Απαλλαγή με Ι5 Παθολογικό

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Anonymous

Απαλλαγή με Ι5 Παθολογικό

Δημοσίευση από Anonymous »

Καλησπερα πριν κανα μηνα ειχα καπια προβληματα (Δεν ειναι του θεματος). Πηγα σε ψυχολογο και διεγνωσε καταθλιψη και μου εγραψε κατι seroxat χαπια των 20 mg. Να σημειωσω οτι και η μανα μου πασχει απο χρονια καταθλιψη. Ερωτηση¨Μπορω να βγω ι5; Εψαξα στη εφημεριδα της κυβερνηςης αλλα δεν βρηκα κατι

ευχαριστω
Rafale
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 5776
Εγγραφή: Τρί Οκτ 06, 2009 12:10 am
Επικοινωνία:

Απαλλαγή με Ι5 Παθολογικό

Δημοσίευση από Rafale »

Μακης έγραψε:Καλησπερα πριν κανα μηνα ειχα καπια προβληματα (Δεν ειναι του θεματος). Πηγα σε ψυχολογο και διεγνωσε καταθλιψη και μου εγραψε κατι seroxat χαπια των 20 mg. Να σημειωσω οτι και η μανα μου πασχει απο χρονια καταθλιψη. Ερωτηση¨Μπορω να βγω ι5; Εψαξα στη εφημεριδα της κυβερνηςης αλλα δεν βρηκα κατι

ευχαριστω
Καλημερα μακη. Λογικα και αν προσκομισεις τα χαρτια που πρεπει και απο δημοσια νοσοκομεια μπορεις και να Βγεις. Αλλα επειδη στο στρατο τιποτε δεν ειναι σταθερο και δεδομενο και επειδη το θεμα σου τυγχανει να ειναι "λεπτο" καλυτερα να περασεις και να ζητησεις πληροφοριες απο το στρατολογικο σου γραφειο που θα σε κατευθυνει αναλογως.
dxunt
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 18
Εγγραφή: Παρ Νοέμ 06, 2009 5:17 pm
Επικοινωνία:

Απαλλαγή με Ι5 Παθολογικό

Δημοσίευση από dxunt »

Γεια σας εχω προβληματα στα ποδια εδω και 5-6 χρονια με πολλες επεμβασεις, σιδερα εξωτερικα, λαμες και το κοκκαλο μου ειναι στραβο... Υπηρετω ηδη ενα μηνα και εχω βγει Ι4. Μπορω να το Ψαξω για Ι5;
Rafale
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 5776
Εγγραφή: Τρί Οκτ 06, 2009 12:10 am
Επικοινωνία:

Απαλλαγή με Ι5 Παθολογικό

Δημοσίευση από Rafale »

dxunt έγραψε:Γεια σας εχω προβληματα στα ποδια εδω και 5-6 χρονια με πολλες επεμβασεις, σιδερα εξωτερικα, λαμες και το κοκκαλο μου ειναι στραβο... Υπηρετω ηδη ενα μηνα και εχω βγει Ι4. Μπορω να το Ψαξω για Ι5;
Ολα ειναι ρευστα. Μπορεις να απευθυνθεις στο 1ογρ και να ρωτησεις. Εγω προσωπικα δεν θα σου απαντησε με ναι η οχι. Γιατι ι4 εχεις προβλημα στα ποδια;
dxunt
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 18
Εγγραφή: Παρ Νοέμ 06, 2009 5:17 pm
Επικοινωνία:

Απαλλαγή με Ι5 Παθολογικό

Δημοσίευση από dxunt »

cristi έγραψε:
dxunt έγραψε:Γεια σας εχω προβληματα στα ποδια εδω και 5-6 χρονια με πολλες επεμβασεις, σιδερα εξωτερικα, λαμες και το κοκκαλο μου ειναι στραβο... Υπηρετω ηδη ενα μηνα και εχω βγει Ι4. Μπορω να το Ψαξω για Ι5;
Ολα ειναι ρευστα. Μπορεις να απευθυνθεις στο 1ογρ και να ρωτησεις. Εγω προσωπικα δεν θα σου απαντησε με ναι η οχι. Γιατι ι4 εχεις προβλημα στα ποδια;
Απο τροχαιο. Δεν μπορω να τρεξω, να μεινω αρκετη ωρα ορθιος, προσεχω πολυ τα ποδια μου ακομα κι οταν περπαταω.

Rafale
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 5776
Εγγραφή: Τρί Οκτ 06, 2009 12:10 am
Επικοινωνία:

Απαλλαγή με Ι5 Παθολογικό

Δημοσίευση από Rafale »

Αφου ειναι ετσι τα πραγματα αλλοι ειναι αυτι που θα αποφασισουν και μιλαω για την επιτροπη απαλλαγων αλλα δεν ειναι κακο να ρωτησεις στο αρμοδιο γραφειο
dxunt
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 18
Εγγραφή: Παρ Νοέμ 06, 2009 5:17 pm
Επικοινωνία:

Απαλλαγή με Ι5 Παθολογικό

Δημοσίευση από dxunt »

Ευχαριστω φιλος.
dxunt
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 18
Εγγραφή: Παρ Νοέμ 06, 2009 5:17 pm
Επικοινωνία:

Απαλλαγή με Ι5 Παθολογικό

Δημοσίευση από dxunt »

Γραψε λαθος Εικόνα Εικόνα Εικόνα

sakhs23

Απαλλαγή με Ι5 Παθολογικό

Δημοσίευση από sakhs23 »

Παιδια μια ερςτησει εκανα δυο ενχειρισεις για θυρωιεδι! Μια αφερεσει θυρςειδει και μια αφερεσει λεμφαδενων, πηρα 67% αναπιρια (αμεα) λογο καρκινου στο θυροειδει (κακοηθεια) κανα και ακτινοβολια ιωδιο, περνς χαπι ευ ορου ζωησ, Δηκαιουμε απαλαγη απο το στρατο;(συγνωμη για τυχον ορθογραφικα) !
Άβαταρ μέλους
yandr
Στρατάρχης
Στρατάρχης
Δημοσιεύσεις: 11238
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 02, 2003 6:55 am
Επικοινωνία:

Απαλλαγή με Ι5 Παθολογικό

Δημοσίευση από yandr »

Νομίζω ότι εννοείται για την περίπτωσή σου.

Θα πρέπει ωστόσο όταν έρθει η ώρα να περάσεις από επιτροπή απαλλαγών και να δείξεις τα σχετικά έγγραφα.
epistimonas

Απαλλαγή με Ι5 Παθολογικό

Δημοσίευση από epistimonas »

Μια ερωτηση... Εχω ηδη εξαντλησει την αναβολη λογο σπουδων... Εχω ηδη κλεισει τα 30... Και παω για Ι5 παθολογικο, παιζει να μου πουν παρε μια αναβολη (2χρονή ή 2 ετησιες ή 4 εξαμηνες) και ξαναελα να σε δουμε στα 32,5?
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Απαλλαγή με Ι5 Παθολογικό

Δημοσίευση από Greek_Army »

epistimonas έγραψε:Μια ερωτηση... Εχω ηδη εξαντλησει την αναβολη λογο σπουδων... Εχω ηδη κλεισει τα 30... Και παω για Ι5 παθολογικο, παιζει να μου πουν παρε μια αναβολη (2χρονή ή 2 ετησιες ή 4 εξαμηνες) και ξαναελα να σε δουμε στα 32,5;


εξάρταται από την πάθηση που έχεις. Π. Χ. Σε έναν φίλο μου που είχε πρόβλημα με τα νεφρά του. Του δώσανε ι5 μετά από 40 μέρες
Jack

Απαλλαγή με Ι5 Παθολογικό

Δημοσίευση από Jack »

Καλησπέρα και απο μενα. Καταρχάς είμαι φοιτητής 23 χρόνων και αν θυμάμαι καλά έχω αναβολή έως το 2013 λόγω σπουδών. Κατά τη διάρκεια των σπουδών μου προέκυψε ότι έχω σοβαρή καρδιακή πάθηση η οποία προκαλεί ανακοπές και στο μέλλον υπάρχει η πιθανότητα κατά 99% να βάλω απιδινωτή. Αυτή τη στιγμή έχω στα ΄χερια μου τα χαρτιά που πιστοποιούν την πάθηση αλλά λείπουν μερικά καθώς πρέπει να πάω στο εξωτερικό για να με δουν και άλλοι γιατροί. Το ερώτημά μου έιναι αν καταρχάς δικαιούμαι να βγω Ι5 και Επίσης σε περιπτωση που δικαιούμαι πρέπει να κάνω διακοπή αναβολής για να καταθέσω τα χαρτιά μου ή μπορώ χωρίς να κάνω διακοπή να πάω κάπου και να πω ξέρετε κύριοι προέκυψε αυτό το σοβαρό πρόβλημα ορίστε τα χαρτιά μου παρακαλώ εξετάστε με κ ολας. Όχι τίποτα άλλο αλλά τους φοβάμαι εκεί στο στρατό μη πάθω καμιά ανακοπή η χάσω τις αισθήσεις μου κ νομίσουν ότι λουφάρω και φύγω σαν το σκυλί ... Ευχαριστώ πολύ !
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Απαλλαγή με Ι5 Παθολογικό

Δημοσίευση από Greek_Army »

Θα πρέπει να παρουσιαστείς στον στρατό. Και από εκεί θα στείλουνε σε στρατιωτικό νοσοκομείο για να κάνεις εξετάσεις και αν το κρίνει η επιτροπή αναβολών ότι πρέπει να πάρεις ι5 θα στο δώσουνε. Μην ανησυχείς για χαρτιά που σου λείπουνε. Έτσι κι'αλλιώς θα σε εξετάσουνε εκεί μέσα. Καλή τύχη και πάνω απ'όλα υγεία
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες