Airsoft (fields, όπλα, ιματισμός κλπ.)

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
vasilis
Επιλοχίας
Επιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 105
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 22, 2008 6:39 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Airsoft (fields, όπλα, ιματισμός κλπ.)

Δημοσίευση από vasilis »

ενα θεμα που θα ηθελα να συζητησουμε ακομη ειναι αυτο για τα co2 airsoft guns πιστευω να σας ενδιαφερει και θα ηθελα την γνωμη σας! εγω προσωπικα επιδι ειμαι λατρεις των οπλων σκοπευω να αγορασω ενα τετοιο και πιστευω οτι ειναι πολυ καλες απομιμησεις αληθινων οπλων!! και κατι αλλο ξερει μηπως κανεις κανενα τετοιο μαγαζι εδω στην Αθηνα;
ευχαριστω
DULAS
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 20
Εγγραφή: Τρί Ιουν 10, 2008 2:26 pm
Τοποθεσία: Greece
Ενδιαφέροντα: airsoft,enduro,mtb,caves
Επικοινωνία:

Airsoft (fields, όπλα, ιματισμός κλπ.)

Δημοσίευση από DULAS »

http://www.hellasairsoft.com/gr/index.html

Ρίξε μια ματια στο forum , θα σου λύση παρα πολλές απορίες με το θέμα που έθιξες και θα σου δημιουργήσει καινούρια έξοδα όπως σε όλους μαςΕικόνα

Ειδικότερα αν βρεθείς σε παιχνίδι, το μικρόβιο του airsoft είναι σίγουροΕικόνα

Πάντως ξέχασε όλα όσα ήξερες μέχρι τώρα για τα airsoft που βλέπουμε στα πανηγύρια, πλέον μιλάμε για βολές ακριβειας σε απόστασης πάνω από 30m(στη ξεφτίλα)και ακόμα και άνω τον 70+++m στα sniperΕικόνα

EDIT







DULAS
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 20
Εγγραφή: Τρί Ιουν 10, 2008 2:26 pm
Τοποθεσία: Greece
Ενδιαφέροντα: airsoft,enduro,mtb,caves
Επικοινωνία:

Airsoft (fields, όπλα, ιματισμός κλπ.)

Δημοσίευση από DULAS »

vasilis έγραψε:και κατι αλλο ξερει μηπως κανεις κανενα τετοιο μαγαζι εδω στην Αθηνα;
ευχαριστω
Εσλιν 17 στους Αμπελόκηπους και δοκιμάζετε τα όπλα από κοντάΕικόνα

Αλλα μην βιαστής να πάρεις ψάξε το πρώτα, ρωτα, μάθε... δοκίμασε αν έχεις την ευκαιρία, και ρίξε και μια ματια σε κινεζικα γιατί η διαφορα στις τιμές τους είναι απίστευτη ενώ σε απόδοση μη σου πω ότι είναι το ίδιο και καλύτερη. Φαντάσου ότι πρόσφατα σε παιχνίδι μετρήθηκε ένα SR-25 στα 480FPS, από το κουτί του και χωρίς αναβάθμιση, δηλαδή σαν να λέμε σκοπευμένες βολές στα 70,80 μετραΕικόναΕικόνα

DULAS
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 20
Εγγραφή: Τρί Ιουν 10, 2008 2:26 pm
Τοποθεσία: Greece
Ενδιαφέροντα: airsoft,enduro,mtb,caves
Επικοινωνία:

Airsoft (fields, όπλα, ιματισμός κλπ.)

Δημοσίευση από DULAS »

http://www.uncompany.com/pageproductdetails.asp?prodid=10089

Έτσι για να θυμόνται όσοι τα προλάβαμεΕικόνα

Πρόσφατα ένας φίλος και συμπαίχτης έγινε περήφανος κάτοχος του συγκεκριμένου με την συνοδεία extra γεμιστήρωνΕικόναΕικόναΕικόναΕικόνα

Σχεδόν στο πραγματικό βάρος full metal, με πολύ μικρές διαφορες από αυτά που είχαμε αγκαλιά επί 18 μήνες.
stathis
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 13, 2008 10:38 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Airsoft (fields, όπλα, ιματισμός κλπ.)

Δημοσίευση από stathis »

Εγώ είδη προμηθεύτηκα το g36 σε airsoft. Καταπληκτικό!

Www.airsoftcenter.gr

stathis
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 13, 2008 10:38 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Airsoft (fields, όπλα, ιματισμός κλπ.)

Δημοσίευση από stathis »

Τα κινεζικα είναι για πέταμα, με αλλα 100 euro αγοράζεις Ιαπωνέζικο Tokyo Marui που είναι ότι καλύτερο. Πήγα στο Airsoft Center, Εσλιν 17 στους Αμπελοκηπους και έπαθα την πλακα μου. Εικόνα Όσο για την αναβάθμιση και τα fps με 40-80 euro το κανεις τούμπανο

Anonymous

Airsoft (fields, όπλα, ιματισμός κλπ.)

Δημοσίευση από Anonymous »

stathis έγραψε:Τα κινεζικα είναι για πέταμα, με αλλα 100 euro αγοράζεις Ιαπωνέζικο Tokyo Marui που είναι ότι καλύτερο. Πήγα στο Airsoft Center, Εσλιν 17 στους Αμπελοκηπους και έπαθα την πλακα μου. Εικόνα Όσο για την αναβάθμιση και τα fps με 40-80 euro το κανεις τούμπανο

Με 40-80 euro που λες δεν κανεις τίποτα, κύριος σε marui, ένα 50αρίκο σου πάει το άνοιξε κλισέ του μοτέρ και 15 euro που σε χρεώνει για το ελατήριο και μετά περιμένεις ποτε θα σπάσειΕικόνα

Ο κινέζος μπορεί να είναι χαμηλότερης ποιότητα και λέω για τεμάχια με 50 -90 euro αγορά αλλα άμα πας σε full metal και με ότι αναβάθμιση και να του ρήξης πάλι φθηνότερο από marui θα σου έρθει και θα είναι και full metal και τούμπανοΕικόνα

Από την στιγμή που ένα ΑΚ-47S μου κοστίζει 140euro με μεταφορικά και αλλα 70 euro τα ανταλλακτικά για να το φορτώσω, άσε που δεν χρειάζονται γιατί θα τα δόσεις αφού και αν σπάσει ποτε και μιλάω για Cyma και jg, και τα περνάω εγώ στο gearbox γιατί δεν είναι και τίποτα το ιδιαίτερο μην σου ακούγεται καμια επιστήμη, ποιος ο λόγος να πληρώσω marui... Εικόνα γιατί το πλήρωσα για αυτό το λέω και marui και Clasic army και τα φράγκα μου έφυγαν και άλλοι με τα κινεζικα ακόμα παίζουν και ζημια δεν έχουν πάθηΕικόνα

πειραιωτης
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 494
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 28, 2008 8:21 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Airsoft (fields, όπλα, ιματισμός κλπ.)

Δημοσίευση από πειραιωτης »

Παιδια τι διαφορα εχουν τα οπλα ελατηριου με τα οπλα αυτομα ηλεκτρονικα; Ειμαι ασχετος απο αυτα! Θα μπορω να παρω καποιο ή επειδη δεν εχω εμπειρια καλυτερα να μη παρω Τιποτα;

stathis
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 13, 2008 10:38 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Airsoft (fields, όπλα, ιματισμός κλπ.)

Δημοσίευση από stathis »

dulas έγραψε:
stathis έγραψε:Τα κινεζικα είναι για πέταμα, με αλλα 100 euro αγοράζεις Ιαπωνέζικο Tokyo Marui που είναι ότι καλύτερο. Πήγα στο Airsoft Center, Εσλιν 17 στους Αμπελοκηπους και έπαθα την πλακα μου. Εικόνα Όσο για την αναβάθμιση και τα fps με 40-80 euro το κανεις τούμπανο

Με 40-80 euro που λες δεν κανεις τίποτα, κύριος σε marui, ένα 50αρίκο σου πάει το άνοιξε κλισέ του μοτέρ και 15 euro που σε χρεώνει για το ελατήριο και μετά περιμένεις ποτε θα σπάσειΕικόνα

Ο κινέζος μπορεί να είναι χαμηλότερης ποιότητα και λέω για τεμάχια με 50 -90 euro αγορά αλλα άμα πας σε full metal και με ότι αναβάθμιση και να του ρήξης πάλι φθηνότερο από marui θα σου έρθει και θα είναι και full metal και τούμπανοΕικόνα

Από την στιγμή που ένα ΑΚ-47S μου κοστίζει 140euro με μεταφορικά και αλλα 70 euro τα ανταλλακτικά για να το φορτώσω, άσε που δεν χρειάζονται γιατί θα τα δόσεις αφού και αν σπάσει ποτε και μιλάω για Cyma και jg, και τα περνάω εγώ στο gearbox γιατί δεν είναι και τίποτα το ιδιαίτερο μην σου ακούγεται καμια επιστήμη, ποιος ο λόγος να πληρώσω marui... Εικόνα γιατί το πλήρωσα για αυτό το λέω και marui και Clasic army και τα φράγκα μου έφυγαν και άλλοι με τα κινεζικα ακόμα παίζουν και ζημια δεν έχουν πάθηΕικόνα

Εγω αγορασα Το Rols Roys τον airsoft με εγγυηση και εσυ για 100 euro πάρε το Zastava χωρις εγγυησηΕικόνα

DULAS
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 20
Εγγραφή: Τρί Ιουν 10, 2008 2:26 pm
Τοποθεσία: Greece
Ενδιαφέροντα: airsoft,enduro,mtb,caves
Επικοινωνία:

Airsoft (fields, όπλα, ιματισμός κλπ.)

Δημοσίευση από DULAS »

stathis έγραψε:Εγω αγορασα Το Rols Roys τον airsoft με εγγυηση και εσυ για 100 euro πάρε το Zastava χωρις εγγυησηΕικόνα
Στάθη, μην βιάζεσαι γιατί από ότι κατάλαβα τώρα ξεκίνησες να ασχολείσαι, αν έχεις βρεθεί ποτε σε παιχνίδι και βρεθείς απέναντι σε παίχτες με εμπειρία θα καταλάβεις ότι οι περισσότεροι είναι με ΖΑSΤΑVΑ.

Δεν σου δημιουργεί μια απορία το γιατί όλοι αυτοί με ενεργητικό στα παιχνίδια 3 και 4 την εβδομάδα τα τελευταία 2-3 χρονια και αφού τα έχουν ακουμπήσει σε "Rols Roys τον airsoft με εγγυηση" Το έχουν γυρίσει στα ΖΑSΤΑVΑ;
Όλοι φραγκοφονιάδες είναι η κάτι άλλο;

Ελπίζω να βρεθούμε κάποτε στα παιδιά των μαχών και να ανταλλάξουμε απόψεις και BBs. Εικόνα

19adonis92
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 214
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 03, 2009 7:58 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Airsoft (fields, όπλα, ιματισμός κλπ.)

Δημοσίευση από 19adonis92 »

Ποσα θα χρειαστω για να πάρω ενα "full metal"; ... euro ενοω
stathis
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 13, 2008 10:38 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Airsoft (fields, όπλα, ιματισμός κλπ.)

Δημοσίευση από stathis »

Φίλε DULA, Αλλο πράγμα να μυρίζει το όπλο Ιαπωνία και άλλο να μυρίζει Κίνα. Απ ότι βλέπω στο εξωτερικό που είναι πιο ψαγμένοι και δεν είναι "ψωροκώσταινα" μονο η μπατίρηδες και η πιτσιρικάδες αγοράζουν Κινεζικα. Εάν είχες τα λεφτά και την τρελα με τα όπλα είμαι σίγουρος πως και εσύ Ιαπωνία θα αγόραζες. Επίσης το όπλο δεν είναι μονο για να παίζεις αλλα να το χαίρεσαι όταν είσαι σπίτι σου και το καμαρώνειςΕικόνα

Δες και αυτό το βιντεάκι να καταλάβεις τι εννοώ

Http://www.youtube.com/watchxKCFESpE-QU

Http://www.youtube.com/watchEMJhnNq9X0E&NR=1

19adonis92
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 214
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 03, 2009 7:58 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Airsoft (fields, όπλα, ιματισμός κλπ.)

Δημοσίευση από 19adonis92 »

Μπορει να μου πει κανεις πόσα λεφτα θα χρειστω για να πάρω ενα και να μη μου σπάσει για την πλάκα; Θελω κατι σε πιστολι
DULAS
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 20
Εγγραφή: Τρί Ιουν 10, 2008 2:26 pm
Τοποθεσία: Greece
Ενδιαφέροντα: airsoft,enduro,mtb,caves
Επικοινωνία:

Airsoft (fields, όπλα, ιματισμός κλπ.)

Δημοσίευση από DULAS »

stathis έγραψε: Αλλο πράγμα να μυρίζει το όπλο Ιαπωνία και άλλο να μυρίζει Κίνα. Απ ότι βλέπω στο εξωτερικό που είναι πιο ψαγμένοι και δεν είναι "ψωροκώσταινα" μονο η μπατίρηδες και η πιτσιρικάδες αγοράζουν Κινεζικα. Εάν είχες τα λεφτά και την τρελα με τα όπλα είμαι σίγουρος πως και εσύ Ιαπωνία θα αγόραζες. Επίσης το όπλο δεν είναι μονο για να παίζεις αλλα να το χαίρεσαι όταν είσαι σπίτι σου και το καμαρώνειςΕικόνα



Στάθη κανε το κόπο και ρίξε μια ματια στο παρακάτω link, και θα καταλάβεις αν έχω το κέφι για τα όπλα, αν τα χαίρομαι και αν τα καμαρώνω, και ποσο μπατίρης και πιτσιρικάς είμαι. Γιατί μπορεί Καναδάς να μην είμαστε αλλα ο χαρακτηριμος περί ψαροκώστενας τον βλέπω λίγο άκυρο, εκτος αν δεν έχεις ακόμα ασχοληθεί πιο σοβαρά με το αντικείμενο και πέρα από ένα AEG που πήρες δεν έχεις δει και άλλους σε τι επίπεδο βρίσκονται

http://hellreckies.com/team_gr.htm

Δεν σου λέω ότι ο ιάπωνας είναι άχρηστος, σου λέω ότι είναι υπέρ εκτιμημένος για αυτά που προσφέρει, στο κάτω κάτω παιχνίδι είναι και αν δεν το χαίρεσαι δεν κανεις τίποτα. (παρεπιπτόντως αύριο παραλαμβάνω και ένα MP-5SD5 και σε δυο εβδομάδες έρχεται ένα ΑΚ-104 και ένα SLR-106Εικόνα ) Φιλικά Dulas-Kώστας

19adonis92 έγραψε:Μπορει να μου πει κανεις πόσα λεφτα θα χρειστω για να πάρω ενα και να μη μου σπάσει για την πλάκα; Θελω κατι σε πιστολι

Αν θέλεις πιστόλι με επανόπλιση άρα και αεριου να ξέρεις πως ότι έχει αέριο έχει φθορές, αυτό δεν σημαίνει ότι θα σπάσει με την μια, αλλα μετά από ΠΟΛΛΕς χρήσεις και όταν λέω πολλές, ενοώ να το δουλεύεις εντατικά για κάνα δυο χρονια, ε τότε κάτι θα βγάλει, εκτος και αν είσαι λίγο άτυχος και στα δώσει από την αρχή.
Αν όμως θέλεις να το δουλεύεις εντατικά και να το έχεις για πολύ καιρό και ΔΕΝ ΣΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ τόσο η ρεαλιστικότητα του να δουλεύει σαν πραγματικό, τότε παίρνεις ηλεκτροκίνητο κατά προτίμηση MARUI και το έχεις μια ζωή, μπορεί να τα ακουμπήσεις λίγο παραπάνω αλλα αξίζει τα λεφτά του. Ειδικότερα τα ηλεκτρικά πιστολια της Marui είναι κουφέτο. Τσιμπημένα σε σχέση με τα αντίστοιχα κινεζικα (170 περίπου το MARUI αν θυμάμαι καλά, και το αντίστοιχο σε κινέζο 45 με τα μεταφορικά) αλλα για το συγκεκριμένο (GLOCK) χαλάλι τους.

Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης