αξιωματικοι... Τωρα δεν ειναι σιγουρο
eps
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: Σάβ Απρ 03, 2010 7:15 pm
Επικοινωνία:

Βαθμολογική εξέλιξη ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από eps »

Παιδια, δεν ειναι σιγουρο 100%... Απλα μας ειπαν στο στρατοπεδο οτι ειναι ενα νομοσχεδιο που λεγεται οτι θα ψηφιστει τωρα, για την 8η σειρα εποπ και μετα
Velerefontis
Ταξίαρχος
Ταξίαρχος
Δημοσιεύσεις: 1548
Εγγραφή: Δευ Ιαν 26, 2009 10:39 pm
Επικοινωνία:

Βαθμολογική εξέλιξη ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από Velerefontis »

Απο παπατζηδες αλλο τιποτα. Μην ακουτε τιποτα, δεν προκειται να αλλαξει κατι.eps δεν αναφερομαι σε εσενα, αλλα σε αυτους που λενε αυτες τις μ#@#%κιες
Γίνε και εσύ μέλος του Πανελλήνιου Δικτύου Στρατευσίμων
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες