Αναβολικά και Ειδικές Δυνάμεις

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Άβαταρ μέλους
KYNHGOS
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 584
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 27, 2011 1:30 am
Επικοινωνία:

Αναβολικά και Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από KYNHGOS »

1Ον) Στις Ε. Δ δεν χρειαζεσαι συμπληρωματα για να ανταπεξελθεις, εχει καλο φαι το οποιο σου προσφερει ολα οσα χρειαζετε ενας οργανισμος. Μην σου πω οτι θα τρως καλυτερα και απο αυτα που τρως στο σπιτι σου ετσι οπως μας εχουν καταντησει.2ον) Τα συμπληρωματα και Είναι συνηθως για αυτους που ασχολουνται επαγγελματικα με κατι και θα τους αποφερει χρηματα και καταξιωση. Δεν ειναι για να τα παιρνει το καθε παιδακι για να χτισει γρηγορα ενα σωμα.Η μαγκια ειναι να τρως σωστα και να κανεις γυμναστικη με τρο, οχι να παιρνεις φαρμακα, να τρως ******* Και να κανεις οποτε θυμασαι γυμναστικη.3ον και τευλευταιο) Εδω το σπιτικο φαι πο
Χαρης έγραψε:1Ον) Στις Ε. Δ δεν χρειαζεσαι συμπληρωματα για να ανταπεξελθεις, εχει καλο φαι το οποιο σου προσφερει ολα οσα χρειαζετε ενας οργανισμος. Μην σου πω οτι θα τρως καλυτερα και απο αυτα που τρως στο σπιτι σου ετσι οπως μας εχουν καταντησει.2ον) Τα συμπληρωματα και Είναι συνηθως για αυτους που ασχολουνται επαγγελματικα με κατι και θα τους αποφερει χρηματα και καταξιωση. Δεν ειναι για να τα παιρνει το καθε παιδακι για να χτισει γρηγορα ενα σωμα. ΜεΗ μαγκια ειναι να τρως σωστα και να κανεις γυμναστικη με τρο, υ τρως, η σαλατα και τα φρουτα, νομιζεις οτι ειναι καθαρα αλλα εγω σου λεω οτι οσο και να τα καθαρισεις μενουν μερικα χημικα πανω τους παντα. Αυτο το εθεσα για να αναρωτηθεις οι καθαρες πρωτεινες που σας λενε για να σας τις πουλησουνε τι μπορει να κρυβουν μεσα και τι προβλημα μπορουν να σε παρουσιασουν οταν θα φτασεις σε μια μεγαλη ηλικια.


θα συμφωνησω απολυτα με το παλικαρι.

η μαγκια ειναι να φτιαξεις κορμι με το φαγητο που τρως το σπιτικο κ αν το αντεχει το σκαρι που ς εδωσε ο θεουλης. Οχι με τα συμπληρωματα διατροφης κ αλλες τετοιες πιπες που και χωρις συστηματικη γυμναστικη σε φτιαχνουνε. Κανε κορμι μεχρι εκει που περνει το κορμακι σου η θεληση σου και το φαγητο το σπιτικο. Τα συμπληρωματα ειναι να χαμε να λεγαμε. Τι σημαινει δηλ. Αν κανεις σκληρη γυμναστικη δν αντεχεις αν δν παρεις συμπληρωματα ή το αλλο. Οτι μετα απο καποιο σημειο και μετα πρεπει να παρεις για να κανεις την υπερβαση. Φαε ασπραδια φαε τονους φαε κοτοπουλα κ πολλες πολλες αλλες τροφες που εχουνε πρωτεινη κ κανε γυμναστικη οσο μπορεις εσυ. Αλλα ναι τα θελουμε ολα γρηγορα να πουλησουμε κ λιγο φινετσα στην παραλια... Που οι περισσοτεροι απ αυτους εχουνε ενα δικεφαλο ΝΑ και ο καρπος του χεριου τους ειναι σαν την ουρα αρουραιου.

Άβαταρ μέλους
Achilles
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 56
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 25, 2011 4:06 pm
Επικοινωνία:

Αναβολικά και Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Achilles »

ΚΥΝΗΓΟΣ έγραψε:
Χαρης έγραψε:


θα συμφωνησω απολυτα με το παλικαρι.

η μαγκια ειναι να φτιαξεις κορμι με το φαγητο που τρως το σπιτικο κ αν το αντεχει το σκαρι που ς εδωσε ο θεουλης. Οχι με τα συμπληρωματα διατροφης κ αλλες τετοιες πιπες που και χωρις συστηματικη γυμναστικη σε φτιαχνουνε. Κανε κορμι μεχρι εκει που περνει το κορμακι σου η θεληση σου και το φαγητο το σπιτικο. Τα συμπληρωματα ειναι να χαμε να λεγαμε. Τι σημαινει δηλ. Αν κανεις σκληρη γυμναστικη δν αντεχεις αν δν παρεις συμπληρωματα ή το αλλο. Οτι μετα απο καποιο σημειο και μετα πρεπει να παρεις για να κανεις την υπερβαση. Φαε ασπραδια φαε τονους φαε κοτοπουλα κ πολλες πολλες αλλες τροφες που εχουνε πρωτεινη κ κανε γυμναστικη οσο μπορεις εσυ. Αλλα ναι τα θελουμε ολα γρηγορα να πουλησουμε κ λιγο φινετσα στην παραλια... Που οι περισσοτεροι απ αυτους εχουνε ενα δικεφαλο ΝΑ και ο καρπος του χεριου τους ειναι σαν την ουρα αρουραιου.



Έχεις δίκιο δεν χρειάζονται τα συμπληρώματα διατροφής εάν κάνεις μια σωστή "πλούσια" σε πρωτείνη, βιταμίνες και υδατάνθρακες διατροφή. Αλλά μέσα στον στρατό κατά πόσο ισχύει αυτό; Όπως και να έχει είναι συμπλήρωμα διατροφής συμπληρώνει τα κενά της διατροφής σου, και τίποτα παραπάνω. Δεν θα δεις αποτελέσματα με μια πρωτείνη δεν είναι αναβολικό!
speedster 1323

Αναβολικά και Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από speedster 1323 »

Achilles έγραψε:
ΚΥΝΗΓΟΣ έγραψε:
Χαρης έγραψε:


θα συμφωνησω απολυτα με το παλικαρι.

η μαγκια ειναι να φτιαξεις κορμι με το φαγητο που τρως το σπιτικο κ αν το αντεχει το σκαρι που ς εδωσε ο θεουλης. Οχι με τα συμπληρωματα διατροφης κ αλλες τετοιες πιπες που και χωρις συστηματικη γυμναστικη σε φτιαχνουνε. Κανε κορμι μεχρι εκει που περνει το κορμακι σου η θεληση σου και το φαγητο το σπιτικο. Τα συμπληρωματα ειναι να χαμε να λεγαμε. Τι σημαινει δηλ. Αν κανεις σκληρη γυμναστικη δν αντεχεις αν δν παρεις συμπληρωματα ή το αλλο. Οτι μετα απο καποιο σημειο και μετα πρεπει να παρεις για να κανεις την υπερβαση. Φαε ασπραδια φαε τονους φαε κοτοπουλα κ πολλες πολλες αλλες τροφες που εχουνε πρωτεινη κ κανε γυμναστικη οσο μπορεις εσυ. Αλλα ναι τα θελουμε ολα γρηγορα να πουλησουμε κ λιγο φινετσα στην παραλια... Που οι περισσοτεροι απ αυτους εχουνε ενα δικεφαλο ΝΑ και ο καρπος του χεριου τους ειναι σαν την ουρα αρουραιου.



Έχεις δίκιο δεν χρειάζονται τα συμπληρώματα διατροφής εάν κάνεις μια σωστή "πλούσια" σε πρωτείνη, βιταμίνες και υδατάνθρακες διατροφή. Αλλά μέσα στον στρατό κατά πόσο ισχύει αυτό; Όπως και να έχει είναι συμπλήρωμα διατροφής συμπληρώνει τα κενά της διατροφής σου, και τίποτα παραπάνω. Δεν θα δεις αποτελέσματα με μια πρωτείνη δεν είναι αναβολικό!
Συμφωνω σε ολα λες για την φυσικη διατροφη, αλλα ο καρπος του χεριου που κολαει βρε συ... Οσο κ να τον γυμνασεις το καρπο δεν θα παρει Ογκο για να ακολουθησει την μυικη μαζα του υπολοιπου χεριου... ΕικόναΤεσπα η ουσια ειναι οτι με μια ισσοροπημενη διατροφη μπορεις να εχεις ενα καλο αποτελεσμα χωρις να πρεπει να παρεις βοηθηματα κ να ΚΟΥΡΑΣΕΙΣ το συκωτακι σου, που μπορει να εχεις αλλα προβληματα αργοτερα... ΕικόναΕνα καλο παραδειγμα για κραξιμο, για το πληθος που φτιαχνουν τουμπανο σωμα ειναι η κακη αναλογια πανω κορμου με τα ποδια που τα βαζουν σε δευτερη μοιρα κ ειναι αγυμναστα τελειως, συν το οτι αν τους βαλεις να τρεξουν κλανουν μεντες γιατι η αεροβια ασκηση νομιζουν οτι ειναι... Ενας ψηλος με γυιλια.Εικόνα
NikosED
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 9
Εγγραφή: Δευ Οκτ 10, 2011 7:00 am
Επικοινωνία:

Αναβολικά και Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από NikosED »

Ρε παίδες καλησπέρα σας, εγώ κάνω εδώ και 2 βδομάδες χρήση Κρεατίνης - Πρωτείνης και Χαπάκια Τεστοστερόνης που δεν είναι αναβολικά αλλα υπάγονται στα συμπληρώματα διατροφής. Παρουσιάζομαι 24/10 στο μεγάλο πεύκο και θα ήθελα να μάθω εάν υπάρχει κάποιο πρόβλημα που πέρνω αυτά τα συμπληρώματα διατροφής... Η κρεατίνη μόνο προκαλεί μικρή κατακράτηση υγρών και η λύση είναι απλά πολύ νερό (όσο για την ηλικία είμαι 18 ετών) . Άμα μου κάνουνε εξετάσεις θα έχω κάποιο πρόβλημα; Υπάρχει περίπτωση να με κόψουνε ;
teolok
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δημοσιεύσεις: 65
Εγγραφή: Δευ Μάιος 30, 2011 6:11 pm
Επικοινωνία:

Αναβολικά και Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από teolok »

Κοιτα δεδομενου οτι οσο εισαι μεσα πολλες φορες θα χρειαστει να "περιμενεις" πολυ για να πιεις νερο καλο θα ηταν να μην το ρισκαρεις και σου εκραγουν τα νεφρα. Ασε που δεν ειναι σιγουρο οτι θα σε αφησουν να βαλεις μεσα τετοια πραγματα (ειδικα τα χαπια πιστευω). Καλο θα ταν να τα σταματησεις και να συνηθησεις να φτανεις στα κανονικα ορια σου χωρις την χρηση βοηθητικων συμπληρωματων γιατι καπως ετσι θα πρεπει να κανεις μεσα και θα σου πεσει βαρυ να πεφτεις σε αποδοση μερα με τη μερα (καθως θα τα σταματησεις).
NikosED
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 9
Εγγραφή: Δευ Οκτ 10, 2011 7:00 am
Επικοινωνία:

Αναβολικά και Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από NikosED »

Καταρχήν ευχαριστώ πολύ που μου απάντησες, δεν είχα σκοπό να τα βάλω μέσα απλά να μάθω εάν μου κάνουν κάποιες εξετάσεις και τα "βρούνε" εάν θα έχω κάποιες κυρώσεις, π. Χ να με διώξουνε απο τις ε. Δ.
όσο για τις επιδόσεις δεν έχω πρόβλημα γιατί αθλούμαι - παίζω ποδόσφαιρο 12 χρόνια (ομαδα κατηγορίας) και παίζω και mma εδώ και 6-7 μήνες...
Θα ήθελα να ξέρω κατα πόσο είναι δύσκολη η εκπαίδευση στις ε. Δ, αυτός ήτανε άλλωστε ο κύριος λόγος που τα ξεκίνησα δεν είχα κάποιο σκοπό να γίνω θυρίο ούτε να χρησιμοποιήσω παράνομες ουσίες (αναβολικά κτλ) απλά όταν άκουσα στο forum οτι για τις ε. Δ χρηάζεσαι 50 καλές κάμψεις, θόλωσα λίγο...

Άβαταρ μέλους
SVDDragunov.
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 16
Εγγραφή: Τετ Αύγ 22, 2012 1:08 am
Επικοινωνία:

Αναβολικά και Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από SVDDragunov. »

Καλησπερα σας. Στην μοναδα επιτρεπετε η πρωτεινη; Πιθανον να παω ως ορεινος καταδρομεας αν πανε ολα καλα... Εκει επιτρεπετε η να μην το ρισκαρω; Ευχαριστω.
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Αναβολικά και Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από D.Y.K »

Δεν θα έχεις πρόβλημα. Αρκεί να μην είναι τίποτα μυστήριες ουσίες.
Άβαταρ μέλους
Ε Λ Λ Α Σ Σ Σ
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: Δευ Οκτ 22, 2012 2:59 am
Επικοινωνία:

Αναβολικά και Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Ε Λ Λ Α Σ Σ Σ »

Κάνω χρήση αμινοξέων και λιποδιαλιτών Ενα μήνα τώρα περίπου διότι θέλω να χάσω τα μέγιστα κιλά που μπορώ μεχρι να παρουσιαστώ σε 20 μέρες από σήμερα και κοπώ από ε. Δ, δεν έχω σκοπό να πάρω τίποτα μαζί μου Απλά ήθελα να ρωτίσω αν ανιχνεύονται από τίποτα εξετάσεις στο κεεδγιατί αλιώς Αν είναι να τα σταματίσω από τώρα
Άβαταρ μέλους
tweeeety
Λοχίας - Έφεδρος
Λοχίας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 70
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2010 12:35 am
Επικοινωνία:

Αναβολικά και Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από tweeeety »

Ε Λ Λ Α Σ Σ Σ έγραψε:Κάνω χρήση αμινοξέων και λιποδιαλιτών Ενα μήνα τώρα περίπου διότι θέλω να χάσω τα μέγιστα κιλά που μπορώ μεχρι να παρουσιαστώ σε 20 μέρες από σήμερα και κοπώ από ε. Δ, δεν έχω σκοπό να πάρω τίποτα μαζί μου Απλά ήθελα να ρωτίσω αν ανιχνεύονται από τίποτα εξετάσεις στο κεεδγιατί αλιώς Αν είναι να τα σταματίσω από τώρα

Ούτε ανιχνεύονται ούτε θα σου πει κάποιος κάτι. Μην ανησυχείς φίλε μου.
Άβαταρ μέλους
Dea_Lok
Υπολοχαγός
Υπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 393
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 13, 2012 11:13 pm
Επικοινωνία:

Αναβολικά και Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Dea_Lok »

Ε Λ Λ Α Σ Σ Σ έγραψε:Κάνω χρήση αμινοξέων και λιποδιαλιτών Ενα μήνα τώρα περίπου διότι θέλω να χάσω τα μέγιστα κιλά που μπορώ μεχρι να παρουσιαστώ σε 20 μέρες από σήμερα και κοπώ από ε. Δ, δεν έχω σκοπό να πάρω τίποτα μαζί μου Απλά ήθελα να ρωτίσω αν ανιχνεύονται από τίποτα εξετάσεις στο κεεδγιατί αλιώς Αν είναι να τα σταματίσω από τώρα


Ελα ρε φιλε αμινοξέα παίρνεις, διασπασμένη πρωτείνη με λίγα λόγια και "λιποδιαλύτης" = συμπλήρωμα καφείνης.

Και για όσους χρησιμοποιείται αναβολικά ή έχετε χρησιμοποιήσει αναβολικά δε πρόκειται να σας κάνουν τη τιμή και να κάτσουν να ψάξουν για εργογόνες ουσίες άρα δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα.

Θελω και μπορώ !
ΚΔ
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Τετ Δεκ 19, 2012 12:18 pm
Επικοινωνία:

Αναβολικά και Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από ΚΔ »

Γνωριζει κανενας μηπως αμα επιτρεπονται τα συμπλιροματα διατροφης;
Άβαταρ μέλους
yandr
Στρατάρχης
Στρατάρχης
Δημοσιεύσεις: 11238
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 02, 2003 6:55 am
Επικοινωνία:

Αναβολικά και Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από yandr »

Κακώς μετακινήθηκε στα αναβολικά το μήνυμα, γιατί τα συμπληρώματα (και όχι συμπλιροματα) Διατροφής δεν είναι αναβολικά.

Τώρα ως προς την ερώτηση.

Σοβαρά θα έχεις ένα κουτί Πρωτεΐνης (και ό, τι άλλο) δίπλα στο πιάτο σου; Πιστεύεις ότι είναι πιθανό ενδεχόμενο;

typos

Αναβολικά και Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από typos »

Απαγορευονται αυστηρα, μαζι σου μονο φαρμακα με συνταγη γιατρου γιατι θα ελεγχτεις στη πυλη
Άβαταρ μέλους
aris 1943
Ανθυπολοχαγός
Ανθυπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 305
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 18, 2014 1:06 pm
Ενδιαφέροντα: Πολεμικες Τεχνες
Επικοινωνία:

Αναβολικά και Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από aris 1943 »

Αμινοξεα, πρωτεινη, κρεατινη, τριμπουλους, υπαρχουν και αλλα 1002 συμπληρωματα δεν εχουν καμια σχεσει με αναβολικα ασε που γεια να κανεις και θεραπεια αναολικων δυσκολο στο στρατο παρααα πολυυυυ δυσκολο...

δε με σέβεσαι τότε θα με φοβάσαι
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 7 επισκέπτες