71η Αερομεταφερόμενη Ταξιαρχία Πεζικού

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
e.g

71η Αερομεταφερόμενη Ταξιαρχία Πεζικού

Δημοσίευση από e.g »

595 α/μ ΤΠ υγειονομικο; Τι λέει;
kostasgal
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Σάβ Μάιος 04, 2019 8:26 pm
Επικοινωνία:

71η Αερομεταφερόμενη Ταξιαρχία Πεζικού

Δημοσίευση από kostasgal »

Καλησπέρα παιδιά. Παρουσιάζομαι κι εγώ την προσεχή Πέμπτη στο στρατόπεδο Ζώγκου στις διαβιβάσεις. Έχουμε κάποια εικόνα από το στρατόπεδο και τις συνθήκες. ΔΝ για Θεσσαλονίκη παίρνεις εύκολα;
Petros

71η Αερομεταφερόμενη Ταξιαρχία Πεζικού

Δημοσίευση από Petros »

Φίλε ζωάρα θα κάνεις.. ΔΝ πολύ εύκολα παίρνεις..
kostasgal
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Σάβ Μάιος 04, 2019 8:26 pm
Επικοινωνία:

71η Αερομεταφερόμενη Ταξιαρχία Πεζικού

Δημοσίευση από kostasgal »

Για πες εντυπώσεις και πληροφορίες φιλαράκι. Από εξόδους πώς πάει;
Petros

71η Αερομεταφερόμενη Ταξιαρχία Πεζικού

Δημοσίευση από Petros »

1-2 και 1-1 πάει. Αγγαρείες τα πρωινά δεν έχει εκτός από τα κλασικά.. Τουαλέτες, θάλαμο κλπ
Petros

71η Αερομεταφερόμενη Ταξιαρχία Πεζικού

Δημοσίευση από Petros »

Petros έγραψε:1-2 και 1-1 πάει. Αγγαρείες τα πρωινά δεν έχει εκτός από τα κλασικά.. Τουαλέτες, θάλαμο κλπ


Διόρθωση = 2 μέσα 1 έξω πάει και κάποιες φορές 1 1... αλλά είναι χαλαρά τα πράγματα

tsolosg

71η Αερομεταφερόμενη Ταξιαρχία Πεζικού

Δημοσίευση από tsolosg »

Παρουσιατηκα στο 71 τυπ λυπ τον Απριλιο του 1995,234 σειρα,95 α εσσο. Εκατσα 8 μηνες. Στο ταγμα υποστηριξης ολα τα σωματα ηταν χυμα σκτος απο εμας του υλικου πολεμου που ειχαμε λοχαγο τον Ζαχαριαδη και ανθυπολοχαγο τον φοβερο και τρομερο Μπουσια Σπυρο που μας πηγαινε πεταδειν! Αφου οι του 595 γελαγαν με αυτα που τραβαγαμε. Ηταν απο τις πιο μαυρες μεταθεσεις που θα μπορουσε να παει καποιος τοτε απο το σωμα υλικου πολεμου. Πω πω, μετα απο 24 χρονια τι θυμηθηκα ρε παιδια. Ταγματαρχη ειχαμε τον Πετσα Νικο. Τωρα φανταζομαι θα ειναι πιο καλα. Η θηυεια ειναι πιο μικρη. Τοτε ειχαμε 18 αμηνο. Ειμασταν η πρωτη σειρα που εφαρμοστηκε. Ειχαμε και τα καλα θυμαμαι, κοπανες τα Σαββατα αναλογα με τον δεα και βουρ για λαδαδικα, μας ειχαν πιασει μια φορα θυμαμαι και ειχαμε φαει απο 10 μερες φυλακα. Χαχαχαχα, τωρα πια θυμαμαι την Ν. Σαντα σαν να ηταν ονειρο.
DENMIL

71η Αερομεταφερόμενη Ταξιαρχία Πεζικού

Δημοσίευση από DENMIL »

Καλησπέρα παιδια. Παρουσιαζομαι στο 595 ταγμα στη νεα σαντα στον στρατο ξηρας - υγειονομικο. Πως ειναι τα πραγματα εκει και πως τη Βγαζουν οι υγειονομικοι?
285 ΛΕΛΕ

71η Αερομεταφερόμενη Ταξιαρχία Πεζικού

Δημοσίευση από 285 ΛΕΛΕ »

Φιλε μαζι ημασταν... Εγω 285 βεβαια με Τσιουτρα! Θυμαμαι εσας σας εστειλαν σε ενα βραδυ στον Εβρο (ενω το ταγμα ηταν αμεταθετο). Μεγαλη αναταραχη και κλαματα! Γλυτωσαμε οι νεοι και παλιωσαμε μια ωρα αρχυτερα!
Νίκος

71η Αερομεταφερόμενη Ταξιαρχία Πεζικού

Δημοσίευση από Νίκος »

Μου ήρθε μετάθεση για 71 Αερομεταφεομενης ταξιαρχίας Κιλκίς, γνωρίζει κανείς τίποτα για εκεί τι γίνεται ;
Demil

71η Αερομεταφερόμενη Ταξιαρχία Πεζικού

Δημοσίευση από Demil »

Έχεις κάποια πληροφορία φίλε μου;
Νικος

71η Αερομεταφερόμενη Ταξιαρχία Πεζικού

Δημοσίευση από Νικος »

Καλησπέρα παίρνω μετάθεση στο Κιλκίς στο Στρατηγείο 71 Αερομεταφερόμενων Ταξιαρχίας, γνωρίζει κανείς τι παίζει εκεί;
Βασιλης

71η Αερομεταφερόμενη Ταξιαρχία Πεζικού

Δημοσίευση από Βασιλης »

Εγω ήμουν ΛΕΜ. Θυμαμαι τον Μπόυσια μια φορα που του πήγα δυο τυρόπιτες και τρελάθηκε...Ήμουν αγγαρεία στα μαγειρεία και μου είπαν βάλε του δυο, οταν πήγα κόκκινη σε από τα νεύρα του...237 σειρα
πολιτης95

71η Αερομεταφερόμενη Ταξιαρχία Πεζικού

Δημοσίευση από πολιτης95 »

Καλησπερα παιδια, παρουσιαζομαι τον Οκτωβρη νεα σαντα ειδικοτητα υλικου πολεμου. Γνωριζει καποιος πως ειναι τα πραγματα εκει?
K404

71η Αερομεταφερόμενη Ταξιαρχία Πεζικού

Δημοσίευση από K404 »

Έρευνα και Πληροφορικής στην 595 θα έχω κόκκινο μπερέ; Είναι δύσκολα;
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 16 επισκέπτες