Μειωμένη θητεία στις Ειδικές Δυνάμεις

Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Άβαταρ μέλους
sakis18
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Δευ Ιαν 12, 2015 1:06 pm
Επικοινωνία:

Μειωμένη θητεία στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από sakis18 »

Καλημερα ειμαι καινουριος και δεν ξερω που κανουμε ερωτηση λοιπον συμπληρωσα σημερα το δελτιο απογραφης εβαλα και ειδικες δυνάμεις το θεμα ειναι οτι ειμαι ποκυτεκνος και πρωτος γιος της οικογενειας και εχω μονο 6 μηνες θητειας και δεν θελω θελω να την κανω ολοκληρη στις ειδικες δυναμεις στα κεπ μου ειπαν οτι πρεπει να το συμπληρωσω για μειωμενη θητεια και ας μη το θελω τι μπορω να κανω να παρω τηλεφωνο στο στρτολογικο γραφειο θα βρω ακρη ευχαριστω
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Μειωμένη θητεία στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από D.Y.K »

sakis18 έγραψε:Καλημερα ειμαι καινουριος και δεν ξερω που κανουμε ερωτηση λοιπον συμπληρωσα σημερα το δελτιο απογραφης εβαλα και ειδικες δυνάμεις το θεμα ειναι οτι ειμαι ποκυτεκνος και πρωτος γιος της οικογενειας και εχω μονο 6 μηνες θητειας και δεν θελω θελω να την κανω ολοκληρη στις ειδικες δυναμεις στα κεπ μου ειπαν οτι πρεπει να το συμπληρωσω για μειωμενη θητεια και ας μη το θελω τι μπορω να κανω να παρω τηλεφωνο στο στρτολογικο γραφειο θα βρω ακρη ευχαριστω


Πολύ απλά όταν παρουσιαστείς θα ζητήσεις να μην υπηρετήσεις ως εξάμηνος αλλά να κάνεις πλήρη θητεία για να υπηρετήσεις στις ΕΔ.

TARIK

Μειωμένη θητεία στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από TARIK »

Να ρντησω κατι κ εγω... Γνωριζει καποιος με σιγουρια να μου πει αν οι 8μηνοι κ οχι οι 9μηνοι μπορουν να πανε για στρατονομοι η δεν εχουν το δικαιωμα;

D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Μειωμένη θητεία στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από D.Y.K »

TARIK έγραψε:Να ρντησω κατι κ εγω... Γνωριζει καποιος με σιγουρια να μου πει αν οι 8μηνοι κ οχι οι 9μηνοι μπορουν να πανε για στρατονομοι η δεν εχουν το δικαιωμα;



Αν και γράφεις σε λάθος θέμα διάβασε τα παρακάτω.

Προϋποθέσεις επιλογής Οπλιτών Στρατονομίας και Στρατονομία - Κριτήρια επιλογής

the riddler

Μειωμένη θητεία στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από the riddler »

Γεια σας. Ειμαι μαθητης της 3ης λυκειου και μολις πριν λιγες μερες μας ενημερωσαν για τη απογραφη στρατιωτικου δελτιου. Σκοπευω να δηλωσω στις Ειδικες Δυναμεις. Απο οσο ξερω δικαιουμε 8μηνη θητεια λογω του οτι ειμαι μεγαλυτερος αδελφος απο 3 παιδια. Αυτο που θα ηθελα να πληροφορηθω ειναι πως θα το δηλωσω αυτο στα ΚΕΠ ( αν απαιτει χαρτια ) και αν επηρεαζει τη εισοδο σου σε μοναδες των Ειδικων Δυναμεων.
Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11203
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

Μειωμένη θητεία στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Nassos »

Μπορείς να υπηρετήσεις 8μηνο στις Ειδικές Δυνάμεις, όπως επίσης μπορείς να αποποιηθείς του δικαιώματος μειωμένης θητείας όταν παρουσιαστείς.

Άβαταρ μέλους
Vasilis_Ch
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 147
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 06, 2016 10:13 am
Επικοινωνία:

Μειωμένη θητεία στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Vasilis_Ch »

Ξεκάθαρα πράγματα... Αν δηλώσεις από τώρα 8μηνος ΔΕΝ ΜΠΑΙΝΕΙΣ ΕΙΔΙΚΕΣ ΔΥΝΑΜΕΙΣ.ΤΕΛΟΣ

Αν δεν κάνεις καμία ενέργεια τώρα και αφού περάσεις και υπηρετείς στις ειδικές δυνάμεις ΤΟΤΕ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΤΟΤΕ καταθέτεις τα χαρτιά σου και ότι δικαιολογητικά έχεις και γίνεσαι 8μηνος.

Αλλιώς τα αφήνεις ως έχεις και κάνεις 9μηνο.

the riddler

Μειωμένη θητεία στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από the riddler »

Σας ευχαριστω πολυ για τις αμεσες απαντησεις
lok_234

Μειωμένη θητεία στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από lok_234 »

Καλησπερα ειμαι 17 χρονων (γ λυκειου) και μου ζητηθηκε να κανω τα χαρτια μου για τον στρατο. Θελω να δηλωσω Ειδικες Δυναμεις Λοκ κατα προτιμηση διαβασα στο σαιτ ποιοι δικαιουνται μειωμενη θητεια αλλα απο κοντα μου τα λενε αλλιως... Οποτε αποφασισα να ρωτησω εδω εσας που ξερετε, απλα για να ειμαι σιγουρος.Α) Οι γονεις μου ειναι χωρισμενοι, απο παιδια εγω και η αδερφη μου ειμαι ο μεγαλυτερος γιος δικαιουμαι μειωμενη θητεια;

β) Επειδη θελω να παω Ειδικες Δυναμεις γινεται να απορριψω την μειωμενη θητεια; Στο χαρτι να συμπληρωσω την 9μηνη θητεια;

Εξαιρετικη ενημερωση σε αυτο το φορουμ συνεχιστε ετσι.

gr_ar

Μειωμένη θητεία στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από gr_ar »

Δεν δικαιούσαι μειωμένη θητεία άρα η δεύτερη ερώτηση είναι περιττή.
Δημητρης.99

Μειωμένη θητεία στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Δημητρης.99 »

Καλησπέρα σας... εγώ είμαι πολυτεκνος και τα 3 πρωτα αδέρφια μου έκαναν 6μηνο και απ ότι μου λένε και εγώ 6μηνο θα υπηρετισω, μπορώ να κάνω 9μηνο αν θέλω για ειδικές δυνάμεις και αν ναι τι χρειάζεται να κάνω?
Αλέξανρος48

Μειωμένη θητεία στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Αλέξανρος48 »

Καλησπέρα σας. Ετοιμάζομαι να διακόψω την αναβολή μου, θέλοντας να μπω με την 'ΕΣΣΟ Μαίου. Τυχαίνει να είμαι προστάτης. Θα ήθελα να ρωτήσω προκειμένου να πάρω μια ξεκάθαρη απάντηση και να μην μου προκύψει πρόβλημα της τελευταίας στιγμής. Α) Ως προστάτης δικαιούμαι 8μηνη θητεία. Μπορώ να υπηρετήσω στις Ειδικές Δυνάμεις; Β) Αν μπορώ ως οχταμηνίτης να υπηρετήσω Ειδικές Δυνάμεις που δηλώνω ότι είμαι προστάτης και δικαιούμαι μειωμένη θητεία; Στο γραφείο στρατολογίας που θα πάω να διακόψω την αναβολή μου; Στο Κέντρο ή στην Μονάδα; Γ) Κάπου διάβασα ότι για να κάνεις μειωμένη θητεία πρέπει να παρουσιάσεις κάποια δικαιολογητικά. Τι είδους δικαιολογητικά είναι αυτά; Συγχωρήστε με για το μεγάλο μήνυμα μου και αν αναφέρω πράγματα που έχουν απαντηθεί απλά θέλω να είμαι 100% σίγουρος για να μην προκύψει κάτι περίεργο. Ευχαριστώ πολύ.
Αλέξαντρος

Μειωμένη θητεία στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Αλέξαντρος »

Μπορεί κάποιος να απαντήσει στο ποστ μου; Είναι επείγον και σημαντικό. Ευχαριστώ.
Άβαταρ μέλους
ront
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Παρ Ιαν 19, 2018 11:59 pm
Επικοινωνία:

Μειωμένη θητεία στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από ront »

Καλησπέρα. Στην ηλεκτρονικη εφαρμογή parousiasi.army συμπλήρωσα ότι ειμαι υπόχρεος 8μηνης θητείας και προτίμηση να υπηρετήσω στις ειδικές δυνάμεις. Συμβαδίζει το ένα με το άλλο ή οχι τελικα; Αν όχι, πως μπορώ να ακυρώσω τη μειωμένη θητεία;Ευχαριστώ

Νικολας

Μειωμένη θητεία στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Νικολας »

Πλεον μπορει καποιος να καταταγει στις ειδικες δυναμεις με μειωμενη θητεια; Επισης μπαινω και ειμαι 26 χρονων. Υπαρχει προβλημα με την ηλικια;

Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 18 επισκέπτες