Σχολή αυτοδυτών και αιχμαλωσίας

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Anonymous

Σχολή αυτοδυτών και αιχμαλωσίας

Δημοσίευση από Anonymous »

Μια δύσκολη ερωτησούλα τώρα και όποιος γνωρίζει κάτι , όχι όμως αερολογίες , ας μου δώσει τα φώτα του. Είμαι ΔΕΑ ειδικών δυνάμεων και θέλω να περάσω όσα περισσότερα σχολεία υπάρχουν αν και γνωρίζω ότι στους δόκιμους δεν επιτρέπονται και πολλά διότι τους θέλουν για αγγαρείες. Είμαι στη φάση που ονομάστηκα δόκιμος και θα περάσω το ΚΕΑΠ στη Ρεντίνα. Ακόμα δεν έχω πάει στη μετάθεση μου. Έχω ακούσει οτι υπάρχει στο ΚΕΑΠ ένα μικρό σχολείο αιχμαλωσίας δύο εβδομάδων. Ισχύει κάτι τέτοιο; Και επίσης είναι δυνατόν κάποιος δόκιμος να περάσει σχολή αυτοδυτών που διαρκεί ένα μήνα; Ως και το 2004 γνωρίζω δόκιμο που έκανε αίτηση αλλά δεν τον άφησαν να πάει. Φαντάζομαι ότι τα στελέχη μπλοκάρουν όλη τη διαδικασία. Μήπως με κανα βύσμα; Αν γνωρίζει κανείς κάτι ας ενημερώσει. Ευχαριστώ για το χρόνο σας.
GrSoldier
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Κυρ Σεπ 28, 2008 3:32 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Σχολή αυτοδυτών και αιχμαλωσίας

Δημοσίευση από GrSoldier »

Αγαπητέ φίλε, δυστυχώς το σχολείο το οποίο υπάρχει στο ΚΕΑΠ και λογικά αναφέρεσαι, ονομάζεται Σχολείο Απόδρασης Διαφυγής και Επιβίωσης Ειδικών Δυνάμεων (ΣΑΔΕΕΔ) διάρκειας 3 εβδομάδων δέχεται αποκλειστικά και μόνο μόνιμο προσωπικό οπως επίσης και το Σχολείο Αυτοδητών το Π. Ν. Ελπίζω να σε βοήθησα.
Anonymous

Σχολή αυτοδυτών και αιχμαλωσίας

Δημοσίευση από Anonymous »

Μια δύσκολη ερωτησούλα τώρα και όποιος γνωρίζει κάτι , όχι όμως αερολογίες , ας μου δώσει τα φώτα του. Είμαι ΔΕΑ ειδικών δυνάμεων και θέλω να περάσω όσα περισσότερα σχολεία υπάρχουν αν και γνωρίζω ότι στους δόκιμους δεν επιτρέπονται και πολλά διότι τους θέλουν για αγγαρείες. Είμαι στη φάση που ονομάστηκα δόκιμος και θα περάσω το ΚΕΑΠ στη Ρεντίνα. Ακόμα δεν έχω πάει στη μετάθεση μου. Έχω ακούσει οτι υπάρχει στο ΚΕΑΠ ένα μικρό σχολείο αιχμαλωσίας δύο εβδομάδων. Ισχύει κάτι τέτοιο; Και επίσης είναι δυνατόν κάποιος δόκιμος να περάσει σχολή αυτοδυτών που διαρκεί ένα μήνα; Ως και το 2004 γνωρίζω δόκιμο που έκανε αίτηση αλλά δεν τον άφησαν να πάει. Φαντάζομαι ότι τα στελέχη μπλοκάρουν όλη τη διαδικασία. Μήπως με κανα βύσμα; Αν γνωρίζει κανείς κάτι ας ενημερώσει. Ευχαριστώ για το χρόνο σας.

Anonymous

Σχολή αυτοδυτών και αιχμαλωσίας

Δημοσίευση από Anonymous »

χαχα των μπόυλοοοο
Green Berets
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 185
Εγγραφή: Τετ Απρ 30, 2008 2:17 pm
Επικοινωνία:

Σχολή αυτοδυτών και αιχμαλωσίας

Δημοσίευση από Green Berets »



Επειδη νομιζω δεν εχει αναφερθει και αποτελει σημαντικη ειδηση
Που προγραμματιζοταν εδω και καιρο αναφερω την ιδρυση σχολειου
Δυτων Μαχης Eιδικων Δυναμεων που θα λειτουργησει πιλοτικα(; ) στο
Μεγαλο Πευκο. Πληροφοριες εχεις στην επισημη ιστοσελιδα του στρατου,
Δεν μου την βγαζει τωρα για να παραθεσω τον συνδεσμοΕικόνα , αλλα αν δεν την εχει ως περιοπτη ειδηση πρεπει να την εχει στις παλαιοτερες δημοσιευσεις την 1η Νοεμβριου με αποκλιση μια-δυο μερες μεγιστο εχω την εντυπωση...
stratos.
Επιλοχίας
Επιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 112
Εγγραφή: Παρ Σεπ 04, 2009 7:46 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Σχολή αυτοδυτών και αιχμαλωσίας

Δημοσίευση από stratos. »

Γνωριζει κανεις την συγκεκριμενη σχολη και τι ακριβως κανουν εκει; Απ οσα γνωριζω βρισκεται στο ΚΕΑΠ στη ρεντινα!
DIVERAKOS

Σχολή αυτοδυτών και αιχμαλωσίας

Δημοσίευση από DIVERAKOS »

Χαίρεται! Υπάρχει ακόμα το σχολείο αιχμαλώτων; Και αν ναι, υπάρχει περίπτωση να μπορεί να το παρακολουθήσει έφεδρος?
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Σχολή αυτοδυτών και αιχμαλωσίας

Δημοσίευση από D.Y.K »

Ναι υπάρχει, ωστόσο δεν υπάρχει η δυνατότητα παρακολούθησης από έφεδρους.
πανος

Σχολή αυτοδυτών και αιχμαλωσίας

Δημοσίευση από πανος »

DIVERAKOS έγραψε:Χαίρεται! Υπάρχει ακόμα το σχολείο αιχμαλώτων; Και αν ναι, υπάρχει περίπτωση να μπορεί να το παρακολουθήσει έφεδρος;

σαν δοκιμος ειδικων δυναμεων γινεται να τα περασεις;
Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11203
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

Σχολή αυτοδυτών και αιχμαλωσίας

Δημοσίευση από Nassos »

Ούτε σαν Δόκιμος, μόνο ΕΠΟΠ, και μόνιμοι Αξιωματικοί-Υπαξιωματικοί.
Άβαταρ μέλους
GREEKDIVER
Λοχίας - Έφεδρος
Λοχίας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 71
Εγγραφή: Παρ Αύγ 18, 2017 12:25 am
Επικοινωνία:

Σχολή αυτοδυτών και αιχμαλωσίας

Δημοσίευση από GREEKDIVER »

Πλεον και ΟΒΑ. Επόμενος αν βγει προκυρηξη μπορεις να μπεις ως οβα και μετα να παρακολουθησεις το συγκεκριμενο σχολειο. Καλη συνεχεια
ΕΔ-ΜΑΚ-ΔΕΝ ΞΕΧΝΩ - ΕΛΛΑΣ - ΧΕΛ -
Άβαταρ μέλους
δημητρης98
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 423
Εγγραφή: Δευ Αύγ 14, 2017 12:43 pm
Επικοινωνία:

Σχολή αυτοδυτών και αιχμαλωσίας

Δημοσίευση από δημητρης98 »

GREEKDIVER έγραψε:Πλεον και ΟΒΑ. Επόμενος αν βγει προκυρηξη μπορεις να μπεις ως οβα και μετα να παρακολουθησεις το συγκεκριμενο σχολειο. Καλη συνεχεια


εισαι σιγουρος για τους οβα; Γιατι εγω εχω μαθει πως ακομα ειναι θολο αυτο το κομματι μετα σχολεια
σσε 2019

Σχολή αυτοδυτών και αιχμαλωσίας

Δημοσίευση από σσε 2019 »

απο άλλο όπλο και σώμα πλην ειδικών δυνάμεων μπορείς να δηλώσεις συμμετοχή;
Άβαταρ μέλους
TheloNaPaoSnd
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 445
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 24, 2018 8:06 pm
Τοποθεσία: Πολιτης
Επικοινωνία:

Σχολή αυτοδυτών και αιχμαλωσίας

Δημοσίευση από TheloNaPaoSnd »

Ναι, οι περισσότεροι που τελειώνουν το σχολείο αυτοδυτών είναι του μηχανικού.
Οὐ καταισχυνῶ τὰ ὅ πλα τὰ ἱ ερὰ
σσε 2019

Σχολή αυτοδυτών και αιχμαλωσίας

Δημοσίευση από σσε 2019 »

SomeDayAdmiral έγραψε:Ναι, οι περισσότεροι που τελειώνουν το σχολείο αυτοδυτών είναι του μηχανικού.


αν κάποιος έχει βγάλει και το αυτοδυτών και των ουκ φοράει και τις δύο πουλαδες?

έχω δει και στελεχοι τις 31μεεδ με το αυτοδυτών

Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 13 επισκέπτες