Σωματική ικανότητα στις Ειδικές Δυνάμεις

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
anaktas
Ανθυπολοχαγός
Ανθυπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 313
Εγγραφή: Παρ Μάιος 31, 2013 10:58 pm
Επικοινωνία:

Σωματική ικανότητα στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από anaktas »

Vakinho έγραψε:Αδερφέ, ένας φίλος μου μπήκε 1ΜΑΛ και μου είπε οτι δεν κοίταξαν καν για το αν εχει η οχι


Φίλε Vakinho, άλλο το ότι δέν σε ελέγχουν (για διάφορους λόγους... ) και άλλο το τι πρέπει να συμβεί βάσει κανονισμού. Πιθανότατα τον φίλο σου αν τον ήλεγχαν ενδελεχώς και του έβρισκαν πλατυποδία, θα τον έκοβαν με την πρώτη, ειδικά στα Αλεξίπτωτα.
Amat victoria curam
Vakinho
Λοχίας
Λοχίας
Δημοσιεύσεις: 98
Εγγραφή: Δευ Φεβ 11, 2013 9:12 pm
Επικοινωνία:

Σωματική ικανότητα στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Vakinho »

Ναι σωστά,
όμως τι πρόβλημα μπορεί να βγάλει η πλατυποδία; Έχω και εγώ αλλα δεν μπορώ να καταλάβω τι πρόβλημα μπορεί να βγάλει
anaktas
Ανθυπολοχαγός
Ανθυπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 313
Εγγραφή: Παρ Μάιος 31, 2013 10:58 pm
Επικοινωνία:

Σωματική ικανότητα στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από anaktas »

Vakinho έγραψε:Ναι σωστά,
όμως τι πρόβλημα μπορεί να βγάλει η πλατυποδία; Έχω και εγώ αλλα δεν μπορώ να καταλάβω τι πρόβλημα μπορεί να βγάλει


Η πλατυποδία σέ έναν άνθρωπο που δεν γυμνάζεται και τρέχει εντατικά δέν θα του δημιουργήσει πρόβλημα, όμως ένας ειδικοδυναμίτης θα κάνει του φούστη τα χιλιόμετρα και αυτό θα επιβαρύνει τα πόδια του, ίσως και σε σημείο που να χρειαστεί να τον κόψουν.
Amat victoria curam
Vakinho
Λοχίας
Λοχίας
Δημοσιεύσεις: 98
Εγγραφή: Δευ Φεβ 11, 2013 9:12 pm
Επικοινωνία:

Σωματική ικανότητα στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Vakinho »

Εγω που παιζω μια ζωη μπαλα (σε ομάδες) και γυμνάζομαι, αν παω αλεξίπτωτα θα έχω πρόβλημα;
Θέλω να πιο πολύ Κύπρο 35μκ αλλά και Αλεξίπτωτα δεν με χαλάει, ο μονος λόγος που δεν πάω είναι για την πλατυποδία.:/

anaktas
Ανθυπολοχαγός
Ανθυπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 313
Εγγραφή: Παρ Μάιος 31, 2013 10:58 pm
Επικοινωνία:

Σωματική ικανότητα στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από anaktas »

Vakinho έγραψε:Εγω που παιζω μια ζωη μπαλα (σε ομάδες) και γυμνάζομαι, αν παω αλεξίπτωτα θα έχω πρόβλημα;
Θέλω να πιο πολύ Κύπρο 35μκ αλλά και Αλεξίπτωτα δεν με χαλάει, ο μονος λόγος που δεν πάω είναι για την πλατυποδία.:/



Κοιτα, γιατρος δεν ειμαι και επειδη χαιρομαι να βλεπω προθυμα παιδια για ειδικες δυναμεις σου λεω να κανεις την προσπαθεια σου και να πας Κυπρο. Τωρα, αφου δεν ειχες προβλημα μεχρι τωρα στην ομαδα που παιζεις και με την προπονηση που κανεις, λογικα δεν παθεις κατι, ομως γνωμη μου ειναι οταν με το καλο παρουσιαστεις να το αναφερεις στον στρατιωτικο γιατρο.

Amat victoria curam
ασχετος

Σωματική ικανότητα στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από ασχετος »

Συγνωμη αλλα εχω μια απορια Πριν απο 2 χρονια μου κοπηκε ενας τενοντας Στο ποδι αλλα τον εχουν ενωσει τωρα τι κατηγορια θα με βαλουν?
Άβαταρ μέλους
nikosern
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 22
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 04, 2013 4:29 am
Επικοινωνία:

Σωματική ικανότητα στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από nikosern »

Εαν καποιος εχει κανει αρθροσκοπιση στο γονατο (μηνισκου) και σημερα δεν αντιμετωπιζει κανενα απολυτως προβλημα, μπορει να υπηρετησει στις Ειδικες Δυναμεις ;
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Σωματική ικανότητα στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από D.Y.K »

nikosern έγραψε:Εαν καποιος εχει κανει αρθροσκοπιση στο γονατο (μηνισκου) και σημερα δεν αντιμετωπιζει κανενα απολυτως προβλημα, μπορει να υπηρετησει στις Ειδικες Δυναμεις ;


Ναι μπορεί.

Χρήστος.

Σωματική ικανότητα στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Χρήστος. »

Ειχα μικρος χονδροπαθεια επιγονατιδας η οποια περασε αλλα εχει μεινει το κλασσικο βουναλακι στο γονατο που δεν με ενοχλει καθολου ομως. Τι ελπιδες εχω για αλεξιπτωτα; Ευχαριστω
ασχετος

Σωματική ικανότητα στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από ασχετος »

Να ρωτήσω κατι Μικρος ειχα κοψει 2 τενοντες σε ενα ποδι αλλα τωρα δεν με ενοχλούν πλεον Μπορω να υπηρετησω Ε. Δ;

Άβαταρ μέλους
Dea_Lok
Υπολοχαγός
Υπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 393
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 13, 2012 11:13 pm
Επικοινωνία:

Σωματική ικανότητα στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Dea_Lok »

ασχετος έγραψε:Να ρωτήσω κατι Μικρος ειχα κοψει 2 τενοντες σε ενα ποδι αλλα τωρα δεν με ενοχλούν πλεον Μπορω να υπηρετησω Ε. Δ;


Τώρα μπορεί να μη σε ενοχλεί αλλά με την καταπόνηση που θα υποστείς θα τα δείς κολλιόμενα.
Θελω και μπορώ !
Γιωργος1991

Σωματική ικανότητα στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Γιωργος1991 »

Αν εχεις μικρη σκολιωση μπορεις να μπεις αλεξιπτωτα; Προσωπικα εχω μικρη. Ο ορθοπεδικος μου ειπε οτι δεν με επηρεαζει πουθενα και οτι κατα πασα πιθανοτητα δεν θα την παρατηρησουν καν. Ειναι ορατη μονο απο την ακτινογραφια και θελει αρκετο ψαξιμο για να την εντοπισει γιατρος.
Λεωνιδας

Σωματική ικανότητα στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Λεωνιδας »

Καλησπερα. Πριν 6 χρονια ειχα σπασει την κλειδα. Θελω να υπηρετησω ειδικες δυναμεις θα εχω προβλημα αμα το πω θα με κοψουν; Θα το καταλαβουν αν δεν το πω; Ευχαριστω!
Λεωνιδας

Σωματική ικανότητα στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Λεωνιδας »

Ευχαριστω πολυ!
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 5 επισκέπτες