Συνυπηρέτηση στρατιωτικών / σωμάτων ασφαλείας

Εκπαίδευση, μισθοί, βαθμολογική εξέλιξη, μέριμνα για το προσωπικό
Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
ΕΛΙΣΩ
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δημοσιεύσεις: 68
Εγγραφή: Παρ Μαρ 27, 2009 4:56 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Συνυπηρέτηση στρατιωτικών / σωμάτων ασφαλείας

Δημοσίευση από ΕΛΙΣΩ »

vntok να σε ρωτήσω και κάτι ακόμα; Αν ο άντρας μου είναι αστυνομικός, παίζει κανένα ρόλο αυτό για το πού θα με πάνε ή όχι;
vntok
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 20
Εγγραφή: Δευ Μάιος 11, 2009 4:26 am
Επάγγελμα: ΕΠΟΠ
Επικοινωνία:

Συνυπηρέτηση στρατιωτικών / σωμάτων ασφαλείας

Δημοσίευση από vntok »

Προς ΕΛΙΣΩ, δεν παίζει κανένα ρόλο για το που θα πας εσύ... Το μόνο ατού είναι οτι σε ακολουθεί αυτός όπου πηγαινείς βάση νόμου... Για να ακολουθείς κι εσύ τον άντρα πρέπει να είναι κ εκείνος στρατιωτικός αλλά και ανώτερος απο σένα!
Anonymous

Συνυπηρέτηση στρατιωτικών / σωμάτων ασφαλείας

Δημοσίευση από Anonymous »

Ειμαι λιμενικος και ο αντρας μου ειναι εποπ στην αεροπορια. Πριν 2 μηνες πηρα μεταθεση. Υπαρχει ελπιδα να παρει και ο αντρας μου Μεταθεση για λογους συνυπηρετησεις;(ειμαι αρχαιοτερη!)
Anonymous

Συνυπηρέτηση στρατιωτικών / σωμάτων ασφαλείας

Δημοσίευση από Anonymous »

Συνυπηρετησης (λογω βιασυνησ)
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Συνυπηρέτηση στρατιωτικών / σωμάτων ασφαλείας

Δημοσίευση από D.Y.K »

Αγγελική η λογικη λεει οτι θα παρει και ο αντρας σου μεταθεση λογω του οτι ειστε και οι 2 στρατιωτικοι!
Anonymous

Συνυπηρέτηση στρατιωτικών / σωμάτων ασφαλείας

Δημοσίευση από Anonymous »

Κ εγω αυτο θελω να ελπιζω αλλα θα δουμε. Οπου να΄ναι βγαινουν οι μεταθεσεις στην αεροπορια. Μηπως γνωριζεις καποια διαατγη για συνυπηρετηση στρατιωτικων; Ευχαριστω
ελλη
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δημοσιεύσεις: 30
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 10, 2009 4:23 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Συνυπηρέτηση στρατιωτικών / σωμάτων ασφαλείας

Δημοσίευση από ελλη »

Ο ανδρας μου ειναι υπαξιωματικος στην αεροπορια και θελω να μπω εποπ στο στρατο με τραβαει αυτος η εγω; Ειναι 7 χρονια και μηχανικος αεροσκαφων. Εκει τι γινεται;
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Συνυπηρέτηση στρατιωτικών / σωμάτων ασφαλείας

Δημοσίευση από D.Y.K »

Συμφωνα με το νομο και απ'οσο γνωριζω ο παλαιοτερος τραβαει τον νεοτερο.

Οποτε στην προκειμενη ο ανδρας σου τραβαει εσενα στις οποιες μεταθεσεις που θα παρει άν παρει.
ελλη
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δημοσιεύσεις: 30
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 10, 2009 4:23 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Συνυπηρέτηση στρατιωτικών / σωμάτων ασφαλείας

Δημοσίευση από ελλη »

Δ. Υ. Κ έγραψε:Συμφωνα με το νομο και απ'οσο γνωριζω ο παλαιοτερος τραβαει τον νεοτερο.

Οποτε στην προκειμενη ο ανδρας σου τραβαει εσενα στις οποιες μεταθεσεις που θα παρει άν παρει.
Αν παρουσιαστω μετα απο ποσο καιρο θα συνηπηρετουμε μαζι;
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Συνυπηρέτηση στρατιωτικών / σωμάτων ασφαλείας

Δημοσίευση από D.Y.K »

Εγω εχω μια αλλη απορια.

Αυτο ισχυει μονο για τα Οπλα / Σωματα ασφαλειας ή γενικοτερα για το δημοσιο;
telemachous
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Δευ Μάιος 25, 2009 3:57 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Συνυπηρέτηση στρατιωτικών / σωμάτων ασφαλείας

Δημοσίευση από telemachous »

Καλησπέρα κι απο μένα. Πρέπει να ξέρετε ότι δέν έχει σημασία ποιός είναι αρχαιότερος,πάντα ο άντρας "τραβάει" μαζί του την σύζυγο, ακόμα κι άν εκείνη είναι αρχαιότερη στον βαθμό.Αυτό ισχύει για τα στελέχη των ΕΔ.
Kostas_Topo
Επιλοχίας
Επιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 124
Εγγραφή: Κυρ Αύγ 24, 2008 5:30 pm
Επικοινωνία:

Συνυπηρέτηση στρατιωτικών / σωμάτων ασφαλείας

Δημοσίευση από Kostas_Topo »

Η γυναικα μου ειναι ΕΠΟΠ στην Αθηνα αμεταθετη , αν εγω μπω ΕΠΟΠ στο Γεωγραφικο θα ειμαι και εγω Αθηνα μονιμα; Αν εγω μπω θα ειμαι 2 χρονια νεοτερος απο την γυναικα μου. Τι ισχυει σε αυτην την περιπτωση;

illy
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 4011
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 13, 2008 1:44 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Συνυπηρέτηση στρατιωτικών / σωμάτων ασφαλείας

Δημοσίευση από illy »

Παιδια στον στρατο δεν υπαρχει "παντα" για τον αντρα οτι τραβαει τη γυναικα, αυτο ξεχαστε το! Εδω εχω ακουσει τοσα παραλογα πραγματα... Εδικοτητα αμεταθετη στην Αθηνα, τον πηγαν Ροδο στην πρωτη τοποθετηση της γυναικας του που ειχε περασει ως εποπ! Αυτο που σιγουρα ισχυει ειναι οταν η γυναικα ειναι αεροπορια-ασχετα αν ειναι αρχαιοτερη η οχι- τραβαει τον αντρα της εκει που εχει μοναδα για την αεροπορια ή και το αντιθετο το να ειναι ο αντρας αεροπορια... Αλλα εχω ακουσει οτι μπορει κ αμεταθετη ειδικοτητα ή ειδικοτητα που να μην υπαρχει στην αντιστοιχη μοναδα του αντρα να την πηγαινουν στην τοποθεσια του αντρα της σε μια αλλη ειδικοτητα... Τιποτα δεν ειναι απολυτο στον στρατο, σου πετανε ενα ¨για υπηρεσιακες αναγκες" και τελος! Μπορουν να κανουν ο, τι γουσταρουν...
telemachous
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Δευ Μάιος 25, 2009 3:57 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Συνυπηρέτηση στρατιωτικών / σωμάτων ασφαλείας

Δημοσίευση από telemachous »

Συμφωνώ ότι σου πετάνε ένα για υπηρεσιακές ανάγκες και καθαρίζουν, αλλά ο γενικός κανόνας είναι η σύζυγος να ακολουθά τον σύζυγο στις μεταθέσεις του. Προφανώς και δεν ισχύει κάτι τέτοιο όταν έχουμε να κάνουμε με πρώτη μετάθεση της συζύγου, όπου (αναλόγως και της ειδικότητας/ όπλου/ σώματος όπου ανήκει) θα πρέπει να υπηρετήσει υποχρεωτικά κάπου που υπάρχει η ειδικότητα της. Και πάλι βέβαια θα πρέπει να ζητήσουν συνυπηρέτηση.
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες