Βαθμολογική εξέλιξη ΕΠΟΠ

Υπηρεσίες, αρμοδιότητες, μισθοί, μονιμοποίηση και παραίτηση
Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
illy
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 4011
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 13, 2008 1:44 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Βαθμολογική εξέλιξη ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από illy »

Εδω ακουστηκε οτι θα καταργηθει το δημοσιο κ θα γινει ενα ταμειο, ολοι στο ΙΚΑ... Καλα με τα σωαμτα ασφαλειας τι θα γινει; Κ μαλιστα αυτη η ενεργεια θα γινει μεχρι τοη Ιουνιο κ μαλιστα κ με νομο... Αντε να δουμε! Εχω την εντυπωση οτι παινει ολους Βελε με την εννοια πως απο τα 50 κ μετα εσυ ουσιαστικα θα ειχες το δικαιωμα να αποστρατευτεις, οποτε μαλλον θα σας πηγαινουν στα αλλα υπουργεια... Για ψαξ'το καλυτερα το θεματακι! Εγω θαρρω οτι ειναι πολυ καλο αυτο... Δεν υπαρχει λογος να ειστε στον στρατο ως τα 67, ας ειστε καπου αλλου σε γραφειο
Dum spiro spero
Velerefontis
Ταξίαρχος
Ταξίαρχος
Δημοσιεύσεις: 1548
Εγγραφή: Δευ Ιαν 26, 2009 10:39 pm
Επικοινωνία:

Βαθμολογική εξέλιξη ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από Velerefontis »

Ωραια, τοτε θα ζητησω να γινω εφοριακος στα 55 μου. Να βγαλουμε και τιποτα.[LOL]
Γίνε και εσύ μέλος του Πανελλήνιου Δικτύου Στρατευσίμων
illy
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 4011
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 13, 2008 1:44 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Βαθμολογική εξέλιξη ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από illy »

ΧαχαχαχαχαχαχαχαΕικόναΕικόνα Ετσι ετσι! Ναι θαρρω οτι θα πιανει ολους απο κει κ περα... Για να μην σας αποστρατευσουν θα σας μεταταξουν... Εγω αυτο καταλαβα... Εδω θα ειμαστε ομως κ θα μας τα πεις εσυ μετα απο ποοοοοοοοοοολλα χρονια, χοχοχοοχοχοΕικόναΕικόνα
Dum spiro spero
Velerefontis
Ταξίαρχος
Ταξίαρχος
Δημοσιεύσεις: 1548
Εγγραφή: Δευ Ιαν 26, 2009 10:39 pm
Επικοινωνία:

Βαθμολογική εξέλιξη ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από Velerefontis »

Ζησε Μαη μου, να φας τριφυλλι...
Γίνε και εσύ μέλος του Πανελλήνιου Δικτύου Στρατευσίμων
ΓΙΑΝΝΗ_Σ
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 296
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 28, 2010 9:33 pm
Επικοινωνία:

Βαθμολογική εξέλιξη ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από ΓΙΑΝΝΗ_Σ »

Οχι ρε νικη... Εθοπ το λεει καθαρα... Εθελοντης οπλιτης... Αυτοι Θα ειναι παντα στρατιωτες και τιποτα αλλο... Απλα στο ενα πετο θα εχουν οπλοσιμο... Και στο αλλο υποδεκαννοσημο... Δεν θα εχουν βαθμολιγικη εξελιξη. Και δεν ξερουμε ακομα αν θα βγει προκυρηξη εθ. Οπ, πιο πιθανο ειναι να δηλωνουν απευθειας απο φανταροι και να μπαινουν... Απλα το σκεφτοντε... Εποπ αλλες 2 προκυρηξης θα βγουν και τελος... Μετα δεν ξερουμε τι θεσμος θα ισχυει...
ΓΙΑΝΝΗ_Σ
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 296
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 28, 2010 9:33 pm
Επικοινωνία:

Βαθμολογική εξέλιξη ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από ΓΙΑΝΝΗ_Σ »

Οσο για το οτι περνουν στα 7 χρονια και οχι στα 5 ποιος στο ειπε... Οι εποπ θες να πεις περνοθν ανα 7 χρονια βαθμο... Γιατι στην οθσια απ την στιγμη που θα μπουμε σε πιο λιγο απο ενα χρονο θα εχουμε δεκαννοσημο... Και μετα απο 6-7 χρονια θα παρουμε του λοχια οταν μονιμοποιηθουμε... Και μετα ανα 7 βαθμο...
NIKH

Βαθμολογική εξέλιξη ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από NIKH »

Οπα οπα, στα 4 χρονια περιπου δεν γινονται λοχιεσ΄;
NIKH

Βαθμολογική εξέλιξη ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από NIKH »

Στα 5 χρονια λοχιες και μετα απο 3 χρονια παιρνουν βαθμο. πηρα τηλ. και ρωτησα
HLEKTROLOGOS
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 985
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 27, 2010 12:17 am
Τοποθεσία: AΘΗΝΑ
Επικοινωνία:

Βαθμολογική εξέλιξη ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από HLEKTROLOGOS »

NIKH έγραψε:Στα 5 χρονια λοχιες και μετα απο 3 χρονια παιρνουν βαθμο. Πηρα τηλ. Και ρωτησα

7 χρονια ρωτα πιο καλα
HLEKTROLOGOS
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 985
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 27, 2010 12:17 am
Τοποθεσία: AΘΗΝΑ
Επικοινωνία:

Βαθμολογική εξέλιξη ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από HLEKTROLOGOS »

vb έγραψε:Προκυρηξη αρχες του 11 μαλλον παιδια, επισης να ξερετε οτι εχει προγραμματιστει να παρει 10 σειρες ΕΠΟΠ και μετα ΤΕΛΟΣ... Θα παιρνει ΕΘΟΠ δηλαδη Εθελοντες Οπλιτες οι οποιοι θα παιρνουν τους αντιστοιχους βαθμους και τα χρηματα που παιρνουν τωρα οι ΕΠΟΠ, ενω οι ΕΠΟΠ θα φτανουν μεχρι και το βαθμο του Ταγματαρχη... Αν θελετε ρωτηστε και υψηλοβαθμους μεσα στο Στρατευμα να σας το επαληθευσουν... Ευχαριστω

μεχρι αρχιλοχιας μη ακουω αλλες βλακειες
NIKH

Βαθμολογική εξέλιξη ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από NIKH »

Ρε να μοουμε και να γινουμε μονιμου και ας ειμαστε και απλοι φανταροι
ΓΙΑΝΝΗ_Σ
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 296
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 28, 2010 9:33 pm
Επικοινωνία:

Βαθμολογική εξέλιξη ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από ΓΙΑΝΝΗ_Σ »

Ποιοι; Οι εποπ; Κανεις πλακα ετσι; Για να σου δωσω να καταλαβεις... Η πρωτη σειρα εποπ ορκιστηκε περσυ τον μαιο και εγιναν λοχιες φετος τον νοεμβριο... Ξερεις ποσα χρονια ειναι?7,5... Οποτε μην λες οτι πηρες και ρωτησες νικη... Δηλαδη μου λες οτι εχουμε και καλυτερη βαθμολογικη εξελιξη απο αυτους που τελειωσαν ΣΜΥ/; Αν ειναι ετσι οπως τα λες... Τοτε... Σε 1 χρονο θα ειμαστε δεκαννεις... Στα 4 χρονια λοχιες. Στα 6 λοχιες... Στα 9 επιλοχιες... Στα 12 αρχιλοχιες... Στα 15 ανθυπασπιστες, στα 18 ανθυπολοχαγοι, στα 21 υπολοχαγοι, στα 24 λοχαγοι... Και στα 25 που αποστρατευομαστε τιμητικα ταγματαρχες... Ε; Βεβεαι αν τον πανε στον στρατο στα 35 τοτε... Στα 24 λοχαγοι, στα 27 ταγματαρχες, στα 30 αντισυνταγματαρχες, στα 33 συνταγματαρχες και απολυοματσε τιμητικα ταξιαρχοι... Ρε νικη σε παρακαλω... Αν δεν εχεις ιδεα απο στρατο μην ασχολεισε... Αληθεια σου λεω... Υπαρχουν αλλα πραγματα να ασχοληθεις... Οι μονιμοι λοχιες που εχουν τελειωσει ΣΜΥ αποστρατευοντε με τον βαθμο του υπολοχαγου μετα απο 25 χρονια υπηρεσιας... Και οι εμθ που ειναι πολυ πιο παλιος απο τον θεσμο τον εποπ, ο ανωτερος εχει τον βαθμο του αρχιλοχια σε 22 χρονια υπηρεσιας... Σε παρακαλω... Εδω οι ευελπιδες που ξεκινανε απο ανθυπολοχαγοι αποστρατευοντε με τον βαθμο του ταγματαρχη στα 25 χρονια... Και περνουν βαθμο ανα 6 με 7 χρονια... Κι εσυ θα μας πεις οτι οι εποπ περνουν ανα 3 χρονια/; Ειμαστε σοβαροι; Ωραια... Κι εγω τοτε θα κατσω 40 χρονια στο στρατευμα να γινω ΕΠΟΠ ΣΤΡΑΤΗΓΟΣ...
NIKH

Βαθμολογική εξέλιξη ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από NIKH »

Οκτωβριο 2006 παρουσιαστικε ι φιλος μου. βαθμο δεκαννεα περισυ αυγουστο,5 χρονια παιρνει βαθμο λοχια.(εκανα λαθος πριν σορυ)
NIKH

Βαθμολογική εξέλιξη ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από NIKH »

Εμ καλα λεω. το βαθμο κοιταμε η να μπουμε καπου μονιμα΄; εγω το μονιμο κυνηγαωόι υοπολοιποι δεν ξερω
HLEKTROLOGOS
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 985
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 27, 2010 12:17 am
Τοποθεσία: AΘΗΝΑ
Επικοινωνία:

Βαθμολογική εξέλιξη ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από HLEKTROLOGOS »

ΓΙΑΝΝΗ_Σ έγραψε:Ποιοι; Οι εποπ; Κανεις πλακα ετσι; Για να σου δωσω να καταλαβεις... Η πρωτη σειρα εποπ ορκιστηκε περσυ τον μαιο και εγιναν λοχιες φετος τον νοεμβριο... Ξερεις ποσα χρονια ειναι?7,5... Οποτε μην λες οτι πηρες και ρωτησες νικη... Δηλαδη μου λες οτι εχουμε και καλυτερη βαθμολογικη εξελιξη απο αυτους που τελειωσαν ΣΜΥ/; Αν ειναι ετσι οπως τα λες... Τοτε... Σε 1 χρονο θα ειμαστε δεκαννεις... Στα 4 χρονια λοχιες. Στα 6 λοχιες... Στα 9 επιλοχιες... Στα 12 αρχιλοχιες... Στα 15 ανθυπασπιστες, στα 18 ανθυπολοχαγοι, στα 21 υπολοχαγοι, στα 24 λοχαγοι... Και στα 25 που αποστρατευομαστε τιμητικα ταγματαρχες... Ε; Βεβεαι αν τον πανε στον στρατο στα 35 τοτε... Στα 24 λοχαγοι, στα 27 ταγματαρχες, στα 30 αντισυνταγματαρχες, στα 33 συνταγματαρχες και απολυοματσε τιμητικα ταξιαρχοι... Ρε νικη σε παρακαλω... Αν δεν εχεις ιδεα απο στρατο μην ασχολεισε... Αληθεια σου λεω... Υπαρχουν αλλα πραγματα να ασχοληθεις... Οι μονιμοι λοχιες που εχουν τελειωσει ΣΜΥ αποστρατευοντε με τον βαθμο του υπολοχαγου μετα απο 25 χρονια υπηρεσιας... Και οι εμθ που ειναι πολυ πιο παλιος απο τον θεσμο τον εποπ, ο ανωτερος εχει τον βαθμο του αρχιλοχια σε 22 χρονια υπηρεσιας... Σε παρακαλω... Εδω οι ευελπιδες που ξεκινανε απο ανθυπολοχαγοι αποστρατευοντε με τον βαθμο του ταγματαρχη στα 25 χρονια... Και περνουν βαθμο ανα 6 με 7 χρονια... Κι εσυ θα μας πεις οτι οι εποπ περνουν ανα 3 χρονια/; Ειμαστε σοβαροι; Ωραια... Κι εγω τοτε θα κατσω 40 χρονια στο στρατευμα να γινω ΕΠΟΠ ΣΤΡΑΤΗΓΟΣ...

ναι ειδα κ σενα που ξερεις... Την τυφλα ς ξερεις ρε αμπαλε οι αντιστρατηγοι δεν βγαλαν ευελπιδων η τη σχολη του σουπερμαν; Ε;
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες