Τμηματική Θητεία

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Anonymous

Τμηματική Θητεία

Δημοσίευση από Anonymous »

Γεια χαρά σε όλους. Υπηρετώ αυτή τη στιγμή. Υπάρχει δυνατότητα να διακόψω την θητεία μου και να την συνεχίσω χωρίς να παρουσιαστώ με ΕΣΣΟ.

Βασικά το πρόβλημα που έχω είναι ότι λόγω μονάδας η οποία βρίσκεται ουσιαστικά μονίμως σε εμπλοκή δεν μπορώ να συνεχίσω το μεταπτυχιακό μου και να παραδώσω την τελική εργασία και κινδυνεύω να το χάσω. Υπάρχει κάποιος τρόπος να φύγω από την μονάδα μου για ένα χρονικό διάστημα και να επιστρέψω σε αυτήν χωρίς να χρειαστεί να παρουσιαστώ ξανά με νέα ΕΣΣΟ.

Με λίγα λόγια δεν θέλω να πάρω αναβολή.
Άβαταρ μέλους
yandr
Στρατάρχης
Στρατάρχης
Δημοσιεύσεις: 11231
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 02, 2003 6:55 am
Επικοινωνία:

Τμηματική Θητεία

Δημοσίευση από yandr »

Εξόσων γνωρίζω η τμηματική θητεία είναι διαθέσιμη μόνο σε μόνιμους κατοίκους εξωτερικού.

Δεν πιστεύω να προβλέπεται κάτι τέτοιο στην περίπτωσή σου.

Velerefontis
Ταξίαρχος
Ταξίαρχος
Δημοσιεύσεις: 1548
Εγγραφή: Δευ Ιαν 26, 2009 10:39 pm
Επικοινωνία:

Τμηματική Θητεία

Δημοσίευση από Velerefontis »

Επειδη γραφεις απο Αγγλια και προφανως ο υπολογιστης σου δεν υποστηριζει ελληνικη γραφη θα αφησω το μηνυμα σου. Πρεπει να γνωριζεις ομως οτι ειναι παγια αρχη αυτου του site και του δημιουργου του, να διαγραφονται αμεσα και χωρις προειδοποιηση τα μηνυματα με χαρακτηρες greeklish. Θα σε παρακαλεσω λοιπον την επομενη φορα να γραψεις στα ελληνικα, ειδαλως το μηνυμα σου θα διαγραφει. Ευχαριστω
Γίνε και εσύ μέλος του Πανελλήνιου Δικτύου Στρατευσίμων
Άβαταρ μέλους
yandr
Στρατάρχης
Στρατάρχης
Δημοσιεύσεις: 11231
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 02, 2003 6:55 am
Επικοινωνία:

Τμηματική Θητεία

Δημοσίευση από yandr »

Και αφού τελειώσαμε με τα διαδικαστικά, ως προς το ερώτημά σου.

Δύσκολο το βλέπω. Προφανώς ενδιαφέρεσαι για τμηματική θητεία ή και να μην την ολοκληρώσεις καθόλου την εκπαίδευση, ενώ παράλληλα θες να υπηρετήσεις σε συγκεκριμένο χρονικό διάστημα.

Χλωμό.
Teosigkou

Τμηματική Θητεία

Δημοσίευση από Teosigkou »

Υπάρχει κανένας που να έχει κάνει τμηματική στρατιωτική θητεία ως μόνιμος κάτοικος εξωτερικού; Θα ήθελα να την κάνω το επόμενο διάστημα και έχω σκοπό να μιλήσω με στρατολογία αλλά αν το έχει κάνει κάποιος θα με βοηθούσε πολύ με κάποια ερωτήματα που έχω.
teosigkouIMBACK
Λοχίας - ΕΠΟΠ
Λοχίας - ΕΠΟΠ
Δημοσιεύσεις: 85
Εγγραφή: Δευ Σεπ 14, 2020 5:29 pm
Επικοινωνία:

Τμηματική Θητεία

Δημοσίευση από teosigkouIMBACK »

Υπάρχει κάποιος που έχει κάνει τμηματικά τη θητεία που έχει ως μόνιμος κάτοικος εξωτερικού;
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες