Γυμναστική στις Ειδικές Δυνάμεις

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Anonymous

Γυμναστική στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Anonymous »

Οχι ρε το να με φοναζουν ενταξει το μπορο αυτο, αλλα το να με ειρονευονται εκει μου την σπαει

hetfield
Λοχίας - ΕΠΟΠ
Λοχίας - ΕΠΟΠ
Δημοσιεύσεις: 85
Εγγραφή: Δευ Δεκ 08, 2008 6:25 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Γυμναστική στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από hetfield »

ΟΥΚ έγραψε:Και βαιβαια θελω να μου τοστειλεις το προγραμμα γυμναστηκης


Eδω θα βρεις πολλα προγραμματα :http://www.military.com/fitness-center/military-fitness/workouts/archive

Εγω σου πρωτεινω αυτο :
  • Δευτερα.1) 10 σετ των 10 καμψεων για αρχη και αργοτερα 4+ σετ των 25 2) Τρεξιμο κανα χιλιομετρο αν εισαι αργος στο τρεξιμο και δεν εχεις αντοχη. Αν εισαι οκ με το τρεξιμο μην κανεις τιποτα.
  • Τριτη.1) 10 σετ των 6 ελξεων, οταν δεις οτι βελτιονεσαι κανε 8...10...12 2) 3 σετ των 30 κοιλοιακων (αν μπορεις κανε και περισοτερα) 3) Τρεξιμο 1000 μ.
  • Τεταρτη. Οτι εκανες τη Δευτερα
  • Πεμπτη. Οτι εκανες την Τριτη
  • Παρασκευη. Αραξε
  • Σαββατο. Αραξε ή πεξε λιγο ποδοσφερο ετσι για την αντοχη
  • Κυριακη.20 καμψεις,12 ελξεις, και ενα στριντ (για να εισαι ετιμος την ευδομαδα)

(Αν σου ειναι ευκολο αντι για τρεξιμο κανε 300μ. Κολυμπι)
Αμα βαριεσαι να το κανεις κανε μονο τις ασκησεις της Δευτερας και της Τριτης με μεσολαβηση 3ων ημερων. Και κανε ζεσταμα πρην ξεκινεισεις καμψεις, ελξεις γιατι θα πιαστεις.
Καντο αυτο μεχρη να φτασεις τις 12 ελξεις 35 καμψεις και κυλιακους Με ευκολεια.
ΜΑΝΟΣ

Γυμναστική στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από ΜΑΝΟΣ »

Αν κανεις 200 καμψεις... Θα εχεις απειρως καλυτερο σωμα απο το αν κανεις 20... Οσες πιο πολλες κανεις... Τοσο καλυτερο σωμα θα εχεις... Οποιος δεν μπορει, ... Δεν ειναι αναγκη να λεει ιλαροτητες... Και αν θελεις να γινεις ανδρας... Ερχεσαι... Αν οχι... Δεν ερχεσαι... Τωρα τι ειναι ολοι οι αλλοι ε; ... ΑΔΕΛΦΕΣ... Αυτο ειναι...

Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11203
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

Γυμναστική στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Nassos »

Θέλετε γυμναστική; Για δείτε το παρακάτω:


Στεργιος

Γυμναστική στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Στεργιος »

Χαρτι υπογραφεις βαιβαια, εσεις τι νομιζατε ετσι απλα ειναι τα πραγματα... Αλλα θα σας πω κατι αλλο παιδια. Με καλο προγραμμα γυμναστικης και καλη διατροφη δε μπαινεις ποτε ΟΥΚ. Θελει τρελα και τρελα μεγαλη... Να τρεχεις απο μονος σου 8 ωρες την ημερα και να κολυμπας και το χειμωνα. Βαιβαια σιγα, σιγα ολα αυτα, στην αρχη θα τρεξεις 2 χλμ. Μετα 5 και μετα μολις ανηξουν τα πνευμονια σου το σωμα σου δε θα περνει χαμπαρι απο κουραση τοτε μπορει κατα 50% να καταφερεις να περασεισ... Αλλα για παρακολουθειστε μια φορα ολλοι Οι ΟΥΚαδες ειναι μεγαλη και ολοι προετημαζοντουσαν για να πανε. Οποτε οποιος θελει να μπει στα ΟΥΚ ας κανει το κοπο πρωτα να προετοιμαζεται περιπου 2-3 χροννια (καθε μερα γυμναστικη κτλ.) και μετα βλεπει. Ισως μετα τα 20 σας θα αλλαξετε γνωμη...
pantzos4
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 458
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 03, 2011 6:35 am
Επικοινωνία:

Γυμναστική στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από pantzos4 »

Εκτος απο την τρελα μπορεις ν τ πεις και psycko σε ισαγογικα. Πρεπει ν εχεις κ λιγο τυχη. Κοβοντε παρα πολυ λογο τραβματιμου! Δν αντεχει κ ο οργανισμος παντα η τενοντιτιδες κ τ σπασιματα πανε κ ερχοντε αβερτα εκει...
Άβαταρ μέλους
ΣΤΡΑΤΟΚΑΥΛΟΣ
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 178
Εγγραφή: Τρί Αύγ 17, 2010 2:15 am
Επικοινωνία:

Γυμναστική στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από ΣΤΡΑΤΟΚΑΥΛΟΣ »

Στεργιοσ έγραψε:Χαρτι υπογραφεις βαιβαια, εσεις τι νομιζατε ετσι απλα ειναι τα πραγματα... Αλλα θα σας πω κατι αλλο παιδια. Με καλο προγραμμα γυμναστικης και καλη διατροφη δε μπαινεις ποτε ΟΥΚ. Θελει τρελα και τρελα μεγαλη... Να τρεχεις απο μονος σου 8 ωρες την ημερα και να κολυμπας και το χειμωνα. Βαιβαια σιγα, σιγα ολα αυτα, στην αρχη θα τρεξεις 2 χλμ. Μετα 5 και μετα μολις ανηξουν τα πνευμονια σου το σωμα σου δε θα περνει χαμπαρι απο κουραση τοτε μπορει κατα 50% να καταφερεις να περασεισ... Αλλα για παρακολουθειστε μια φορα ολλοι Οι ΟΥΚαδες ειναι μεγαλη και ολοι προετημαζοντουσαν για να πανε. Οποτε οποιος θελει να μπει στα ΟΥΚ ας κανει το κοπο πρωτα να προετοιμαζεται περιπου 2-3 χροννια (καθε μερα γυμναστικη κτλ.) και μετα βλεπει. Ισως μετα τα 20 σας θα αλλαξετε γνωμη...
8 ωρες τρεξιμο πας καλα; Ουτε στο μαραθωνιο δεν τρεχεις τοσο. Μια ερωτηση ξερεις κανεναν που να ειναι ΟΥΚΑΣ πρωτου μπει στα ΟΥΚ να ετρεχε οχτω ωρες; ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ. Εχω και την τυχη να εχω θειο βατραχο που εχει βγαλει σχολειο και Ολο και κατι παραπανω Θα ξερω Ειναι μαγαλος σε ηλικια τωρα δεν λεω ονομα για ευνοητους λογους.
ΟΜΑΔΕΣ ΥΠΟΒΡΥΧΙΩΝ ΚΑΤΑΣΤΡΩΦΩΝ
Άβαταρ μέλους
Μιρμιδόνας
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Δευ Σεπ 19, 2011 6:00 am
Επικοινωνία:

Γυμναστική στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Μιρμιδόνας »

Καλησπέρα φίλοι μου, θα σας αναφέρω παρακάτω το πρόβλημα μου.Είμαι 24 ετών και έχω όνειρο από μικρός να πάω αλεξίπτωτα η τουλάχιστον ειδικές δυνάμεις.

Είχα ένα τραυματισμό στο ποδόσφαιρο πριν κάποια χρόνια, εξάρθρωση ωμοπλάτης η αλλιώς 'μου βγαίνει ο ώμοσ' παρόλα αυτά συνέχισα να παίζω ποδόσφαιρο και να αθλούμαι γενικά.

Ήταν να μπώ το Νοέμβρη φαντάρος αλλά το ανέβαλα, και μάλλον θα μπω το Μάϊο, και αυτό γιατί αποφάσισα να κάνω τώρα την επέμβαση στον ώμο (αρθροσκόπηση) ώστε να είναι γερός όταν θα μπώ, χρειάζεται περίπου 5-6 μήνες αποκατάσταση. Αν έμπαινα τώρα με αυτό τον τραυματισμό θα είχα πρόβλημα λογικά.

Εμπάς περιπτώση έχω τους γονείς μου να στενοχωριούνται, τους φίλους μου να με βρίζουν (με εξαίρεση έναν ο οποίος έχει πάει αλεξίπτωτα) και τους γιατρούς να μου λένε: Από το να πας ειδικές δυνάμεις, θα σου πρότεινα να παντρευτείς. ΧΕΧΕ.

*Ο ώμος επανέρχεται 90-95% και ίσως γίνεται και πιο γερός από τον άλλον ώμο.

*Η επέμβαση γίνεται με αρθροσκόπηση δηλαδή μου κάνουν 3 τρύπες μόνο, που σημαίνει ότι δε φαίνεται, μπορώ να τους το κρύψω.

Θέλω να μου πείτε την άποψη σας, κυρίως από άτομα που έχουνε πάει. Γίνονται ασκήσεις πολύ επιβλαβές για τον ώμο; Και ότι άλλο μπορεί να μου φανεί χρήσιμο. Παρακαλώ ειλικρινείς απαντήσεις.

Γενικότερα αισθάνομαι πολύ πιεσμένος και εύχομαι να μην το μετανιώσω, εύχομαι να είμαι πατριώτης και όχι βλάκας, εύχομαι να κερδίσω στο τέλος γιατί λένε ότι όποιος θέλει πολύ κάτι στο τέλος κερδίζει. Ακούω αυτό που λέει η καρδιά μου...

Ευχαριστώ!

speedster 1323

Γυμναστική στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από speedster 1323 »

Φιλε μιρμιδονα κατ αρχην μπραβο που επελεξες να υπηρετησεις ειδ. Δυναμεις. Δεν ξερω ακριβως την φυση του προβληματος σου αλλα ενα ειναι το σιγουρο οτι ο ωμος σου θα τραβηξει πολυ ζορι κ ειδικα στα αλλεξ/τα θα επιβαρυνθει πολυ... Εικόνα Αν το λεει η καρδουλα σου πηγαινε αλλα πιθανον να σε κοψουν η ακομα χειροτερα να ζητησεις να κοπεις γιατι θα υποφερεις αν εχεις ευαισθησια... (πορειες-αλματα-στιβος μαχης) ο ωμος τραβαει ανηφορα. Εγω παντως προσωπικα θα πηγαινα.Εικόνα. Αλλα δεν ειμαι το σωστο παραδειγμα γιατι δεν με νοιαζει το κοστος μπροστα στην καυλα μου... Εικόνα
egweimai
Επιλοχίας
Επιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 117
Εγγραφή: Τετ Σεπ 28, 2011 5:16 am
Επικοινωνία:

Γυμναστική στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από egweimai »

Γυμναστική κάναμε μόνο στα πεν. Κι αυτή ήταν μια μαλακία αφού καιγόσουν αντί να γυμναστείς. Μετά τα πεν δεν ξανακάναμε τίποτα. Και λογικό αφού δεν υπάρχει ούτε για πλάκα ελεύθερος χρόνος
Άβαταρ μέλους
yiannisED
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 22, 2012 3:10 am
Επικοινωνία:

Γυμναστική στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από yiannisED »

Πανω σ αυτο που λες egweimai με απασχολει το θεμα της γυμναστικης. Δε θελω να μπω μεσα και να καψω τους μυς μου. Για να σας προλαβω να πω οτι μαρεσει η γυμναστικη και ξερω οτι για να αυξησεις αντοχη και δυναμη (και ογκο) ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ να σκιζεις το μυ αλλα ΠΑΝΤΑ Σε συνδιασμο με καλο φαγητο και ξεκουραση.6 με 8 ωρες ξεκουραση που παιζει μεσο ορο στις ΕΔ ειναι ας πουμε καλα αλλα το φαγητο πως ειναι για να μη βγω με καμμενους μυς και "μικροτερος"; Κανα κοτοπουλο παιζει;P Δε θελω να ****μαι στα σουβλακια για να παιρνω τις θερμιδες που πρεπει... Ειμαι 1,93 90 κιλα και καλυπτω τα ορια στα αθληματα... Περιμενω απαντηση απο καποιον που ξερει
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Γυμναστική στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από D.Y.K »

Γιάννη το μόνο σίγουρο είναι ότι θα μπορέσεις να συνδυάσεις τα σουβλάκια με το ατελείωτο γόπινγκ / αγγαρεία.

Η γυμναστική τείνει να καταργηθεί πλήρως.

Προτείνω την 35 ΜΚ στην ΕΛΔΥΚ για να ζήσεις και 5 εμπειρίες αλλιώς... Καληνύχτα.
HellasHunter
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 11
Εγγραφή: Κυρ Αύγ 19, 2012 3:46 pm
Τοποθεσία: ΝΙΚΑΙΑ
Ενδιαφέροντα: ΣΤΡΑΤΟΣ-ΚΩΠΗΛΑΣΙΑ-ΔΙ.ΑΣ
Επικοινωνία:

Γυμναστική στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από HellasHunter »

Μαγκες ειμαι 14 το σεπτεμβρη γινομαι 15 (δηλαδη 1η λυκειου) Ασχολουμαι με κωπηλασια. Πρωταθλητισμος δηλαδη για οσους δεν ξερουν. Βλεπω να λενε ατομα οτι κανουν 6 ελξεις και 30 καμψεις και τελος. Ρε παιδια Ε. Δ. Ειναι οχι γυμναστηριο.(Αν κανω λαθος διορθωστε με).40 καμψεις για πλακα και πανω απο 12 σε μονοζυγο. Κοιλιακους, ραχιαιους και τρεξιμο για πλακα. Καθε μερα τρεχουμε 40 λεπτα εως και μια ωρα. Μετα απευθειας κανουμε βαρη. Τι λετε μπαινω! ΧαχαχαΔν τα λεω για να φανω καποιος, η αληθεια ειναι. Ευχαριστω φιλικα, Αλεξανδρος.

Γουσταρω ζ, ΜΑΚ αλλα δε με πειραζει ουτε λ. Ο. Κ
-ΑΜΥΝΕΣΘΑΙ ΠΕΡΙ ΠΑΤΡΗΣ- Ανήρ έννους τα καινά τοις πάλαι τεκμαίρεται. (Ο άνθρωπος που έχει μυαλό, κρίνει τα νέα)
Άβαταρ μέλους
Vasss
Λοχίας - ΕΠΟΠ
Λοχίας - ΕΠΟΠ
Δημοσιεύσεις: 80
Εγγραφή: Κυρ Σεπ 04, 2011 4:47 am
Επικοινωνία:

Γυμναστική στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Vasss »

Γειά σαςΣε λίγο καιρό μπαίνω κι εγώ να υπηρετήσω τη θητεία μου στις ειδικές δυνάμεις!

Επειδή είμαι αθλητής με απασχολεί πάρα πολύ το θέμα της γυμναστικής και το πως θα καταφέρω να διατηρήσω τη φυσική μου κατάσταση τους 9 μήνες.

Θα ήθελα παρακαλώ να με διαφωτίσει κάποιος γνώστης, εάν υπάρχουν γυμναστήρια μέσα στα στρατόπεδα και δυνατότητα χρησιμοποίησής τους.

Ευχαριστώ.

typos

Γυμναστική στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από typos »

Πρωινη γυμναστικη *εαν* κανεις, θα ειναι τρεξιμο κυριως, δυναμικες λιγες που ουτε να ιδρωσεις δε προλαβαινεις.
Γυμναστηρια τωρα,*εαν* εχει η μοναδα, θα πρεπει να παρεις αδεια για να πας, να ειναι καποιος μαζι σου εκει κτλπ κτλπ και ολα αυτα φυσικα στον ελευθερο σου χρονο που δε θα εχεις.
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 12 επισκέπτες