Υγειονομικά - Ψυχοτεχνικά - Αθλητικές δοκιμασίες

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Επισκέπτης

Re: Υγειονομικά - Ψυχοτεχνικά - Αθλητικές δοκιμασίες

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

GEORGETS21 έγραψε: Πέμ Οκτ 26, 2023 3:42 am Να σας δώσω τα φώτα μου γτ και εγώ πέρυσι τα ίδια έπαθα και έψαχνα και έψαχνα και κανείς δεν κάθεται να γράψει. Λοιπόν
13-11 για εμάς Θεσσαλονίκη πάμε εκεί ωραίοι με Στιλ ΜΕ ΤΗΝ ΤΑΥΤΌΤΗΤΑ μας και νομίζω θέλει ραπίντ όπως πέρυσι! Κλασικά πήγα χωρίς ραπίντ από Κοζάνη και εκεί έφαγα παλούκι αλλά και πάλι μας έβαλαν μέσα βέβαια όλοι περίμεναν εμάς ! Νταξει δεν έπαθαν και κάτι... Ξεκινάει το τέστ έχει 75-80 ερωτήσεις πολλαπλής επιλογής πχ είσαι χαζός; Α πολύ Β λίγο Γ μέτρια Δ ελάχιστα Ε καθόλου!
Απαντάμε Ε ή Δ ξέρω εγώ σε καμία περίπτωση Α 😂 και συνεχίζουμε σε όλες τις ερωτήσεις, εξυπνάδες τύπου τα μισά Α και άλλα μισά Δ δεν μετράνε ! Μετά έχει 3-4 ερωτήσεις αναπτύξης πολύ εύκολες από ότι θυμάμαι η μία είναι ν περιγράψετε τον εαυτό σας ότι είστε καταπληκτικοι θετικοί άνθρωποι με ομαδικό πνεύμα και άλλα τέτοια που μπορείτε να βάλετε και η άλλη που θυμάμαι είναι περίγραψτε ένα πρόβλημα που συναντήσατε (στον εργασιακό χώρο νομίζω έλεγε ή στο σχολείο ή γενικα) πολύ εύκολα γενικά και έχει αρκετό χρόνο! Ύστερα περνάτε σε κάτι αίθουσες παίρνετε το φάκελο σας και πάτε πάνω στην 3μελη επιτροπή 2 άνδρες πολύ κομπλέ θα σας ρωτήσουν γτ θέλετε να γίνεται ΕΠΟΠ και αυτό μόνο η γυναίκα λέει μλκιεςς μην της απαντήσετε καν εγώ έτσι έκανα 1 λεπτό κράτησε και μου είπαν θα τα πούμε αύριο στης 7 στο 424!
Λοιπόν ειναι η επόμενη μέρα και ναι έχει ταλαιπωρία θα χρειαστείτε υπομονή και mb έχει και κάτι ευχάριστο θα κάνετε φίλους που κατά πάσα πιθανότητα στο μέλλον θα είστε συναδέλφοι ή θα κρατήσετε επαφές χρόνια μετα!
14-11-23 7 ώρα θα είμαστε στο 424 ... Κλασικά Αργώ μισή ώρα φτάνω τελευταίος έχουν ήδη χωριστεί σε ομάδες και με περιμένουν! Εκεί φίλε γνωρίζω την ομάδα μου όλοι τσακαλια ένας και ένας πολύ γέλιο και να γουστάρουμε φουλ! Πάμε στα ιατρικά πρώτο γκρουπ μας ζυγίζουν και μετράνε περιφέρεια το βάζουν χαρτί και εσύ κουβαλάς το χαρτί πας στο επόμενο ένας ψυχίατρος θα ρωτήσει Γιώργο τι κάνεις; Και καπάκι με το που απαντήσω θα μου ρωτήσει Γιώργο πως δώσαμε πανελλήνιες; Κανονικά κύριε ... Γραπτός ή προφορικά;- γραπτός... Ευχαριστώ πολύ καλη συνέχεια και καλή επιτυχία!1 λεπτό (ΣΟΣ όσοι δώσανε προφορικά κόβονται το λόφο δεν τον ξέρω αλλά πέρυσι έτσι ήταν!) Επόμενο κοντέινερ βγάζατε τα πάντα εκτός από το μπόξερακι! Χοροπηδατε πάνω κάτω πιάνετε μύτες και γυρίζετε γύρω γύρω σας ελέγχουν ορθοπαιδικα και εκεί βλέπουν εάν έχετε σκολίωση και άλλα τέτοια! ΚΑΙ εκεί δείχνετε την ακτινογραφία! Μετά νομίζω είναι ένα ακόμη κοντέινερ απλά δεν θυμάμαι καλά γενικά ελαφριά πράγματα! Κατεβαίνουμε κάτω στο νοσοκομείο λίγο πριν τα κισε της εισόδου κάτω δεξιά είναι η επιτροπή απαλλαγών! Εκεί δίνουμε όλα μας τα χαρτιά και αυτά που σημείωσαν οι γιατροί και περιμένουμε! Μόλις τα δουν μας φωνάζουν μέσα την μια φορά θα μπείτε μόνοι εμένα εκεί με μέτρησε για τα κιλά μόνο και με ρώτησε εάν βγάζω το μίλι (οι τύποι κόβουν μόνο με το μάτι να ξέρετε!) Του λέω έτσι και έτσι και μου έδωσε επανεξέταση! Λοιπον επανεξέταση θα περάσετε οι περισσότεροι είτε την ίδια μέρα είτε την επόμενη τι είναι η επανεξέταση; Μια χαζομάρα δική τους δλδ μας έστελνε για επανεξέταση στο ακουογραμα ενός αυτό που είχαμε από ιδιώτη Κομπλέ (εμένα έστειλαν επανεξέταση γτ πήγα Παρασκευή και έδινα αθλήματα μετά Δευτέρα!) Ουσιαστικά μου κέρδισε ο τύπος 2-3 μέρες αλλά δυστυχώς κόπηκα στο μιλι για κάτι δευτερόλεπτα! Λοιπόν εφόσον φτάσουμε στην επιτροπή την δεύτερη μέρα θα περιμένουμε ώρες εκεί κάτω όλοι μαζί θα μπαίνω βγαίνουμε πολλοί θα πηγαίνουν για επανεξέταση 2-3 φορές την ίδια μέρα άλλοι δεν θα προλάβουν και θα πάνε για την επόμενη εικόνα φυσιολογικό! Εφόσον είστε οκ με τα χαρτιά θα μπείτε δεύτερη φορά μέσα στην επιτροπή! Μάγκες μου δυο γυναίκες και 1 άνδρας πολύ ωραίοι τύποι θα είστε 7 αδες είτε 5αδες και απλά θα σας πει κοιτάμε ευθεία όχι τον διπλανό μας και ναι θα δείξετε τον γκιώνη σας δεν είναι τίποτα! Εφόσον πάει καλά και αυτό θα σας φωνάξουν μετά από λίγο μόνο σας και θα σας πουν είστε κατάλληλος σας περιμένουμε 7 ώρα την επόμενη στο Καυτανζόγλειο λογικά φέτος ίσως πάνε αλλού δεν ξέρω! Και πάμε 7 ώρα στο Καυτανζόγλειο περιμένουν όλοι εκεί φωνάζει ένας τα επίθετα ανά 10 ή δώδεκα άτομα και είναι η ομάδα σας και μπαίνετε μέσα κάθεστε και ήδη οι πρώτοι έχουν ξεκινήσει... Πρώτο είναι το μίλι κύριοι εκεί παρέδωσα το όπλο δυστυχώς 😂 βέβαια τα παιδιά που γνώρισα εκεί από έξω φώναζαν και με εμψύχωναν... Το χειρότερο είναι όταν θα δείτε κάποιον να τα παρατάει απλά ρε φίλε σκεφτείτε ότι κάτι του έφαγε το πόδι ή κάτι κακό τέλος πάντων και συνεχίστε να τρέχετε! Μετά έχει άλλα είς ύψος και μήκος... Απλά πηδήξτε προς τα πάνω και προς τα μπροστά δεν είναι κάτι... Τέλος είναι τα κάνιστρα εκεί απλά θέλει ώμους οι άνδρες νομίζω δεν κόπηκε κάνεις μόνο γυναίκες δυσκολεύονταν είδα κάποιες τσιριζαν κιόλας γτ σου κόβεται ο ώμο οπότε δώστε προσοχή! Καπάκι την επόμενη μέρα είναι το κολύμπι εκεί είπαμε κάνεις δεν θα σας πει μην πιάνετε τα σχοινιά ή τα πλακάκια στην άκρη και ο χρόνος είναι αρκετός... Προσοχή οι γυναίκες στην σφαίρα!
Συγνώμη για τα λάθη και οτιδήποτε άλλο εύχομαι να βοήθησα όσο μπορώ οτιδήποτε στείλτε μύνημα...

Για ΕΠΟΠ έδωσες φίλε μου?
Guest1588

Re: Υγειονομικά - Ψυχοτεχνικά - Αθλητικές δοκιμασίες

Δημοσίευση από Guest1588 »

Τις έλξεις και τις κάμψεις φίλε μου ποτέ τις κάνατε ; Γενικά μετά το μίλι είναι ελαστικοί ; Όποτε όλη αυτή η διαδικασία κρατάει 2 μέρες ;
GEORGETS21
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 17
Εγγραφή: Σάβ Ιούλ 22, 2023 4:06 am
Επικοινωνία:

Re: Υγειονομικά - Ψυχοτεχνικά - Αθλητικές δοκιμασίες

Δημοσίευση από GEORGETS21 »

Για ΕΠΟΠ έδωσα... Και στο μίλι για κάποιους ήταν ελαστικά τις 3-4 πρώτες πρώτες ομάδες είχε άτομα που κάνανε 10 λεπτά να τερματίσουν μετά όμως άρχισαν να κόβουν 😂 στα υπόλοιπα ήταν πιο χαλαροί είναι και πιο εύκολα αθλήματα, Έλξεις, κάμψεις σφαίρα και κολύμπι συνήθως δεύτερη μέρα!
Η διαδικασία είναι 4-5 μέρες (1 μέρα ψυχολογικά τέστ-ΣΣΑς, δεύτερη μέτρα ίσως υπάρξει και 3η μεριά για κάποιους στο 424, μετά αθλήματα άλλες 2!)
Επισκέπτης

Re: Υγειονομικά - Ψυχοτεχνικά - Αθλητικές δοκιμασίες

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Με αυτες τις ψευδαισθησεις να πορευτειτε νομιζοντας οτι θα ναι ελαστικοι. Χρονος προετοιμασιας υπηρχε αρκετος οποιος ενδιαφερεται προετοιμαστηκε αναλογως οποιος παει για την πλακα τοτε μην ζηταει επιεικιες. Ελεος πια.
Επισκέπτης

Re: Υγειονομικά - Ψυχοτεχνικά - Αθλητικές δοκιμασίες

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Επισκέπτης έγραψε: Σάβ Οκτ 28, 2023 1:21 pm Με αυτες τις ψευδαισθησεις να πορευτειτε νομιζοντας οτι θα ναι ελαστικοι. Χρονος προετοιμασιας υπηρχε αρκετος οποιος ενδιαφερεται προετοιμαστηκε αναλογως οποιος παει για την πλακα τοτε μην ζηταει επιεικιες. Ελεος πια.
Και να είναι ελαστικοί δεν το πιστεύω ότι περάσουν άτομα με μιλι στο 7:40 κ άνω ή αν μπεις στην πισίνα και δεν μπορείς να κάνεις βήμα ε δε νομίζω να σε περάσουν η στο μονόζυγο αν δεν μπορείς να σηκωθείς καν. Άλλο να είναι λίγο ελαστικοί άλλο να κάνουν τα στραβά μάτια
Euaggelia123mcs
Επιλοχίας
Επιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 104
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 14, 2023 4:00 pm
Επικοινωνία:

Re: Υγειονομικά - Ψυχοτεχνικά - Αθλητικές δοκιμασίες

Δημοσίευση από Euaggelia123mcs »

Αν νομίζει κάποιος / κάποια ότι θα πάει εκεί στα αθλήματα και ότι θα τον/την περάσουν και ας έχει κοπεί σύμφωνα με τα όρια... Καλύτερα μην πάει. Να πάει ένα άλλο παιδί που δεν έχει αυτή την πεποίθηση. Έχω ακούσει άτομα να λένε το εξής (έλα μπαμπά αυτός στο μίλι με έκοψε, κάνε κάτι) μετά από κάνα 15λεπτο τον ξανά φωνάζουν και βγαίνει και λέει (έλα μπαμπά πέρασα) ... Αυτά ξεχάστε τα...
Επισκέπτης

Re: Υγειονομικά - Ψυχοτεχνικά - Αθλητικές δοκιμασίες

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Euaggelia123mcs έγραψε: Σάβ Οκτ 28, 2023 4:39 pm Αν νομίζει κάποιος / κάποια ότι θα πάει εκεί στα αθλήματα και ότι θα τον/την περάσουν και ας έχει κοπεί σύμφωνα με τα όρια... Καλύτερα μην πάει. Να πάει ένα άλλο παιδί που δεν έχει αυτή την πεποίθηση. Έχω ακούσει άτομα να λένε το εξής (έλα μπαμπά αυτός στο μίλι με έκοψε, κάνε κάτι) μετά από κάνα 15λεπτο τον ξανά φωνάζουν και βγαίνει και λέει (έλα μπαμπά πέρασα) ... Αυτά ξεχάστε τα...


Αι γιασου πες τα... Λες και βγηκε χθες η προκυρηξη,3 μηνες γεματοι υπηρχαν... Οποιος ηθελε ανετα τα εβγαζε τα ορια... Γεμισαμε ατομα που θελουν να περασουν με ελαστικοτητες...
Επισκέπτης

Re: Υγειονομικά - Ψυχοτεχνικά - Αθλητικές δοκιμασίες

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Euaggelia123mcs έγραψε: Σάβ Οκτ 28, 2023 4:39 pm Αν νομίζει κάποιος / κάποια ότι θα πάει εκεί στα αθλήματα και ότι θα τον/την περάσουν και ας έχει κοπεί σύμφωνα με τα όρια... Καλύτερα μην πάει. Να πάει ένα άλλο παιδί που δεν έχει αυτή την πεποίθηση. Έχω ακούσει άτομα να λένε το εξής (έλα μπαμπά αυτός στο μίλι με έκοψε, κάνε κάτι) μετά από κάνα 15λεπτο τον ξανά φωνάζουν και βγαίνει και λέει (έλα μπαμπά πέρασα) ... Αυτά ξεχάστε τα...
Αν υπήρξαν θα ξανά υπάρξουν δυστυχώς. Σε αυτό φταίει κ η επιτροπή που περνάει τέτοια άτομα
Euaggelia123mcs
Επιλοχίας
Επιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 104
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 14, 2023 4:00 pm
Επικοινωνία:

Re: Υγειονομικά - Ψυχοτεχνικά - Αθλητικές δοκιμασίες

Δημοσίευση από Euaggelia123mcs »

Συμφωνώ απόλυτα με την άποψη σας παιδιά. Και η επιτροπή φταίει, όπου σημειωτέον... Όταν κάποιος κάνει ένσταση ότι ο α πέρασε ενώ είχε περισσότερο χρόνο από εμένα και εγώ ο β δεν πέρασα για 1 λεπτό... , δεν σου την κάνει αποδεκτή την ένσταση... Αντιθέτως σου λέει πήγαινε στα δικαστήρια, τράβα και κάνε προσβολή στον πίνακα κατάταξης και μετά από δύο χρόνια, και εάν δεν έχει περάσει το όριο ηλικίας σου και εάν δικαιωθείς, τότε μπες... Αφού πρώτα έχεις σκάσει 1000€ σε δικηγόρους και παράβολα εγκλησεων
Edwwww

Re: Υγειονομικά - Ψυχοτεχνικά - Αθλητικές δοκιμασίες

Δημοσίευση από Edwwww »

Euaggelia123mcs έγραψε: Σάβ Οκτ 28, 2023 5:51 pm Συμφωνώ απόλυτα με την άποψη σας παιδιά. Και η επιτροπή φταίει, όπου σημειωτέον... Όταν κάποιος κάνει ένσταση ότι ο α πέρασε ενώ είχε περισσότερο χρόνο από εμένα και εγώ ο β δεν πέρασα για 1 λεπτό... , δεν σου την κάνει αποδεκτή την ένσταση... Αντιθέτως σου λέει πήγαινε στα δικαστήρια, τράβα και κάνε προσβολή στον πίνακα κατάταξης και μετά από δύο χρόνια, και εάν δεν έχει περάσει το όριο ηλικίας σου και εάν δικαιωθείς, τότε μπες... Αφού πρώτα έχεις σκάσει 1000€ σε δικηγόρους και παράβολα εγκλησεων
Ρε σεις μην λέτε ασυναρτησίες. Το όριο ηλικίας αν δικαιωθεί κάποιος δεν έχει σημασία ίσα ίσα που θα πάρεις και τους μισθούς αναδρομικά.

Έχουν δικαιωθεί δικαστικώς παιδιά που μπήκαν μετά και από 10 χρόνια.
Edwwww

Re: Υγειονομικά - Ψυχοτεχνικά - Αθλητικές δοκιμασίες

Δημοσίευση από Edwwww »

Και τα χρήματα που λες καμία σχέση, μην λέτε πράγματα που δεν γνωρίζετε προσωπικά.
Επισκέπτης

Re: Υγειονομικά - Ψυχοτεχνικά - Αθλητικές δοκιμασίες

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Το ζητημα ειναι καποιοι να μην γινονται προκλητικοι και ζητουν ελαστικοτητες στα αθληματα ενω υπηρχαν 3! Ολοκληροι μηνες απο τη στιγμη που αναρτηθηκε το φεκ... Τοτε να ζηταμε κι ελαστικοτητα στα μορια... Και σε ολα
Euaggelia123mcs
Επιλοχίας
Επιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 104
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 14, 2023 4:00 pm
Επικοινωνία:

Re: Υγειονομικά - Ψυχοτεχνικά - Αθλητικές δοκιμασίες

Δημοσίευση από Euaggelia123mcs »

Edwwww έγραψε: Σάβ Οκτ 28, 2023 6:01 pm Και τα χρήματα που λες καμία σχέση, μην λέτε πράγματα που δεν γνωρίζετε προσωπικά.

Καλά αφού ξέρεις καλύτερα από εμένα οκ...
Edwwww

Re: Υγειονομικά - Ψυχοτεχνικά - Αθλητικές δοκιμασίες

Δημοσίευση από Edwwww »

Euaggelia123mcs έγραψε: Σάβ Οκτ 28, 2023 9:16 pm
Edwwww έγραψε: Σάβ Οκτ 28, 2023 6:01 pm Και τα χρήματα που λες καμία σχέση, μην λέτε πράγματα που δεν γνωρίζετε προσωπικά.

Καλά αφού ξέρεις καλύτερα από εμένα οκ...
Εσύ γνωρίζεις; Το έχεις κυνηγήσει ; Έχεις ψάξει/διαβάσει υποθέσεις; Η κοπέλα που δικαιώθηκε για το ύψος στην αστυνομία είχε δώσει πανελλήνιες πριν 12 χρόνια. Και μπήκε πέρυσι. Λες να ήτανε στο όριο ηλικίας για την σχολή αστυφυλάκων; Να γράφεται τα πράγματα που όντως γνωρίζετε.

Και τα χρήματα είναι πολύ λιγότερα, μη ξεχνάς ο δικηγόρος παίρνει την "αμοιβή" του όταν κερδίσει την υπόθεση. Και σε περιπτώσεις με αναδρομικά λαμβάνει το 15%.
Euaggelia123mcs
Επιλοχίας
Επιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 104
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 14, 2023 4:00 pm
Επικοινωνία:

Re: Υγειονομικά - Ψυχοτεχνικά - Αθλητικές δοκιμασίες

Δημοσίευση από Euaggelia123mcs »

Αρχικά μιλάς για αστυνομία και πανελλαδικές. Καμία σχέση με την συγκεκριμένη προκήρυξη. Επίσης πρόπερσι είχε γίνει αυτό, ότι ότι δηλαδή είχε μπει ένα παιδί με 238 μορια σε μια ειδικότητα του σξ και η φίλη μου είχε 300. Για να σε προλάβω, ειχαν περάσει και οι δύο ΠΚΕ. Το παιδί αυτό με τα 238 μόρια κανονικά ήταν να κοπεί καθώς τερμάτισε στα 18' και όχι στον επιτρεπτό χρονικό όριο. Η φίλη μου τερμάτισε κάπου στα 17:31 για ένα δευτερόλεπτο. Και έκοψαν αυτή και πέρασαν το άλλο το παιδί που έκανε 18'. Εκείνη την ώρα όπως είναι λογικό δεν ξέρεις ούτε τι χρόνο έκανες εσύ ο ίδιος αλλά ούτε οι συναθλητές σου, απλά υπολογίζεις ότι ο μπροστινός σου έχει κάνει καλύτερο χρόνο από εσένα και ο πίσω περισσότερο χρόνο. Έτσι λοιπόν όταν βγήκαν οι πίνακες είδε ότι ο συγκεκριμένος ήταν επιτυχών και αυτή αποτυχων. Έτσι λοιπόν το κυνήγησε σε νομικά. Ζήτησε να παρθούν οι χρόνοι από την ομάδα που υπήρχαν και συγκεκριμένα από το παιδί το οποίο είδε ότι ήταν πιο πίσω από αυτήν γιατί ήξερε τα επίθετα των παιδιών πάνω-κάτω γιατί γνωρίζονται εκεί πέρα. Και μέχρι να βγει η απόφαση είχε πληρώσει 80 ευρώ για την έγκλιση για να προσβάλει ουσιαστικά τον πίνακα και ταυτόχρονα τους κριτές, και στον δικηγόρο που πήγε. Επειδή βγήκε σχεδόν δύο χρόνια μετά πλήρωσε περίπου 1.500 συνολικά. Ευτυχώς αυτή δικαιώθηκε και ήταν η τελευταία της ευκαιρία φέτος που μπορούσε να μπει και ετσι μπήκε τώρα.
Ναι τα χρήματα τα πηρε αναδρομικά από τα δύο έτη που έχασε... Αλλά όχι και τον βαθμό.
Μη λέτε βλακείες για πράγματα που δεν ισχύουν ή ισχύουν για άλλο σώμα. Για αυτό υπάρχει το όριο ηλικίας εάν είσαι μέσα σε αυτό μπαίνεις ειδάλλως σε πετάνε.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Euaggelia123mcs την Κυρ Οκτ 29, 2023 11:10 am, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες