Συνυπηρέτηση στρατιωτικών / σωμάτων ασφαλείας

Εκπαίδευση, μισθοί, βαθμολογική εξέλιξη, μέριμνα για το προσωπικό
Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
illy
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 4011
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 13, 2008 1:44 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Συνυπηρέτηση στρατιωτικών / σωμάτων ασφαλείας

Δημοσίευση από illy »

Συμφωνω απολυτα με ο, τι λες... Επομενως αν ζητησουν συνυπηρετηση θα τον μεταθεσουν στην τοποθετηση της γυναικας σου διοτι οπως προειπες πρεπει υποχρεωτικα να κανει την ειδικοτητα της! Αλλα δεν θα ειναι κ καθολου παραξενο να την μεταθεσουν καποια στιγμη εκει που θα ειναι ο αντρας της κ να κανει κατι ασχετο με την ειδικοτητα της! Σιγουρα ομως δεν ισχυει ο αρχαιοτερος οταν ειναι αεροπορια επειδη ειναι ιδιαζουσα περιπτωση λογω των λιγων μοναδων που εχει η αεροπορια, επομενως τραβαει εκεινος που εχει μοναδα και αεροπορια αλλα κ στρατο
Anonymous

Συνυπηρέτηση στρατιωτικών / σωμάτων ασφαλείας

Δημοσίευση από Anonymous »

Ξερει κανενας να μου πει πως να συνταξω αναφορα συνηπηρετησης. η
γυναικα μου ειναι κ αυτη ΕΠΟΠ. κ περνω μεταθεσει τι γινετε σε αυτη την περιπτωσ
Anonymous

Συνυπηρέτηση στρατιωτικών / σωμάτων ασφαλείας

Δημοσίευση από Anonymous »

Παιδια ανθυπασπιστης ΠΑ τραβαω εγω την γυναικα μου οταν βγει απο σχολη λιμενοφυλακων η παω εγω εκει που θα παει αυτη;(φεκ για λιμενοφυλακες λεει πρωτη τοποθετηση σε συγκεκριμενα μερη για 5 ετη)
seagul28
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 28
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 01, 2009 8:05 pm
Επικοινωνία:

Συνυπηρέτηση στρατιωτικών / σωμάτων ασφαλείας

Δημοσίευση από seagul28 »

Εκανα τα χαρτια μου για εποπ μαζι με το φιλο μου και περιμενουμε απαντηση. Εστω οτι περναμε και οι 2 πως γινεται για συνυπυρέτηση; Πρεπει να κανουμε εστω πολιτικο γαμο πριν τη καταταξη μας στις 22/11; Και μετα τι γινεται; Μετα το εξαμηνο εκπαιδευσης μας στελνουν μαζι;
Anonymous

Συνυπηρέτηση στρατιωτικών / σωμάτων ασφαλείας

Δημοσίευση από Anonymous »

Κοπελια δεν ειμαι ο πιο αρμοδιος να σου πω αλλα εγω στην θεση σου θα τους την εφερνα αν δουν απο πριν οτι εισαι παντρεμενη μπορει να σε αποριψουν η εσενα πιθανοτερο η τον φιλο σου μολις μπειτε στα κεντρα σε μια μικρη αδεια χτυπατε εναν πολιτικο γαμο και απο οτι ξερω υποχρεουντε να σαν φερουν μαζι στον ιδιο νομο, δεν ειναι παντα καλο να εισαι ειληκρινης θελει διπλωματια ο στρατος για αυτο και λενε οτι σε κανει αντρα, γιατι αν εισαι μαλακος τον πινεις συνεχεια.
illy
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 4011
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 13, 2008 1:44 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Συνυπηρέτηση στρατιωτικών / σωμάτων ασφαλείας

Δημοσίευση από illy »

Μπραβο ηγετη, πολυ σωστη τοποθετηση εκανες... Ειπες κατι που ουτε μπορουσε να παει το μυαλο μου μεχρι εκει! Και πανω σε αυτο που ειπες, θυμαμαι χαρακτηριστικα περυσι οταν εδινα που μας ελεγαν οτι ειναι καλο να μην αναφερουμε αν ειμαστε παντρεμενοι με στρατιωτικο διοτι υπαρχουν καποιοι που ειναι πολυ κολλημενα μυαλα και ειλικρινα απορω γιατιΕικόναΕικόνα
marialena
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 08, 2009 7:07 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Συνυπηρέτηση στρατιωτικών / σωμάτων ασφαλείας

Δημοσίευση από marialena »

Ο άνδρας μου είναι ειδικός φρουρός και εγώ έκανα τα χαρτιά μου για επόπ. Εάν περάσω και μας στείλουν σε νησι ή στον Έβρο, μετά από 7 χρόνια και έχοντας κάνει 4 παιδιά επιστρέφω στο μέρος μου και εχω αμετάθετο μετα;
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Συνυπηρέτηση στρατιωτικών / σωμάτων ασφαλείας

Δημοσίευση από D.Y.K »

Το αμεταθετο ξερω σιγουρα οτι το εχεις. Τωρα οσον αφορα το αν γυριζεις στο μερος σου δεν το γνωριζω.

mila82
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 229
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 16, 2009 5:01 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Συνυπηρέτηση στρατιωτικών / σωμάτων ασφαλείας

Δημοσίευση από mila82 »

marialena έγραψε:Ο άνδρας μου είναι ειδικός φρουρός και εγώ έκανα τα χαρτιά μου για επόπ. Εάν περάσω και μας στείλουν σε νησι ή στον Έβρο, μετά από 7 χρόνια και έχοντας κάνει 4 παιδιά επιστρέφω στο μέρος μου και εχω αμετάθετο μετα;


κανεις 7 χρονια παραμεθοριο και μετα παιρνεις μεταθεση για αλλου, δηλωνεις τοπο συμφεροντων (το μερος σου) και αναλογα τα μορια σου και αν δικαιολογουνται θεσεις εκει που θες να πας σε στελνουν. Ο αντρας σου ειναι ηδη στο μερος σας; Νομιζω παιζει ρολο. Αν κανεις 3 παιδια εχεις αμεταθετο για 10 χρονια στο μερος που αποκτας το 3ο σου παιδι. Για τα 4 παιδια δεν μπορω να μιλησω με σιγουρια, νομιζω ομως οτι ισχυει το αμεταθετο.

ΥΓ αν κανω καπου λαθος ας με διορθωσουν, ευχαριστω!
Anonymous

Συνυπηρέτηση στρατιωτικών / σωμάτων ασφαλείας

Δημοσίευση από Anonymous »

Το εμεταθετο στο Σ. Ξ δεν ισχύει για κανέναν. Απλά υπάρχουν ευνοικότερες διατάξεις στις μεταθέσεις
ΑΛΙΝ1411
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Σάβ Αύγ 29, 2009 7:24 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Συνυπηρέτηση στρατιωτικών / σωμάτων ασφαλείας

Δημοσίευση από ΑΛΙΝ1411 »

Γεια σε όλους! Ο προβληματισμός μου ειναι ο εξής:Στο Λιμενικό Σώμα ισχύει ο νόμος της συνυπηρέτησης; Πιο συγκεκριμένα... Ο συζυγός μου είναι αξιωματικός του στρατού και εγω ειμαι επιτυχούσα στο διαγωνισμό λ/φ 2008, όταν τελειώσω την σχολή η τοποθέτησή μου θα είναι εκεί που υπηρετεί ο συζυγός μου ή η πρώτη τοποθέτηση είναι σε νησί οπότε πρέπει να με ακολουθήσει αυτός; Αν μπορούσε κάποιος να με διαφωτίσει θα χαιρόμουν ιδιαίτερα!Εικόνα
Legion
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 938
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 24, 2008 3:50 pm
Τοποθεσία: Greece
Επάγγελμα: XARAKIRI
Επικοινωνία:

Συνυπηρέτηση στρατιωτικών / σωμάτων ασφαλείας

Δημοσίευση από Legion »

Πρεπει να κανεις αναφορα στην υπηρεσια σου οτι εισαι παντρεμενη με τα απαραιτητα δικαιολογητικα... Μεχρι να εγκριθει η συνυπηρετηση σου ισως να ειστε για λιγο καιρο χωρια, ουτως η αλλως η σχολη το Λ. Σ ειναι 6 μηνες.
Όποιος ξεχνάει την ιστορία του είναι υποχρεωμένος να την ξαναζήσει. (Σανταγίανα Ισπανός Φιλόσοφος)₪ ₪ ₪ ₪ ₪ ₪ ₪
Velerefontis
Ταξίαρχος
Ταξίαρχος
Δημοσιεύσεις: 1548
Εγγραφή: Δευ Ιαν 26, 2009 10:39 pm
Επικοινωνία:

Συνυπηρέτηση στρατιωτικών / σωμάτων ασφαλείας

Δημοσίευση από Velerefontis »

Ο στρατος ειναι αρχαιοτερο σωμα οποτε ο συζυγος σου τραβαει εσενα. Τωρα εαν εκει που υπηρευει δεν υπαρχει λιμενικη υπηρεσια, τοτε σε μεταθετουνε στην πλησιεστερη
Γίνε και εσύ μέλος του Πανελλήνιου Δικτύου Στρατευσίμων
ΑΛΙΝ1411
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Σάβ Αύγ 29, 2009 7:24 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Συνυπηρέτηση στρατιωτικών / σωμάτων ασφαλείας

Δημοσίευση από ΑΛΙΝ1411 »

Ευχαριστώ πολύ για την ανταπόκριση! Εύχομαι να μην αντιμετωπίσουμε καποιο ιδιαίτερο πρόβλημα και όλα να πάνε καλά... Έως τοτε IT REMAINS TO BE SEEN!

Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 6 επισκέπτες