Μισθός Επαγγελματία Οπλίτη (ΕΠΟΠ)

Υπηρεσίες, αρμοδιότητες, μισθοί, μονιμοποίηση και παραίτηση
Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
πειραιωτης
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 494
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 28, 2008 8:21 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Μισθός Επαγγελματία Οπλίτη (ΕΠΟΠ)

Δημοσίευση από πειραιωτης »

Παιδια ενας φιλος μου μπηκε τον μαιο στην αεροπορια και τωρα ειναι υπαξιωματικος! Προχθες που τον ειδα μου ειπε 1190 ευρω καθε μηνα και δε νομιζω το τατοϊ να θεωρειτε παραμεθωριος!
Nazgul
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δημοσιεύσεις: 31
Εγγραφή: Τρί Οκτ 28, 2008 9:51 pm
Επικοινωνία:

Μισθός Επαγγελματία Οπλίτη (ΕΠΟΠ)

Δημοσίευση από Nazgul »

Κανεις λαθος... Το τατοι ειναι παραμεθωριος... Οπως και το πενταγωνο
illy
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 4011
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 13, 2008 1:44 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Μισθός Επαγγελματία Οπλίτη (ΕΠΟΠ)

Δημοσίευση από illy »

PONTIKAS έγραψε: Εγω εχω εναν ενα φιλο ο οποιοσ παιρνει μετα απο 1,5 χεονο στα εποπ 1200 ευρω και οχι 960 που λετε εσεις. υπαρχουν προοπτικες για μεγαλυτερο μισθο και μεγαλυτερο βαθμο;

1200 περίπου ειναι αν βρίσκεσαι σε παραμεθόριο περιοχή... αν δεν είσαι σε παραμεθόριο είναι περίπου 960ευρώ
πειραιωτης
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 494
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 28, 2008 8:21 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Μισθός Επαγγελματία Οπλίτη (ΕΠΟΠ)

Δημοσίευση από πειραιωτης »

Το τατοϊ παραμεθωριος; Το ακουσα και αυτο! Αληθεια; Καλα να μου πεις η σχολη δοκιμων εδω στον πειραια θεωρειτε παραμεθωριος! Στο τατοϊ θα κολλαγαν;
tzikass
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 176
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 30, 2008 8:01 am
Επικοινωνία:

Μισθός Επαγγελματία Οπλίτη (ΕΠΟΠ)

Δημοσίευση από tzikass »

Οσοι ειναι εποπ θελω να μου απαντησουν! Απο αποψη χρηματων μπορει καποιος να τα βγαλει περα με ενοικια, λογαριασμους κτλ. Γινεται να συντηρης οικογενεια με τον μισθο των εποπ;
zzzzzz
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 159
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 20, 2008 6:06 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Μισθός Επαγγελματία Οπλίτη (ΕΠΟΠ)

Δημοσίευση από zzzzzz »

Γινεται να συντηρησεις αξιωπρεπως μια οικογενεια απλα δεν μπορεις να πεις οτι τα λεφτα θα σου μενουν για να βαλεις και στην ακρη αν δουλευει μονο ο ενας... παντως μπορεις να περνας καλα τον μηνα χωρις να περιμενεις πολλες πολυτελειες... αν καποιος θελει καθε μερα να βγαινει εξω και να διασκεδαζει και μονος του να ειναι μπορει να μη του φτασουν. Δεν λεω να φτασουμε στα ακρα αλλά βγαινει ο μηνας...
tzikass
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 176
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 30, 2008 8:01 am
Επικοινωνία:

Μισθός Επαγγελματία Οπλίτη (ΕΠΟΠ)

Δημοσίευση από tzikass »

Ευχαριστω για την απαντηση σου. Και κατι αλλο με αυτον Τον μισθο μπορεις να βαλεις και ενα γραμματιο για αυτοκινητο για θα πεινασεις
Anonymous

Μισθός Επαγγελματία Οπλίτη (ΕΠΟΠ)

Δημοσίευση από Anonymous »

Μηπως μπορει καποιος να μου εξηγησει Τι γινεται με Τους Επιτυχοντες ΕΠ. ΟΠ. Που υπηρετουν Ηδη στον ΕΣ;

Απο ποτε θα ξεκινησουμε να πληρωνομαστε και αν θα εχουμε μισθολογικη διαφορα με τους υπολοιπους.

Οταν τελειωσουμε την βασικη εκπαιδευση θα εχουμε κανονικο ωραριο στη μοναδα που θα μας στειλουν;

Ευχαριστω.

Άβαταρ μέλους
Λοχίας
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δημοσιεύσεις: 35
Εγγραφή: Κυρ Απρ 25, 2021 12:11 am
Επικοινωνία:

Μισθός Επαγγελματία Οπλίτη (ΕΠΟΠ)

Δημοσίευση από Λοχίας »

Θα ξεκινησεις να πληρωνεσαι απο την στιγμη που θα ορκιστεις ΕΠΟΠ. Πρωτος μισθος ειναι ισα με του μονιμου λοχια δηλ περιπου 900 ευρω. Οταν πας στην μοναδα θεωρητικα θα ακολουθεις το προγραμμα των υπολοιπων στελεχων δηλ 7-14.30 το καλοκαιρι και 7.30 -15.00 τον χειμωνα, εκτος αν βεβαια εχεις υπηρεσια. Το θεμα ειναι οτι τα πρωτα χρονια θα σας ταραξουν στα σχολεια οποτε μη το δενεις κομπο...
Anonymous

Μισθός Επαγγελματία Οπλίτη (ΕΠΟΠ)

Δημοσίευση από Anonymous »

Το τατοι παραμεθωριος θα μας τρελανετε παιδια παραμεθωριος εινα ι ο εβρος τα νησια κοντα στην τουρκια κομοτηνη ξανθη.

limas56vil
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 10, 2009 5:33 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Μισθός Επαγγελματία Οπλίτη (ΕΠΟΠ)

Δημοσίευση από limas56vil »

Ξερει κανεις για Ειδικες Δυναμεις τι παιζει; απο οτι ξερω απο φιλους ειναι γυρω στα 1150 χωρις παραμεθωρειο κτλ...
zoyloykakos
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Δευ Ιαν 12, 2009 2:45 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Μισθός Επαγγελματία Οπλίτη (ΕΠΟΠ)

Δημοσίευση από zoyloykakos »

illy έγραψε:
PONTIKAS έγραψε: Εγω εχω εναν ενα φιλο ο οποιος παιρνει μετα απο 1,5 χεονο στα εποπ 1200 ευρω και οχι 960 που λετε εσεις. υπαρχουν προοπτικες για μεγαλυτερο μισθο και μεγαλυτερο βαθμο;

1200 περίπου ειναι αν βρίσκεσαι σε παραμεθόριο περιοχή... αν δεν είσαι σε παραμεθόριο είναι περίπου 960ευρώ
Εικόνα
Anonymous

Μισθός Επαγγελματία Οπλίτη (ΕΠΟΠ)

Δημοσίευση από Anonymous »

Καλημερα σε ολους. Ειμαι ΕΠΟΠ Δνέας με 6 χρονια υπηρεσίας.
Ο μισθός μπορώ να πώ ότι ειναι αρκετα καλός και τα βγαζεις ανετα περα (εκτός αν σπαταλαάς απο δω και απο κει... )
Άβαταρ μέλους
Λοχίας
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δημοσιεύσεις: 35
Εγγραφή: Κυρ Απρ 25, 2021 12:11 am
Επικοινωνία:

Μισθός Επαγγελματία Οπλίτη (ΕΠΟΠ)

Δημοσίευση από Λοχίας »

tzikass έγραψε:Οσοι ειναι εποπ θελω να μου απαντησουν! Απο αποψη χρηματων μπορει καποιος να τα βγαλει περα με ενοικια, λογαριασμους κτλ. Γινεται να συντηρης οικογενεια με τον μισθο των εποπ;

Δε μπορεις να συντηρησεις οικογενεια με τιποτα αν είσαι μακρια απο το μερος σου και πληρωνεις ενοικιο. Η μονη περιπτωση ειναι να δουλευει η γυναικα σου το οποιο ειναι ομως χλωμο γιατι θα πρεπει να ειναι και αυτη στο δημοσιο για να μπορει να σε ακολουθει στις μεταθεσεις.
Anonymous

Μισθός Επαγγελματία Οπλίτη (ΕΠΟΠ)

Δημοσίευση από Anonymous »

Γιατι ρε φιλε, εσυ εισαι απο τους τυχερους που στο μερος τους εχουν δικο τους σπιτη (μη μου πεις οτι θα μενεις στους γονεις σου με την γυναικα σου και τα παιδια... Ελεος... ), φανατσου να δουλευες σε ιδιωτη για 700 ευρω και να ειχες τα νοικια...
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες