Συνοδός στρατιωτικού σκύλου

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
zzzzzz
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 159
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 20, 2008 6:06 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Συνοδός στρατιωτικού σκύλου

Δημοσίευση από zzzzzz »

Πόπη έγραψε: από δράμα είμαι



δεν εχει σημασια αυτο. η Θεσσαλονικη δεν θεωρειται παραμεθωριος. αν ελεγες για Αλεξανδρουπολη αλλαζει...
Άβαταρ μέλους
yandr
Στρατάρχης
Στρατάρχης
Δημοσιεύσεις: 11238
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 02, 2003 6:55 am
Επικοινωνία:

Συνοδός στρατιωτικού σκύλου

Δημοσίευση από yandr »

Οι μισοί εδώ μέσα έχουν δηλώσει ως ειδικότητα συνοδός σκύλων.

Αναρωτιέμαι εάν γνωρίζουν τι σημαίνει η ειδικότητα αυτή, ή αν νομίζουν ότι θα αποκτήσουν κατοικίδιο.

Χωρίς καμία διάθεση ειρωνείας, αλλά ξέρετε τι σημαίνει συνοδός σκύλων; Τι αρμοδιότητες θα έχετε;
zzzzzz
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 159
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 20, 2008 6:06 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Συνοδός στρατιωτικού σκύλου

Δημοσίευση από zzzzzz »

yandr έγραψε: Οι μισοί εδώ μέσα έχουν δηλώσει ως ειδικότητα συνοδός σκύλων. Αναρωτιέμαι εάν γνωρίζουν τι σημαίνει η ειδικότητα αυτή, ή αν νομίζουν ότι θα αποκτήσουν κατοικίδιο. Χωρίς καμία διάθεση ειρωνείας, αλλά ξέρετε τι σημαίνει συνοδός σκύλων; Τι αρμοδιότητες θα έχετε;



προσωπικα ξερω καποια πραγματα και ξερω οτι εχεις μεγαλη ευθυνη σε αυτη την ειδικοτητα. διαβασα καποια αρθρα σχετικα και τα λιγα που εχει στη σελιδα του army. μου ειπε και ο φιλος μου που ειναι ηδη μεσα οτι εχει τρεξιμο και δουλεια το σκυλι, αλλα θεωρω οτι μπορω να ανταπεξελθω... ακομα και η αξιολογηση που γινεται με βαση την κατασταση του σκυλου δεν με πειραζει
Wiseco2000
Επιλοχίας
Επιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 123
Εγγραφή: Παρ Μαρ 28, 2008 2:26 am
Επικοινωνία:

Συνοδός στρατιωτικού σκύλου

Δημοσίευση από Wiseco2000 »

yandr έγραψε:Οι μισοί εδώ μέσα έχουν δηλώσει ως ειδικότητα συνοδός σκύλων.

Αναρωτιέμαι εάν γνωρίζουν τι σημαίνει η ειδικότητα αυτή, ή αν νομίζουν ότι θα αποκτήσουν κατοικίδιο.

Χωρίς καμία διάθεση ειρωνείας, αλλά ξέρετε τι σημαίνει συνοδός σκύλων; Τι αρμοδιότητες θα έχετε;


Χωρις να φανει καπως... εγω ξερω τις αρμοδιοτητες και το τι σημαινει Σ. Σ. πρωτον γιατι ο πατερας μου ειναι στρατιωτικος και δευτερον γιατι γνωστος μου ειναι σε αυτη την ειδικοτητα στη Θεσσαλονικη.
illy
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 4011
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 13, 2008 1:44 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Συνοδός στρατιωτικού σκύλου

Δημοσίευση από illy »

Είναι έτσι όπως τα λέει ο yandr παιδιά!!! Η ειδικότητα αυτή έχει πολλή ευθύνη κυρίως επειδή αυτά τα σκυλιά κοστίζουν πάρα πολλά ευρώ κ πιστέψτε με πιο πολύ θα στεναχωρηθούν αν πάθει κάτι το σκυλί παρά εσείς!!! Επίσης περνάς από αξιολόγηση σύμφωνα με το σκυλί, δηλαδή κατά πόσο καλά έχεις εκπαιδεύσει το σκυλί, αν σε υπακούει... κ είναι μεγάλο ρίσκο διότι οι εκπαιδευτές είναι πολύ περισσότεροι από τα σκυλιά οπότε δεν έχεις σκύλο να περάσεις από αξιολόγηση, κ όταν θα έρθει η ώρα της κρίσης της 7ετίας τί φάκελο θα παρουσιάσετε αν δεν έχετε προσωπικό σκύλο κ επομένως αντίστοιχη αξιολόγηση; Κ εννοείται βεβαίως πως αν δεν έχετε σκυλί θα είστε παιδί για όλες τις δουλειές... Εδώ τον εαυτό μας δεν μπορούμε να φροντίσουμε, πόσο μάλλον και ένα τετράποδο ζωντανό επιπλέον!!! Πάντως μακάρι να σας έρθουν όλα βολικά...
Wiseco2000
Επιλοχίας
Επιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 123
Εγγραφή: Παρ Μαρ 28, 2008 2:26 am
Επικοινωνία:

Συνοδός στρατιωτικού σκύλου

Δημοσίευση από Wiseco2000 »

illy έγραψε:Είναι έτσι όπως τα λέει ο yandr παιδιά!!! Η ειδικότητα αυτή έχει πολλή ευθύνη κυρίως επειδή αυτά τα σκυλιά κοστίζουν πάρα πολλά ευρώ κ πιστέψτε με πιο πολύ θα στεναχωρηθούν αν πάθει κάτι το σκυλί παρά εσείς!!! Επίσης περνάς από αξιολόγηση σύμφωνα με το σκυλί, δηλαδή κατά πόσο καλά έχεις εκπαιδεύσει το σκυλί, αν σε υπακούει... κ είναι μεγάλο ρίσκο διότι οι εκπαιδευτές είναι πολύ περισσότεροι από τα σκυλιά οπότε δεν έχεις σκύλο να περάσεις από αξιολόγηση, κ όταν θα έρθει η ώρα της κρίσης της 7ετίας τί φάκελο θα παρουσιάσετε αν δεν έχετε προσωπικό σκύλο κ επομένως αντίστοιχη αξιολόγηση; Κ εννοείται βεβαίως πως αν δεν έχετε σκυλί θα είστε παιδί για όλες τις δουλειές... Εδώ τον εαυτό μας δεν μπορούμε να φροντίσουμε, πόσο μάλλον και ένα τετράποδο ζωντανό επιπλέον!!! Πάντως μακάρι να σας έρθουν όλα βολικά...


Ναι αυτη η ειδικοτητα εχει ευθυνες, ενα κουταβι κοστιζει 600? και ενας σκυλος εκπαιδευμενος σε ηλικια 2-8 ετων κοστιζει 2000?. Αν παθει κατι το σκυλι εξ αιτιας σου, αγοραζεις κουταβι μονος σου. Ευθυνη ειναι να οδηγεις ενα Panzer2000 , ευθυνη ειναι και ο σκυλος σου. Εχω κανει και δουλειες με περισσοτερες ευθυνες. Αυτη τη στιγμη εχω 4 σκυλια γιατι ειμαι κυνηγος, δεν δηλωσα τυχαια αυτη την ειδικοτητα. Στην ηλικια που ειμαι μπορω και φροντιζω τον εαυτο μου και απο οτι φαινεται και αλλα 4 σκυλια. Μακαρι να μου ερθουν ολα βολικα, πραγμα που το ευχομαι και σε σενα

Anonymous

Συνοδός στρατιωτικού σκύλου

Δημοσίευση από Anonymous »

Όποιος δεν ειναι πτυχιουχος να παρει τα 450 μόρια δηλαδη ας την ξεχάσει την ειδικότητα αυτή.
illy
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 4011
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 13, 2008 1:44 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Συνοδός στρατιωτικού σκύλου

Δημοσίευση από illy »

Μάνο, δεν λέω για την ευθύνη του σκύλου, απλά σκέψου το γεγονός να μην έχεις σκυλί για να το εκπαιδεύσεις, τί αξιολόγηση θα έχεις, τί φάκελο θα παρουσιάσεις; Το σκέφτηκες αυτό το ενδεχόμενο; Διότι στην 7ετία το 70% των ερωτήσεων είναι της ειδικότητας κ 30% περί στρατιωτικών θεμάτων... Δηλαδή υπάρχει ενδεχόμενο να μην σε κρατήσουν αν όλα αυτά τα χρόνια δεν θα κάνεις καθόλου την ειδικότητα σου!!! Είναι μεγάλο ρίσκο κ ειλικρινά μακάρι να σου δοθεί η ευκαιρία να ασκήσεις την ειδικότητα σου έχοντας σκυλί, όπως κ σε όσους έχουν δηλώσει αυτή την ειδικότηταΕικόνα
illy
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 4011
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 13, 2008 1:44 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Συνοδός στρατιωτικού σκύλου

Δημοσίευση από illy »

δώ τον εαυτό μας δεν μπορούμε να φροντίσουμε, πόσο μάλλον και ένα τετράποδο ζωντανό επιπλέον!!!
Μάνο, δεν είπα ότι είσαι ανίκανος να φροντίσεις τον εαυτό σου, με παρεξήγησεςΕικόνα Εννοώ πως θα έχεις πάρα πολλές υποχρεώσεις μέσα στο στρατόπεδο κ επιπλέον κ τη διαφρόντηση του σκύλουΕικόνα, πολλές ευθύνες αλλά σημασία έχει η θέληση για δουλειάΕικόνα Ποιον να κοιτάξεις κ να προσέξεις, εσένα, τον σκύλο, να είσαι εντάξει στις υποχρεώσεις σου, τί πρώτα κ τί ύστερα; Αυτό εννοούσα... Κ φυσικά όλα αυτά φιλικά σου τα λέω, δέξου τα ως μικρές συμβουλέςΕικόνα

Dum spiro spero
Anonymous

Συνοδός στρατιωτικού σκύλου

Δημοσίευση από Anonymous »

Δηλαδη νομίζετε ότι στο τέλος της 7ετιας θα κριθειτε απο τις ερωτησεις που θα απαντησετε; Καταρχην ειναι δύσκολο να σας αποτάξουν και κατα 2ο λόγο εκει χρειάζεται μεσον , το γνωστό βυσμα
illy
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 4011
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 13, 2008 1:44 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Συνοδός στρατιωτικού σκύλου

Δημοσίευση από illy »

αλεκος έγραψε:Δηλαδη νομίζετε ότι στο τέλος της 7ετιας θα κριθειτε απο τις ερωτησεις που θα απαντησετε; Καταρχην ειναι δύσκολο να σας αποτάξουν και κατα 2ο λόγο εκει χρειάζεται μεσον , το γνωστό βυσμα
Γιατί σώνει κ καλά παντού δηλαδή να παίζει ρόλο το βύσμα; Εάν δηλαδή παρουσιάσω καθαρό ατομικό φάκελο κ περάσω τις γραπτές εξετάσεις δεν βρίσκω τον λόγο να βάλω μέσον... Μην τα ισοπεδώνουμε και όλα!!!
Άβαταρ μέλους
yandr
Στρατάρχης
Στρατάρχης
Δημοσιεύσεις: 11238
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 02, 2003 6:55 am
Επικοινωνία:

Συνοδός στρατιωτικού σκύλου

Δημοσίευση από yandr »

illy έγραψε:Γιατί σώνει κ καλά παντού δηλαδή να παίζει ρόλο το βύσμα; Εάν δηλαδή παρουσιάσω καθαρό ατομικό φάκελο κ περάσω τις γραπτές εξετάσεις δεν βρίσκω τον λόγο να βάλω μέσον... Μην τα ισοπεδώνουμε και όλα!!!


Αυτοί που φεύγουν είναι ως επί το πλείστον μεγάλες λέρες.

Πρέπει να έχουν φάει περισσότερη φυλακή και από το Ρωχάμη.

Έλλειψη υπάρχει και όχι πληθωρα για να κάνει τον δύσκολο ο στρατός.

Δε νομίζω ότι έχεις να φοβηθείς τίποτα.
Green Berets
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 185
Εγγραφή: Τετ Απρ 30, 2008 2:17 pm
Επικοινωνία:

Συνοδός στρατιωτικού σκύλου

Δημοσίευση από Green Berets »

yandr έγραψε:
illy έγραψε:Γιατί σώνει κ καλά παντού δηλαδή να παίζει ρόλο το βύσμα; Εάν δηλαδή παρουσιάσω καθαρό ατομικό φάκελο κ περάσω τις γραπτές εξετάσεις δεν βρίσκω τον λόγο να βάλω μέσον... Μην τα ισοπεδώνουμε και όλα!!!


Αυτοί που φεύγουν είναι ως επί το πλείστον μεγάλες λέρες.
Πρέπει να έχουν φάει περισσότερη φυλακή και από το Ρωχάμη.



Eλιωσα στα γελια!!!ΕικόναΕικόνα
illy
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 4011
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 13, 2008 1:44 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Συνοδός στρατιωτικού σκύλου

Δημοσίευση από illy »

yandr έγραψε:
Αυτοί που φεύγουν είναι ως επί το πλείστον μεγάλες λέρες.

Πρέπει να έχουν φάει περισσότερη φυλακή και από το Ρωχάμη.

Έλλειψη υπάρχει και όχι πληθωρα για να κάνει τον δύσκολο ο στρατός.

Δε νομίζω ότι έχεις να φοβηθείς τίποτα.
Έτσι βρε yandr, πες τα!!! Δηλαδή όλα το βύσμα τα κάνει; Δεν μπορώ δηλαδή με την αξία μου να προχωρήσω; Έλεος πια
zzzzzz
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 159
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 20, 2008 6:06 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Συνοδός στρατιωτικού σκύλου

Δημοσίευση από zzzzzz »

μακαρι να μπορουσαμε ολοι με την αξια μας να περναμε και να εξελισσομαστε αλλα αυτη η Ελλαδιτσα μας αλλιως τα κανονιζει... παντως για να σε διωξουν οντως πρεπει να εχεις αρκετες ποινες. αν εισαι ενταξει στις υποχρεωσεις σου σε κρατανε
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης