Ιατρικές εξετάσεις στις Ειδικές Δυνάμεις

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Ιατρικές εξετάσεις στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από D.Y.K »

Εκ των υστέρων δεν κόβεται εκτός και αν παραιτηθεί ο ίδιος ή αν δηλώσει ότι έχει κάποιο σοβαρό πρόβλημα υγείας (το οποίο οικειοθελώς απέκρυψε αρχικά και δεν το ανακάλυψαν οι γιατροί) και το οποίο να κρίνεται απορριπτέο ή ακατάλληλο για να υπηρετήσει στις Ειδικές Δυνάμεις.
Νικος123

Ιατρικές εξετάσεις στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Νικος123 »

Καλησπέρα σε όλους, σε ένα μήνα παρουσιαζομε και εγώ μεγάλο πεύκο , το περιμένω πως και πως να μπω ειδικές δυνάμεις γιατί αθλουμε από πολύ μικρή ηλικεια και θέλω να κάνω δυνατή θητεία ! Είμαι υγειεστατος δεν έχω σπάσει ποτέ τίποτα , το μόνο κακό είναι ότι είμαι πολύ ανχοδις και όταν περνάνε κρίση ανχους με πιάνουνε κάτι χαζοαρυθμιες, και σκέφτομαι όταν περάσω γιατρό για τις ειδικές μιν μου κάνει εκείνη τι στιγμή και κόπω και δεν καταλάβει ότι είναι από το ανχος.. τι λέτε εσείς;
Άβαταρ μέλους
Vessty
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 211
Εγγραφή: Τρί Μάιος 03, 2011 10:01 pm
Επικοινωνία:

Ιατρικές εξετάσεις στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Vessty »

Νικος123 έγραψε:Καλησπέρα σε όλους, σε ένα μήνα παρουσιαζομε και εγώ μεγάλο πεύκο, το περιμένω πως και πως να μπω ειδικές δυνάμεις γιατί αθλουμε από πολύ μικρή ηλικεια και θέλω να κάνω δυνατή θητεία ! Είμαι υγειεστατος δεν έχω σπάσει ποτέ τίποτα, το μόνο κακό είναι ότι είμαι πολύ ανχοδις και όταν περνάνε κρίση ανχους με πιάνουνε κάτι χαζοαρυθμιες, και σκέφτομαι όταν περάσω γιατρό για τις ειδικές μιν μου κάνει εκείνη τι στιγμή και κόπω και δεν καταλάβει ότι είναι από το ανχος. Τι λέτε εσείς;


Μαλλον δεν εχεις κρισεις ανχους, αυτο που περιγραφεις ειναι τελειως διαφορετικο απο μια κριση ανχους.

Εσυ μπορει να εισαι γενικα λιγο πιο αγχωδης σαν ανθρωπος.

Αν εχεις οντως κρισεις ανχους και σε παρατησει ειδικος γιατρος τοτε φιλε μου δεν εισαι Ι1

ΣΠΑΡΤΙΑΤΗΣ ΑΡΓΥΡΗΣ

Ιατρικές εξετάσεις στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από ΣΠΑΡΤΙΑΤΗΣ ΑΡΓΥΡΗΣ »

Καλησπερα,

περσι εσπασα την μυτη μου ειμαι 16 τωρα, εχω γινει τελειως καλα και δεν εχω κανενα προβλημα, γινεται να μην σε παρουν ΛΟΚ λογο παλιου σπασιμου

hhhhhhhhh
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Δευ Ιουν 25, 2018 10:10 pm
Επικοινωνία:

Ιατρικές εξετάσεις στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από hhhhhhhhh »

Θελω να ρωτησω κατι Μπαινω σε 15 μερες μεγαλο πευκο δεν εχω καποιο θεμα υγειας-σωματικο-ψυχικο...

το μονο πραγμα που παιρνω μια φορα το πρωι ειναι ενα χαπακι τ4 68 για μια φλεγμονη στον θυροειδη! ... Λετε να με κοψουν για αυτο ; Δεν με περιοριζει σε κατι το συγκεκριμενο... Κανω γυμναστικη γυμναστηριο κ βαρη... Κανενα προβλημα η περιορισμος... ! Ελπιζω να μην με κρινουν "ανικανο" για ειδικες δυναμεις οι γιατροι... Θα ειναι αδικο οχι μονο για εμενα αλλα κ για ολους οσους παιρνουν ενα απλο χαπακι που και να μην το παρεις δεν παθαινεις κατι! Καποιος που να περασε απο αυτο το σταδιο η να γνωριζει σιγουρα να μου πει παρακαλω πολυ...

giannis Λ
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 14, 2018 11:05 pm
Επικοινωνία:

Ιατρικές εξετάσεις στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από giannis Λ »

Για να μαζευόμαστε σιγά-σιγά οι Μεγαλοπευκίτες.

Φίλε δύσκολο να σε κόψουν μόνο για αυτό. Εγώ με τη μυωπία δεν ξέρω τι θα κάνωΕικόνα, αλλά ας απαντήσει και κάποιος που να ξέρει σίγουρα.

Κανείς για ΚΕΕΔ 9/07/2018 Δ ΕΣΣΟ;

giannis Λ
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 14, 2018 11:05 pm
Επικοινωνία:

Ιατρικές εξετάσεις στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από giannis Λ »

Αντε καλή μας θητεία! Από Αθήνα είσαι?
Αργύρης Σπάρτη

Ιατρικές εξετάσεις στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Αργύρης Σπάρτη »

Καλημερα μάγκες, εχω σκολιωση, υπαρχει περίπτωση να κόπω στις ειδικές δυναμεις ΛΟΚ. Στα αλλα ειμαι απόλυτα υγιείς κ δεν ειχα ποτε κανενα προβλημα κ με την πλατη
alst

Ιατρικές εξετάσεις στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από alst »

Καλησπέρα. Έκοψα την αναβολή μου ώστε να καταταχθώ το Νοέμβριο. Θέλω πολύ να υπηρετήσω ως πεζοναύτης, ωστόσο το Μάιο έκανα χειρουργείο πρόσθιου χιαστού. Η επέμβαση και η αποθεραπεία πήγαν και πάνε πολύ καλά. Διάβασα και το σχετικό ΦΕΚ το οποίο ανέφερε ότι για ρήξη χιαστού που έχει αποκατασταθεί επιτυχώς η σωματική ικανότητα είναι Ι1/Ι2. Το Νοέμβριο θα 'χουν συμπληρωθεί 6 μήνες από το χειρουργείο, κι αν όλα έχουν κυλήσει ομαλά θα μαι σε καλή κατάσταση. Πιστεύετε θα με πάρουν; Να το κρύψω, πέρα από δύσκολο λόγω των ουλών, θα ΄ναι και λάθος γιατί ποτέ δεν ξέρεις τι γίνεται. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
ΧΑΟΣ ΓΕΝΕΤΟ

Ιατρικές εξετάσεις στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από ΧΑΟΣ ΓΕΝΕΤΟ »

Χαιρετε
πηρα αναβολη ενος χρονου απο την καταταξη μου τον μαιο του 2018 λογο καρδιακης αρυθμιας.

πλεον ειμαι υγιης και αθλουμαι κανονικα.

με ενδιαφερει να κοψω την αναβολη και να παω στις ειδικες δυναμεις.

υπαρχει καποιο προβλημα με το οτι ο λογος αναβολης ηταν θεμα υγειας τοτε ;

μπορω να δηλωσω στην στρατολογια οτι θελω να παρουσιαστω κατευθειαν σε κεντρο ειδικων δυναμεων η γινεται μονο αφου παρουσιαστω εκει οπου γραφει το αρχικο χαρτι καταταξης ;

Μηνάς

Ιατρικές εξετάσεις στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Μηνάς »

Έχει ξαναερωτηθει αλλά δεν απαντήθηκε, πόσο μπορεί ένα μικρό φύσημα στην καρδιά να επηρεάσει τις ιατρικές εξετάσεις για ειδικές δυνάμεις; Αν μπορεί, πώς γίνεται να μην γίνει αισθητό εφόσον στη μέχρι τώρα ζωή δεν έχει επηρεάσει ΠΟΥΘΕΝΑ τη συμμετοχή ακόμα και σε απαιτητικά αθλήματα πχ. άρση βαρών;

Ευχαριστώ

Μπαίνω με τη 2019 Γ ΕΣΣΟ

Μηνάς

Ιατρικές εξετάσεις στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Μηνάς »

Φίλε τελικά τι συνέβη τότε καθώς έχω το ίδιο θέμα; Εμένα απλώς μου το αναφέρει αραιά και που ο γιατρός με το ακουστικό. Δεν με έχει εμποδίσει πουθενά σε κανένα άθλημα ακόμα και με βάρη. Άδικο αν κοπω για αυτό σαν λόγο.
Jimis742
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 21, 2019 9:48 am
Επικοινωνία:

Ιατρικές εξετάσεις στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Jimis742 »

Καλησπέρα εχω να κάνω 2 ερωτήσεις1ον ειμαι 16 χρονών και θέλω σαν τρελός να παω στα ο. Υ. Κ είναι το όνειρό μου. Απο ποιες στρατιωτικες σχολες μπορω να περάσω

Και 2ο και κυριότερο. μου έχει βγει η επιγονατίδα 2 φορές και μου είπε ο γιατρός ότι άμα ξαναβγει θα κάνω χειρουργείο. Αλλα εχω σκοπό να γυμνάσω τα ποδια μου παρα πολυ. Οσο δεν παει. Υπάρχει περίπτωση να με κόψουν στις ιατρικες εξετάσεις; επισης αν δεν μου ξαναβγει δεν θα κανω χειρουργείο αυτο σημαινει οτι μπορει να είναι λιγο ευάλωτο αλλα θα το γυμνάσω παρα μα παρα πολυ. Λετε να υπάρχει κάποιο προβλημα;

Ευχαριστώ

Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 5 επισκέπτες