Συνυπηρέτηση στρατιωτικών/δημοσίων υπαλλήλων

Εκπαίδευση, μισθοί, βαθμολογική εξέλιξη, μέριμνα για το προσωπικό
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Ελεν

Συνυπηρέτηση στρατιωτικών/δημοσίων υπαλλήλων

Δημοσίευση από Ελεν »

Καταλαβα. Ευχαριστω για την αμεση απαντηση.
Ρένα

Συνυπηρέτηση στρατιωτικών/δημοσίων υπαλλήλων

Δημοσίευση από Ρένα »

Καλησπέρα σας! Διοριστηκα ως μόνιμη υπάλληλος του ΙΚΑ-ΕΤΑΜ Αγρινίου από 29/10/14 και ο σύζυγός μου είναι στρατιωτικός ΕΠΟΠ στη Κάλυμνο. Τι μπορούμε να κάνουμε για συνυπηρετηση; Μόνο ο στρατιωτικός μπορεί να με τραβάει εκεί που υπηρετεί ή μπορώ να τον φέρω στο Μεσολόγγι;
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Συνυπηρέτηση στρατιωτικών/δημοσίων υπαλλήλων

Δημοσίευση από D.Y.K »

Ρένα έγραψε:Καλησπέρα σας! Διοριστηκα ως μόνιμη υπάλληλος του ΙΚΑ-ΕΤΑΜ Αγρινίου από 29/10/14 και ο σύζυγός μου είναι στρατιωτικός ΕΠΟΠ στη Κάλυμνο. Τι μπορούμε να κάνουμε για συνυπηρετηση; Μόνο ο στρατιωτικός μπορεί να με τραβάει εκεί που υπηρετεί ή μπορώ να τον φέρω στο Μεσολόγγι;


Μόνο ο σύζυγος σας μπορεί να σας τραβήξει στην Κάλυμνο.

Ρένα

Συνυπηρέτηση στρατιωτικών/δημοσίων υπαλλήλων

Δημοσίευση από Ρένα »

Ευχαριστώ για την απάντηση σας!
Όλγα

Συνυπηρέτηση στρατιωτικών/δημοσίων υπαλλήλων

Δημοσίευση από Όλγα »

Είμαι διοικητικός υπάλληλος 3 1/2 χρόνια στο Νοσοκομείο της Φλώρινας και ο συζυγός μου υπηρετεί ως Μόνιμος ΕΠ. ΟΠ. Σε πλοίο του Πολεμικού Ναυτικού με βάση την Αμφιάλη. Γίνεται να με φέρει με απόσπαση σε κάποιο Νοσοκομείο της Αθήνας; Παρακαλώ αν ξέρει κάποιος ας μου απαντήσει.
mmmm
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Τρί Μαρ 03, 2015 11:16 pm
Επικοινωνία:

Συνυπηρέτηση στρατιωτικών/δημοσίων υπαλλήλων

Δημοσίευση από mmmm »

Γεια σας. Ειμαι νοσηλευτρια με οργανικη θεση στην αθηνα. Τα τελευταια 3χρονια ημουν με συνυπηρετηση με τον ενστολο συζυγο μου στην ορεστιαδα. Το καλοκαιρι πηρε μεταθεση για Θεσσαλονικη. Εχω κανει αιτηση για συνυπηρετηση απο το καλοκαιρι και ακομα τιποτα. Δεν με περναει απο το υπηρεσιακο ο φορεας υποδοχης, δηλ. Η θεσσολονικη και μου λεν ολο στο επομενο και στο επομενο (και εχω και 3 παιδια), συν οτι εχει ακομα αρκετο δρομο μεχρι να τελειωσει (υπε, υπουργεια κλπ) εχουν περασει 6μηνες και εγω εχω γυρισει στην οργανικη θεση στην αθηνα. Αυτο Που οριζει ο νομος μπορει καποιος να μου το μεταφρασει; Μπορω να κινηθω δικαστικα;

mmmm
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Τρί Μαρ 03, 2015 11:16 pm
Επικοινωνία:

Συνυπηρέτηση στρατιωτικών/δημοσίων υπαλλήλων

Δημοσίευση από mmmm »

Τι σημαινει ευλογο χρονικο διαστημα?
cuervo

Συνυπηρέτηση στρατιωτικών/δημοσίων υπαλλήλων

Δημοσίευση από cuervo »

Εύλογο χρονικό διάστημα ονομάζεται ο χρόνος που έχει δρομολογηθεί να γίνει κάτι εντός 12 μηνών.
mmmm
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Τρί Μαρ 03, 2015 11:16 pm
Επικοινωνία:

Συνυπηρέτηση στρατιωτικών/δημοσίων υπαλλήλων

Δημοσίευση από mmmm »

12 μηνων; Μα οι μεταθεσεις στο στρατο ξηρας μπορει να ειναι για 2 χρονια. Στο κιλκις ο συζυγος ηταν για 2 χρονια. Ισχυει τιποτα διαφορετικο για τη συνυπηρετηση οταν ο ενστολος μετατιθεται καθε 2 με 3 χρονια?
cuervo

Συνυπηρέτηση στρατιωτικών/δημοσίων υπαλλήλων

Δημοσίευση από cuervo »

Δεν γνωρίζω τι γίνεται στο στρατό καθώς δεν είμαι μόνιμος, εγώ σου απάντησα σε ένα κομμάτι του μηνύματος.
mmmm

Συνυπηρέτηση στρατιωτικών/δημοσίων υπαλλήλων

Δημοσίευση από mmmm »

Σας ευχαριστω για την απαντηση.

Δημητρης

Συνυπηρέτηση στρατιωτικών/δημοσίων υπαλλήλων

Δημοσίευση από Δημητρης »

Έπεσα τυχαία πάνω στο θέμα και η απάντηση μου είναι ότι μπορείς να τον τραβήξεις εσύ. Εξαρτάται από την θέση την οποία κατέχεις. Είναι λίγο περίπλοκο το θέμα αλλά γίνεται. Πχ μία Διευθύντρια τον τραβάει έναν στρατιωτικό - αστυφύλακα κλπ γιατί είναι ανώτερη η θέση που κατέχει.
ΒΙΚΥ

Συνυπηρέτηση στρατιωτικών/δημοσίων υπαλλήλων

Δημοσίευση από ΒΙΚΥ »

Καλησπερα σας. ο αρραβωνιαστικος μου πριν λιγο καιρο μπηκε πενταετους πυροσβεστικη εγω ειμαι νοσηλευτρια (εποπ) στην αεροπορια εχω 11 χρονια και επεδη ειναι απο βορεια Ελλάδα θελουμε να παμε εκει. μπορει οταν παντρευτουμε να με τραβηξει; Και να παω αν δεν εχει μοναδα της αεροποριας σε καποια μοναδα του στρατου; Σας ευχαριστω
Cuervo

Συνυπηρέτηση στρατιωτικών/δημοσίων υπαλλήλων

Δημοσίευση από Cuervo »

Όχι, εσύ θα τον τραβηξεις στην μετάθεση σου.
Μαριαννα

Συνυπηρέτηση στρατιωτικών/δημοσίων υπαλλήλων

Δημοσίευση από Μαριαννα »

Καλησπερα σας. θα ηθελα να ρωτησω το εξης. διοριστηκα σε παραμεθωριο περιοχη με ορο της προκυριξης να παραμηνω 10 χρονια. ο αντρας μου υπηρετει σε αλλη παραμεθωριο περιοχη για 10 χρονια εως τωρα. μπορει να με τραβηξει?
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες