Ιατρικές εξετάσεις στις Ειδικές Δυνάμεις

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
ενας

Ιατρικές εξετάσεις στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από ενας »

Παιδια παιζει να μας κανουν και αναλυσεις ουρων; Γενικα εχουν προβλημα αν ανιχνευσουν καποια ουσια; Γενικα ρωταω οχι για τιποτα συγγεκριμενο, γιατι βαζω κορτιζονουχα αλοιφη και θα περνω αντιβιωση μεχρι κ την μερα πριν μπω... Θα εχω θεμα;
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Ιατρικές εξετάσεις στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από D.Y.K »

Εφόσον δεν παίρνεις απαγορευμένες ουσίες τότε δεν συντρέχει λόγος ανησυχίας, ούτε θα αντιμετωπίσεις και κάποιο πρόβλημα.
Άβαταρ μέλους
teooyk
Λοχίας
Λοχίας
Δημοσιεύσεις: 97
Εγγραφή: Σάβ Οκτ 01, 2016 4:00 pm
Επικοινωνία:

Ιατρικές εξετάσεις στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από teooyk »

Καλησπέρα παιδιά. Τα όρια για μάτια στα αλεξίπτωτα είναι 2,5 συνολικά (1,25 σε κάθε μάτι) από ότι έχω διαβάσει εδώ. Κάποιος που πήγε πρόσφατα μπορεί να μας πει αν ισχύουν αυτά τα νούμερα ή έχει αλλάξει κάτι;
Άβαταρ μέλους
Vessty
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 211
Εγγραφή: Τρί Μάιος 03, 2011 10:01 pm
Επικοινωνία:

Ιατρικές εξετάσεις στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Vessty »

Φιλε περασα εξετασεις για ΣΒΕΑ αυτη την βδομαδα 346, λογω αλλου προβληματος υγειας απο την πορεια βολη εχασα αυτο το σχολειο και μπαινω στο επομενο.Το οριο ειναι ΑΥΣΤΗΡΑ 2 βαθμοι, Αν εχεις μεχρι 2 περιμετρικη μειοπια παιρνας.2 φιλοι μου που βγαλαμε ΤΠΕΝ μαζι δυστυχως κοπηκαν λογω αυτου του προβληματος. Καθε φορα εξαρταται και απο τον γιατρο.

Γενικα εκει που κοβουν ειναι καρδιολογικο, ορθοπεδικο-ακτινολογικο (κυριως για θεματα στην μεση που δειχνει η ακτινογραφια) και οφθαλμολογικο, ολα τα αλλα ειναι αστεια

Άβαταρ μέλους
Vessty
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 211
Εγγραφή: Τρί Μάιος 03, 2011 10:01 pm
Επικοινωνία:

Ιατρικές εξετάσεις στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Vessty »

ενας έγραψε:Παιδια παιζει να μας κανουν και αναλυσεις ουρων; Γενικα εχουν προβλημα αν ανιχνευσουν καποια ουσια; Γενικα ρωταω οχι για τιποτα συγγεκριμενο, γιατι βαζω κορτιζονουχα αλοιφη και θα περνω αντιβιωση μεχρι κ την μερα πριν μπω... Θα εχω θεμα;


Εννοειται οτι κανουν αναλυση ουρων και αιματολογικες.

Απο 11 γιατρους θα περασεις

hlias

Ιατρικές εξετάσεις στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από hlias »

Καλησπέρα σας. Μόλις αποφοίτησα και θέλω να κάνω την θητεία μου. Πιο συγκεκριμένα θέλω να υπηρετήσω στις Ειδικές Δυνάμεις. Το πρόβλημα είναι ότι έχω λιπώδη διήθηση ήπατος, κοινώς λίπος στο συκώτι. Επειδή στο ΦΕΚ δεν βρήκα κάτι κατανοητό υπάρχει περίπτωση να μην βγώ Ι1 εξαιτίας του προβλήματος αυτού; Ευχαριστώ.
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Ιατρικές εξετάσεις στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από D.Y.K »

Όχι, μπορείς να υπηρετήσεις κανονικά στις Ειδικές Δυνάμεις.
DionK
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Δευ Δεκ 12, 2016 1:38 pm
Επικοινωνία:

Ιατρικές εξετάσεις στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από DionK »

KΑλησπέρα σας

Καλούμαι να παρουσιαστώ με την Α' ΕΣΣΟ στο ΚΕΕΔ (Μεγάλο Πεύκο). Το ερώτημα μου ειναι το εξής: Πριν δύο (2) χρόνια είχα ενα ατύχημα και έβγαλα τον ώμο μου. Έκανα όμως την προβλεπόμενη, απο ορθοπεδικό γυμναστική και τώρα είναι καλα. Θέλω να υπηρετίσω στις Ειδικές Δυνάμεις πολυ αλλα έχω υποψία πως δεν θα γίνω αποδεκτός. Αν γνωρίζει κάποιος περι του θέματος παρακαλώ να μου απαντήσει και τι κινήσεις να κάνω για να αποδείξω οτι όντως δεν υπάρχει πρόβλημα (ακτινογραφίες κλπ)

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Άβαταρ μέλους
teooyk
Λοχίας
Λοχίας
Δημοσιεύσεις: 97
Εγγραφή: Σάβ Οκτ 01, 2016 4:00 pm
Επικοινωνία:

Ιατρικές εξετάσεις στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από teooyk »

Παιδιά έχω το στίγμα. Μπορώ να μπω ειδικές δυνάμεις και πιο συγκεκριμένα αλεξίπτωτα;
Άβαταρ μέλους
Vessty
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 211
Εγγραφή: Τρί Μάιος 03, 2011 10:01 pm
Επικοινωνία:

Ιατρικές εξετάσεις στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Vessty »

DionK έγραψε:KΑλησπέρα σας

Καλούμαι να παρουσιαστώ με την Α' ΕΣΣΟ στο ΚΕΕΔ (Μεγάλο Πεύκο). Το ερώτημα μου ειναι το εξής: Πριν δύο (2) χρόνια είχα ενα ατύχημα και έβγαλα τον ώμο μου. Έκανα όμως την προβλεπόμενη, απο ορθοπεδικό γυμναστική και τώρα είναι καλα. Θέλω να υπηρετίσω στις Ειδικές Δυνάμεις πολυ αλλα έχω υποψία πως δεν θα γίνω αποδεκτός. Αν γνωρίζει κάποιος περι του θέματος παρακαλώ να μου απαντήσει και τι κινήσεις να κάνω για να αποδείξω οτι όντως δεν υπάρχει πρόβλημα (ακτινογραφίες κλπ)

Ευχαριστώ εκ των προτέρων



Αν φαινεται στην ακτινογραφια θωρακα, θα σε ρωτησουν και γενικα θα το ψαξουν. Αν δεν φαινεται και δεν το δηλωσεις δεν θα εχεις θεμα.

Τωρα αν εσυ νομιζεις οτι δεν θα επιβαρυνεις την υγεια σου ειναι αλλο 8εμα

Αντώνης

Ιατρικές εξετάσεις στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Αντώνης »

Καλησπέρα.

Το Μάρτιο μπαίνω στρατό και έχω επιλέξει Ειδικές Δυνάμεις (δεν θα επιλέξω αλεξίπτωτα). Το ερώτημά μου είναι το εξής. Τον περασμένο Ιούλιο έκανα εγχείρηση σε ένα δάχτυλο του χεριού από ένα πρόβλημα εκ γενετής (ένα μικρό χόνδρωμα), υπάρχει περίπτωση να μη με πάρουν; Έχει γίνει καλά μέχρι τώρα, επίσης επειδή ασχολούμαι με πολεμικές τέχνες έχω κατέβει και σε αγώνες κ. Λπ. Χωρίς κανένα θέμα.

γιαννης

Ιατρικές εξετάσεις στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από γιαννης »

Καλησπερα εχω ενα πολυ ελαφρυ ασθμα και πρεπει να παιρνω καθε πρωι ενα αερολιν για να τρεχω και να αθλουμε κανονικα θα με παρουν ειδικες δυναμεις, στην ακτινογραφια δεν φαινετε τιποτα
gr_ar

Ιατρικές εξετάσεις στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από gr_ar »

γιαννης έγραψε:Καλησπερα εχω ενα πολυ ελαφρυ ασθμα και πρεπει να παιρνω καθε πρωι ενα αερολιν για να τρεχω και να αθλουμε κανονικα θα με παρουν ειδικες δυναμεις, στην ακτινογραφια δεν φαινετε τιποτα


Όχι στις Ειδικές Δυνάμεις δεν υπηρετούν άτομα που έχουν άσθμα.

Κώστας

Ιατρικές εξετάσεις στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Κώστας »

Καλησπέρα, ένας φίλος μου έχει θηροιηδή και τον κατατάξανε ειδικές δυνάμεις και είναι και 120 κιλά αλλά έχει καλή δύναμη, απλά από αντοχή δεν τα πάει καλά, υπάρχει περίπτωση να κοπή λόγο του θηροιηδή η και τον περισσότερων κιλόν?
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 10 επισκέπτες