71η Αερομεταφερόμενη Ταξιαρχία Πεζικού

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
cuervo

71η Αερομεταφερόμενη Ταξιαρχία Πεζικού

Δημοσίευση από cuervo »

skopanthropos έγραψε:
cuervo έγραψε:
skopanthropos έγραψε:Καλησπέρα,

Παρουσιάζομαι Τρίπολη Πεζικό με την ΣΤ' ΕΣΣΟ 2015. Μπορούμε να δηλώσουμε ότι επιθυμούμε να πάμε στην 71 Α/Μ πεζικού ή θα γίνει επιλογή από τα στελέχη στο ΚΕΝ;

Σας ευχαριστώ εκ τον προτέρων.



Ούτε δηλώνεις ούτε γίνεται επιλογή, η μετάθεση για την 71 θα σου έρθει τυχαία ή εκτός και αν βάλεις βύσμα.



Ευχαριστώ για την απάντηση.

Τα 2 στρατόπεδα του Πεζικού είναι στο Κιλκίς και στο Ρέθυμνο;



Tι εννοείς τα 2 στρατόπεδα του πεζικού; Το πεζικό έχει 3000 στρατόπεδα, κέντρα εκπαίδευσης εννοείς; Κέντρο εκπαίδευσης πεζικού είναι και το Μεσολόγγι και η Καλαμάτα και η Τρίπολη.

Άβαταρ μέλους
Diasostis31
Στρατοπεδάρχης
Στρατοπεδάρχης
Δημοσιεύσεις: 3253
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 08, 2015 7:41 pm
Επικοινωνία:

71η Αερομεταφερόμενη Ταξιαρχία Πεζικού

Δημοσίευση από Diasostis31 »

Το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να δηλώσεις Κιλκίς στη φρουρά προτίμησης.Το Κιλκίς έχει 3 ταγματα πεζικου και το Ρέθυμνο ένα

Άβαταρ μέλους
skopanthropos
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Τρί Οκτ 06, 2015 10:14 pm
Επικοινωνία:

71η Αερομεταφερόμενη Ταξιαρχία Πεζικού

Δημοσίευση από skopanthropos »

Διασωστης31 έγραψε:Το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να δηλώσεις Κιλκίς στη φρουρά προτίμησης.Το Κιλκίς έχει 3 ταγματα πεζικου και το Ρέθυμνο ένα



Ευχαριστώ θερμά για την απάντηση.

Ευτυχώς έχω συγγενείς που μένουν Ρέθυμνο, ως εκ τούτου θα ήθελα να υπηρετήσω Κρήτη.

Δυστυχώς όμως, δεν έχω δόντι/βύσμα, αλλά εφόσον λέτε ότι μπορώ να δηλώσω, θα προσπαθήσω και ότι γίνει.

Κωστας

71η Αερομεταφερόμενη Ταξιαρχία Πεζικού

Δημοσίευση από Κωστας »

Καλησπερα παιδια εγω περασα κεντρο πεζικο καλαματα ορκιστηκα και πηρα μπλε μπερε. Μου ρθε μεταθεση για νεα σαντα κιλκις 595 αμ τπ. Θα ηθελα να ρωτησω αν θα παρω κοκκινο μπερε και ποια ειναι η διαδικασια.
Πέτρος

71η Αερομεταφερόμενη Ταξιαρχία Πεζικού

Δημοσίευση από Πέτρος »

Θα φοράς το καπελάκι σου για όσο διαρκεί το ΣΠΕΝ, μετά θα πάρεις τον κόκκινο
timos 28

71η Αερομεταφερόμενη Ταξιαρχία Πεζικού

Δημοσίευση από timos 28 »

Γεια σας παληκαρια ηθελα να ρωτησω για 595 στο πεζικο. Ειναι χαλαρα τα πραγματα; Καθε ποτε δινετε εξοδος και διανυκτερευση και γενικοτερα οποιαδηποτε προσφατη πληροφορια ειναι ευπροσδεκτη.
ελληνας πολιτης

71η Αερομεταφερόμενη Ταξιαρχία Πεζικού

Δημοσίευση από ελληνας πολιτης »

Ειμαι υπερηφανος που υπηρετω στην 71 αμ ΤΑΞ με τον γαματο υποδιοικητη της. Εχει περιπου ενα μηνα που ασχολειται με τα στελεχη που μενουν στα ΣΟΑ κιλκις και τους εχει βαλει να αντικαταστησουν μικροζημιες με δικα τους εξοδα οπως τεντες, κουζινες, πατωματα, σιτες, πορτες, υγρασιες κα. Ζημιες που δεν προκληθηκαν απο τους ιδιους αλλα απο την εγκαταλειψη τουλαχιστον 10 ετων. Ενω την ιδια ωρα στα ΣΟΜΥ Σσαντας γινονται εγκαινια φωτογραφιες ξερεται τωρα για φωτισμους στο γκαζον (ενω στο κιλκις τα χορτα τα κοβουν 2 φορες τον χρονο), τηλεχειριζομενη πορτα για να μπαινουν (τελειως τυχαια μενει και ο κυριος αυτος εκει), περιμετρικος φωτισμος, μπαρμπεκιου χτιστο και στο διαμερισμα του κυριου θωρακισμενη πορτα (μαλλον με εξοδα του ιδιου οπως απαιτει και για τους αλλους), παιδικη χαρα, παιδοτοπος εσωτερικος κα. Ειναι γαματος!
giwrgos

71η Αερομεταφερόμενη Ταξιαρχία Πεζικού

Δημοσίευση από giwrgos »

Μιας και απ'οτι βλεπω υπηρετεις τωρα Σαντα, μπορεις να δωσεις καμια παραπανω πληροφορια; Μου ειπανε οτι εχει δυσκολη εκπαιδευση Σαντα (κοκκινοσκουφιδες) αλλα το καλο ειναι οτι στις 3-4 βγαινεις αν δεν εχεις υπηρεσια και πας ξανα το αλλο πρωι. Ισχυουν αυτα?
Άβαταρ μέλους
Diasostis31
Στρατοπεδάρχης
Στρατοπεδάρχης
Δημοσιεύσεις: 3253
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 08, 2015 7:41 pm
Επικοινωνία:

71η Αερομεταφερόμενη Ταξιαρχία Πεζικού

Δημοσίευση από Diasostis31 »

Υπάρχει καμία διαφορά ανάμεσα στα ταγματα ;595,596,601 Εκπαίδευση, υπηρεσίες κλπ

jmc
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Σάβ Οκτ 15, 2016 4:41 pm
Επικοινωνία:

71η Αερομεταφερόμενη Ταξιαρχία Πεζικού

Δημοσίευση από jmc »

Καλησπέρα παιδιά σε λίγο καιρό παω νέα σαντα με ειδικότητα ΟΟΠ (Οδηγός Οχημάτων Περισυλλογής). Από θεσσαλονικη είμαι και ήθελα να μάθω πως είναι εκεί αν θα είμαι οδηγός και αν θα παίζει δν!
Άβαταρ μέλους
Diasostis31
Στρατοπεδάρχης
Στρατοπεδάρχης
Δημοσιεύσεις: 3253
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 08, 2015 7:41 pm
Επικοινωνία:

71η Αερομεταφερόμενη Ταξιαρχία Πεζικού

Δημοσίευση από Diasostis31 »

Καλό πηξιμο σειρά! Σε περιμένουμε Έχει ΔΝ,2-1 3-1 πάει,1-1 στα πολύ καλά

Σε ποια μοναδα θα ρθεις ; ΤΥΠ ;

Οδηγός δε παίζει να είσαι

jmc
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Σάβ Οκτ 15, 2016 4:41 pm
Επικοινωνία:

71η Αερομεταφερόμενη Ταξιαρχία Πεζικού

Δημοσίευση από jmc »

Ωχ γιατί έτσι; Ναι ΤΥΠ... α οδηγός όχι ε;
Άβαταρ μέλους
Diasostis31
Στρατοπεδάρχης
Στρατοπεδάρχης
Δημοσιεύσεις: 3253
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 08, 2015 7:41 pm
Επικοινωνία:

71η Αερομεταφερόμενη Ταξιαρχία Πεζικού

Δημοσίευση από Diasostis31 »

Γιατί είμαστε 10 στρατιώτες και τα δύο ταγματα μαζίΈλα και θα δεις, αραξε καλά είναι

jmc
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Σάβ Οκτ 15, 2016 4:41 pm
Επικοινωνία:

71η Αερομεταφερόμενη Ταξιαρχία Πεζικού

Δημοσίευση από jmc »

Άντε να δούμε... με τρόμαξες απλά πριν
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 11 επισκέπτες