Πιστοποιητικό Στρατολογικής Κατάστασης Τύπου Α

Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
πετρος

Πιστοποιητικό Στρατολογικής Κατάστασης Τύπου Α

Δημοσίευση από πετρος »

Μου ζητανε πιστοποιητικο εκπληρωσης στρατιωτικων υποχρεωσεων. Ειναι το ιδιο με το πιστοποιητικο στρατολογικης καταστασης; Το βγαζει μονο η στρατολογια ή και μεσω ΚΕΠ; Ευχαριστω

Rafale
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 5776
Εγγραφή: Τρί Οκτ 06, 2009 12:10 am
Επικοινωνία:

Πιστοποιητικό Στρατολογικής Κατάστασης Τύπου Α

Δημοσίευση από Rafale »

Ναι το ιδιο ειναι. Θα πας απο το στρατολογικο γραφειο και θα το ζητησεις. Να εχεις μαζι σου και την αστυνομικη σου ταυτοτητα
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Rafale την Παρ Μάιος 28, 2010 4:52 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
pasxalhs

Πιστοποιητικό Στρατολογικής Κατάστασης Τύπου Α

Δημοσίευση από pasxalhs »

Εκανα αιτηση για πιστοποιητικο τυπου Α αλλα δεν γραφει επανω τ Ι... Ξερει κανεις να μου πει εαν πρεπει να τ ζυτησω αλλιως ωστε να αναγραφεται επανω τ Ι;
Rafale
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 5776
Εγγραφή: Τρί Οκτ 06, 2009 12:10 am
Επικοινωνία:

Πιστοποιητικό Στρατολογικής Κατάστασης Τύπου Α

Δημοσίευση από Rafale »

Στο στρατολογικο πιστοποιητικο αναγραφονται μονο οι μεταβολες η οχι των στρακων υποχρεωσων για οτιδηποτε αλλο πρεπει να ζητηθει απο τον ενδιαφερομενο.
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Πιστοποιητικό Στρατολογικής Κατάστασης Τύπου Α

Δημοσίευση από Greek_Army »

pasxalhs έγραψε:Εκανα αιτηση για πιστοποιητικο τυπου Α αλλα δεν γραφει επανω τ Ι... Ξερει κανεις να μου πει εαν πρεπει να τ ζυτησω αλλιως ωστε να αναγραφεται επανω τ Ι;


πρέπει να πας πάλι και να γράψεις για ποιο λόγο το θέλεις!
Rafale
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 5776
Εγγραφή: Τρί Οκτ 06, 2009 12:10 am
Επικοινωνία:

Πιστοποιητικό Στρατολογικής Κατάστασης Τύπου Α

Δημοσίευση από Rafale »

πετρος έγραψε:Μου ζητανε πιστοποιητικο εκπληρωσης στρατιωτικων υποχρεωσεων. Ειναι το ιδιο με το πιστοποιητικο στρατολογικης καταστασης; Το βγαζει μονο η στρατολογια ή και μεσω ΚΕΠ; Ευχαριστω

ναι. Ειναι το ιδιο. Και η στρατολογια το βγαζει και το κεπ.

κ

Πιστοποιητικό Στρατολογικής Κατάστασης Τύπου Α

Δημοσίευση από κ »

Παιδιά αν κάποιος πάρει απαλλαγή από τον στρατό αυτό φαίνεται στο πιστοποιητικό τύπου Α΄η Β΄; Τι ακριβώς παίζει; Κάποιος που να ξέρει σίγουρα ας απαντήσει. Ευχαριστώ
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Πιστοποιητικό Στρατολογικής Κατάστασης Τύπου Α

Δημοσίευση από Greek_Army »

κ έγραψε:Παιδιά αν κάποιος πάρει απαλλαγή από τον στρατό αυτό φαίνεται στο πιστοποιητικό τύπου Α΄η Β΄; Τι ακριβώς παίζει; Κάποιος που να ξέρει σίγουρα ας απαντήσει. Ευχαριστώ


Θα γράφει ότι πήρες νόμιμη απαλλαγή
Κωνσταντίνος Π.

Πιστοποιητικό Στρατολογικής Κατάστασης Τύπου Α

Δημοσίευση από Κωνσταντίνος Π. »

Καλημέρα σας! Θα επαναφέρω το θέμα του πιστοποιητικού τύπου Α καθώς αποτελεί φλέγον ζήτημα για την ώρα. Έχει 5 μέρες που έχω απολυθεί και ακόμα δεν έχουν φτάσει τα ατομικά έγγραφα από την πόλη που υπηρετούσα. Γνωρίζει κανένας πόσο καιρό κάνουν να φτάσουν κατά προσέγγιση αν υπολογίσουμε και το κλασικό ξυσαριό που διέπει τα στρατιωτικά ταχυδρομεία; Ευχαριστώ εκ των προτέρων!
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Πιστοποιητικό Στρατολογικής Κατάστασης Τύπου Α

Δημοσίευση από Greek_Army »

Κωνσταντίνος Π. έγραψε:Καλημέρα σας! Θα επαναφέρω το θέμα του πιστοποιητικού τύπου Α καθώς αποτελεί φλέγον ζήτημα για την ώρα. Έχει 5 μέρες που έχω απολυθεί και ακόμα δεν έχουν φτάσει τα ατομικά έγγραφα από την πόλη που υπηρετούσα. Γνωρίζει κανένας πόσο καιρό κάνουν να φτάσουν κατά προσέγγιση αν υπολογίσουμε και το κλασικό ξυσαριό που διέπει τα στρατιωτικά ταχυδρομεία; Ευχαριστώ εκ των προτέρων!


Υπάρχει κάποιος λόγος που βιάζεσαι; Υπολόγισε 20-25 ημέρες
Κωνσταντίνος Π.

Πιστοποιητικό Στρατολογικής Κατάστασης Τύπου Α

Δημοσίευση από Κωνσταντίνος Π. »

Τόσο πολύ ε; Το θέλω για να αποκαταστήσω τη θέση μου στον ενιαίο πίνακα αναπληρωτών εκπαιδευτικών. Δε νομίζω μέχρι μέσα Ιουνίου να βγει νέα προκύρηξη αλλά θέλω να έχω ένα χρονικό διάστημα ασφαλείας μήπως κάτι πάει στραβά (Το δημόσιο πολλοί αγάπησαν, τη γραφειοκρατία ουδείς). Ευχαριστώ και πάλι!
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Πιστοποιητικό Στρατολογικής Κατάστασης Τύπου Α

Δημοσίευση από Greek_Army »

Κωνσταντίνος Π. έγραψε:Τόσο πολύ ε; Το θέλω για να αποκαταστήσω τη θέση μου στον ενιαίο πίνακα αναπληρωτών εκπαιδευτικών. Δε νομίζω μέχρι μέσα Ιουνίου να βγει νέα προκύρηξη αλλά θέλω να έχω ένα χρονικό διάστημα ασφαλείας μήπως κάτι πάει στραβά (Το δημόσιο πολλοί αγάπησαν, τη γραφειοκρατία ουδείς). Ευχαριστώ και πάλι!


Και γιατί το ζητάνε; Θέλουνε να δούνε την σωματική σου ικανότητα; Δεν τους αρκεί το προσωρινό απολυτήριο που σου δώσανε όταν απολύθηκες; Από περιέργεια ρωτάω Εικόνα
Κωνσταντίνος Π.

Πιστοποιητικό Στρατολογικής Κατάστασης Τύπου Α

Δημοσίευση από Κωνσταντίνος Π. »

Να πω την αλήθεια μου, ούτε κι εγώ ξέρω. Κάτι άκουσα πως έχουν δικαίωμα να πάρουν αυτό το χαρτί όσοι έχουν εκπληρώσει τις στρατιωτικές τους υποχρεώσεις και δεν έχουν λερωμένο ποινικό μητρώο. Οπότε αν καταθέσει κάποιος αυτό το χαρτί αποδεικνύει ταυτόχρονα και τα 2. Η σωματική ικανότητα δεν αναφέρεται πλέον στην αίτηση. Απ' όσο ξέρω υπάρχει μόνο στους φακέλους (μαζί με στρατιωτικές μεταβολές/ ατομικά έγγραφα/ καρτέλες/ στρατιωτική ταυτότητα) οι οποίοι κλειδαμπαρώνονται στα εκάστοτε Στρατολογικά Γραφεία.
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Πιστοποιητικό Στρατολογικής Κατάστασης Τύπου Α

Δημοσίευση από Greek_Army »

Κωνσταντίνος Π. έγραψε:Να πω την αλήθεια μου, ούτε κι εγώ ξέρω. Κάτι άκουσα πως έχουν δικαίωμα να πάρουν αυτό το χαρτί όσοι έχουν εκπληρώσει τις στρατιωτικές τους υποχρεώσεις και δεν έχουν λερωμένο ποινικό μητρώο. Οπότε αν καταθέσει κάποιος αυτό το χαρτί αποδεικνύει ταυτόχρονα και τα 2. Η σωματική ικανότητα δεν αναφέρεται πλέον στην αίτηση. Απ' όσο ξέρω υπάρχει μόνο στους φακέλους (μαζί με στρατιωτικές μεταβολές/ ατομικά έγγραφα/ καρτέλες/ στρατιωτική ταυτότητα) οι οποίοι κλειδαμπαρώνονται στα εκάστοτε Στρατολογικά Γραφεία.


1. Το πιστοποιητικό το παίρνεις και χωρίς να έχεις εκπληρώσει τις στρατιωτικές σου υποχρέωσεις
2. Σε μερικές προκηρύξεις ζητάνε να αναφέρεται στο πιστοποιητικό η σωματική ικανότητα γι'αυτό σε ρώτησα (Πυροσβεστική ας πούμε που ζητάνε Ι1)
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες