Πότε ορκίζεσαι στο στρατό;

Τοποθετήσεις, μεταθέσεις, ειδικότητες και συμβουλές για καλύτερη θητεία
Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
ΜΑΡΙΑ

Πότε ορκίζεσαι στο στρατό;

Δημοσίευση από ΜΑΡΙΑ »

Ορκιστηκαν 10/10 και πηρε μεταθεση στο μεγαλο πευκο ποτε θα γινει η παραλαβη πρασινου μπερε?
ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Πότε ορκίζεσαι στο στρατό;

Δημοσίευση από ΔΗΜΗΤΡΗΣ »

Ορκίζομαι 5/12 στο ΚΕΤΘ Αυλώνα. Ξέρει κανείς τι ώρα πραγματοποιείται η ορκωμοσία; Και πόση διάρκεια έχει; Για να κανονίσουμε μεταφορικά κτλ. Ευχαριστώ!
cuervo

Πότε ορκίζεσαι στο στρατό;

Δημοσίευση από cuervo »

Μέχρι τις 1 θα έχετε τελειώσει και θα φεύγετε από το κέντρο, δεν έχει σημασία τι ώρα ξεκινάει.
Άβαταρ μέλους
Chris_pap
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 44
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 13, 2014 8:51 pm
Επικοινωνία:

Πότε ορκίζεσαι στο στρατό;

Δημοσίευση από Chris_pap »

Καλησπέρα σας παιδιά... Την ερχόμενη Τρίτη 27/1 παρουσιάζομαι στο Ναύπλιο Μηχανικό.

Θα ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζει κανείς στις πόσες μέρες γίνεται η ορκωμοσία γιατί αυτές τις μέρες έχω ακούσει πολλές εκδοχές και δε ξέρω τι να πιστέψω.

Θα χαρώ να λάβω τις απόψεις σας...

guest

Πότε ορκίζεσαι στο στρατό;

Δημοσίευση από guest »

Παρουσιάζομαι Ναύπλιο 2/3, έχω τελειώσει με τη σχολή μου αλλά δεν έχω ορκιστεί και η ορκωμοσία είναι 3/4 αλλά το πρόβλημα είναι πως πρέπει να κάνω την αίτηση ορκωμοσίας από 10/3 μέχρι 20/3 (Πάτρα). Υπάρχει περίπτωση για μονοήμερη άδεια πριν την ορκωμοσία στο κέντρο;
george19
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Τρί Ιαν 06, 2015 4:26 am
Επικοινωνία:

Πότε ορκίζεσαι στο στρατό;

Δημοσίευση από george19 »

Καλησπέρα παιδιά,

Παρουσιάζομαι 9/3. Υπάρχει περίπτωση να ορκιστούμε νωρίτερα, μιας και η τέταρτη Παρασκευή είναι πριν τη Μεγάλη Εβδομάδα;

Γνωστοί μου μου είπαν ότι μπορεί να γίνει αυτό για να έχουμε πάει το Πάσχα στις μονάδες. Ισχύει κάτι τέτοιο;
ziaba
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 260
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 22, 2014 4:30 pm
Τοποθεσία: Παντού
Επάγγελμα: Βοηθός χειριστή πριονοκορδέλας
Επικοινωνία:

Πότε ορκίζεσαι στο στρατό;

Δημοσίευση από ziaba »

Λοιπόν για παρουσιάστηκα 29/1 αντί 21/1 λόγω εκλογών και ορκίστηκα στις 13/2 στο κεεμ Σπάρτης το αναφέρω καθαρά για εγκυκλοπαιδικους λογουςΕικόνα
Πολίτης !!!336 !!!
skidrow
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 19
Εγγραφή: Παρ Φεβ 27, 2015 9:26 pm
Επικοινωνία:

Πότε ορκίζεσαι στο στρατό;

Δημοσίευση από skidrow »

Πότε θα ορκιστεί αυτή η εσσο;
guest

Πότε ορκίζεσαι στο στρατό;

Δημοσίευση από guest »

Παρουσιάζομαι 11-5 Μεσολόγγι και πήρα να ρωτήσω για την ημερομηνία ορκωμοσίας και μου είπαν 4 εβδομάδες... ενας γνωστός μου με την προηγούμενη εσσο ορκίστηκε στις 11 ημέρες και ένας άλλος με μια εσσο νωρίτερα ορκίστηκε στις 8 ημέρες... ξερει κανείς τι ισχύει ακριβώς;
υπολοχαγός

Πότε ορκίζεσαι στο στρατό;

Δημοσίευση από υπολοχαγός »

Κανονικά ορκίζεσαι 5/6 δηλαδή 4 Παρασκευές από τότε που μπήκες. Διάφοροι λόγοι, όπως εκλογές η γιορτές ορίζουν συντομότερες ορκωμοσίες κάτι που δεν ισχύει σε εσάς.11-13/6 θα παρουσιαστειτε στις μονάδες σας αφού πάρετε 4ημερη άδεια ορκωμοσίας.
Πάνος

Πότε ορκίζεσαι στο στρατό;

Δημοσίευση από Πάνος »

Ρε παίδες παρουσιαζομαι 7 Σεπτέμβριος στο Ναύπλιο! Μήπως ξέρει κανεις σε ποσες μέρες θα ορκιστουμε ετσι επειδη έχουμε Κ εκλογές;
Nick23

Πότε ορκίζεσαι στο στρατό;

Δημοσίευση από Nick23 »

Ξέρεις κανείς περίπου πόσο χρονικό διάστημα μετά γίνεται η ορκωμοσία και τι ώρα; Εννοώ πολύ πρωί (π. Χ.8 το πρωί) ή κατά Τις 9-10;
stratata
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Δευ Σεπ 14, 2015 10:07 pm
Επικοινωνία:

Πότε ορκίζεσαι στο στρατό;

Δημοσίευση από stratata »

Υπάρχει περίπτωση η σειρά που μπήκε τώρα στις 7/9 να ορκιστούν πριν τις εκλογές;
axaole

Πότε ορκίζεσαι στο στρατό;

Δημοσίευση από axaole »

Καλημερα! Παρουσιαζομαι 20/01 καλαματα. Γνωριζει κανεις ποσες μερες μενουμε στο κεντρο;
ευχαριστω εκ των πρωτερων!
dn24
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3013
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 15, 2010 7:01 pm
Τοποθεσία: Εμπ. Ναυτικό
Ενδιαφέροντα: Μηχανολογία, Alfa Romeo, Παναθηναϊκός
Επάγγελμα: Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Επικοινωνία:

Πότε ορκίζεσαι στο στρατό;

Δημοσίευση από dn24 »

axaole έγραψε:Καλημερα! Παρουσιαζομαι 20/01 καλαματα. Γνωριζει κανεις ποσες μερες μενουμε στο κεντρο;
ευχαριστω εκ των πρωτερων!


Με το πέρας της ορκομωσίας, το πέρας της άδειας αυτής, και έπειτα εώς να βγούν οι μεταθέσεις σας,max 40 μέρες. Υπολόγισε, ότι με την συμπλήρωση του μήνα οπου και ορκίζεστε με το πέρας της 4ης εβδομάδας, απο μέρα σε μέρα θα σας ανακοινωθούν οι ειδικότητες μαζί με τις μεταθέσεις σας.

Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες