ΔΥΚ vs ΜΑΚ

Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11203
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

ΔΥΚ vs ΜΑΚ

Δημοσίευση από Nassos »

@Γ' ΜΑΚ: Ευχαριστώ.

@Νicolas_Mk2: Για τις ΜΑΚ ρώτησα επειδή δεν έχω δει να φέρουν τις συσκευές Draeger.
Άβαταρ μέλους
Nicolas_mk2
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 623
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 26, 2009 1:27 am
Τοποθεσία: Φραπεδούπολη
Επάγγελμα: Υπάλληλος Μ.Ι.Τ.
Επικοινωνία:

ΔΥΚ vs ΜΑΚ

Δημοσίευση από Nicolas_mk2 »

Nassos έγραψε:@Γ' ΜΑΚ: Ευχαριστώ.

@Νicolas_Mk2: Για τις ΜΑΚ ρώτησα επειδή δεν έχω δει να φέρουν τις συσκευές Draeger.


Νασο η LAR-5 είναι η επιχειρησιακή συσκευή των αμφίβιων στις ΜΑΚ...
Anonymous

ΔΥΚ vs ΜΑΚ

Δημοσίευση από Anonymous »

Μην τα κανετε ματσο μεταξυ ζ-μακ και μυκ...

Anonymous

ΔΥΚ vs ΜΑΚ

Δημοσίευση από Anonymous »

Ετσι ακριβωσ
MGEN
Επιλοχίας
Επιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 123
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 05, 2009 6:14 am
Τοποθεσία: Germany
Επικοινωνία:

ΔΥΚ vs ΜΑΚ

Δημοσίευση από MGEN »

spy έγραψε:Μην τα κανετε ματσο μεταξυ ζ-μακ και μυκ...



Τι εννοείς ;
udt71
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 53
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 24, 2009 3:22 am
Τοποθεσία: Deep Sea
Επικοινωνία:

ΔΥΚ vs ΜΑΚ

Δημοσίευση από udt71 »

Φίλε μου έχεις μεγάλο πρόβλημα με τους ΟΥΚ.

Τέτοιες κινήσεις (και αντιδράσεις ως ένα βαθμό) μου φαίνονται λες και ακούω ζωγράφους να σωζότανε για πινέλα, λες και το πινέλο θα καθορίσει τον πινακά τους.

Μήπως λέω μήπως είσαι Κ/Β.

Για το φιάσκο των Ιμίων δεν φταίει η ΜΥΚ.

Ο στρατός ανεξαρτητοποιήθηκε και ίδρυσε σχολή ΑΥΤΟΔΥΤΩΝ (3 μήνες εκπαίδευση και γίνεται άνοιξη

και φθινόπωρο γιατί τους υπόλοιπους μήνες κρυώνουν και ζεσταίνονται) και ΟΧΙ

ΒΑΤΡΑΧΑΝΘΡΩΠΩΝ (7 μήνες εκπαίδευση και γίνεται όλους τους μήνες) μην μπερδεύουμε τα πράγματα.

Ο στρατός ήθελε κάθε 3 μήνες να βγάζει η ΣΥΚ 50 βατραχανθρώπους γιατί τόσους είχε ανάγκη. Η ΣΥΚ δεν μπορούσε να κάνει κάτι τέτοιο γιατί δεν θα ήταν Βατραχάνθρωποι (Είχε γίνει πολύ παλιά αυτό και η ΜΥΚ έβγαζε σχολεία

Καταδρομών Τρίμηνα τα οποία αργότερα κατήργησε).

(Οι του ναυτικού είναι αλαζόνες εκ παραδόσεως και «φιγουρατζήδες» του κερατά, προβάλουν τόσο πολύ τους ΟΥΚ) Μήπως όσα δεν φτάνει η Αλεπού.........

Οι ΟΥΚ κάνουν πράγματα που ούτε στα ποιο τρελά σου όνειρα δεν θα δεις.

(οι οποίοι υπέστειλαν στα Ίμια τη σημαία και την πήραν μαζί τους φεύγοντας από το νησί) Εσύ άξιε μαχητή αν σου δίνανε διαταγή τι θα έκανες; Περιμένω απάντηση.

(Δεν έχει σκεφθεί κανείς γιατί δεν υπάρχει καμιά αναφορά για εμπλοκές που έχουν οι δυνάμεις του στρατού σε διάφορες αποστολές σε ξένες χώρες που συμμετέχει; Η απάντηση είναι απλή, οι του στρατού είναι χαμηλών τόνων, απλοί και μετριόφρονες). Δεν νομίζω να έχουν πάρει μέρος σε πολλές αποστολές σε ξένες χώρες, Αν θυμάσαι οι Αμερικανοί όταν τα βρήκαν σκούρα στο Αφγανιστάν και άρχισαν να ζητάνε βοήθεια από τηνΕλλάδα ζητήσανε μόνο Βατραχανθρώπους του Πολεμικού Ναυτικού.

(Αποτέλεσμα, κανένας αξκός ΟΥΚ δεν έχει γίνει μέχρι τώρα αρχηγός ναυτικού). Εδώ κάνεις λάθος γιατί 1. Αποστρατεύονται πολύ νωρίς.2. Ο αρχηγός Ναυτικού της Κύπρου είναι ΟΥΚ.

Το παράδειγμα με το air condition είναι αλήθεια.

Anonymous

ΔΥΚ vs ΜΑΚ

Δημοσίευση από Anonymous »

Ολοι ειμαστε το ιδιο σε μια πραγματικη κατασταση. τοτε μονο θα φανουν οι πραγματικοι στρατιωτες. οι παππουδες μας πολεμησαν χωρις να ειναι βατραχοι η αμφιβιοι και τα καταφεραν γιατι ειχαν καρδια και αντερα. πιστευαν στο υπερμαχο πατρις θρησκεια οικογενεια. εμεις να δουμε τι θα κανουμε. υπομονη...
Anonymous

ΔΥΚ vs ΜΑΚ

Δημοσίευση από Anonymous »

Ναι σωστα τα λες ΕΛΛΗΝ αλα τωρα εχουν αλαξει οι εποχες. Και ενας βατραχος εχει πολυ περισοτερες γνωσεις απο ολα τα σωματα γι'αυτο και παιρναναι μονο 1 εως 5. Καλη ειναι η καραδια που λες αλα πλεον δεν φτανει μονο αυτο τωρα η καθε χωρα εχει τους, ΒΑΤΡΑΧΟΥΣ ΤΗΣ!

Melkor
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 22
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 24, 2009 8:11 pm
Επικοινωνία:

ΔΥΚ vs ΜΑΚ

Δημοσίευση από Melkor »

Και εμεις μια χαρα θα φανουμε ανταξιοι του ονοματος μας. Δεν ειναι καινουργιο χαρακτηριστικο του Ελληνα το γεγονος οτι μονο μεσα απο δυσκολες καταστασεις αποκτα συνοχη.
Anonymous

ΔΥΚ vs ΜΑΚ

Δημοσίευση από Anonymous »

Πολιτη μην κοιτας τι κανουν οι αλλοι να κοιτας το δικο σου σπιτι. επειδη ομως υπαρχουν παιδια που αγαπουν την Ελλάδα και την αγαπουν πραγματικα ας κανουν στην ακρη οι διαφοροι δηθεν και ας αφησουν αυτα τα παιδια να κανουν την δουλεια τους. αρκετα σκυψαμε το κεφαλι αυτα τα χρονια.
Violent
Λοχίας - ΕΠΟΠ
Λοχίας - ΕΠΟΠ
Δημοσιεύσεις: 80
Εγγραφή: Σάβ Αύγ 01, 2009 7:09 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

ΔΥΚ vs ΜΑΚ

Δημοσίευση από Violent »

Αδερφε (Γ) αυτο που λες δεν ειναι και τοσο σωστο εχουμε ξεχασει πολλα πραγματα το ποιο σημαντικο ειναι οι αξιες που μας δηνη η οικογενεια εχουμε χασει τις αξιες μας οταν σε λενε οι μαναδες γιατι να παει το δικο μου το παιδι να παει καποιος αλλος τοτε τι περημενεις. Αυτο που μετραει ειναι η ΚΑΡΔΙΑ ΚΑΙ Η ΨΥΧΗ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΕΣ αμα θαλεις εναν σκοπο και εχεις καποια πηστευω και αξιες για αυτο θα τα καταφερεις και ας μην εισαι μορφομενος και ας ειναι ο αλλος καλητερα εξοπλησμενος. Ακου που λενε ημαστε διεφθαρμενοι και πως δεν ειναι να εμπιστευεσαι τον αλλο και διαφορες τετοιες *****. Εμενα με εμαθε ο πατερας μου να στηριζεις τον αλλο 10.000.000 ΕΛΛΗΝΕΣ αμα δεν στηριζει και δεν ημαστε ενωμενοι σαν αδερφια τοτε ημαστε χαμενοι αλλα δεν στεναχοριεμαι γιατι εχουμε δηξει πως οταν χριαζετε ΗΜΑΣΤΕ 1 ΚΑΙ ΚΑΝΟΥΜΕ ΘΑΥΜΑΤΑ.
fideas emk
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 446
Εγγραφή: Παρ Δεκ 04, 2009 5:51 pm
Επικοινωνία:

ΔΥΚ vs ΜΑΚ

Δημοσίευση από fideas emk »

Καλή χρονιά παίδες! ΜΑΚ εναντίον ΜΥΚ = καμία σχέση. ΑΛΛΑ! Μην ρίχνετε στα τάρταρα τον απλο έλληνα ΚΔ φαντάρο. Άλλη η δουλειά του ΚΔ άλλη του ΥΚΤ.

Σε μάχη να τους δω. Μέχρι τότε είναι φιλοσοφίες αυτά!

Οι ΟΥΚ είναι σπουδαία μονάδα και με στελέχη τούμπανα, μοναδικοί και άπιαστοι στο είδος τους; Κατ'εμε! Ούτε ΕΤΑ ούτε Ζ ΜΑΚ συγκρίνονται με δαυτους. ΑΛΛΑ δεν μπορεί να την πεί στα καταδρόμια τα απλά έτσι στεγνά Γιατί τα καταδρόμια μπορεί να μην έχουν την φυσική κατάσταση στο νερο του βατράχου και τη συγκεκριμένη Τρέλα του, αλλά έχουν χύσει τόνους το αίμα ενώ τα ΟΥΚ είναι συγκριτικά άκαπνοι. Όταν τα ΟΥΚ περάσουν από επιχειρήσεις του στύλ... Γράμμου-Βιτσι, από τον Πενταδάκτυλο και το Πυρόι... Τότε θα μπορούνε να συγκριθούνε. Όταν καθαρίσουνε πάνω από 100 τούρκους σε μία μάχη ή όταν χασουνε σε μάχη πάνω απο διμοιρία τότε μιλάμε...

Για τη Ζ ΜΑΚ έχω κάποιες επιφυλάξεις. Για ΕΤΑ/ΟΥΚ όχι. Δεν ξέρω αν φίλος που λέει για Ζ ΜΑΚ τους έχει δεί με τα μάτια του αλλά από τα λίγα που είδα δε νομίζω να παίζουν στην ίδια λίγκα με ΕΤΑ και ΜΥΚ. Μπορεί και να κάνω λάθος και σίγουρα είναι καλή επαγγελματική μονάδα σε σαφως καλύτερο επίπεδο απο τις άλλες ΜΑΚ, απλά δε ξέρω αν συναγωνίζεται τις άλλες δύο που είπα.

ΘΡΥΛΟΣ
Υπολοχαγός
Υπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 385
Εγγραφή: Τρί Ιαν 19, 2010 10:06 pm
Επικοινωνία:

ΔΥΚ vs ΜΑΚ

Δημοσίευση από ΘΡΥΛΟΣ »

Παντος ολοι τα ΟΥΚ λενε και αυτους θαυμαζουνε ποιο πολοι απο τους αλους το βλεπω εδω που μενω στους ανθρωπους και οι αλοι καλοι ειναι αλα τα ΟΥΚ ειναι απιαστει και κατι αλο ποσοι περνανε τα ΟΥΚ;1εως πεντε το πολοι δεν ειναι και τυχαιο

ΘΡΥΛΟΣ
Υπολοχαγός
Υπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 385
Εγγραφή: Τρί Ιαν 19, 2010 10:06 pm
Επικοινωνία:

ΔΥΚ vs ΜΑΚ

Δημοσίευση από ΘΡΥΛΟΣ »

Εως 5 το πολυ περνανε τα ουκ

Άβαταρ μέλους
dimitris mak
Ταξίαρχος
Ταξίαρχος
Δημοσιεύσεις: 1562
Εγγραφή: Παρ Αύγ 21, 2009 3:39 pm
Επικοινωνία:

ΔΥΚ vs ΜΑΚ

Δημοσίευση από dimitris mak »

Μακ και ΟΥΚ ειναι τελειος διαφορετικα;
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης