Πιστοποιητικό Στρατολογικής Κατάστασης Τύπου Α

Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
peiraiwths
Επιλοχίας
Επιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 111
Εγγραφή: Τετ Ιουν 30, 2010 12:16 am
Επικοινωνία:

Πιστοποιητικό Στρατολογικής Κατάστασης Τύπου Α

Δημοσίευση από peiraiwths »

Ρε μάγκες να κάνω μια ερώτηση... Το πιστοποιητικό τύπου Α γράφει που κατατάχθηκες και που απολύθηκες ή και την μονάδα που υπηρέτησες;
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Πιστοποιητικό Στρατολογικής Κατάστασης Τύπου Α

Δημοσίευση από Greek_Army »

peiraiwths έγραψε:Ρε μάγκες να κάνω μια ερώτηση... Το πιστοποιητικό τύπου Α γράφει που κατατάχθηκες και που απολύθηκες ή και την μονάδα που υπηρέτησες;


Όλα τα γράφει
peiraiwths
Επιλοχίας
Επιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 111
Εγγραφή: Τετ Ιουν 30, 2010 12:16 am
Επικοινωνία:

Πιστοποιητικό Στρατολογικής Κατάστασης Τύπου Α

Δημοσίευση από peiraiwths »

Εμένα δε γράφει Σε ποια μονάδα πήγα Μετά το κέντρο! Γράφει που κατατάχθηκα και που απολύθηκα! Έχει γίνει κάποιο λάθος απο το στρατολογικό γραφείο;
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Πιστοποιητικό Στρατολογικής Κατάστασης Τύπου Α

Δημοσίευση από Greek_Army »

peiraiwths έγραψε:Εμένα δε γράφει Σε ποια μονάδα πήγα Μετά το κέντρο! Γράφει που κατατάχθηκα και που απολύθηκα! Έχει γίνει κάποιο λάθος απο το στρατολογικό γραφείο;


Nαι δεν στο έχουνε γράψει Εικόνα
peiraiwths
Επιλοχίας
Επιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 111
Εγγραφή: Τετ Ιουν 30, 2010 12:16 am
Επικοινωνία:

Πιστοποιητικό Στρατολογικής Κατάστασης Τύπου Α

Δημοσίευση από peiraiwths »

Α, ωραία... Πάλι θα τρέχω να βγάλω καινούργιο! Παίζει ρόλο η χρήση που το θέλω ή όχι;

Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Πιστοποιητικό Στρατολογικής Κατάστασης Τύπου Α

Δημοσίευση από Greek_Army »

peiraiwths έγραψε: Παίζει ρόλο η χρήση που το θέλω ή όχι;



Γράψε ότι το θέλεις για προσωπική χρήση και είσαι κομπλέ!

peiraiwths
Επιλοχίας
Επιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 111
Εγγραφή: Τετ Ιουν 30, 2010 12:16 am
Επικοινωνία:

Πιστοποιητικό Στρατολογικής Κατάστασης Τύπου Α

Δημοσίευση από peiraiwths »

Ωραία! Αυτό που ήθελα να ρωτήσω είναι επίσης σε ένα φιλαράκι μου που υπηρετήσαμε μαζί δε γράφουν ούτε σε αυτόν την μονάδα που υπηρέτησε! Τι γίνεται; Έχουν βάλει στόχο την σειρά μου;

Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Πιστοποιητικό Στρατολογικής Κατάστασης Τύπου Α

Δημοσίευση από Greek_Army »

peiraiwths έγραψε:Ωραία! Αυτό που ήθελα να ρωτήσω είναι επίσης σε ένα φιλαράκι μου που υπηρετήσαμε μαζί δε γράφουν ούτε σε αυτόν την μονάδα που υπηρέτησε! Τι γίνεται; Έχουν βάλει στόχο την σειρά μου;



Ε απλά τον παίζουνε μωρέ.Εικόνα
peiraiwths
Επιλοχίας
Επιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 111
Εγγραφή: Τετ Ιουν 30, 2010 12:16 am
Επικοινωνία:

Πιστοποιητικό Στρατολογικής Κατάστασης Τύπου Α

Δημοσίευση από peiraiwths »

Α, γιατί όταν το συζητάγαμε νομίζαμε οτι το πρόβλημα ήταν οτι υπηρετήσαμε στη Κύπρο...
Politis

Πιστοποιητικό Στρατολογικής Κατάστασης Τύπου Α

Δημοσίευση από Politis »

Παιδιά καλημέρα.

Σαν Έλληνας έχω υπηρετήσει κανονικά την εδώ πατρίδα και τελείωσα με τον στρατό τον Φεβρουάριο του 2011 κάνοντας κανονική θητεία.

Επειδή η κατάσταση εδώ πάει από το κακό στο χειρότερο και οι γονείς μου ήδη γύρισαν Καναδά το σκέφτομαι να το κάνω

και εγώ. Σαν Καναδός πολίτης επίσης μπορώ να καταταγώ στον Καναδικό στρατό και να μου πληρώσει το ΜΒΑ μου σε

πολύ καλό πανεπιστήμιο.

Ξέρετε αν η στρατολογία μπορεί να μου δώσει κάποιο χαρτί που να φαίνεται πως δεν έχω άλλη υποχρέωση

στον Ελληνικό στρατό;Mου το ζήτησαν από εκεί και τα τηλέφωνα στο ΡΟΥΦ δεν τα σηκώνουν.

Σας ευχαριστώ

Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Πιστοποιητικό Στρατολογικής Κατάστασης Τύπου Α

Δημοσίευση από Greek_Army »

Ναι μπορείς να πας να κάνεις αίτηση για να πάρεις το πιστοποιητικό, το μόνο που πρέπει να έχεις μαζί σου είναι η ταυτότητα
Άβαταρ μέλους
Achilles
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 56
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 25, 2011 4:06 pm
Επικοινωνία:

Πιστοποιητικό Στρατολογικής Κατάστασης Τύπου Α

Δημοσίευση από Achilles »

Πιστοποιητικό Στρατολογικής Κατάστασης Τύπου Α βγαίνει μόνο στο στρατολογικό ή γίνεται και μέσω διαδυκτίου (http://www.stratologia.gr/userForm.php?mode=psk) ή έστω σε ΚΕΠ.

Π.

Πιστοποιητικό Στρατολογικής Κατάστασης Τύπου Α

Δημοσίευση από Π. »

Αυτό δεν είναι όμως ρατσιστικό πια. Όσο χαζό και αν φαίνεται στις χώρες της Ευρώπης για την ισότητα των δυο φύλων στην αγορά εργασίας δεν υπάρχει ρατσισμός. Και η Τασούλα που έπιασε δουλειά χτες στην εταιρεία Πχ αν πήγαινε φανταρίνα θα μπορούσε να χει βγει Ι4 με ψυχολογικά... Ή Ι5 Τρελλόχαρτο. Αν ήταν ο Γιάννης θα τον κορόιδευαν...

Πετρος

Πιστοποιητικό Στρατολογικής Κατάστασης Τύπου Α

Δημοσίευση από Πετρος »

Καλημερα μια ερωτηση, παρηγγειλα πιστοποιητικο για να βεβαιωθω για μια προκυρηξη. Γραφει οτι καταταχθηκα Ι1 και μετα οτι απολυθηκα, ποτε πηγα επιστρατος κλπ, επειδη δεν ξαναγραφει αλλο για το Ι ουτε τοτε που λεει οτι απολυθηκα, αυτο σημαινει οτι δεν αλλαξε ετσι; Αν αλλαζε το Ι θα το γραφανε στις μεταβολες?
dn24
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3013
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 15, 2010 7:01 pm
Τοποθεσία: Εμπ. Ναυτικό
Ενδιαφέροντα: Μηχανολογία, Alfa Romeo, Παναθηναϊκός
Επάγγελμα: Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Επικοινωνία:

Πιστοποιητικό Στρατολογικής Κατάστασης Τύπου Α

Δημοσίευση από dn24 »

Πετρος έγραψε:Καλημερα μια ερωτηση, παρηγγειλα πιστοποιητικο για να βεβαιωθω για μια προκυρηξη. Γραφει οτι καταταχθηκα Ι1 και μετα οτι απολυθηκα, ποτε πηγα επιστρατος κλπ, επειδη δεν ξαναγραφει αλλο για το Ι ουτε τοτε που λεει οτι απολυθηκα, αυτο σημαινει οτι δεν αλλαξε ετσι; Αν αλλαζε το Ι θα το γραφανε στις μεταβολες;


Καλημέρα κ σε εσένα, Το "Ι" θα άλλαζε μόνο αν είχες κάποιο πρόβλημα υγείας κ εφόσον πέρναγες απο υγειονομική επιτροπή για επανεξέταση. Εφόσον δεν μας αναφέρεις πως έκανες κάτι τέτοιο, ισχύει το "Ι" της απόλυσης σου.

Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες