Πότε ορκίζεσαι στο στρατό;

Τοποθετήσεις, μεταθέσεις, ειδικότητες και συμβουλές για καλύτερη θητεία
Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Άβαταρ μέλους
lancecorporal
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 661
Εγγραφή: Τρί Μαρ 24, 2020 12:48 pm
Τοποθεσία: Δεκανέας
Επικοινωνία:

Πότε ορκίζεσαι στο στρατό;

Δημοσίευση από lancecorporal »

Zisis έγραψε:Γεια σας. Μπορώ να σας ρωτήσω κάτι. Αν κοπείς στα ΣΠΕΝ από απουσίες λόγω τραυματισμού μετά ορκίζεσαι;
πώς κόβεσαι στα σπεν;
You couldn't beat me even if you wanted to.
Zisis

Πότε ορκίζεσαι στο στρατό;

Δημοσίευση από Zisis »

Συγγνώμη εννοούσα ΣΒΕΝ την εκπαίδευση (2 βδομαδες) πριν την ορκωμοσία. Μου είπαν ότι μπορεί να κοπω γιατί είχα κάποιες απουσίες λόγω τραυματισμού και ήμουν ελεύθερος ασκήσεως.
Άδεια ορκωμοσίας

Πότε ορκίζεσαι στο στρατό;

Δημοσίευση από Άδεια ορκωμοσίας »

Έχουμε κάποιον νέο σχετικά με την άδεια ορκομοσιας που θα πάρουμε οι νεοσυλεκτοι και αν ναι πόσες μέρες άλλοι λένε 4 άλλοι 10
Άβαταρ μέλους
lancecorporal
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 661
Εγγραφή: Τρί Μαρ 24, 2020 12:48 pm
Τοποθεσία: Δεκανέας
Επικοινωνία:

Πότε ορκίζεσαι στο στρατό;

Δημοσίευση από lancecorporal »

Νομίζω τις άδειες σας θα τις πάρετε αν και έχω ακούσει ότι έχουν αναστολή αδειών τώρα.
You couldn't beat me even if you wanted to.
ψαρι

Πότε ορκίζεσαι στο στρατό;

Δημοσίευση από ψαρι »

Στην εσσο σεπτεμβριου 2020, στις ποσες μερες εγινε η ορκομωσια στο μεγαλο πευκο?
Αντώνης

Πότε ορκίζεσαι στο στρατό;

Δημοσίευση από Αντώνης »

Τελικά εν έτη 2021 πόσες εβδομάδες κάθομαι μέσα μέχρι την ορκωμοσία... ;
marios

Πότε ορκίζεσαι στο στρατό;

Δημοσίευση από marios »

Οντως παιδια τι ισχυει;παρουσιαζομαι 9/3

ξερουμε ποτε θα ορκιστω;

στο διαστημα αυτο εχω καποια εξοδο απ το στρατοπεδο; Τους δικους μου μπορω να τους βλεπω;

ΑΝΟΝΥΜΟΣ

Πότε ορκίζεσαι στο στρατό;

Δημοσίευση από ΑΝΟΝΥΜΟΣ »

marios έγραψε:Οντως παιδια τι ισχυει;παρουσιαζομαι 9/3

ξερουμε ποτε θα ορκιστω;

στο διαστημα αυτο εχω καποια εξοδο απ το στρατοπεδο; Τους δικους μου μπορω να τους βλεπω;

Η Ορκωμοσία γίνεται την τρίτη Παρασκευή της κατάταξης. Επειδή όμως ς' αυτή την ΕΣΣΟ συμπίπτει με την 25η Μαρτίου... Λογικά θα γίνει 24 Μαρτίου.

Έξοδος για τότε νεοσύλλεκτους γίνεται τα όλα σαββατοκύριακα αρχής γενομένης το πρώτο σαββατοκύριακο από την κατάταξη.

Πρότακτος

Πότε ορκίζεσαι στο στρατό;

Δημοσίευση από Πρότακτος »

ΑΝΟΝΥΜΟΣ έγραψε: Η Ορκωμοσία γίνεται την τρίτη Παρασκευή της κατάταξης. Επειδή όμως ς' αυτή την ΕΣΣΟ συμπίπτει με την 25η Μαρτίου... Λογικά θα γίνει 24 Μαρτίου.

Έξοδος για τότε νεοσύλλεκτους γίνεται τα όλα σαββατοκύριακα αρχής γενομένης το πρώτο σαββατοκύριακο από την κατάταξη.


Αυτό ίσχυε όταν η θητεία ήταν 9μηνη.

Ισχύει και τώρα που η θητεία είναι 12μηνη ή μήπως και το αντίστοιχο χρονικό διάστημα της βασικής είναι πλέον μεγαλύτερο; Ευχαριστώ.

Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Nassos την Παρ Μαρ 04, 2022 6:57 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Tasos

Πότε ορκίζεσαι στο στρατό;

Δημοσίευση από Tasos »

Καλημέρα Δηλαδή κι εγώ που παρουσιάζομαι Πέμπτη 10/3 πάω για 24 ορκωμοσία; Μου φαίνεται πολύ μικρό το διάστημα

Υπάρχει περίπτωση λόγω 25ης να πάει για 1/4;

Kostas7

Πότε ορκίζεσαι στο στρατό;

Δημοσίευση από Kostas7 »

ΚαλησπέραΔιάβασα σε άλλο φόρουμ πως 25/3 δεν θα γίνει ορκωμοσία

Τώρα δεν ξέρω αν υπάρχει περίπτωση να γίνει 24 η 26 η αν θα πάει 1/4

Οποίος ξέρει ας πει αν γίνεται να πάει μια μέρα πίσω η μία μέρα μπροστά λόγω εθνικής γιορτης

marios

Πότε ορκίζεσαι στο στρατό;

Δημοσίευση από marios »

ΑΝΟΝΥΜΟΣ έγραψε:Η Ορκωμοσία γίνεται την τρίτη Παρασκευή της κατάταξης. Επειδή όμως ς' αυτή την ΕΣΣΟ συμπίπτει με την 25η Μαρτίου... Λογικά θα γίνει 24 Μαρτίου.Έξοδος για τότε νεοσύλλεκτους γίνεται τα όλα σαββατοκύριακα αρχής γενομένης το πρώτο σαββατοκύριακο από την κατάταξη.


τελεια

αρα μιλαμε για 15 μερες υποθεση μεχρι την ορκωμοσια

και κατι ακομα μιας και φαινεται να ξερεις πραγματα

ξερεις καθολου ποση περιπου ωρα ειναι οι εξοδοι που λες τα σκ;

Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Nassos την Δευ Μαρ 07, 2022 10:03 am, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
ΑΝΟΝΥΜΟΣ

Πότε ορκίζεσαι στο στρατό;

Δημοσίευση από ΑΝΟΝΥΜΟΣ »

marios έγραψε:τελεια αρα μιλαμε για 15 μερες υποθεση μεχρι την ορκωμοσια

και κατι ακομα μιας και φαινεται να ξερεις πραγματα

ξερεις καθολου ποση περιπου ωρα ειναι οι εξοδοι που λες τα σκ;


Σάββατο από 12:00 και Κυριακή από 10:00

Επιστροφή στη βραδυνη αναφορά 22:30

Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Nassos την Δευ Μαρ 07, 2022 5:57 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Darth_Bane
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 142
Εγγραφή: Παρ Ιουν 04, 2021 10:13 pm
Επικοινωνία:

Πότε ορκίζεσαι στο στρατό;

Δημοσίευση από Darth_Bane »

Λογικά θα βγείτε μισοί μισοι Σάββατο-Κυριακή. Αν σας ρωτήσουν προτιμήστε να βγείτε Κυριακή, είναι και περισσότερες ώρες αλλά και η Κυριακή μέσα είναι κατάθλιψη
Stelliosn
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 20, 2022 9:20 am
Επικοινωνία:

Πότε ορκίζεσαι στο στρατό;

Δημοσίευση από Stelliosn »

Παιδιά, παρουσιάζομαι στις 18 Ιουλίου (Σέρρες). Τελικά τι ισχύει για τη διάρκεια της εκπαίδευσης; Μιλώ για την βασική εκπαίδευση μέχρι την ορκομωσία. Με άλλα λόγια, πότε ορκιζόμαστε από τη μέρα που μπαίνουμε;Διάβασα και τις προηγούμενες σελίδες και άλλα θέματα και φόρουμς,

άλλοι λένε πως θα ορκιστούμε σε 3 εβδομάδες (3 Παρασκευές), άλλοι λένε ότι κάνεις μήνα ++ ολόκληρο.'Αλλοι λένε πως κάνεις βασική εκπαίδευση, ορκίζεσαι και μετά ΣΠΕΝ, άλλοι ότι τα έκαναν μαζί, άλλος λέει ότι τον έστειλαν απευθείας μονάδα και πως στον στρατό δεν υπάρχουν γενικοί κανόνες.

Ρωτάω γιατί έχω μια πολύ σημαντική δουλειά τον Αύγουστο και θα ήθελα να την κανονίσω στις ημέρες που θα υπολογίσω πως θα πάρουμε την άδεια για την ορκομωσία.

Ξέρει κάποιος με σιγουριά τι ισχύει ή όντως δεν έχουν σταθερές αυτά; Ευχαριστώ!

Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 12 επισκέπτες