Φυσική κατάσταση και σωματικές προϋποθέσεις

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Anonymous

Φυσική κατάσταση και σωματικές προϋποθέσεις

Δημοσίευση από Anonymous »

Ti apetiseis iparhoun gia tis eidikes dinameis;

Treksimo,kampseis,optikh oksitita;

Άβαταρ μέλους
yandr
Στρατάρχης
Στρατάρχης
Δημοσιεύσεις: 11238
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 02, 2003 6:55 am
Επικοινωνία:

Φυσική κατάσταση και σωματικές προϋποθέσεις

Δημοσίευση από yandr »

Αν εννοείς για αρχική επιλογή, αρκεί να μην είσαι κουτσός.

Αν εννοείς για να παραμείνεις, εξαρτάται από την κατηγορία των ειδικών δυνάμεων.

ΧΑΡΗΣ

Φυσική κατάσταση και σωματικές προϋποθέσεις

Δημοσίευση από ΧΑΡΗΣ »

Ψυχή θέλει μόνο. Κατα τ'άλλα θα την παλέψεις. Πάντως αν δεν έχεις σχέση με γυμναστική και πιο πολύ με τρέξιμο θα τα βρείς σκούρα... Στα λέω εκ πείρας...
Anonymous

Φυσική κατάσταση και σωματικές προϋποθέσεις

Δημοσίευση από Anonymous »

το μονο που χρειαζεται ειναι να εχεις ψυχη, ειμαι δοκιμος ειδικων δυναμεων και οταν παρουσιαστηκα ειμουν 1.94 110 κιλα, οταν εβγαλα το ΚΕΑΠ εφτασα τα 92 κιλα και τωρα στην μοναδα τα ξαναεβαλα :D αλλα το θεμα ειναι να γουσταρεις αυτο που κανεις και θα την παλεψεις
Elias

Φυσική κατάσταση και σωματικές προϋποθέσεις

Δημοσίευση από Elias »

Exo ena problhma genika eime mikrokamomenos eime 1.80 kai 63 killa kai thelo na pao katadromeas tha exo problhma me afto se logo kazouras apo tous allous thelo polu na pao kai ena problhma akoma einai oti exo 1.50 bathmo muopia tha me kopsoun gia afto;
Άβαταρ μέλους
yandr
Στρατάρχης
Στρατάρχης
Δημοσιεύσεις: 11238
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 02, 2003 6:55 am
Επικοινωνία:

Φυσική κατάσταση και σωματικές προϋποθέσεις

Δημοσίευση από yandr »

Δεν είσαι μικροκαμωμένος με ύψος 1.80μ, απλά αρκετά πιο λεπτός από το κανονικό. Θέληση χρειάζεται και να είσαι σίγουρος ότι στο στίβο μάχης τα γομάρια κολλάνε στο πρώτο εμπόδιο.

Σου μιλάω εκ πείρας. Στο στίβο μάχης θα δεις πολλά ντερέκια να υποφέρουν και τους 'μικροκαμωμένους' να περνάνε τα εμπόδια για πλάκα.

Εφόσον είσαι σωματικής κατηγορίας Ι1 (και με 1,5 βαθμούς μυωπίας εξακολουθείς να είσαι Ι1), τότε τυπικά δεν υπάρχει πρόβλημα επιλογής για τις ειδικές δυνάμεις.
Elias

Φυσική κατάσταση και σωματικές προϋποθέσεις

Δημοσίευση από Elias »

Eyxaristo tha prospathiso na mhn to balo kato!Mpeno 7 noembriou Megalo peyko!Telika th einai to YEA na pao; Tha mou prosferei kati parapano; Tha meino stis eidkes dunameis meta apo YEA;
Άβαταρ μέλους
yandr
Στρατάρχης
Στρατάρχης
Δημοσιεύσεις: 11238
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 02, 2003 6:55 am
Επικοινωνία:

Φυσική κατάσταση και σωματικές προϋποθέσεις

Δημοσίευση από yandr »

Για τους ΥΕΑ υπάρχει αναλυτικό άρθρο αλλά και μεγάλη συζήτηση στο forum.

Τέλος, σε παρακαλώ γράφε στα ελληνικά γιατί μου είναι δύσκολα τα greeklish.
ΗΡΑΚΛΗΣ

Φυσική κατάσταση και σωματικές προϋποθέσεις

Δημοσίευση από ΗΡΑΚΛΗΣ »

ΠΑΡΟΥΣΙΑΖΟΜΑΙ ΣΤΙΣ 14/2/2008 ΣΤΗ ΘΗΒΑ ΠΥΡΟΒΟΛΙΚΟ. ΠΩΣ ΘΑ ΕΙΔΙΚΕΣ ΔΥΝΑΜΕΙΣ; ΜΗΠΩΣ ΤΟ 1.68 ΤΟΥ ΥΨΟΥΣ ΜΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΡΚΕΤΟ; ΑΝ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΤΟ ΥΨΟΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΣΗΜΑΣΙΑ. ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ
eleni sti
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 142
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 31, 2007 1:53 am
Επάγγελμα: ΦΟΙΤΗΤΡΙΑ
Επικοινωνία:

Φυσική κατάσταση και σωματικές προϋποθέσεις

Δημοσίευση από eleni sti »

ΜΗΝ ΑΝΥΣΗΧΕΙΣ ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΙ ΡΟΛΟ ΤΟ ΥΨΟΣ. ΟΤΑΝ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΤΕΙΣ ΣΤΗ ΘΗΒΑ ΘΑ ΕΡΘΟΥΝ ΑΠΟ ΤΙΣ ΕΙΔΙΚΕΣ ΔΥΝΑΜΕΙΣ ΝΑ ΡΩΤΗΣΟΥΝ ΠΟΙΟΙ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΠΑΝΕ ΚΑΝΕΙΣ ΑΙΤΗΣΗ ΚΑΙ ΑΝ ΕΙΣΑΙ ΤΥΧΕΡΟΣ ΠΑΣ Εικόνα
Βαγγος

Φυσική κατάσταση και σωματικές προϋποθέσεις

Δημοσίευση από Βαγγος »

Υπάρχει όριο ελάχιστου ύψους για τις Ειδ. Δ; Είμαι 1.64 αλλά αρκετά γεροδεμένος και αθλητικός. Παίζει να μην με δεχτούν η να με διώξουν στη πορεία λόγο αναστήματος; Καποιος που ξέρει ας μου πει παρακαλώ. Ευχαριστώ Εικόνα
Anonymous

Φυσική κατάσταση και σωματικές προϋποθέσεις

Δημοσίευση από Anonymous »

Παιδιά θέλω τη γνώμη σας παρακαλώ:
Είμαι 21 ετών, περίπου 1,78 στο ύψος, αλλά παρα πολύ λεπτός (περίπου 58-60 κιλά). Γενικά είμαι αθλητικός τύπος, κάνω κάμψεις και κοιλιακούς καθημερινώς καθώς και έχω τερματίσει σε 2 μαραθώνιους(42,195 χλμ τρέξιμο). Παρόλαυτά φοβάμαι μην κοπώ λόγω βάρους... υπάρχει τέτια περίπτωση; (Ελπίζω σε ΛΟΚ, ή αμφίβιος)
...

Φυσική κατάσταση και σωματικές προϋποθέσεις

Δημοσίευση από ... »

ΟΧΙ. Ισα ισα που θα σε βοηθησει η καλη σου φυσικη κατασταση. Εαν προσεξεις
λιγο την διατροφη σου μπορει να παρεις και μερικα καλα κιλα.
ΝΕΟΣ
Επιλοχίας
Επιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 100
Εγγραφή: Τετ Απρ 16, 2008 5:01 pm
Τοποθεσία: Σαλονικα
Επάγγελμα: φοιτητης ηλεκτρονικης
Επικοινωνία:

Φυσική κατάσταση και σωματικές προϋποθέσεις

Δημοσίευση από ΝΕΟΣ »

Ειμαι 18 και φοιτητης και δηλωσα περιοδευων ειδικες δυναμεις. μηπως μπορει καποις παλιος η οποις γνωριζει να με κατατοπισει σχετικα με τα προσοντα που πρεπει να εχει καποιος για να υπηρετησει ειδικες;(υψος, βαρος, σωματικη διαπλαση, κτλ)επιλεγουν δηλαδη με καποια συγκεκριμενα << στανταρτ>> τους νεοσυλλεκτους;

Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες